FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Brīvo datumu pieejamība pilīs un citās svinību vietās

Autors:Dace Miezīte, "Kāzu Aģentūra"
Latvijā ienāk pasaules tendences kāzu jomā, tajā skaitā arī laicīga kāzu plānošana. Saderinātie kāzas sāk plānot jau pusotru gadu pirms kāzām. Lai noskaidrotu, kādas ir iespējas apprecēties vēl šovasar, Kāzu Aģentūras direktore Dace Miezīte veica pētījumu, kas atspoguļo esošo situāciju, aptaujājot piecdesmit vienu kāzu pakalpojumu sniedzēju.

Kāzu svinībām viena no pamata pozīcijām bez kuras nevar iztikt ir svinību vietas. Nākamā pozīcija, kas ir visās kāzās – fotogrāfs. Šis pētījums ir veikts par brīvajām piektdienām un sestdienām no maija līdz oktobrim pieprasītākajiem desmit Latvijas viesu namiem, sešām Latvijas pilīm un piecām kāzu svinību vietām Rīgā, divdesmit fotogrāfiem un desmit video operatoriem. 

Šobrīd kāzu sezonā brīvi ir 60% svinību vietu. Vismazāk brīvo datumu ir jūlijā pilīs un muižās - tikai 22% no piektdienām un sestdienām vēl ir pieejamas, bet visvairāk brīvo datumu ir maijā, jūnijā, septembrī un oktobrī. 

Grafiks: brīvie datumi kāzām 21 svinību vietā no maija līdz septembrim piektdienās un sestdienās 2016.gada sezonai.Ir svinību vietas, piemēram, „Gutenberga terase” un „Bebru nams”, kurām šovasar vairs nav neviena brīva datuma un vairākums datumu 2016. gada sezonai bija aizņemti jau 2015. gada oktobrī. Tāpēc, protams, ka ieguvēji vietu daudzuma izvēlē ir tie, kuri sāk plānot kāzas vismaz gadu iepriekš. 

Iepriecinošā ziņa - tiek atvērtas jaunas svinību vietas. Pēdējos trīs mēnešos Dace Miezīte ir konsultējusi četrus uzņēmējus par ieteikumiem kāzu svinību vietas izveidošanai. 

Pieprasītākajiem divdesmit kāzu fotogrāfiem 2016. gada sezonā 65% procenti piektdienas un sestdienas ir pieejamas, kamēr video operatoriem 80%.  Dace Miezīte atzīmē, ka video operatori visbiežāk ir viena no pēdējām pozīcijām, kuru rezervē kāzām, ja paši plāno budžetu un vēl nezina, cik izmaksās kāzas.


 
Jau vairāk nekā trīs gadus ir tendence sākt plānot kāzas vienu līdz divus gadus iepriekš.  Šogad „Kāzu Aģentūra” jau kopš februāra strādā ar pāriem, kuri precēsies 2017. gadā. Protams, ka rīkojot kāzas ilgākā termiņā ir daudz priekšrocību, būtiskākās no tām – mazāk stresa, lielāka izvēle un laiks pieņemt lēmumus.

Īsākais termiņš, kurā var noorganizēt kāzas ir viens mēnesis un viena diena, jo pēc Latvijas likumdošanas dokumenti ir jāiesniedz vienu līdz sešus mēnešus pirms kāzām.  Ir izņēmumi, piemēram, bērniņa gaidības. „Kāzu Aģentūrai” īsākais termiņš mazākajām kāzām ir bijušas desmit dienas, simts cilvēku kāzām ar trīs dienu svinībām  - pusotrs mēnesis.

Ja pāris vēlas precēties jau šogad un satraucas, ka nebūs pieejamu kāzu pakalpojumu, var viegli uzelpot un sākt plānot. Lai kāzu plānošanas posms būtu patīkamāks un pakalpojumu izvēle lielāka, var izvēlēties kāzas svinēt pirmdienā, otrdienā, trešdienā vai ceturtdienā. Visbiežāk šajās dienās ir iespējams saņemt kāzu pakalpojumu atlaides līdz pat 20%.

Jāpiebilst, ka Latvijā kāzas rīko ne tikai latvieši un tas palielina rezervēto datumu daudzumu pilīs un muižās. 2014. gadā „Kāzu Aģentūra” tika iekļauta Londonas pirktākā žurnāla „Brides” pasaules TOP 50 kāzu organizatoru sarakstā. Tur Latvija tika atspoguļota ar skaistām pilīm, dabu un profesionālu kāzu servisu. Latvijas augstais līmenis kāzu pakalpojumiem piesaista tos ārzemju pārus, kuri vēlas kāzas Eiropā.

Vairāk par pētījumu lasi Daces Miezītes blogā: http://positivewedding.blogspot.com 

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova