FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kas ir „save the date” kartītes? Kur un kādam nolūkam tās lieto?

image

Precies ar ārzemnieku vai plāno ielūgt viesus no citām valstīm? Lai visus vēlamos viesus patiešām sastaptu savā kāzu dienā, iespējams, pirms ielūguma izsūtīšanas ir vērts viņiem iepriekš paziņot par plānoto kāzu datumu.

Atbild kāzu plānotāja Agate Lūse:

"Save the date" kartes izgatavo un izsūta jaunais pāris uzreiz pēc saderināšanās, lai informētu potenciālos kāzu svinību dalībniekus par to, ka viņi vēlāk tiks uzlūgti uz kāzām. Tas jādara tad, ja saderināšanās notiek ilgi pirms laika, kad pēc etiķetes ir laiks izsūtīt detalizētus ielūgumus.

Ir vairākas lietas, kuras der zināt, ja esat nolēmuši izsūtīt „Save the date” jeb „Rezervē datumu” kartītes:

Tajās nav jānorāda ceremonijas vieta vai svinību vieta, ja tāda vēl nav zināma, bet būtu jānorāda valsts un pilsēta, kurā notiks kāzas. Ir labi norādīt arī, kāda veida pasākums tas būs un uz cik ilgu laiku domājat viesus aicināt. Tas ir īpaši svarīgi tad, ja nevēlaties maksāt par viesu transportu vai uzturēšanos ārpus kāzu svinību laika, bet lūgsiet, lai viesi to dara paši. Ļoti svarīgi tas ir gadījumos, ja plānojat kāzas ļoti populāros kāzu galamērķos sezonas karstākajā punktā, jo tad lidmašīnu biļetes var būt grūti dabūt un cenas var būt ļoti augstas.

Kas ir kāzu save the date kartīte
Foto no Depositphotos.com

Tas pats attiecas arī uz viesnīcu rezervācijām. Šajā kartē varat uzrādīt arī ieteicamās aviokompānijas vai viesnīcas, kurās viesi var rezervēt biļetes un istabas. Būtu jāuzrāda arī telefona numurs uzziņām. Šajā gadījumā tas var būt līgavas vai līgavaiņa telefona numurs, jo kāzu rīkošanas sākumā viņi varētu būt vienīgie, kuri pārzinās kāzu detaļas.

Kartītei nav jābūt kartiņai vārda tiešajā nozīmē. Ir ļoti daudz radošas iespējas, piemēram - izveidot savu kāzu mājas lapu Precos.lv, Facebook.com lapu vai blogu, kurā regulāri aprakstīsiet, kā notiek kāzu organizēšana, un pēc tam varēsiet ievietot arī tādas svarīgas detaļas kā maršruti, kāzu dāvanu saraksts un visu, kas vien jaunajam pārim būtu sakāms saviem viesiem. Mājas lapas adresi un arī datuma rezervācijas pieteikumu varat izsūtīt personiskā e-pastā. Varat izmantot dažādus suvenīrus: ledusskapja magnētiņus, grāmatzīmes utt.

Kas ir kāzu save the date kartīte
Foto: Raimonds Birkenfelds

Ir diezgan riskanti mainīt kāzu datumu vai veikt citas radikālas izmaiņas, piemēram, mainīt kāzu svinību valsti pēc šīs kartes izsūtīšanas, jo cilvēki var apjukt un aizbraukt uz nepareizo valsti vai pilsētu nepareizā datumā.

Nedrīkst sūtīt „save the date” karti, ja negrasāties cilvēku ielūgt. Tas būtu ļoti nepieklājīgi.

Ar šo karti sākas kāzu stils, līdz ar to, ir ieteicams nolemt, kāds būs kāzu stils, krāsu gamma, tematika utt., pirms tās izgatavojat. Ja to ir grūti noteikt, tad izmantojiet jau pieminētos līdzekļus: netradicionālas formas, elektronisku vēstuli vai ko citu.  

Kas ir kāzu save the date kartīte
Foto: Māris Kiseļovs

Kas jāzina viesim, kurš saņem šādu kartīti?

Pēc etiķetes uz šo sūtījumu nav jāatbild, taču, ja jau tajā brīdī zināt, ka nevarēsiet apmeklēt kāzas, paziņojiet to jaunajam pārim, lai viņi nesūta jums ielūgumu, kad pienāks ielūgumu laiks – 6 nedēļas pirms kāzām.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Līgavas māsas, līgavaiņa vedēji, puķu meitenes... Kas ir šie cilvēki un kādi ir viņu pienākumi kāzās? Ja arī Tev ir ticis šis gods, uzzini, ar kādu atbildību un izdevumiem nāksies rēķināties.

  • Izbaudi satraucošos kāzu mirkļus un emocijas atkal un atkal, katru gadu svinot savu kāzu jubileju. Jau kopš viduslaikiem katrai kāzu jubilejai ir dots nosaukums un piešķirti simboli. Šajā materiālā apkopojām dažādu valstu kopīgo un atšķirīgo kāzu jubileju nosaukumos.

  • Tradīcijām kāzās ir nozīmīga loma, tomēr, lai mūsdienās nezustu tradīciju spožums, tās nedaudz jāatsvaidzina. Līdzīgi kā vecmāmiņas iecienītie porcelāna trauki gaumīgi iekļaujami mūsdienu interjerā, arī kāzu tradīcijas iespējams uzspodrināt 21. gadsimta stilā.

  • Kas ir čigānos iešana, kā radusies šī tradīcija, kāds ir čigānos gājēju uzvedības kodekss un kāds ir vedēju uzdevums, sagaidot čigānus? Padomi, ieteikumi, idejas.

  • Kāda ir līgavas zagšanas tradīcijas loma mūsdienās? Kā līgavas zagšanas gadījumā jāreaģē vedējiem? Un kādi ir ieteikumi, lai šī aktivitāte neizjauktu kāzu svinību gaitu?

  • Ja plāno kāzas ar cittautu pilsoni, tad droši vien jāparūpējas par to, lai viesi no citām valstīm justos ērti, lai nerodas neveiklas situācijas. Piemēram, vai dāvināt ziedus ir raksturīgi tikai latviešiem vai arī citām tautām?