FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Dāvināt ziedus kāzās – vai tā ir tikai latviešu tradīcija?

Ja plāno kāzas ar cittautu pilsoni, tad droši vien jāparūpējas par to, lai viesi no citām valstīm justos ērti, lai nerodas neveiklas situācijas. Piemēram, vai dāvināt ziedus ir raksturīgi tikai latviešiem vai arī citām tautām?

Atbild Agate Lūse.

Tas ir atkarīgs no tautības. Ziedus kāzās dāvina ne tikai latvieši, bet arī krievu un citu tautu pārstāvji. Rietumos ziedus uz kāzām nenes. Tādēļ, apmeklējot kāzas ārzemēs, šo jautājumu ir vēlams noskaidrot. Tam ir visai praktisks izskaidrojums: jaunais pāris ļoti bieži uzreiz pēc svinībām brauc kāzu ceļojumā, līdz ar to ziedus kā dāvanu savā kāzu dienā viņi tā īsti nevar novērtēt. Ziedi ir praktiski neērta dāvana, un visi rēķinās ar to, ka viesību vietā var nebūt atbilstošas iespējas šos ziedus izkārtot.

Arī dāvanas ļoti bieži tiek sūtītas jaunajam pārim uz mājām jau pirms kāzām, lai neapgrūtinātu jauno pāri ar rūpēm par to, kā nogādāt visu uz mājām (jo sevišķi tad, ja viņi paši brauc kāzu ceļojumā).

Ja ir vēlēšanās dāvināt ziedus, tos var aizsūtīt jaunajam pārim uz māju pirms kāzām vai arī pateikties par jaukajām kāzu svinībām un tos uzdāvināt pēc kāzām, kad ir piemērota vieta, vāze un jaunais pāris pilnībā var novērtēt dāvināto.

Ja ir vēlme, lai ārzemju viesi uz kāzām ziedus tomēr nes, tad viņus pirms tam par to vajag brīdināt. Iespējams, viņi izbrīnīsies par šādu tradīciju, bet noteikti labprāt to darīs, jo sevišķi tāpēc, ka tā viņiem būs neparasta pieredze.

Raksta titulfoto: Raivo Sarelainens