FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

10 nepatikšanas, ko var sagādāt kāzu viesi

Autors:The Knot
Kāzu plānošanas laikā noteikti var nākties saskarties ar tādu viesu aicināšanu, kas potenciāli kāzu dienā varētu uzvesties neadekvāti – pārāk daudz iedzert alkoholu, pieprasīt citādāku attieksmi vai spontāni uzvesties. Neesiet pārsteigti – lai arī jūs kāzu etiķeti pārzināt no A – Z, daži jūsu viesi vai ģimenes locekļi varētu nebūt informēti par to, kā pienākas uzvesties kāzās.

10 tipiskākās viesu ķibeles un kā tās risināt

1. Nenosūtīts RSVP

Problēma: ikviens, kurš kādreiz dzīvē ir svinējis kāzas, zina, cik liela nozīme ir tam, ka visi ielūgtie viesi atbild laicīgi. Diemžēl daži kāzu viesi laicīgu RSVP nosūtīšanu uzskata par iespēju nevis nepieciešamību.
Kā risināt: pagaidiet nedēļu, pēc tam piezvaniet. Lūdziet palīdzību vedējiem, jo RSVP ir ļoti svarīgi – tie nosaka ne vien viesu skaitu, bet arī nepieciešamo krēslu, galdu, gultu un daudzu citu vajadzību plānošanu. Izsūtiet visiem atgādinājuma e-pastus ar atbildes termiņu. Pēc tam jāzvana būs vien tiem, kuri vispār nav reaģējuši.

2. Nosūtīts RSVP ar nelūgtu +1

Problēma: labā ziņa – viesis ir atbildējis uz ielūgumu. Sliktā – viesis labprāt ieradīsies uz kāzām ar +1, kuru jūs nemaz nepazīstat vai nevēlaties redzēt savās kāzās. 
Kā risināt: jau ielūgumā skaidri nosakiet, kādi ir noteikumi papildus viesiem. Piemēram, jūs drīkstat ielūgumā atzīmēt, ka +1 ir tikai saderinātie vai precētie, ka bērni, kas jaunāki par 18, nav viesu sarakstā, vai arī vairāk par vienu cilvēku līdzi ņemt nedrīkst. Ja kāds šo tomēr ir palaidis garām, atvainojieties par sagādātajām neērtībām un izskaidrojiet, ka jums ir strikts viesu saraksts. Apmulsušais viesis noteikti nav vēlējies sagādāt jums problēmas, vienkārši ir radies pārpratums.

10 nepatikšanas kāzās

3. Zvanīšana pārim

Problēma: pēc ielūguma saņemšanas liela daļa viesu noteikti uzreiz vēlēsies jums piezvanīt ne vien tāpēc, lai priecīgi apsveiktu, bet arī tāpēc, lai uzdotu jautājumus par organizatorisko pusi – transportu, naktsmītnēm un ieteikumiem, ko darīt svinību pilsētā brīvajā laikā.
Kā risināt: pārliecinies, ka viesi par visu informēti, izveidojot kādu kopīgu sarunu platformu, piemēram, kopīgu Facebook lapu, Whatsapp čatu vai vienkāršu mājaslapu. Platformā ievietojiet noderīgu informāciju par kāzu norises gaitu, vietām, ko apskatīt, kamēr viesi ciemojas svinību pilsētā; tā viesi arī varēs aprunāties par to, kurš kuru aizvedīs uz ceremonijas vietu. 

4. Dāvana, ko neviens nevēlas

Problēma: liela daļa pāru mēdz izveidot konkrētu sarakstu ar lietām, kas noteikti būs noderīgas kāzu dāvanas. Taču ir viesi, kuri izvēlas improvizēt, ņemot talkā iztēli, un nopērk tādu dāvanu, kas jaunajam pārim liek šausmināties. 
Kā risināt: lai arī dāvanas ir gaidītas, tās nav obligātas. Saņemot dāvanu, par kuru skaidri ziniet, ka nekad to neizmantosiet, pārbaudiet, vai viesi ir pie dāvanas atstājuši arī čeku. Ja ir, tas nozīmē, ka viesi apzinās, ka dāvana jums var arī nepatikt un jūs to varētu arī iemainīt pret ko citu. Ja čeka nav, neesiet nepateicīgi, paturiet dāvanu, cik ilgi iespējams un noteikti aizsūtiet pateicības vēstulīti. Lai izvairītos no nevēlamu un ne pārāk noderīgu dāvanu saņemšanas, bieži tiek lūgts par kāzu dāvanu pasniegt naudu.

 10 nepatikšanas kāzās

5. Kavēšana

Problēma: jums ir draugi vai ģimenes locekļi, kuriem ir tendence kavēt pavisam parastas vakaiņas vai kino apmeklējumu? Šī problēma noteikti būs aktuāla arī kāzu dienā. 
Kā risināt: ņemiet talkā palīgus, kuri kāzu ceremonijas laikā uzraudzīs ceremonijas norises vietu, lai pārliecinātos, ka neviens neiebrāžas ceremonijas laikā un nesāk stumdīt krēslus. Šie cilvēki palīdzēs koordinēt kavētājus, mierīgi ierādot vietas. 

6. Lielu, smagu dāvanu dāvināšana

Problēma: kurš gan vēlas sūdzēties par lielām dāvanām? Taču problēmu var sagādāt to transportēšana no svinību vietas uz mājām. 
Kā risināt: arī šeit noteikti noderēs palīdzīga roka – palūdziet, lai kāds nogādā visas dāvanas vienā slēgtā telpā un pēc ballītes pārved uz jūsu vai kādām citām mājām (labāk nekā uz jūsu medusmēneša numuriņu, vai ne?).

7. Negaidīti tosti

Problēma: kāzas ir ļoti emocionāls brīdis, kad tuvākie draugi un ģimenes locekļi vēlas dalīties skaistākajos, asprātīgākajos vai mīļākajos stāstos par Jums un Jūsu saderināto. Taču gadīsies arī tādi viesi, kuri negaidīti piecelsies un vēlēsies dalīties kādā stāstā, kurš ne vienmēr var būt glaimojošs: negaidīts tosts var pārvērsties apkaunojošā stāstā, sliktā anekdotē vai apvainojumā. 
Kā risināt: diemžēl, viss, ko šādā situācijā iespējams darīt, ir smaidīt un laist gar ausi. Ja šķiet, ka tosts nekad nebeigsies, var dot mājienu dīdžejam, lai pagriež skaļāt mūziku, liekot viesim saprast, ka ir laiks apsēsties. Pārējie viesi arī to novērtēs. 

10 nepatikšanas kāzās

8. Uzstājīga dziesmu ieteikšana ballītes laikā

Problēma: kāzu muzikantu vai dīdžeja dziesmu sarakstu jūs visi kopīgi esat izplānojuši, līdz ar to mūziķi pieturas pie konkrēta scenārija. Taču ballītes karstumā var gadīties ne viens vien viesis, kurš ļoti vēlēsies pasūtīt mūziķim kādu veco labo Modern Talking hitu. 
Kā risināt: arī šajā situācijā, visticamāk, nāksies ļauties mirklim. Var gadīties, ka dziesma pat patiešām necik neietekmē pasūtīto sarakstu un spēj to pat jautri papildināt. Ir jāsaprot – kāzās nav iespējams izkontrolēt pilnīgi visu, taču noteikti variet pateikt solistam vai dīdžejam, lai ignorē viesu pasūtījumus. 

10 nepatikšanas kāzās


9. Pārāk liels reibums

Problēma: viens kokteilis par daudz kādu viesi no ballītes dvēseles var pārvērst nelaimes čupiņā. 
Kā risināt: lai arī pieskatīt viesus nav jūsu pienākums, nevajadzētu pagriezt pakausi brīdī, kad jūtiet, ka kāds no viesiem ir pārspīlējis ar alkohola daudzumu. Ja rodas aizdomas, ka šis cilvēks varētu izdomāt stūrēt mājās vai neadekvāti uzvesties, palūdziet, lai kāds nogādā šo viesi mājās vai viesu numuriņā.

10. Neplānoti viesi svinību laikā

Problēma: ballīte sit augstu vilni līdz saprotiet, ka uz deju grīdas parādījušies sveši cilvēki. Kas viņus uzaicināja? Neviens, viņi vienkārši atnāca. 
Kā risināt: tikai mieru! Ar tik garšīgu ēdienu, labu mūziku un lielisku atmosfēru nav brīnums, ka kādam garāmgājējam radusies vēlme jautrajai ballītei pievienoties. Kamēr šie cilvēki nesāk uzvesties neadekvāti, nav nepieciešamības radīt konfliktu – vienkārši jāpaskaidro, ka šis ir privāts pasākums, kur nelūgtajiem ieeja liegta.

Lasi arī: Ko nozīmē RSVP kāzu ielūgumā? 

Teksts: www.theknot.com

Raksta titulfoto: Anda Upmale

Foto: Pexels.com, Pinterest.com, fortheloveofpressblog.wordbpress.com