FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

5 mīti par kāzām rudenī

(1)
image

Rudens sezona ir ļoti krāšņa, taču daudziem topošajiem jaunlaulātajiem, kuri plānojuši kāzas svinēt tieši šajā laikā, nākas saskarties ar situāciju, kad ir grūti atteikties no rudens kāzu standartiem. Kļavu lapas, ķirbji un oranžā krāsa varbūt rada rudenīgo noskaņu, taču ne visi pāri ir sajūsmā par šādu tipisko kombināciju iekļaušanu savā kāzu scenārijā.  

1. Visam jānotiek iekštelpās

Rudens ir laiks, kas visiem asociējas ar paprāvu daudzumu nokrišņu. Taču arī Latvijas vasaras pēdējo gadu laikā ir pierādījušas, ka prognozēt nav iespējams neko. Tik, cik lietains spēj būt jūlijs, tik saulains un silts var būt oktobris. Un kurš teicis, ka ar pietiekami daudz apsildošajām ierīcēm, plediem un siltajiem dzērieniem nav iespējams sarīkot burvīgu kāzu ballīti ārā rudenī? Ja vēlaties – kombinējiet. Ceremoniju pavadiet gleznainā vietā ārā, taču svinības – iekštelpās. Ja laicīgi par visu ir padomāts, arī lietus nebūs šķērslis skaistām kāzu svinībām. 

5 mīti par kāzām rudenī

2. Jāizvēlas rudens toņi

Pāri, kuri plāno kāzas rudenī, mēdz ieciklēties uz tipiskākajām krāsu un formu kombinācijām. Proti, oranždzeltenajām lapām, zemes toņiem un šokolādes brūno krāsu. Lai arī šai sezonai nepiedien pludmales tirkīzs vai vasaras ziedu košums, ir iespējams kombinēt arī citus krāsu salikumus, ne vien ķirbju oranžo vai lapu dzelteno. Lielisku noskaņu dos plūmju lillā, kafijas toņi un krēmkrāsas, tumši zilie un zelta toņi. 

5 mīti par kāzām rudenī

3. Dreskods: tumšs un smagnējs

Šis vairāk attiecas uz kāzu viesiem, nevis pašiem kāziniekiem. Rudens ir laiks, kad jaunlaulātajiem ir iespēja izpausties ar oriģinālām idejām siltākam un ūdensnecaurlaidīgākam apģērbam: spilgti gumijas zābaki, neierasti lietussargi un mežģīņu kleitas ar garām rokām. Arī viesiem ir iespēja rudens kāzas padarīt košākas un rotaļīgās, savos tērpos izmantojot piezemētus pasteļtoņus, gumijas zābakus vai spilgtus lietusmēteļus. Neaprobežojieties ar tumšo krāsu samtu, vilnas vestēm vai tumšiem kostīmiem. Dāmas var izmantot eleganto zeltu, savukārt kungi – kapučīno toņus. 

5 mīti par kāzām rudenī

4. Dekorā jāiekļauj kļavu lapas un ķirbji

Ja kļavu lapu virtenes vēlaties atstāt nostalģisko skolas laiku projektu atmiņās, savukārt ķirbjus – Helovīnu ballītēm, nespīdziniet sevi un nedekorējiet kāzas šajā tematikā tikai tāpēc, ka ir rudens. Ja dekorā vēlaties izmantot sezonālos augļus un dārzeņus, ķirbju vietā izmantojiet tumšās vīnogas, ābolus, granātābolus. Lapu vietā izvēlieties brūklenes, pīlādžus vai graudu vārpas. Arī kaltēti vasaras ziedi lieliski piestāvēs rudens toņiem. 

5 mīti par kāzām rudenī

5. Jāfotografējas ar rudens lapu žūksni rokās

Arī kāzu foto tematikā ir grūti ignorēt zelta rudeni. Gandrīz visur fonu rada koši dzeltenie toņi, taču, ja nevēlaties savas kāzu fotogrāfijas redzēt zelta rudens standarta pozās, vārtoties lapām piebirušajā zemē vai mētājoties ar tām, ir iespējams atrast arī lieliskas alternatīvas. Dūmakaini lauki, koka šķūnīši un pielijis mežs lieliski kontrastēs ar rudenīgo un jautro rudens krāsu spilgtumu.

5 mīti par kāzām rudenī
Foto: Einārs Freimanis

Raksta foto no Depositphotos.com; titulbilde un logo: Arturs Romanovskis

Lasi arī: 5 ieteikumi laulību gredzenu izvēlei

Komentāri
 • Danonky 19.09.2016 16:24
  Mums dekoros bija ķribji. No sākuma bija bail, ka izskatīties pēc ražas svētkiem, bet tā nebija. ķirbji apklāj lielu laukumu un ir košās krāsās, līdz ar to ir nepieciešamas mazāk citu dekoru, bet iespaids ir labs. Beigās nebija jāuztraucās par to, kur to visu likt, jo uz ķirbjiem pieteicās viesi, bet pārējie lieli palika viesu namā. Tas ir lēts un iespaidīgs dekora elements, tāpēc es tomēr iesaku. :)
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

 • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

 • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

 • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

 • Vairums pāru savas kāzas izvēlas organizēt paši, taču, lai uzburtu tik lielu un svarīgu pasākumu, nākas domāt par ļoti daudzām detaļām, tāpēc nereti kāzu organizēšana pāriem sagādā grūtības. Lai atvieglotu šo uzdevumu, Latvijā ir izdots unikāls produkts – kāzu plānotājs.