FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Dāvināt ziedus kāzās – vai tā ir tikai latviešu tradīcija?

image

Ja plāno kāzas ar cittautu pilsoni, tad droši vien jāparūpējas par to, lai viesi no citām valstīm justos ērti, lai nerodas neveiklas situācijas. Piemēram, vai dāvināt ziedus ir raksturīgi tikai latviešiem vai arī citām tautām?

Atbild Agate Lūse.

Tas ir atkarīgs no tautības. Ziedus kāzās dāvina ne tikai latvieši, bet arī krievu un citu tautu pārstāvji. Rietumos ziedus uz kāzām nenes. Tādēļ, apmeklējot kāzas ārzemēs, šo jautājumu ir vēlams noskaidrot. Tam ir visai praktisks izskaidrojums: jaunais pāris ļoti bieži uzreiz pēc svinībām brauc kāzu ceļojumā, līdz ar to ziedus kā dāvanu savā kāzu dienā viņi tā īsti nevar novērtēt. Ziedi ir praktiski neērta dāvana, un visi rēķinās ar to, ka viesību vietā var nebūt atbilstošas iespējas šos ziedus izkārtot.

Arī dāvanas ļoti bieži tiek sūtītas jaunajam pārim uz mājām jau pirms kāzām, lai neapgrūtinātu jauno pāri ar rūpēm par to, kā nogādāt visu uz mājām (jo sevišķi tad, ja viņi paši brauc kāzu ceļojumā).

Ja ir vēlēšanās dāvināt ziedus, tos var aizsūtīt jaunajam pārim uz māju pirms kāzām vai arī pateikties par jaukajām kāzu svinībām un tos uzdāvināt pēc kāzām, kad ir piemērota vieta, vāze un jaunais pāris pilnībā var novērtēt dāvināto.

Ja ir vēlme, lai ārzemju viesi uz kāzām ziedus tomēr nes, tad viņus pirms tam par to vajag brīdināt. Iespējams, viņi izbrīnīsies par šādu tradīciju, bet noteikti labprāt to darīs, jo sevišķi tāpēc, ka tā viņiem būs neparasta pieredze.

Raksta titulfoto: Raivo Sarelainens

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Līgavas māsas, līgavaiņa vedēji, puķu meitenes... Kas ir šie cilvēki un kādi ir viņu pienākumi kāzās? Ja arī Tev ir ticis šis gods, uzzini, ar kādu atbildību un izdevumiem nāksies rēķināties.

  • Izbaudi satraucošos kāzu mirkļus un emocijas atkal un atkal, katru gadu svinot savu kāzu jubileju. Jau kopš viduslaikiem katrai kāzu jubilejai ir dots nosaukums un piešķirti simboli. Šajā materiālā apkopojām dažādu valstu kopīgo un atšķirīgo kāzu jubileju nosaukumos.

  • Tradīcijām kāzās ir nozīmīga loma, tomēr, lai mūsdienās nezustu tradīciju spožums, tās nedaudz jāatsvaidzina. Līdzīgi kā vecmāmiņas iecienītie porcelāna trauki gaumīgi iekļaujami mūsdienu interjerā, arī kāzu tradīcijas iespējams uzspodrināt 21. gadsimta stilā.

  • Precies ar ārzemnieku vai plāno ielūgt viesus no citām valstīm? Lai visus vēlamos viesus patiešām sastaptu savā kāzu dienā, iespējams, pirms ielūguma izsūtīšanas ir vērts viņiem iepriekš paziņot par plānoto kāzu datumu.

  • Kas ir čigānos iešana, kā radusies šī tradīcija, kāds ir čigānos gājēju uzvedības kodekss un kāds ir vedēju uzdevums, sagaidot čigānus? Padomi, ieteikumi, idejas.

  • Kāda ir līgavas zagšanas tradīcijas loma mūsdienās? Kā līgavas zagšanas gadījumā jāreaģē vedējiem? Un kādi ir ieteikumi, lai šī aktivitāte neizjauktu kāzu svinību gaitu?