FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kā samaksāt par kāzām?

image

Jaunie pāri Latvijā savām kāzām vidēji tērē 5000 līdz 15 000, tādēļ šīs dienas organizēšanu nebūt nevar uzskatīt par lētu izpriecu: kāzas, visticamāk, būs dārgākā ballīte, kādu esat rīkojuši, tādēļ būtu vēlams laicīgi sākt plānot kāzu budžetu. 

Sīkumi, uz kuriem ietaupīt, lielie tēriņi, kurus upurēt – noskaidro, kā saplānot kāzu budžetu sabalansēti, izvairoties no nepatīkamiem pārsteigumiem. 

Pavisam vienkārša matemātika

Ja vēlamais budžets sapņu kāzām šķiet nepiepildāms, sadaliet to mazākās daļās. Piemēram, ja kāzas plānojat pēc gada, sadaliet kāzu budžetu 12 daļās. Tas radīs nelielu prāta apmānu, dodot iespēju iekrājumus veidot palēnām, mēnesi pēc mēneša. Izveidojiet atsevišķu bankas kontu savam kāzu budžetam, izvairoties no nejaušas iekrātās naudas iztērēšanas.  Ja arī pēc šī matemātikas vienādojuma budžets šķiet prātam neaptverams, sadaliet to vēl mazākās daļās, pagarinot laiku līdz kāzām. Tikko saderinājušies cilvēki bieži vien prieka eiforijā neapdomā savas reālās iespējas, proti, neizvērtē savus ienākumus, izvirza pārāk augstus mērķus, turklāt vēlas apprecēties pēc iespējas ātrāk. Apdomājiet, vai ar saviem ienākumiem varēsiet vienkārši nosegt kāzu budžetu un cik daudz laika jums būtu nepieciešams, lai noorganizētu savu īpašo dienu līdz pēdējai niansei. 

Kā samaksāt par kāzām?
Foto: Dizaina Fabrika

Samaziniet ikmēneša izdevumus

Kāds no jums ir piereģistrējies sporta zālē, kuru neapmeklē? Ik mēnesi daļa ienākumu automātiski tiek pārskaitīta kādam abonēšanas pakalpojumam, kuru neizmantojat? Pasekojiet līdzi saviem ikmēneša izdevumiem; iespējams, jūs katru mēnesi iztērējat prāvu naudas žūksnīti nevajadzīgām lietām. Samazinot šos izdevumus, sāksiet pamanīt ievērojamas izmaiņas, jo mazās summiņas, kas pazūd nelielajos un nemanāmajos izdevumos, kopā rada ievērojamu robu kopējā budžetā. 

Atsakieties no liekiem mazajiem tēriņiem

Nē, Nutella nav nepieciešamība, tā ir vēlme; iepērkoties veikalā, centieties pieturēties pie to produktu saraksta, kuri ir tiešām nepieciešami, mazāk pakļaujoties mirkļa vājumam iegādāties kaut ko garšīgu vai neadekvāti dārgu. Šie nelielie izdevumi parasti slēpjas cigarešu, kafijas, vakariņošanas restorānos, kino un piektdienas vakaru Vecrīgas apmeklējumu izmaksās. Šāda “diēta” nenoliedzami sagādās grūtības, taču kas, jūsuprāt, ir svarīgāk – neaizmirstama kāzu diena vai dārgs vīns un siera plate parastā otrdienā? 

Tiem, kuri gatavi upurēties

Šis punkts derēs tiem, kuri ir gatavi spert drastiskus soļus savu kāzu nodrošināšanai. Ja kāzu budžets ievērojami pārsniedz jūsu iespējas, taču jūs nevēlaties samierināties ar plānu B, pieņemiet svarīgu taupības režīmu. Ja īrējat dzīvokli, kas nedaudz pārsniedz jūsu iespējas, pārvācieties uz ko šaurāku un lētāku, varbūt pat ievācieties vecāku mājās uz attiecīgo periodu. Ja jums pieder divas automašīnas, vienu pārdodiet; taču šie lēmumi ir ļoti nopietni un var ietekmēt jūsu turpmāko plānu gan uz labo, gan slikto pusi. 

Kā samaksāt par kāzām?
Foto: Elīna Upmane

Radoši veidi papildus ienākumiem

Pastāv dažādi radoši un neierasti veidi, kā papildināt kāzu krājkasīti bez liekiem upuriem. Vai esat apdomājuši iespēju pārdot nevajadzīgās lietas krāmu tirdziņos vai internetā? Varbūt skapī stāv kāda dizainera kleita, kura ir vērtīga, taču krāj putekļus un netiek vilkta? Glezna, kuras vērtība, iespējams, ir lielāka, nekā paši spējat novērtēt? Varbūt kādam no jums ir hobijs, kas spēj nest ienākumus? Daudzi pāri pirms kāzām izlemj būt radoši un atklāj sevī nebijušus talantus – līgavas darina rotas, pārdod nevajadzīgo apģērbu Andelē Mandelē, savukārt līgavaiņi liek lietā tehniskās zināšanas, darina koka mēbeles vai pieņem haltūras vietās, kur nepieciešamas strādīgas rokas. Un kas zina, varbūt ir tapis jauns biznesa plāns?

Raksta logo: Pinterest.com; titulbilde: Saiva Liepiņa.

 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

  • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

  • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

  • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.