FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kļūdas, ko pieļauj teju katra līgava

Autors:Precos.lv
Ceļš uz jāvārdu ne vienmēr ir rozēm kaisīts. Lai arī katrai līgavai ir savs unikāls redzējums un gadiem lolots sapnis par savām pasaku kāzām, šī tomēr, visticamāk, ir pirmā reize, kad Tu plāno tik iespaidīga mēroga pasākumu. Lasi tālāk un uzzini, kādas kļūdas kāzu plānošanā pieļauj vairums līgavu.

Paziņo par saderināšanos pārāk laicīgi

Bildinājums ir viens no laimīgākajiem momentiem pāra dzīvē, tādēļ saprotams, ka šo priecīgo ziņu vēlies izkliegt visai pasaulei. Taču pirms publicē ziņu sociālajos tīklos, par saderināšanos personiski paziņo savai ģimenei un tuvākajiem draugiem. Ne mamma, ne Tava labākā draudzene nebūs priecīga uzzināt šo jaunumu no sociālajiem tīkliem, jo tas ir tikpat nozīmīgs arī Taviem tuviniekiem. Bezpersonisks paziņojums liks citiem justies atstumtiem. 

Pirms kāzu kleitas izvēles neapdomā kopējo kāzu vīziju

Tev noteikti ir padomā kāds konkrēts kleitas dizains, taču pārdomā, vai šis dizains piestāvēs kopējai kāzu vīzijai. Ja plāno kāzas svinēt greznā pilī, nebūtu prātīgi izvēlēties bohēmisku kleitu. Bohēmisks un vienkāršs kāzu tērps lieliski saskanēs ar dabīgu un nepiespiestu gaisotni, taču kleitas kuplums un izsmalcinātums – ar greznām dekorācijām un karaliskām telpām.

Pilnībā noraida iespēju algot kāzu organizatoru

Kāzu plānošanas sākumposmā Tu noteikti jutīsies enerģijas un entuziasma pilna un vēlēsies visu plānot pati, turklāt kurš gan labāk pārzina Tavas vēlmes, ja ne Tu? Taču iedomājies nedēļu pirms kāzām: kaut kas noiet greizi, mazie nieciņi sāk pamatīgi "dot uz nerviem", kleita vēl nav gatava un dekorācijas ne tādas, kā iztēlojies... Kāzu organizators būs tas cilvēks, kurš ar savu profesionalitāti un pieredzi jau laicīgi spēs pamanīt Tavu kāzu "vājās vietas" un novērst visas iespējamās problēmas.

Izvēloties dekorācijas, neņem vērā svinību vietas specifiku

Ja vieta pati par sevi ir burvīga, tai ir plaši logi ar skaistu ainavu, ļauj šim skatam būt kāzu galvenajai dekorācijai un nepārspīlē ar liekām niansēm. Gluži tāpat kā ar kāzu kleitu – centies izprast, vai izvēlētās dekorācijas piestāv svinību vietas atmosfērai. Vieta ir vissvarīgākā dekorācija Tavās kāzās! 

DIY ne vienmēr nozīmē ietaupījumus 

Ir divas lietas, kas šajā situācijā var noiet greizi: pirmkārt, cenšoties ietaupīt uz kāzu dekorācijām, vari nonākt pie skaudras atskārsmes, ka pēc pāris Youtube “How to...” klipiņu noskatīšanās par dekoratori kļūt ir grūti. Rezultātā, cenšoties ietaupīt uz profesionālu dekoratoru, Tu vari pieļaut nelabojamu kļūdu. Otrkārt, pat ja ar dekorēšanu un rokdarbiem esi uz “tu”, ir jārēķinās, ka tas tik un tā aizņems ļoti daudz laika. Apdomā, vai tiešām uz saviem pleciem vēlies uzgrūst arī ziedu kompozīcijas, kuras būs jāizveido naktī pirms kāzām? Varbūt labāk velti šo laiku miegam un enerģijas uzkrāšanai?

Kļūst par diētu vergu

Jebkura līgava savā kāzu dienā vēlas izskatīties tik labi, cik vien iespējams, tādēļ daudzas pirms lielās dienas sāk aktīvi nodarboties ar sportu un ievērot drastiskas diētas. Tas var novest pie neskaitāmiem sliktiem scenārijiem: izdegšanas, pārpūles, nepareizu diētu piemērošanas un nopietnām veselības problēmām. Centies rūpēties par sevi savlaicīgi, nodarboties ar sportu un ēst veselīgi, turklāt, ja plāno kleitu šūt, straujš svara zudums sagādās galvassāpes ne vien Tev, bet arī šuvējai: jo vairāk mainīsies Tavs ķermenis, jo grūtāk būs pielāgot kleitu auguma aprisēm.

Neizmēģina grimu un matu sakārtojumu 

Lai izvairītos no lieka satraukuma un ķibelēm kāzu dienā, izmēģini savu kāzu grimu un matu sakārtojumu laicīgi. Stilists nav burvis un Tavu vīziju, ļoti iespējams, nespēs īstenot ar pirmo mēģinājumu, ja vien skaidri nezini, ko vēlies. Tāpat tas, ka Tev patīk kāds konkrēts stils, nenozīmē, ka tas Tev piestāv. Izmēģini variantus savlaicīgi, tādējādi pēc iespējas novēršot pēdējā brīža problēmas. Apvieno patīkamo ar lietderīgo – šī var būt lieliska aktivitāte vecmeitu ballītē! 

Ignorē vecāku vēlmes un ieteikumus

Lai arī vecāku lielie centieni palīdzēt jebkādā veidā var kļūt par slogu, neizstumiet viņus no kāzu plānošanas pilnībā, jo īpaši, ja vecāki ir dāsni piedāvājuši investēt jūsu kāzu tapšanā. Ļauj vecākiem justies īpašiem, pat ja nevēlies viņiem uzticēt nopietnu lēmumu pieņemšanu. Paņem mammu līdzi uz kūku degustāciju vai tikšanos ar dekoratoru, tēvam ļauj izvēlēties, kuru viskiju likt svētku galdā. Pasaki paldies!

Nesasveicinās ar visiem kāzu viesiem

Tu noteikti ikkatru kāzu viesi uzskati par svarīgu, ja jau esi viņus pagodinājusi ar ielūgumu. Izrādi to – atvēli laiku, lai pieietu pie katra galdiņa un aprunātos ar radiem un draugiem! Viņi visi ir jūsu kāzās, jo vēlas būt klāt jūsu īpašajā dienā. Ja dienas plāns ir piesātināts notikumiem, ieplānojiet īpašu dāvanu un apsveikšanas brīdi pēc ceremonijas, tādējādi sniedzot iespēju viesiem jūs satikt un jums – iespēju pateikt viņiem paldies. 

Neieplāno aktivitātes starp ceremoniju un ballīti

Tas var būt problemātiski, ja starp šiem abiem notikumiem ir ļoti daudz brīvā laika. Vispirms būtu vēlams izvairīties no tā, ka viesiem starp ceremoniju un ballīti ir jāgaida neskaitāmas stundas. Ja tas nav iespējams, izplāno aktivitātes, sagādā uzkodas un dzērienus. 

Neņem vērā papildu izmaksas

Kāzu budžets var būt sāpīga tēma, tāpēc visbiežāk līgavas izplāno kāzas līdz pēdējam centam, taču daudzos gadījumos aizmirst, ka arī mazās lietiņas var maksāt papildus naudu. Piemēram, pēkšņi pārplīst kleitas rāvējslēdzējs vai kaste šampanieša glāžu, pēdējā nedēļā kāzu organizators iesniedz papildus rēķinu par kādu sīkumu, vai arī pietrūkst kādas dekorācijas. Vienmēr atstāj nelielus iekrājumus papildu ķibelēm! Diemžēl bez tādām, visticamāk, neiztikt. 

Neapdomā plānu B

Kā jau noskaidrojām, Tev noteikti ir vīzija par savām kāzām, taču neieciklējies tikai uz vienu variantu! Ja konkrētais kleitas fasons Tev nepiestāv, nepārdzīvo, ievelc elpu, pārkāp savu ietiepību un apsver citas iespējas. Pārspīlēta uzstājība novedīs pie sliktiem lēmumiem, kurus vēlāk, atskatoties uz kāzu fotogrāfijām, nāksies nožēlot. Nekrīti histērijā, ja Tava sapņu ceremonijas vieta konkrētajā datumā jau ir aizņemta – Latvija ir pilna citu skaistu vietu! Galvenais ir pieiet plānošanai ar vēsu prātu. 

Raksta titulbilde: Elīna Upmane; titulbilde - Saiva Liepiņa