FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Idejas neaizmirstamai pusnakts sagaidīšanai kāzās

Autors:Dita Katlapa
Pēc ilgo mēnešu plānošanas, satraukumiem, mazām ķibelītēm, viesu uzmanības, pirmās dejas, aktivitāšu un kņadas pilnajām svinībām beidzot iestājas miers… Kad pulkstenis klusi notikšķ pusnakti, ir pienācis maģiskais brīdis – sākusies jaunā pāra pirmā diena precēto kārtā. 

Tradicionāli pusnakts kāzās tiek sagaidīta ar mičošanu, kuras laikā jaunlaulātie tiek sveikti precēto ļaužu pulkā pēc dažādām senlatviešu tradīcijām un rituāliem – tiek noņemts plīvurs, iesaistās folkloras kopa, noris uguns rituāli un precētie pāri liek pildīt dažādus uzdevumus.

Tomēr aizvien vairāk jauno pāru mičošanu izvēlas organizēt, senās tradīcijas aizstājot ar pieticīgākiem risinājumiem vai – tieši pretēji – aizraujošām aktivitātēm viesiem, grandioziem gaismu šoviem, koncertiem un neskaitāmi daudz citām interesantām alternatīvām. 

Ja vēl neesat izlēmuši, kādu vēlaties redzēt savu vai savu vedamo mičošanu, piedāvājam dažas idejas neaizmirstamai pusnakts sagaidīšanai.

Uguns spēks

Dažādi uguns rituāli pieder pie tradicionālās mičošanas, jo ugunij piemīt maģisks spēks. Izmantojiet tumsu savā labā, mičošanā iesaistot dažādus gaismas nesējus – lāpas, ugunskuru, svecītes, elektriskās gaismiņas vai laternas. Gaisma kontrastā ar pusnakts tumsu gan izskatīsies iespaidīgi pasākuma laikā, gan var tikt izmantota, lai papildinātu kāzu dienas fotosesiju ar skaistiem un emocionāliem kadriem. 

Ideja: palūdziet katram viesim uzrakstīt novēlējumu jaunajam pārim un piestiprināt šo lapiņu pie laternas. Pusnaktī, mičošanas laikā, kopīgi tās palaidiet debesīs.

Šāda aktivitāte būs ne vien baudāma acīm, bet arī emocionāls un skaists brīdis, ko piedzīvot visiem kopā. Turklāt, kas zina, varbūt labo domu sūtīšana kosmosā vainagosies ar ilgu un laimīgu mūžu jaunajam pārim!

Dzīvā mūzika un izklaidējoši šovi

Ja prāts nenesas uz mieru un emocionāli piesātinātu mičošanas brīdi, – lai tā būda rūc! Neviens nav teicis, ka mičošana nevar būt kā grandiozs noslēgums kāzu dienai, atzīmēts ar pilnu jaudu.

Šajā gadījumā iespēju ir neizmērojami daudz, atliek vien izvēlēties sev tīkamāko!

Dzīvā mūzika pusnaktī – noorganizējiet mīļākās grupas vai mūziķa uzstāšanos dzīvajā, lai kārtīgi iekustinātu viesus un padarītu ballīti tiešām neaizmirstamu! Ja šo brīdi organizē nevis pats pāris, bet vedēji vai kāzu viesi, sagādājiet pārim pārsteigumu un neatklājiet, ka pusnaktī plānots koncerts – tas viņiem sagādās vēl lielāku prieku un sajūsmu.

Lieliski nostrādās arī šovi un priekšnesumi. Iecienītākie kāzās ir bārmeņu šovi, kuru noslēgumā gan viesi, gan jaunais pāris var nobaudīt kādu neparastu un gardu kokteili.

Aizraujoša būs arī burvju mākslinieka uzstāšanās ar viesu iesaisti. Pēdējos gados aktuālāka kļūst arī stand-up komiķu un improvizācijas teātru aicināšana uzstāties mičošanas laikā.

Sagādājiet komiķiem īsu informāciju par jauno pāri un viesiem, lai māksliniekiem būtu iespēja sagatavot priekšnesumu, kas veltīts tieši jums, veselīgi pasmejoties gan par, gan ar jums pašiem!

Salūts

Noslēdziet kāzu dienu ar uzviju! Iespaidīgs salūts ar šampanieti pusnaktī – gluži kā Jaungadā svinībās! Tā taču nedaudz arī ir Jaungada, jaunas dzīves, grandioza atzīmēšana.

FOTO: Miks Šēls

Viesu priekšnesums

Ļaujiet viesiem jūs pārsteigt – atstājiet mičošanu viņu ziņā! Šis ir lielisks brīdis ļaut izpausties tiem, kuri visu iepriekšējo dienas daļu ir bijuši tikai vērotāji. Jūsu viesi – gan vecāki, gan radi un draugi – ir svarīga jūsu dzīves daļa. Viņiem noteikti ir, ko jums teikt!

Idejas viesiem: sagatavojiet kādu īpašu priekšnesumu – vienojieties kopīgā jaunrades dziesmā vai dejā vai arī pārsteidziet pāri ar uzfilmētu video ar novēlējumiem. Lieliski noderēs arī video ar viesu sagādātajām fotogrāfijām, kurās apskatāmi jūsu kopīgie piedzīvojumi laika nogrieznī.

Šajā gadījumā nebaidieties pievienot arī daļiņu mičošanas tradīciju. Aiciniet talkā vecākus un palūdziet tiem sagatavot kādu īpašu aktivitāti. Aizkustinošs žests būs vecāku sagatavots albums vai pat kopīgi sarakstīta grāmatiņa ar padomiem laimīgai laulības dzīvei. Mičošanas laikā vecāki to varētu svinīgi pasniegt jaunajiem, padarot to par īpaši emocionālu brīdi gan sev, gan jaunajam pārim.

Mirklis divatā

Kāzu diena vairākumam jauno pāru reti kad asociējās ar būšanu divatā. Svētku dienā vienmēr klāt ir pulciņš viesu, kur katrs vēlas kaut brītiņu papļāpāt vai saskandināt glāzi ar jauno pāri, – un  dienas beigās nogurums ņem virsroku, jo viesu nepārtrauktā čalošana spēj pamatīgi izsūkt spēkus. 

Lai arī tradicionāli pēc mičošanas viesi pārim liek doties gulēt, aizvien vairāk pāru izvēlas to nedarīt. Tas gan ir pat diezgan saprotami – jūs taču vēlaties šo dienu nosvinēt kārtīgi, nevis nolūkoties pa istabiņas logu, kā pārējie turpina līksmot līdz pirmajiem gaiļiem!

Lai izlīdzinātu trako ballēšanos ar kaut nelielu brītiņu miera, lieliska mičošanas alternatīva ir ļaut šo maģisko pusnakts brīdi jaunlaulātajiem sagaidīt divatā. Kaut 30 minūtes divvientulībā pārim ļaus restartēties un aptvert visu, kas šajā dienā noticis.

FOTO: Diāna Veinberga

Ideja: noorganizējiet jaunajam pārim romantisku pikniku. Lai izlemtu, ko tieši darīt, izmantojiet savā labā svinību vietu. Vai pie tās atrodas kāda ūdenstilpe? Noorganizējiet īsu naksnīgu izbraucienu ar laivu, jauno pāri pavadot ar sveču gaismiņām.

Ja šāds variants nav iespējams, varat pāri pārsteigt ar romantiski izdekorētu jaunlaulāto istabiņu, pudeli šampanieša un mierīgu mūziku.

Ja laikapstākļi ir labvēlīgi, izplānojiet naksnīgu pikniku zem klajas debess attālāk no svinību epicentra. Ar skaistām dekorācijām un piknika vietas noformējumu šis brīdis jaunajam pārim paliks atmiņā uz mūžu!

Ieteikumi!

  • Neatkarīgi no tā, kuru mičošanas scenāriju izvēlaties, dodiet iespēju jaunajam pārim kaut brītiņu pavadīt divatā. Tas ļaus pārim nedaudz atpūsties no kņadas un izbaudīt jaunās dzīves sākumu tikai diviem vien. 
  • Sagādājiet pārsteigumu! Ja mičošana uzticēta vedējiem vai viesiem, neatklājiet pārim visu plānu vai arī gadījumā, ja tas jau ir zināms, pievienojiet plānam nelielu odziņu. Tam var noderēt kāds no iepriekš minētajiem scenārijiem – dzīvā mūzika, šovs vai iespaidīga fotosesija, kurā pāri ieskauj gaismas.
  • Tradīcijas vai nu patīk, vai nepatīk. Ja pāris skaidri noteicis, ka nevēlas mičošanu klasiskās tradīcijās ar folkloras kopu dalību un pāra vešanu prom pusnaktī, tad sirsnīgi aicinām to arī ievērot – jūs taču nevēlaties, lai skaistā kāzu diena jaunlaulātajiem noslēgtos ar vilšanos!
  • Ja jaunais pāris savu solījumu nedeva laulības ceremonijas laikā, šis varētu būt lielisks brīdis, lai dotu pārim iespēju izteikties. Sirsnīgs mūžīgas mīlestības solījums zem zvaigžņotas debess pusnaktī piešķirs atlikušo kripatiņu maģijas, lai šī diena kļūtu patiesi neaizmirstama!
  • Padomus skaistai mičošanai varat lūgt arī kāzu fotogrāfam un profesionāliem organizatoriem. Šie cilvēki noteikti ir redzējuši ļoti daudz variāciju par mičošanu, tāpēc stāstu no pieredzes būs ļoti daudz. 
  • Pirms kāzām iepazīstiet svinību vietu un tās apkārtni; dažas tās nianses noteikti varēsiet izmantot mičošanas laikā. Apskatiet, vai tuvumā ir kāds skaists ezers vai dīķis, varbūt apkārtnē atrodas kāds zīmīgs kalns, kura galotnē varētu noorganizēt skaistu mičošanas ceremoniju. Vietai ir liela nozīme – maģiska vieta paspilgtinās mičošanas brīža burvību. 

Raksta titulfoto: Toms Ločmelis