FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Vecāku sieviešu padomi topošajām sievām

image

Portāls Pri.org ir veicis interesantu pētījumu par to, kādi ir tipiskākie vecāku kundžu padomi jaunajām sievām pirms stāšanās laulībā. 

Apkopojot pētījumu, kurā tika aptaujātas aptuveni 700 dāmas vecumā no 63-108 gadiem, viens punkts tika atkārtots visbiežāk, proti, “izvēlies savu partneri uzmanīgi”. Pamatojoties uz savu lielo pieredzi, sievietes uzskata, ka daudzos gadījumos topošais vīrs nav izvēlēts uzmanīgi, tādējādi novedot pie trim ļoti riskantiem un sāpīgiem rezultātiem:

 • uzticēšanās aklai mīlestībai un apsēstībai, kā rezultātā tiek pieņemts pāragrs lēmums;
 • tuvojoties 30 gadu slieksnim, precēšanās izmisuma dēļ, uzskatot, ka nekas labāks vairs nav gaidāms;
 • stāšanās laulībā nevienam (ieskaitot pašu) nesaprotamu iemeslu dēļ. 

 

Vecāku sieviešu padomi topošajām sievām

Kundzes iesaka apstāties, paskatīties apkārt, ieklausīties sevī un savos tuvākajos. Pārdomā lēmumu un pēc tam pārdomā to vēlreiz. Ieteikumu nogaidīt īpaši uzver tās sievietes, kuras piedzīvojušas šķiršanos (kā arī otrreiz laimīgi precējušās). Savu lēmumu viņas skaidro ar pārāk impulsīvu izvēli un partnera laicīgu neiepazīšanu. 81 gadus vecā Mērija stāsta: “Labāk neapprecēties vispār, nekā apprecēties neapdomīgi. Gan es, gan mans vīrs bijām precējušies jau iepriekš un savu mācību guvām tikai no šīs pieredzes.”

Vecāku sieviešu padomi topošajām sievām

Lilija, 78, bija precējusies 22 gadus un pēc tam 35 gadus pavadījusi viena. Neveiksmīgo laulību viņa skaidro ar to, ka pēc kāzām esot vēlējusies vīra raksturā kaut ko izmainīt: “Lielākā kļūda ir neiepazīt savu otro pusīti. Centies šo cilvēku iepazīt ļoti, ļoti labi gan priekos, gan dusmās. Reizēm tieši laiks un otra cilvēka iepazīšana ir svarīga, lai saprastu, vai spēsiet nodzīvot kopā ilgu un laimīgu mūžu. Ir neiespējami kādu pārmācīt un izveidot tādu, kādu jūs vēlaties”.

Kundzes arī piedāvā 4 īpašus padomus jaunajām sievietēm, kas palīdzēs izdarīt pareizo izvēli: 

1. Domā vecmodīgi

Padomā, vai Tavs vīrs būs labs apgādnieks. Šis ir vecmodīgs termins, taču tas raksturo fundamentālu patiesību: laulība varbūt nozīmē mīlestību, taču tā ir balstīta ekonomiskos nosacījumos, kas vieno abu pušu finansiālo nākotni. Tādēļ sievietēm (un arī vīriešiem) ir sev jāpajautā – vai manam topošajam partnerim patīk strādāt? Vai šis cilvēks spēj parūpēties par savu finansiālo situāciju? Vai šis cilvēks atbildīgi izturas pret naudu? Slikta lēmuma rezultātā jums var nākties nomaksāt kāda cita parādus un labot pārsteidzīgas izvēles sekas.

2. Vai citiem patīk Tavs partneris?

Lēmums nav jāpieņem vienam pašam. Ieklausies draugu un ģimenes viedoklī: vai viņiem patīk Tavs partneris? Vai viņi uzskata, ka viņš pret Tevi labi izturas? Vai viņi ir pārliecināti, ka Tavs partneris attiecības uztver nopietni? Kāda no kundzēm komentē: “Ja vien man kāds būtu pateicis, ka šis ir ļoti slikts lēmums!”.

3. Veido sarakstu. Tiešām. 

Izveido sarakstu ar lietām, ko patiešām vēlies sagaidīt no attiecībām, un pārskati, vai šīs vajadzības konkrētajās attiecībās piepildās. Anna, 69, uzskata, ka saraksta veidošana viņai palīdzēja pieņemt lēmumu: “Kad iepazinos ar Danielu, es apsēdos pie papīra lapas un izveidoju sarakstu ar visiem “par” un “pret”. Tajā laikā man bija jau vairāk nekā 30 gadu un es nolēmu, ka šis cilvēks ir tieši tas, kas man nepieciešams – viņam piemita visas tās īpašības, kuras es uzskatīju par labām.”

Vecāku sieviešu padomi topošajām sievām

4. Vai jūsu mērķi saskan?

Pirms stājies laulībā, noteikti pārbaudi, vai Tev un partnerim saskan nākotnes plāni un mērķi. Diemžēl daudzās situācijas tas netiek apspriests. Kundzes iesaka izrunāties un noskaidrot, vai jums ir līdzīgas idejas par finansiālo situāciju, dzīvesveidu, kopīgiem plāniem, karjeru un, pats svarīgākais, bērniem. Nadīna, 65, skaidro, ka tieši bērni ir tas, kas vislabāk raksturo abu iesaistīto pušu nākotnes plānus: “Viens no jums varbūt saka “es ļoti vēlos bērnus”, otrs – “neesmu drošs” un tēma aizmirstas. Pēc laika izrādās, ka “neesmu drošs” nozīmē “nē”, kas var sāpināt un radīt nesaskaņas, jo jūsu cerības par kopīgo nākotni ir krietni atšķirīgas. 

Vecāku sieviešu padomi topošajām sievām

Visi šie jautājumi ir vienlīdz svarīgi, un gan sievietēm, gan vīriešiem tos sev obligāti vajadzētu uzdot. Izvēlies uzmanīgi! Kundzes uzskata, ka tieši šie divi vārdi ir vissvarīgākais padoms jaunajām sievietēm. 

Foto no Depositphotos.com, Pinterest.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

 • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

 • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

 • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

 • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.