FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kā uzvārda maiņa ietekmē ceļošanas iespējas?

image

Kāzu sezona jau ir iesākusies. Un, kā izrādās, bieži vien prieku par skaistām kāzām aizēno nepatīkams pārsteigums, ka līdz ar uzvārda maiņu līgavas dokumenti ceļošanai vairs nav derīgi. Vai tas nozīmē, ka kāzu ceļojums jau nākamajā dienā nav iespējams?

Portāls FOCUS.LV sazinājās ar Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļas Dzimtsarakstu nodaļu, kas informē, ka pase un ID karte Latvijas teritorijā pēc laulības reģistrācijas ir derīga vienu mēnesi. Bet ceļošanai šie dokumenti ir nederīgi uzreiz pēc laulības reģistrācijas.

To apstiprina arī Pilsonības un Migrācijas Lietu Pārvaldes Personu apliecinošu dokumentu departamenta Pasu nodaļa: „Ja, noslēdzot laulību, tiek mainīts uzvārds, personu apliecinošs dokuments ir nederīgs ar laulības reģistrācijas brīdi (ceļot ar tādu dokumentu nav iespējams). Lai netiktu izdarīts administratīvs pārkāpums - dzīvošana bez derīgas pases - dokumenti personu apliecinoša dokumenta izsniegšanai jāiesniedz 30 dienu laikā pēc laulības noslēgšanas. Šajā laikā ir noteikts valsts nodevas atvieglojums - personu apliecinošu dokumentu var saņemt paātrinātā kārtībā 2 darba dienu laikā, bet valsts nodeva ir noteikta tāda pati, kā personu apliecinošu dokumentu saņemot 10 darba dienu laikā, t.i. divas reizes mazāka.”

Tātad jaunajām līgavām, kas plāno kāzu ceļojumu, der ielāgot, ka uzvārda maiņas gadījumā vecie dokumenti kļūst ceļošanai nederīgi līdz ar kāzu dienu, bet jauno dokumentu sagatavošanai ir nepieciešamas divas darba dienas. Citādāk ir, ja laulības reģistrācija ir baznīcā. Kā informē Rīgas pilsētas Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļas Dzimtsarakstu nodaļa, tad šajā gadījumā mācītājam var palūgt, lai laulības reģistrācijas dokumentus uz dzimtsarakstu nodaļu atnes pēc iespējas vēlāk. Taču termiņš, kurā mācītājam ir jāpaziņo par noslēgto laulību ir divas nedēļas. Šajā gadījumā līgava var ceļot ar veco pasi.

Foto: pexels.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

  • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

  • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

  • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.