FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kā neapjukt kāzu toņu izvēlē

image

Tas, ka Tavas mīļākās krāsas ir zila un sarkana, nenozīmē, ka tās lieliski iederēsies jūsu kāzu noformējumā. Neizmirsti, ka kāzu toņiem nav obligāti jābūt Taviem mīļākajiem; tiem vienkārši ir jāspēj uzburt romantiska un svinīga kāzu atmosfēra. Uzzini, kā neapjukt pareizo toņu izvēlē un izvēlēties īsto krāsu kombināciju! 

Neizvēlies pārāk daudz krāsu

Kāzu krāsu paletē nevajadzētu iekļaut vairāk par diviem līdz četriem toņiem. Pieturies pie vienkāršības un askētisma! Vienas un tās pašas krāsas izmantošana visās dekorācijās radīs saskaņotību un sajūtu, ka pat sīkākā detaļa ir būtiska dekorāciju sastāvdaļa, turklāt askētiska palete neļaus ziedu kompozīcijām izskatīties nekārtīgām. Ja tomēr Tevi saista nedaudz nekārtīga stila elementi, akcentē ziedus ar dažādiem vienas krāsas toņiem. Galvenais – krāsu paletei jāizskatās gaumīgai un tīrai.

Neaprobežojies tikai ar divām noteiktām krāsām

Striktas krāsu kombinācijas vairs nav modē. Uzdrošinies riskēt! Krāsas, kuras bieži vien nespējam iedomāties kopā, spēj radīt lielisku kombināciju. To var panākt, izmantojot vairāk nekā vienu neitrālo toni, piemēram, krēmkrāsu un brūno krāsu, vai arī kombinēt vairākus kādas krāsas toņus. Kombinē hortenziju toni ar safīra un debesu zilo, pievienojot baltu un pelēku un akcentus izceļot ar vasarīgi dzelteno. Uzbur vasaras svētkus savās kāzās!

Kā neapjukt kāzu toņu izvēlē

Nepārcenties ar ziedu buķetēm

Pirmā doma, kas līgavām nereti ienāk prātā, ir obligāti saskaņot VISUS ziedus dekorācijās un kāzu pušķī. Taču pareizāk būtu ziedus izmantot kā neitrālus akcentus pārējai toņu paletei. Gluži tāpat kā ar apģērbu, arī dekorācijās visam nav jābūt saskaņotam. 

Neierobežo sevi tikai sezonas aktuālajos toņos

Ir viegli iespaidoties no kāzu žurnālos, Instagramā un Pinterestā redzētajām kāzu idejām, tādēļ iemācies novilkt robežu starp “šis ir modē!” un “šis ir tas, ko PATIEŠĀM vēlos”. Krāsu paletei ir jābūt tādai, kādu jūs abi vēlaties, jo fotogrāfijās pie sienām un albumos tā dzīvos vēl ilgi. Ja kāds tonis ir aktuāls un attiecīgajā gadā ļoti populārs, tas nenozīmē, ka tas ir jāiekļauj arī jūsu kāzu dekorācijās.

Kā neapjukt kāzu toņu izvēlē

Lai arī noskaņas radīšanai sezonas krāsas ir būtiskas, nepārspīlē ar tām, kā arī variē ar citiem toņiem. Kāzas oktobrī nenozīmē, ka dekorācijas jāpiesātina ar ķirbjiem un kļavu lapām. Ja kāzas organizējat ziemā, izvairieties no tematiskajiem sarkanajiem un zaļajiem Ziemassvētku toņiem; tā vietā eksperimentējiet ar šo pašu krāsu dažādajiem toņiem, krāsu kombinācijām un sezonas dekorāciju aktualitātēm. 

Noskaņai atbilstošs tonis

Pat ja spilgti dzeltenā ir Tava mīļākā krāsa, kāzām Ziemassvētku vakarā šis tonis varētu būt nepiemērots; līdzīgi arī metāliskas un sudraba krāsas neradīs vasarīgu noskaņu kāzu svinībām siltumnīcā vai dārzā. Pārliecinies, ka izvēlētie toņi piestāv sezonai, svinību vietai un kopējai noskaņai.

Pareiza krāsu attiecība

Iegaumē, ka acīm vajag atpūtu! Pārdomā labi krāsu attiecību: divus spilgtos toņus nevajadzētu izmantot vienādā daudzumā. Pirms plāno visu pārējo, noskaidro, kurš no toņiem paletē būs dominējošais, jo no tā būs atkarīgs viss, sākot ar audumu un beidzot ar gaismu. Krāsām ir jāpapildina noskaņojums, nevis jāpievērš uzmanība. 

Kā neapjukt kāzu toņu izvēlē

Paredzamu krāsu izvēle

Sarkanbaltsarkans... hmm, kur gan tas ir redzēts? Lai arī šīs krāsas (kā jau mēs visi labi zinām) ir ļoti saskanīgas, tās ātri vien no kāzu noskaņas var pārtapt patriotiskās 18. novembra svinībās. Lai izvairītos no acīmredzamas līdzības, izmanto krāsu, kas ir toni gaišāka vai tumšāka vai akcentē toņus ar kādu papildu krāsu sajaukumu. 

Neaizmirsti par tekstūru

Tas, ka divas krāsas lieliski saskan, nenozīmē, ka tāpat saskan arī to audumu tekstūra. Rupjš audekls ar smalku, sarkanu satīnu neveidos labu kombināciju. Tā kā audums ir būtiska jūsu kāzu kopējā noformējuma sastāvdaļa, to vajadzētu saskaņot ar visām pārējām niansēm. Vari mēģināt kombinēt dažādas vienas krāsas tekstūras, tā piešķirot dekorācijām dziļumu un noskaņu. 

Ņem vērā svinību vietas toņus

Dodoties svinību vietas meklējumos, paturi prātā izvēlēto krāsu paleti, vai gluži otrādi – izvēlies vietu pirms izlem par konkrētiem toņiem. Noskaidro, kas ir prioritāte – krāsu palete vai svinību vieta. Ja svinību vietas pamattoņi ir kastaņbrūns un tumši zils, laima zaļais kombinācijā ar koši rozā dekorācijās izskatīsies atbaidoši. Tomēr tas nenozīmē, ka visas krāsas obligāti būtu jāpiemēro svinību vietas toņiem; centies atrast zelta vidusceļu, ņemot vērā arī krāsu paleti, lai kopiespaids būtu nesamocīts un baudāms. 


Kā neapjukt kāzu toņu izvēlē
Raksta foto no Pinterest.com.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

  • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

  • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

  • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.