FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā padarīt kāzu svinības interesantākas

Autors:Dita Pabrika
Būt kāzu viesim ir pagodinājums, taču ne vienmēr tas ir aizraujoši. Pēdējais, ko līgava un līgavainis vēlas, ir noskatīties, kā kāzu viesi garlaikoti skatās pulksteņos un žāvājas, gaidot, kad pēc iespējas ātrāk varēs doties prom. Kā padarīt kāzu svinības īpašas ne vien sev pašiem, bet arī kāzu viesiem?

Iepazīstiniet viesus pirms kāzām

Citās valstīs topošie jaunlaulātie parasti dienu pirms kāzām noorganizē “izmēģinājuma vakariņas”, kuru laikā visiem ielūgtajiem viesiem ir iespēja savstarpēji iepazīties. Latvijā šāda tradīcija lielākoties nav pieņemta, taču tas nenozīmē, ka nav iespējams improvizēt.

Neilgi pirms kāzām uzaiciniet draugus un radus brančā vai uz kopīgu pavakariņošanu mājās, tādējādi jau laicīgi dodot viesiem iespēju iegaumēt sejas un vieglāk komunicēt svinību laikā. Līdz ar to tiem, kuri nepazīst nevienu citu kāzu viesi, būs iespēja izvairīties no neērtās malā sēdēšanas.

Kā kāzu svinības padarīt interesantākas
Foto: Pinterest.com

Turieties pie plāna

Neviens necer, ka kāzu plāns ritēs ar militāru precizitāti, taču centieties izvairīties no tā, ka viesiem pārāk ilgi jāgaida, līdz beigsies jūsu individuālā fotosesija. Šis ir lielisks brīdis kādam kokteilim un uzkodām. Izveidojiet nelielu atpūtas stūrīti ar ērtiem dīvāniem, dzērieniem, uzkodām un mūziku, kur viesiem ir iespēja papļāpāt, atpūsties un iesildīties vakara ballītei. 

Kā kāzu svinības padarīt interesantākas
Kā kāzu svinības padarīt interesantākas
Foto: Depositphotos.com

Neatstājiet viesus badā

Visiem zināms, ka ēšana ir viena no svarīgākajām kāzu aktivitātēm. Liela daļa viesu pēc jūsu kāzām atcerēsies tieši to, cik bagātīgi klāts bijis jūsu kāzu galds.

Ja ēdiena būs par maz vai tas būs slikti pagatavots, šī kļūda jums var sekot pa pēdām vēl ilgi. Ļoti nozīmīgi ir tas, kāds būs svētku galds, taču neaizmirstiet viesus ik pa brīdim palutināt ar kādu uzkodu.

Pēc svinīgās ceremonijas sagādājiet visiem mini uzkodas, it īpaši, ja līdz lielajām svinībām vēl priekšā ilgas stundas ceļā vai tradīciju un fotosesiju gūzma.

Kā kāzu svinības padarīt interesantākas
Foto: Depositphotos.com

Nodrošiniet viesu nokļūšanu mājās

Ja kāzas nesviniet viesu namā vai kādā citā vietā, kur iespējams arī pārnakšņot, nodrošiniet visiem iespēju nokļūt mājās. Noalgojiet transportu, tādējādi izvairoties no divām ļoti nozīmīgām problēmām, proti, viesiem, kuri ātri dodas mājās, jo kādam ir jāstūrē, vai vēl sliktāk – pakļaujoties riskam, ka kāds varētu sēsties pie stūres dzērumā vai pārāk noguris.

Ļaujiet viesiem atpūsties un neraizēties par to, kā pēc ballītes nokļūt mājās!

Kā kāzu svinības padarīt interesantākas
Foto: Mārcis Baltskars

Rūpīgi izvēlieties svinību vietu

Protams, kāzu budžets spēlēs ļoti nopietnu lomu svinību vietas izvēlē, taču interesanta vai neierasta vieta noteikti būs vēl viens veids, kā ieintriģēt un pārsteigt kāzu viesus.

Kāzas muzejā, botāniskajā dārzā vai pat zoodārza tuvumā piešķirs to asumu, kas tik ļoti nepieciešams viesu izklaidēšanai. Ja izvēlaties tradicionālu svinību vietu, apdomājiet oriģinālas dekorācijas, izklaides iespējas, fotostūrīšus un priekšnesumus. 

Kā kāzu svinības padarīt interesantākas
Foto: Jānis Konons

Apdomājiet sēdvietu izvietojumu pie galda

Būt vienīgajam nepazīstamajam pārītim starp veselu baru bijušo skolas biedru var radīt ļoti neērtu situāciju un likt dažiem viesiem justies atstātiem novārtā. Rūpīgi izplānojiet sēdvietas, lai savstarpēji pazīstamie cilvēki sēdētu viens otram pēc iespējas tuvāk.

Tāpat arī izvērtējiet katra viesa uzvedības paradumus; jūs noteikti nevēlēsieties omītes nosēdināt blakus jestrākajiem ballētājiem vai vienīgo vecpuisi blakus ducim saldo pārīšu. 

Kā kāzu svinības padarīt interesantākas
Foto: Gunta Freimane

Ierobežojiet tostu ilgumu un daudzumu

Katrās kāzās ir vismaz viens viesis, visticamāk, ģimenes loceklis, kurš tosta laikā nedaudz aizrausies ar saldām runām un nostāstiem par jūsu bērnību. Protams, dzirdēt labus novēlējumus ir ļoti patīkami, taču, ja vien jūsu draugs vai ģimenes loceklis nav ģeniāls komiķis, tosts ātri vien no sentimentāla un asprātīga var kļūt par apnicīgu.

Ierobežojiet teicēju skaitu un uzrunu ilgumu un ļaujiet viesiem atgriezties pie dzīrošanas!

Kā kāzu svinības padarīt interesantākas
Foto: Depositphotos.com

Priekšnesumi

Pārsteidziet viesus ar kādu oriģinālu priekšnesumu, sākot ar aizraujošu bārmeņu šovu, iespaidīgu DJ setu, uguņošanu vai dejotājiem – izvēles iespējas ir ļoti plašas!

Profesionāļu noalgošana izklaidēm noteikti atmaksāsies un neatstās vienaldzīgu nevienu viesi. 

Kā kāzu svinības padarīt interesantākas
Foto: Juris Ross

Saldajā – ne tikai kāzu torte

Bez kāzu tortes neiztikt, taču noteikti neliedziet viesiem iespēju panašķoties ar citiem saldumiem. Aukstajam galdam izvēlieties ne vien sāļās, bet arī saldās uzkodas – cepumus, mini kūciņas, konfektes, virtuļus vai šobrīd tik aktuālos makarūnus un keikpopus.

Pārsteidziet viesus ar pārdomātām un mīļām detaļām, piemēram, papīra turziņām, kurās našķus ielikt līdzņemšanai. 

Kā kāzu svinības padarīt interesantākasKā kāzu svinības padarīt interesantākas
Foto: Ainārs Mazjānis

Galvenais – atpūtieties!

Kāzu plānošana var būt satraukumiem pilna, taču, kad lielā diena pienākusi, centieties neiespringt un ļaut lietām ritēt savu gaitu, pat nelielajām kļūmītēm. Padomājiet, vai ballītes, kuru organizētājs ir pārguris un pārspīlēti iesprindzis, ir tiešām baudāmas?

Lai nesabojātu garastāvokli un izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, lūdziet palīdzīgu roku vedējiem vai tuvākajiem draugiem, neviens neatteiks paņemt grožus savās rokās un pasniegt jums dzērienu nervu atslābināšanai. 

Kā kāzu svinības padarīt interesantākas

Lai kāzu diena būtu izdevusies, tai jābūt piepildītai ne tikai ar dažādām izklaidēm jaunajam pārim, bet arī viesiem. Lasi 25 idejas viesu izklaidēm kāzu dienā.

Raksta titulfoto: Benita Žogota