FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Mazais špikeris jeb kāzu dienas MUST HAVE

image

Lai arī cik labas organizatoriskās dotības mums katram piemistu, tik svarīgā dienā kā kāzas ikviens var aizmirst par kādu nieku, kas patiesībā ļoti var ietekmēt katra pašsajūtu. Lai nekas nevarētu sabojāt kāzu dienu, pat saplēstas zeķubikses, jo noteikti jābūt līdzi rezerves iepakojumam, esam sagatavojuši sarakstu ar must have lietām, kam noteikti jābūt laikus sagādātām.
 

Mazo špikeri žurnālam PRECOS atklāj kāzu organizatore Laura Ošiņa no kāzu plānošanas uzņēmuma I Wish. Un šis noderēs ne tikai vedējiem, bet arī jaunajam pārim.

Pase, dokumenti, laulības apliecības mapīte. Šīs lietas gan grūti nodēvēt par niekiem, tomēr laicīgi nodrošinies ar to, lai būtu, kur ielikt parakstīto apliecību, un tā nekādā veidā nesabojātos, piemēram, nesamirktu, tāpat parūpējies, lai pases būtu vāciņos (vēlams, atšķirīgos, lai var atpazīt katra pasi).


Foto: Liene Pētersone

Atribūti gredzenu pasniegšanai. Šķiet, ka par to ir grūti aizmirst, tomēr ir manīts, ka lielajā pienākumu gūzmā nav padomāts par to, kur un kā gredzeni tiks pasniegti. Gan par to, kā gredzeni tiks aizvesti līdz ceremonijai, gan kā tos pasniegs nepieciešamajā brīdī.


Foto: Jānis Naglis

Medikamenti. Kāzu dienā negribētos domāt par medikamentiem, tomēr stress dara savu un vienam var parādīties pēkšņas galvassāpes, cits no satraukuma vai neēšanas jūt vēdergraizes, tāpēc, zinot katra paša organisma īpatnības, nodrošinies ar pretsāpju zālēm un citiem medikamentiem, kas varētu noderēt. Šajā komplektā noteikti iekļauj plāksterus, vēlams, dažāda izmēra.

Salvetes. Prieka asaru noslaucīšanā bez salvetēm neiztikt, tāpat tās noderēs tveicīgā vasaras dienā sviedru nosusināšanai vai lietus gadījumā. Kāzu rīkotāja iesaka nodrošināties arī ar mitrajām salvetēm, kas var būt ļoti noderīgas dažādās situācijās. 


Foto: Džeina Saulīte

Kosmētikas maciņš. Neskatoties uz to, ka vizāžiste parūpējusies par nevainojamu grimu, nedrīkst aizmirst par lūpu balzamu, lūpukrāsu, skropstu tušu, pūderi, korektoru un citiem līdzekļiem, ar ko papildināt grimu, piemēram, vakarā, pirms mičošanas. Neaizmirsti par dezodorantu, un tas attiecināms gan uz sievieti, gan vīrieti. Ziemas sezonā parūpējies par roku krēmu, lai, fotografējot rokas, nebūtu redzamas sausas ādas pazīmes. Matu laku, ķemmi, lokšķēres drošības labad paņem, lai nepieciešamības gadījumā var pielabot matu sakārtojumu.

Higiēnas preces. Maciņā noteikti ieliec sieviešu higiēnas preces, jo nevienam nav nepieciešami negaidīti pārsteigumi un neveiklas situācijas. Par ļaunu nenāks arī košļājamā gumija, kā arī zobu birste un zobu pasta, ar ko atsvaidzināt elpu.
Dezinfekcijas līdzeklis. Vai tas būtu aerosola vai gēla veidā, dezinfekcijas līdzeklis būs glābiņš brīžos, kad nebūs iespējams nomazgāt rokas.

Kurpju smēre. Obligāta nepieciešamība vīriešiem. Vēlams iegādāties jaunu smēri un birsti, lai nejauši nenosmērētu rokas vai apģērbu.


Foto: Juris Ross

Glābējkomandas komplekts. Nelielā maciņā vai nodalījumā ieliec melnu, baltu diegu, adatu, saspraužamās adatas. Kāzu dienā mēdz notikt visneticamākās lietas. Sievietes nedrīkst aizmirst par rezerves zeķēm un zeķubiksēm.

Lietussargi. Pat tad, ja prognozēta saulainākā diena gadā, parūpējies par lietussargiem – vismaz četriem. 


Foto: Raimonds Birkenfelds

Raksta logo: Džeina Saulīte; titulbilde: Jānis Konons

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

  • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

  • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

  • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.