FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Pieredze: Mairitas un Kaspara pirmā kāzu jubileja

Ar kāzām svētki un prieki nebeidzas, tie tikai sākas! Kā plānot un nosvinēt savu pirmo kāzu jubileju, pieredzē dalās Mairita un Kaspars, kas pazīstami ir jau 8 gadus, bet šovasar 9. jūlijā svinēja pirmo kāzu gadadienu.

“Kad pirmo reizi satikāmies, bijām jauni, traki, tikko pēc vidusskolas, ar lielu kāri apgūt augstskolas sniegtās zināšanas. Kopīga kultūras vadības studiju programma, kopīgs kurss, nedaudz vēlāk, kopīgs sols, intereses, sarunas, padomi testos, vakara čats internetā, vasaras pasākumi, pastaigas ar basām kājām naktī, zvaigžņu vērošana, svētku svinēšana, un tad jau arī sākās dzīvošana kopā, remonta taisīšana, pirmās domstarpības, kopīgi nobastotas lekcijas, negulētas naktis, rakstot studiju un bakalaura darbus, pirmie algotie darbi. Tas viss tika piedzīvots kopā. Laikam ejot, esam kļuvuši pieaugušāki, mierīgāki un stabilāki. Šobrīd abi strādājam par projektu vadītājiem nedaudz atšķirīgās, bet radošās nozarēs, vadām savu jaunā dzīvokļa remonta projektu un dažkārt breinstormojam par nākotnes plāniem. Mēs mīlam sapņot, ceļot, lasīt un garšīgi paēst”, par sevi stāsta Mairita un Kaspars.

Mairitas un Kaspara sapņu kāzas tika svinētas Rīgā – laulību ceremonija Svētā Franciska baznīcā plašā ģimenes lokā, bet vēlāk svinības norisinājās viesu namā Mežbrenči Daugmalē. Kā īpašs moments pārim atmiņā ir palikusi fotosesija mežā tikko pēc lietus.

Foto: Gints Freimanis

“Jau pavasarī aizdomājāmies, ka tuvojas mūsu 1. kāzu gadadiena un ka noteikti vēlamies to atzīmēt kaut kā neikdienišķi – varbūt ar vedējiem vai vecākiem, varbūt kaut kur aizbraucot. Tā kā mums iepriekš tika uzdāvināta dāvanu karte kruīza braucienam “kapteiņa” numuriņā, burtiski – labākajā kajītē uz kuģa, sapratām, tas ir jāizmanto tieši mums nozīmīgajā dienā! Tā nu pirmo reizi devāmies ceļā no Rīgas uz Stokholmu. Luksuss apstākļi – šampanietis un augļi plašajā divistabu kajītē ar skatu uz kuģa priekšējo klāju – deva īpašu noskaņu, kuru patiesi izbaudījām un novērtējām”, par savu īpašo jūras ceļojumu stāsta Mairita un Kaspars. Bet ar to prieki šajā svētku dienā nav beigušies, jo kā negaidīts pārsteigums pārim ir bijusi tikšanās uz kuģa ar tuviem draugiem, kurus Mairita un Kaspars savās kāzās bija mičojuši un kuri savas kāzas bija svinējuši nedēļu vēlāk. “Neko mums iepriekš nesakot, viņi arī brauca šajā paša kruīzā. Tā mēs pavisam nejauši varējām dalīt prieku ar mums tuviem cilvēkiem!”, priekpilnās atmiņās dalās Mairita un Kaspars. Stokholmā pāri priecēja arhitektūra, dabas skati, vietējo laipnība, kā arī garšīgais ēdiens, ko izdevās nobaudīt. Brauciens bija ļoti izdevies!
Mairita un Kaspars: “Domājot par nākamajām kāzu jubilejām, mūsuprāt, pats galvenais ir šo dienu kaut nedaudz godināt un atzīmēt, jo tas ir ģimenes veidošanās sākuma punkts, kad tika teikti visi svarīgākie vārdi, solījumi, piedzīvota laimes sajūta, par kuru vismaz reizi gadā ir vērts atcerēties. Tāpēc nav būtiski, kā svinēt, nozīme ir tam, ka arī nākamgad un vēl pēc vairākiem gadiem blakus viens otram ir šie divi laimīgie cilvēki, kuri izdarījuši pareizo izvēli.”

Kāzu foto un raksta titulbilde: Gints Freimanis