FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kā uzvārda maiņa ietekmē ceļošanas iespējas?

image

Bieži vien prieku par skaistām kāzām aizēno nepatīkams pārsteigums, ka līdz ar uzvārda maiņu līgavas dokumenti ceļošanai vairs nav derīgi. Vai tas nozīmē, ka kāzu ceļojums jau nākamajā dienā nav iespējams?

Kā informē Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļa, pase un ID karte Latvijas teritorijā pēc laulības reģistrācijas ir derīga vienu mēnesi. Bet ceļošanai šie dokumenti ir nederīgi uzreiz pēc laulības reģistrācijas.

To apstiprina arī Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvaldes Personu apliecinošu dokumentu departamenta Pasu nodaļa: „Ja, noslēdzot laulību, tiek mainīts uzvārds, personu apliecinošs dokuments ir nederīgs ar laulības reģistrācijas brīdi (ceļot ar tādu dokumentu nav iespējams). Lai netiktu izdarīts administratīvs pārkāpums - dzīvošana bez derīgas pases - dokumenti personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai jāiesniedz 30 dienu laikā pēc laulības noslēgšanas. Šajā laikā ir noteikts valsts nodevas atvieglojums - personu apliecinošu dokumentu var saņemt paātrinātā kārtībā 2 darba dienu laikā, bet valsts nodeva ir noteikta tāda pati, kā personu apliecinošu dokumentu saņemot 10 darba dienu laikā, t.i. divas reizes mazāka.”

Tātad jaunajām līgavām, kas plāno kāzu ceļojumu, der ielāgot, ka uzvārda maiņas gadījumā vecie dokumenti kļūst ceļošanai nederīgi līdz ar kāzu dienu, bet jauno dokumentu sagatavošanai ir nepieciešamas divas darba dienas. Citādāk ir, ja laulības reģistrācija ir baznīcā. Kā informē Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļa, tad šajā gadījumā mācītājam var palūgt, lai laulības reģistrācijas dokumentus uz dzimtsarakstu nodaļu atnes pēc iespējas vēlāk.

Raksta titulfoto: Kristīne Stahanova

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

  • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

  • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

  • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

  • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?