FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā samaksāt par kāzām?

Autors:Precos.lv
Jaunie pāri Latvijā savām kāzām vidēji tērē 5000 līdz 15 000, tādēļ šīs dienas organizēšanu nebūt nevar uzskatīt par lētu izpriecu: kāzas, visticamāk, būs dārgākā ballīte, kādu esat rīkojuši, tādēļ būtu vēlams laicīgi sākt plānot kāzu budžetu. 

Sīkumi, uz kuriem ietaupīt, lielie tēriņi, kurus upurēt – noskaidro, kā saplānot kāzu budžetu sabalansēti, izvairoties no nepatīkamiem pārsteigumiem. 

Pavisam vienkārša matemātika

Ja vēlamais budžets sapņu kāzām šķiet nepiepildāms, sadaliet to mazākās daļās. Piemēram, ja kāzas plānojat pēc gada, sadaliet kāzu budžetu 12 daļās. Tas radīs nelielu prāta apmānu, dodot iespēju iekrājumus veidot palēnām, mēnesi pēc mēneša. Izveidojiet atsevišķu bankas kontu savam kāzu budžetam, izvairoties no nejaušas iekrātās naudas iztērēšanas.  Ja arī pēc šī matemātikas vienādojuma budžets šķiet prātam neaptverams, sadaliet to vēl mazākās daļās, pagarinot laiku līdz kāzām. Tikko saderinājušies cilvēki bieži vien prieka eiforijā neapdomā savas reālās iespējas, proti, neizvērtē savus ienākumus, izvirza pārāk augstus mērķus, turklāt vēlas apprecēties pēc iespējas ātrāk. Apdomājiet, vai ar saviem ienākumiem varēsiet vienkārši nosegt kāzu budžetu un cik daudz laika jums būtu nepieciešams, lai noorganizētu savu īpašo dienu līdz pēdējai niansei. 

Kā samaksāt par kāzām?
Foto: Dizaina Fabrika

Samaziniet ikmēneša izdevumus

Kāds no jums ir piereģistrējies sporta zālē, kuru neapmeklē? Ik mēnesi daļa ienākumu automātiski tiek pārskaitīta kādam abonēšanas pakalpojumam, kuru neizmantojat? Pasekojiet līdzi saviem ikmēneša izdevumiem; iespējams, jūs katru mēnesi iztērējat prāvu naudas žūksnīti nevajadzīgām lietām. Samazinot šos izdevumus, sāksiet pamanīt ievērojamas izmaiņas, jo mazās summiņas, kas pazūd nelielajos un nemanāmajos izdevumos, kopā rada ievērojamu robu kopējā budžetā. 

Atsakieties no liekiem mazajiem tēriņiem

Nē, Nutella nav nepieciešamība, tā ir vēlme; iepērkoties veikalā, centieties pieturēties pie to produktu saraksta, kuri ir tiešām nepieciešami, mazāk pakļaujoties mirkļa vājumam iegādāties kaut ko garšīgu vai neadekvāti dārgu. Šie nelielie izdevumi parasti slēpjas cigarešu, kafijas, vakariņošanas restorānos, kino un piektdienas vakaru Vecrīgas apmeklējumu izmaksās. Šāda “diēta” nenoliedzami sagādās grūtības, taču kas, jūsuprāt, ir svarīgāk – neaizmirstama kāzu diena vai dārgs vīns un siera plate parastā otrdienā? 

Tiem, kuri gatavi upurēties

Šis punkts derēs tiem, kuri ir gatavi spert drastiskus soļus savu kāzu nodrošināšanai. Ja kāzu budžets ievērojami pārsniedz jūsu iespējas, taču jūs nevēlaties samierināties ar plānu B, pieņemiet svarīgu taupības režīmu. Ja īrējat dzīvokli, kas nedaudz pārsniedz jūsu iespējas, pārvācieties uz ko šaurāku un lētāku, varbūt pat ievācieties vecāku mājās uz attiecīgo periodu. Ja jums pieder divas automašīnas, vienu pārdodiet; taču šie lēmumi ir ļoti nopietni un var ietekmēt jūsu turpmāko plānu gan uz labo, gan slikto pusi. 

Kā samaksāt par kāzām?
Foto: Elīna Upmane

Radoši veidi papildus ienākumiem

Pastāv dažādi radoši un neierasti veidi, kā papildināt kāzu krājkasīti bez liekiem upuriem. Vai esat apdomājuši iespēju pārdot nevajadzīgās lietas krāmu tirdziņos vai internetā? Varbūt skapī stāv kāda dizainera kleita, kura ir vērtīga, taču krāj putekļus un netiek vilkta? Glezna, kuras vērtība, iespējams, ir lielāka, nekā paši spējat novērtēt? Varbūt kādam no jums ir hobijs, kas spēj nest ienākumus? Daudzi pāri pirms kāzām izlemj būt radoši un atklāj sevī nebijušus talantus – līgavas darina rotas, pārdod nevajadzīgo apģērbu Andelē Mandelē, savukārt līgavaiņi liek lietā tehniskās zināšanas, darina koka mēbeles vai pieņem haltūras vietās, kur nepieciešamas strādīgas rokas. Un kas zina, varbūt ir tapis jauns biznesa plāns?

Raksta titulfoto: Jurģis Rikveilis