FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Gaismekļi kāzās

image

Apgaismojums pavisam noteikti ir viens no faktoriem, kas lielā mērā ietekmē atmosfēru pasākumā, arī kāzās. Intīms apgaismojums un romantiska gaisotne vai tieši pretēji – disko bumbas apspīdēta deju grīda, kas tā vien ziņo, ka šo balli paši jaunlaulātie iegriezīs līdz rīta gaismai!

Varbūt par gaismekļiem nemaz nav vērts domāt un pilnīgi pietiek, ja viesu namā vienkārši ieslēdz gaismu, kad kļūst tumšs? Varbūt iespējams apvienot skaisto ar praktisko un apgaismojuma elementus iekļaut kopējās dekorācijās? Atliek vien saprast, kā vēlmes sasaucas ar iespējām, un jāķeras pie darba.

Gaismekļi noskaņas radīšanai

Lai tavs unikālais viesību stils nebūtu tieši tikpat unikāls kā pārējiem tūkstoš pāriem, kas savu lielo dienu svinējuši tajā pašā viesu namā, apgaismojums jāpielāgo vairāk savu kāzu stilam, nevis jāpaļaujas uz svinību vietā esošo griestu lampu.

Gaismekļi kāzās

Disko gaismas
Viens no kāzu stiliem, kuram pavisam elementāri piemeklēt atbilstošu apgaismojumu, ir kāzas disko stilā. Šis nav tavs gadījums? Vēlams padomāt par to, lai spilgtā mirguļojošā bumba nav vienīgais apgaismes objekts – vakara pirmajā daļā būs grūti koncentrēties un izbaudīt notiekošo gan viesiem, gan vedējiem, gan pašiem jaunlaulātajiem, ja gar acīm visu laiku ņirbēs. Šis apgaismojums ir piemērots tikai dejošanai, visas pārējās aktivitātes labāk veikt vienmērīgā apgaismojumā.

Intīms apgaismojums
Jau kopš seniem laikiem pierasts, ka, runājot par romantiku, lielākoties iedomājamies pieklusinātām gaismām rotātu telpu, visbiežāk pilnu ar svecēm. Lai cik vilinošs neliktos piedāvājums šādā atmosfērā nosvinēt arī kāzas, jāatceras, ka šāds pasākums būs vairāk piemērots nelielam viesu skaitam. Patiesībā – jo mazāk viesu, jo labāk. Intīms apgaismojums tomēr prasa personiskumu arī sajūtās. Ja vēlies, lai tavas svinības norisinās pustumsā, bet nevēlies izmantot tikai sveces, ļoti labi noderēs arī citi līdzekļi, piemēram, visās lampās var ieskrūvēt ne tik jaudīgas spuldzītes vai lielos griestu apgaismojumus nemaz nelietot.

Gaismekļi kāzās

Gaismekļi kā dekorācijas

Tāpat kā interjerā, arī svētku noformējumā gaismas elementiem ir dekoratīva, ne tikai praktiska nozīme. Lai nerastos haoss un sadrumstalotības efekts, gaismekļi dekorācijās jāsaskaņo ar citām dekorācijām un ar kāzu tēmu saistītajiem aksesuāriem, krāsām. Jādomā, lai visa kā nav par daudz un nerodas balagāna iespaids. Ja dekorācijas izvēlies un noformējumu veido pati, labāk pieturies pie klasiskām vērtībām – saskaņotības gan formās, gan krāsās, gan materiālos, taču, ja vēlies ko ārkārtīgi oriģinālu un iespaidīgu, tad labāk piesaisti profesionāli vai vismaz pakonsultējies. Nevienam taču negribas, lai kāzu dienā izrādās, ka izsapņotais dzīvē nemaz tik labi neizskatās vai pat nav realizējams tīri praktisku iemeslu dēļ.

Gaismekļi kāzās

Pašu darinātas dekorācijas
Šķiet, svētku dekorēšanas pasaulē šobrīd savā uzvaras gājienā iet dažāda veida burkas un burciņas – tās izmanto gan ēdienu noformēšanā, gan glāžu vietā, gan arī kā svečturus. Ja gribi savas kāzas padarīt vēl personiskākas un īpašākas, arī gaismekļus vari veidot pati. Stikla burkas bieži vien tiek izmantotas kā svečturi. Tās vari gan apdarināt ar mežģīnēm un auduma lentēm, gan veidot tās iekarināmas kokos. Ja nevēlies izmantot pēdējā laikā tik bieži redzētās burkas, vari svecītes ievietot visvienkāršākajās spuldzēs un iekārt kokos. 

Gaismekļi kāzās

Gaismas virtenes
Vēl viens ļoti populārs dekorāciju risinājums ir gaismas virtenes, īpaši kokvilnas bumbu gaismas virtenes. Tās rotā gan kokus, gan logu ailes, pat galdus. Šis ir ideāls variants, ja nepieciešams iegūt pieklusinātu apgaismojumu dārzā – virtenes var ielikt gan kokos, gan pārvilkt no viena koka uz otru, iezīmēt ar tām ēkas durvis un logu ailes no ārpuses. Šis ir arī labs veids, kā iekļaut kāzu tematisko krāsu rotājumos. Ja nav iespēju vai vēlēšanās tērēties, vērts apdomāt Ziemassvētku lampiņu virteņu izmantošanu – kokos izskatīties ne sliktāk par bumbu virtenēm. Viens no skaistākajiem risinājumiem, kur izmantot gaismas virtenes, ir griestu rotāšana, radot zvaigžņotas nakts efektu.

Gaismekļi kāzās

Gaismekļi – praktiskas atgādnes

Protams, primārā gaismekļu funkcija ir apgaismot, tomēr tas nebūt nav vienīgais pielietojums. 

Zonu atdalīšanai un norādēm
Reizēm viesu nami piedāvā vienu plašu telpu, kas jāizmanto dažādām funkcijām. Lai būtu ērtāk, šīs zonas var atdalīt ar gaismekļiem, piemēram, galdiņus rotāt ar svecēm intīmākam apgaismojumam, zviedru galdu izgaismot labi, lai viesiem ērtāk ieraudzīt visu nepieciešamo, bet deju zonu apgaismot ar disko gaismu vai krāsainiem prožektoriem. Tāpat gaismas iespējams lietot norādēs, piemēram, ja svinības notiek ārā vasaras naktī, var izgaismot dažādos uzrakstus un bultas, kas norāda uz ieeju viesu namā un ceļu no auto novietnes. Tas viesīs kārtību.

Gaismekļi kāzās

Kā piestiprināt rotājumus un nodrošināt elektrību?
Pirms došanās dekorēt svinību vietu, apmeklē to kopā ar kādu, kam ir praktiskas zināšanas par dekorāciju piestiprināšanu un elektrības nodrošināšanu. Padomā, vai būs nepieciešami pagarinātāji un kā tos novietot tā, lai tie netraucētu. Apskati, vai nav kāds pavisam tumšs nostūris, par kura apgaismošanu jāpadomā īpaši. Un vai nebūs nepieciešams iesist naglas, uz kurām kas karināms. Noskaidro, vai telpu īpašnieki neiebilst nevienai tavai idejai.

Odu sveces
Vasaras vakaros aktivizējas odi. Varbūt ir vērts apbruņoties ar pretodu svecēm? Veikalu piedāvājumos ir dažādu veidu šīs sveces, kas var lieliski iederēties arī kāzās. Padomā, kā integrēt praktisko labumu skaistajās dekorācijās.

Gaismekļi kāzās

Finansiālā puse

Kad esi sapratusi, ka būs nepieciešamas gan gaismas virtenes, gan svečturīši, gan prožektors, nesteidzies uzreiz uz veikalu. Vispirms izpēti nomas iespējas – varbūt tā sanāk izdevīgāk.


Foto: Jānis Konons, Jānis Romanovskis, Inta Lankovska, Vendija Sudrabe, Liene Pētersone.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

  • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

  • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

  • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.