FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzu dienas rīts kopā – jā vai nē?

Autors:Līga Āboma / PRECOS
Agrākos laikos līgava un līgavainis nakti pirms kāzām pavadīja šķirti. Tas garantēja, ka neviens no viņiem neaizbēgs, ja gadījumā izvēlētais partneris nepatiks. Senajām kāzu tradīcijām kļūstot blāvākām un pieaugot vēlmei pēc jēgpilnām aktivitātēm, arvien ierastāk kļūst pārim nakti pirms kāzām un arī kāzu dienas rītu pavadīt kopā. Pirmā rīta kafija, kopīgas brokastis, pucēšanās un fotografēšanās. Ielūkosimies, kādi plusi un mīnusi ir šādam kāzu dienas scenārijam.

Kopīga kāzu rīta plusi

1. Nav nevajadzīga satraukuma

Lai arī tas ir jūsu cilvēks, ar kuru esat izvēlējušies būt kopā, neredzēšanās pirms iešanas pie altāra var radīt uztraukumu. Protams, tauriņi vēderā par sliktu nekad nav nākuši, bet ir patīkami izjust mieru un pārliecību, ko rada sajūta, ka mīļotais cilvēks ir blakus un ka nozīmīgāko dienu varat iesākt kopā. Tas gan neizslēdz satraukumu par pašām kāzām, bet jums būs iespēja vienam otru atbalstīt.

2. Vairāk fotomirkļu

Kāpēc gan nesākt savu lielo dienu ar kopīgām fotogrāfijām brokastu, gatavošanās un pucēšanās laikā? Tas būs gan jautri, gan satuvinās jūs vēl vairāk. Vēlāk būs patīkami atskatīties uz kāzu dienu, kas sākta kopā.  

3. Tiek ietaupīts laiks

Mūsdienās visi pāri pirms kāzām jau dzīvo kopā, tāpēc atšķirtība dienu pirms tām var likt justies dīvaini. Kopā gatavojoties, izpaliks zvani un īsziņas vai skraidīšana apkārt, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā un norit pēc plāna. Kā arī – kāzu diena paiet neaprakstāmi ātri! Ja pavadīsiet kopā kāzu dienas rītu, nevis tiksieties tikai uz ceremoniju dienas vidū vai pēcpusdienā, nenozagsiet sev laiku.

Kopīga kāzu rīta mīnusi

1. Nav romantiskās tikšanās

Pirmoreiz kāzu dienā satikt savu nākamo sievu/vīru pie altāra ir ļoti satraucoši un romantiski. Tauriņi vēderā danco, gaidot to brīdi, kad varēs satikt un redzēt mīļoto. Ja kāzu rīts pavadīts kopā, priekšplānā ir cita kopīgā pieredze. Ja satraucaties, ka kopīgais kāzu rīts atņems maģisko pirmās satikšanās (first-look) brīdi, tad velti! Pat ja ģērbsieties un gatavosieties vienā istabā, kad koptēls būs gatavs, jūs tik un tā uz savu mīļoto palūkosieties ar to vienu un īpašo skatu!

2. Neplānotas nesaskaņas

Cilvēki ir dažādi. Atkarībā no pāra temperamenta pastāv iespēja izveidoties konfliktsituācijām pat par sīkumiem. Visa pamatā ir spriedze un vēlme, lai viss izdodas tā, kā plānots. Ja tā nenotiek, pārim var gadīties pārbaudīt stresa izturību. Par laimi, biežāk tas ir pārejoši.

3. Pirmskāzu sarunas

Ja esat nolēmuši pavadīt nakti un rītu kopā, pastāv iespēja neizgulēties, jo būsiet patīkami satraukti un gaidīsiet savu dienu. Tas liks vienam ar otru šajās sajūtās dalīties. Abi gaidāt vienu un to pašu notikumu, tāpēc tauriņi vēderā, visticamāk, neļaus jums atslābināties. Tas var ieilgt un traucēt jums pilnvērtīgi atpūsties pirms lielās dienas. No otras puses, varbūt bez mīļotā blakus iemigšana un pilnvērtīga atpūta būtu vēl grūtāka.

Patiesībā ir visai grūti atrast tādus īstus mīnusus kopīga kāzu rīta pavadīšanai. Grozies kā gribi, mīnusi teju kļūst par plusiem.

SANTA UN REINIS BILESKALNI ir viens no tiem pāriem, kas nolēma kāzu rītu pavadīt kopā. Viņi atzīst, ka vispatīkamākais tajā, protams, ir kopā pavadītais laiks.

“Savā kāzu dienā vēlējāmies pēc iespējas vairāk baudīt viens otra klātbūtni, un, plānojot kāzas, mums abiem šķita pilnīgi dabiski, ka pirmskāzu vakarā aiziesim kopā gulēt un kāzu rītu pavadīsim ar vedējiem. Mēs sev dāvājām kvalitatīvi pavadītu laiku bez stresa, bez liekām personām, bez sajūtas, ka kaut kas tiek kavēts vai nenotiek pēc grafika.


FOTO: Klaids Lielbiksis

Esot kopā kāzu rītā, tu redzi savu mīļoto cilvēku, un iestājas miers. Tu redzi prieku, laimi un piedzīvo tauriņus vēderā, jo zini, ka pēc dažām stundām būsiet vīrs un sieva. Ja kāzu rīts katram būtu savās mājās, tad šādas emocijas mēs neizjustu – būtu nozaguši šo emocionāli svarīgo laiku, kas mums bija diviem vien.

Par mūsu labsajūtu kāzu rītā rūpējās vedēji. Iepriekšējā vakarā kopā ar viņiem iekārtojāmies apartamentos, tādēļ no rīta bijām jau visi kopā. Tas bija patiesi jautrs, bez stresa un pilns ar smaidiem. Kopā sagaidījām fotogrāfu, vizāžisti.

Ar topošo vīru baudījām viens otra klātbūtni, kamēr vedēji čakli darbojās fonā, un mums šķita, ka labāk vairs nevar būt!

Vedējtēvs parūpējās par gardām brokastīm, kafiju, Mimosu. Vedējmāte uzbūra brīvdienu sajūtu ar īpaši sagatavotu mūziku, smaidu sejā un pacilātu garastāvokli, lai iedrošinātu mūs baudīt ik mirkli. Kopā ar vedējiem brokastojām, pārrunājām dienas plānu un savas sajūtas.

Arī šobrīd, atceroties kāzu rītu, sejā parādās smaids, jo tādu mieru un prieku uzburt ir liela māksla, un tas viss, pateicoties vedējiem.

Pēc brokastīm mēs sadalījāmies pa istabām, lai sapostos dienai. Vienā istabā bija līgava kopā ar vizāžisti un vedējmāti, otrā – vedējtēvs ar līgavaini.


FOTO: Klaids Lielbiksis

Mums ar vīru ļoti svarīga ir ģimene, tādēļ vēlējāmies, lai mūsu vecāki ir klāt kāzu rītā. Kad bijām sapucējušies, viņi atbrauca pie mums. Mammas bija sagatavojušas uzdevumus jaunajam vīram, lai viņš redzētu līgavu kāzu kleitā. Bija kāzu tradīcijas mūsdienu apdarē. Mēs viens otru ieraudzījām vecāku un vedēju klātbūtnē. Tā mirkļa emocijas nav iespējams aprakstīt. Tajā brīdī tu spēj koncentrēties tikai uz savu topošo vīru/sievu, tomēr jūti, ka šo mirkli piedzīvo arī vecāki. Es domāju, ka viņi bija mīlestības pārpildīti.

Tā kā kāzu ceremonija bija nedaudz ārpus Cēsīm, bet svinības turpinājām Vaives dzirnavās, kas atrodas 10 minūšu braucienā no pilsētas centra, mums šķita prātīgi nakšņot pilsētā. Mums bija svarīgi, lai apartamentos varētu nakšņot četras personas, lai interjers būtu dabisks, nepārspīlēts. Mūs uzrunāja ēka, kurā atradās apmartamenti, – tā bija ļoti skaista sarkano ķieģeļu māja ar koka piebūvi. Pie mājas fasādes tapa kāzu rīta fotogrāfijas. 22. jūlija diena bija patiešām karsta, tādēļ no rīta jau atvērām verandas koka logus un raudzījāmies uz koku galotnēm.

Par mūsu kāzu dienas labsajūtu jāpateicas vedējiem. Novēlam ikvienam jaunajam pārim tik labus vedējus, kuri jūs pazīst un kuri spēj radīt mierīgu un emocijām piepildītu dienu! Mūsu kāzu diena bija nesteidzīga. No rīta caur Cēsu pils parku devāmies uz kafejnīcu Zaļa zāle, kurā vedēji bija noorganizējuši svētku galdu ar uzkodām, dzirkstošiem dzērieniem un nelielu uzdevumu. Mēs mierīgi, bez stresa baudījām burgerus, runājāmies, rakstījām vēstules, smējāmies un bezrūpīgi pavadījām laiku bez kāzu viesiem. Tas viss norisinājās pirms ceremonijas, tādēļ zinājām, ka jāizbauda šie mirkļi, pirms esam ierauti citā emociju karuselī.


FOTO: Klaids Lielbiksis

Kāzu procesā visvairāk laika pavadījām ar vedējiem. Mūsu kāzas notika piektdienā, bet ar viņiem bijām kopā jau kopš trešdienas, visu kāzu rītu līdz ceremonijai, arī pēc tās un nākamajā dienā. Nespējam pateikties par viņu ieguldījumu.”

Uz jautājumu, vai ir arī kāda ēnas puse, sagaidot kāzu rītu kopā, Santa min, ka, iespējams, kādam pārim varētu šķist, ka tiek nozagts pārsteiguma mirklis, satiekot otru cilvēku jau no rīta. Taču viņiem kāzu rīta scenārijs bija lieliski piemērots, lai justos ērti kopā ar saviem mīļajiem cilvēkiem.

Runājot par emocijām, pāris uzsver, ka svarīgākais bija miers, tuvība, nesteidzīgums un saviļņojums, pirms viņi viens otru ieraudzīja – tas esot bijis neaprakstāms brīdis. “Tā bija īsta laime un prieka asaras, redzot vienam otru! Mūsuprāt, tas ir nozīmīgākais brīdis turpmākajai dienai. Mēs šīs sajūtas piepildījām, kāzu rītā esot kopā.”


FOTO: Klaids Lielbiksis

KĀZU RĪTS: Cesis Castle Park Apartment/Apartamenti Cēsīs pie Pils parka 
FOTOSESIJAS VIETA: Cēsu pils parks, Cēsu vecpilsēta, kafejnīca Zaļa zāle, Rīgas iela
CEREMONIJAS VIETA: Ģimenes lauku mājas
SVINĪBU VIETA: Vaives dzirnavas 
LĪGAVAS KLEITA: Amelii 
LĪGAVAIŅA UZVALKS: Mans drēbju skapis 
MAKE-UP/MATU SAKĀRTOJUMS: Elīza Bulmeistere

Raksta titulfoto: Klaids Lielbiksis