FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Pieredze: Kristīnes un Viļņa pirmā kāzu jubileja

Kristīne un Vilnis šovasar svinēja savu pirmo kāzu jubileju, bet mīlestība abus vieno jau sen. Pāris iepazinās kādas atpūtas vietas atklāšanā abu dzimtajā pilsētā. Kaut iepriekš Kristīne un Vilnis viens otru nepazina, vēlāk izrādījās, ka abiem ir ļoti daudz kopīgu paziņu, interešu un pat abu nodarbošanās ir vienāda – Kristīne un Vilnis ir skolotāji! Pārim kopā patīk pavadīt laiku sportiskā garā – gan vērojot un atbalstot sportistus dažādās sacensībās, gan pašiem aktīvi atpūšoties.

“Mūsu kāzas mīļi dēvējam par mīlas maratonu, jo sanāca tās svinēt trīs nedēļu garumā”, par savām latvisko tradīciju garā aizvadītajām kāzām stāsta Kristīne un Vilnis. “Tradicionālās ceremonijas vietā folkloras kopa Delve mūs līdzināja zem ozoliem, burvīgā viesu namā Ezergribieši. Viesunams atrodas pie Vaidavas ezera, kas nu mums kļuvis par brīnišķīgu atmiņu vietu un ikreiz, kad sanāk būt pie ezera, kavējamies brīnišķīgajās atmiņās. Arī mičošana bija latviska, to vadīja folkolras kopa Putni, ļoti spēcīgas sajūtas pēc abiem šiem rituāliem,” atmiņās par kāzu dienu dalās pāris.

Šovasar pāris svinēja savu pirmo kāzu jubileju. “Tā kā kāzu gadadienām tiek piedēvēti dažādi nosaukumi, pirmā gada jubileja daudzviet tiek dēvēta par papīra kāzām, mūsu vedēji bija noorganizējuši neaizmirstamu piedzīvojumu saistībā ar papīru. 30. jūnijs ir mūsu ģimenes sākuma datums, un līdz pat pēdējam brīdim mēs nezinājām, kas vedējiem ir padomā. Iepriekšējā vakarā saņēmām norādes – kur, kad un cikos – un piedzīvojums varēja sākties! Godīgi sakot, jutos kā dzimšanas dienā! Vīrs mani sagaidīja pēc darba ar mūsu kāzu ziediem – puķzirņiem, kuru smarža man mūžīgi atgādinās par mūsu skaisto dienu, un bija sarūpējis vēl kādu nelielu pārsteigumu, ko ļoti vēlējos. Devāmies ceļā. Zinājām, ka līdz plkst.14:30 mums jābūt Straupes pusē pie pārceltuves pāri Gaujai un tur, sakot slepeno vārdu papīrs, mums tiks nodotas tālākās norādes. Aizbraucām satraukti, ļoti ieintriģēti. Pārcēlājs mūs pārcēla pāri Līgatnes pusē un iedeva maisiņu ar tālākajām norādēm. Bija jāiekārtojas noorganizētā apartamentiņā, kas atradās Līgatnes papīrfabrikas ciematiņā un jāsteidzas uz papīra gatavošanas meistarklasi Līgatnes Amatu mājā. Tur mēs iepazināmies ar dažādiem papīra gatavošanas veidiem un apskatījām burvīgo Līgatni,” par savu īpašo dienu stāsta Kristīne un Vilnis.
Nedēļu vēlāk pāris savu kāzu pirmo jubileju nosvinēja arī ģimenes un draugu lokā, šoreiz svinības notika veikparkā Delawake Cable Park Kocēnos. “Mūsu kāzu fotogrāfs bija Uģis Brālēns, tāpēc bijām sarunājuši arī nelielu fotosesiju pirmajā kāzu jubilejā, taču Uģim nāca negaidīts, vienreizējs piedāvājums piedalīties kāzu iemūžināšanā ārpus Latvijas, ko noteikti nedrīkstēja laist vējā! Tā nu gada jubilejai par godu neliela fotosesija tapa mūsu draugu, fotomīļu – fotogrāfu Arta Leiniša un Ievas Čīkas gādībā,” par kāzu jubilejas fotosesiju stāsta Kristīne un Vilnis.


Bet ar to vēl kāzu jubilejas svinēšanai punkts netika likts. Ja kāzas tika svinētas 3 nedēļu garumā, arī kāzu jubileja ir jāatzīmē ilgi, skaisti un daudzveidīgi! "Tā kā pēc kāzām nebijām kārtīgā medusmēnesī, kāzu jubilejas laikā devāmies divatā brīnišķīgā ceļojumā uz Spāniju, kur mazliet apskatījām Barselonu un iepazinām skaisto Maljorku," atklāj ceļot mīlošais pāris.Kristīne un Vilnis: “Kāzas ir neaizmirstams notikums pāra dzīvē, tā ir kā dzimšanas diena jaundibinātajai ģimenei. Šāda kāzu jubileju svinēšana saliedē un rada ļoti jaukas sajūtas un emocijas. Vai rīkot milzum lielu balli vai mazu kopā sanākšanu, tas ir katra pāra ziņā, bet kāzu gadadienas atzīmēšana ir ļoti vajadzīga!”

Kāzu foto: Uģis Brālēns
Raksta titulbilde: personīgais arhīvs