FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā uzvārda maiņa ietekmē ceļošanas iespējas?

Bieži vien prieku par skaistām kāzām aizēno nepatīkams pārsteigums, ka līdz ar uzvārda maiņu līgavas dokumenti ceļošanai vairs nav derīgi. Vai tas nozīmē, ka kāzu ceļojums jau nākamajā dienā nav iespējams?

Kā informē Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļa, pase un ID karte Latvijas teritorijā pēc laulības reģistrācijas ir derīga vienu mēnesi. Bet ceļošanai šie dokumenti ir nederīgi uzreiz pēc laulības reģistrācijas.

To apstiprina arī Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvaldes Personu apliecinošu dokumentu departamenta Pasu nodaļa: „Ja, noslēdzot laulību, tiek mainīts uzvārds, personu apliecinošs dokuments ir nederīgs ar laulības reģistrācijas brīdi (ceļot ar tādu dokumentu nav iespējams). Lai netiktu izdarīts administratīvs pārkāpums - dzīvošana bez derīgas pases - dokumenti personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai jāiesniedz 30 dienu laikā pēc laulības noslēgšanas. Šajā laikā ir noteikts valsts nodevas atvieglojums - personu apliecinošu dokumentu var saņemt paātrinātā kārtībā 2 darba dienu laikā, bet valsts nodeva ir noteikta tāda pati, kā personu apliecinošu dokumentu saņemot 10 darba dienu laikā, t.i. divas reizes mazāka.”

Tātad jaunajām līgavām, kas plāno kāzu ceļojumu, der ielāgot, ka uzvārda maiņas gadījumā vecie dokumenti kļūst ceļošanai nederīgi līdz ar kāzu dienu, bet jauno dokumentu sagatavošanai ir nepieciešamas divas darba dienas. Citādāk ir, ja laulības reģistrācija ir baznīcā. Kā informē Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļa, tad šajā gadījumā mācītājam var palūgt, lai laulības reģistrācijas dokumentus uz dzimtsarakstu nodaļu atnes pēc iespējas vēlāk.

Raksta titulfoto: Kristīne Stahanova