FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kā samazināt kāzu izmaksas

image

Laulības ir viens no dzīves skaistākajiem, bet arī dārgākajiem pasākumiem kā finansēšana jau iepriekš ir rūpīgi jāizplāno. Kāzu rīkošanas vēriens jāsaskaņo ar pieejamajiem naudas līdzekļiem, lai nerastos situācija, kad īpašajā dienā vienīgā doma ir par lielajiem tēriņiem un parādiem.

Ja Tev ir paveicies piedzimt vai ieprecēties bagātā un dāsnā ģimenē, vai arī dzīvē jau ir daudz sasniegts – lieliski, tālāk vari nelasīt!

Pārējiem:

1. Izlem, kas Tev ir svarīgākais

Gandrīz katra meitene bērnībā ir sapņojusi par princi baltā zirgā un pieaugot cenšas šo sapni realizēt dzīvē. Liela, balta kāzu kleita, dārgi laulību gredzeni, daudz viesu, kāzas pilī vai muižā, svinības trīs dienu garumā, izsmalcināti ēdieni un dzērieni, dzīvā mūzika, populārs kāzu fotogrāfs – tas viss ir lieliski ar nosacījumu, ka vari to atļauties. Ja naudas daudzums ir ierobežots, izvērtē prioritātes. Ko Tu patiešām vēlies no šī pasākuma sagaidīt? Vai vēlies dārgāku kleitu, ko uzvilksi tikai vienu reizi mūžā, vai arī dārgākus, skaistākus gredzenus, ko valkāsiet visu dzīvi? Iespējams, gribi, lai draugi un radi kopā ar jums nosvin šo notikumu tā, lai tas paliktu atmiņā uz ilgu laiku. Katra no pieminētajām pozīcijām var izmaksāt no dažiem desmitiem vai simtiem, līdz pat vairākiem tūkstošiem eiro. 

2. Plāno visu savlaicīgi 

Lielākā daļa viesu māju un muižu vasaras sezonā ir rezervētas jau vairākus mēnešus vai pat gadu iepriekš. Kāzu izmaksas var samazināt, ja izvēlies laulāties darba dienā, nesezonā. Arī restorāni, kafejnīcas un ēdināšanas uzņēmumi savus pakalpojumus piedāvā daudz lētāk nesezonā. Ja netici, salīdzini viesnīcu cenas jūlijā un novembrī. 

Būtisku ietaupījumu var sniegt arī kāzu kleitas šūšana pie pazīstamas šuvējas. Būtu vēlams, lai viņai tas nebūtu pirmais projekts, jo pirmie kucēni... Tu jau zini, ko tautas sakāmvārdi māca par pirmajiem kucēniem. Kāzu kleitas pirkšanai veikalā būtu jābūt pēdējai alternatīvai, jo, pirmkārt, nopirksi tādu, kāda būs, un otrkārt – tās kleitas, kuras patīk, vienmēr nezināmu iemeslu dēļ ir daudz dārgākas nekā pārējās. Atrast labu šuvēju, kas strādā par pienācīgu samaksu, nav vienkārši, taču nav arī neiespējami, ja ir laiks un pacietība ieguldīt pūles.

3. Izmanto pūļa finansējumu

Pūļa finansējums (crowd funding) kļūst aizvien populārāks, runājot par dažādu start-up projektu finansēšanu, taču kāzu rīkošanā tas nav nekāds jaunums. Pūļa finansējums laulību svinību organizēšanā nozīmē paziņojumu kāzu viesiem, ka vēlaties saņemt nevis materiālas dāvanas, bet naudu. Jā, dāvināt naudu nav smuki, bet tādēļ ir izdomātas glītas aploksnes, kurās naudu var ielikt. Tuvi cilvēki, kas vēlas uzdāvināt kaut ko personīgu, to var tāpat izdarīt, bet pārējiem atkritīs domāšana par to, ko dāvināt kāzās. Tas, cik lielu summu katrs uzdāvinās, iepriekš nav prognozējams – to noteiks turības līmenis, savstarpējās attiecības un citi faktori. Ideālā gadījumā viesu sadāvinātā nauda nosegs visas kāzu izmaksas un vēl paliks pāri ceļojumam un citiem tēriņiem. 

4. Sagatavo drošības spilvenu

Kāzu izmaksas ir stiepjams jēdziens, jo kāzu laikā var rasties dažādi neparedzēti tēriņi svinību vietā, kāzu ceļojumā vai organizācijas procesā. Lai arī aizņemties naudu kāzu rīkošanai nav laba doma, nelielus papildus izdevumus, šķiet, pieļauj ikviens. Dažādi kredīti sniedz iespēju aizņemties  nelielas summas, turklāt īstermiņā (līdz vienam mēnesim); reizēm pat netiek prasīti procenti. Vienlīdz labi šādā variantā var noderēt arī kredītkarte, kur jāmaksā procenti tikai par reāli iztērēto kredītlimitu, kā arī komisijas maksa reizi gadā par kartes izmantošanu un procenti par naudas izņemšanu no bankomāta. Jebkurā no šiem variantiem ir jārēķinās, ka visi aizdevumi parasti ir dārgāki, nekā sākotnēji liekas, bet atmaksāt tos ir krietni grūtāk, nekā paņemt. Izmantot šādu iespēju vai ne, tas ir katra paša ziņā. Jebkurā gadījumā ir rūpīgi jāvērtē iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemšanās nedrīkst aptumšot kāzu ceremoniju un svinības. Jābūt atbildīgiem pret sevi un viesiem. 

5. Dari pati

Kāzas organizēt var paši, bet to var arī uzticēt vedējiem vai speciāliem kāzu organizēšanas uzņēmumiem. Pirmais variants būs vislētākais, bet reizē prasīs arī vislielāko piepūli. Ja stresa noturība ir zema un ir vēlme visu izdarīt perfekti, tad labāk meklēt kādu, kas visu izdarīs jūsu vietā. Precamies, tomēr tikai vienu reizi mūžā, vai vismaz ticam, ka tas būs uz mūžu. 

6. Vispirms maksā par sīkumiem 

Mēs visi zinām, kā, dodoties uz veikalu pēc pārtikas lieliem svētkiem vai iekārtojot mājokli, mēs sākumā skaitām katru centu, bet vēlāk jau liekam ratos mantas, īpaši nerēķinot. Ja santīmu nekrāsi, pie lata netiksi. Pērkot šādus šķietamus sīkumus bez rēķināšanas līdzi, beigās var nākties pārmaksāt vairākus simtus vai pat tūkstošus eiro. Pērciet vispirms mazās lietas, tad arī lielie tēriņi izdosies harmoniskāki. 

6. Aizmūc no visiem

Bēgošās līgavas mēs redzam filmās, bet ir pāri, kas izlemj apprecēties divatā, tālu prom no visiem svinētājiem. Šāda iespēja var likties vilinoša daudziem, taču jāizvērtē, vai vēlāk nenožēlosiet to, ka tuvinieki nebija klāt šajā īpašajā brīdī. Kāzas ārzemēs vai kādā vientuļā baznīciņā, dzimtsarakstu nodaļā Latvijas nomalē var būt jaukas un skaistas, taču cerības var arī neattaisnoties un saņemtais pakalpojums var būt zem katras kritikas. Katram ir savi veidi, kā samazināt kāzu izmaksas, bet vai vajag? Šī diena ir īpaša un tādai tai ir jābūt. Taupīt taupīšanas pēc nevajag, bet saglabāt skaidru prātu gan vajadzētu.  

Foto: no personīgā arhīva, Depositphotos.com, Shutterstock.com, iStock.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

  • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

  • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?