FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Bēbis pieteicies – atlikt kāzas vai pasteidzināt?

image

Bieži gadās, ka mēs it kā plānojam, bet kas augstāks rīkojas mūsu vietā. It īpaši bieži dzīves lielie pārsteigumi saistīti ar mazuļa ienākšanu ģimenē. Kā labāk rīkoties un par ko padomāt, ja, kāzas plānojot, pieteicies mazais?

Ļaut visam ritēt savu gaitu

Šis ir visvienkāršākais variants. Galu galā gan kāzas, gan gaidības ir ierasti dzīves procesi – kāpēc lai visu mākslīgi sasteigtu vai vilktu garumā? Ja esi jau ieplānojusi kāzas un neilgi pēc tam uzzinājusi, ka esi gaidībās, padomā, vai precību datums nav bīstami tuvu paredzamajam dzemdību datumam. 

Pasteidzināt notikumus

Ja tev ir svarīgi vispirms kļūt par sievu un tikai tad par mammu, vari pārcelt savu kāzu datumu uz pēc iespējas drīzāku nākotni un precēties, kamēr esi grūtniece. Izvēlies jauno datumu prātīgi – lai gatavošanās nebūtu sasteigta un tu nebūtu pārgurusi no tā vien, ka divi lieli notikumi top paralēli. Apspriedies ar topošo vīru un izlem, vai gribat precēties, kamēr grūtniecība vēl paturama noslēpumā, vai tad, kad puncis jau liels, un bildēs būs skaisti redzams. 

Atlikt kāzas

Ja uzzini par grūtniecību vien pāris mēnešus pirms plānotās ceremonijas, visdrīzāk nebūtu prātīgi upurēt ieguldīto darbu un naudu, atceļot kāzas, turklāt tavs puncis vēl nebūs manāms, un varēsiet lielo notikumu paturēt noslēpumā. Tomēr ja saproti, ka vēlies visu uzmanību dalīt gan kāzu plānošanai, gan bēbim, nevis rauties uz pusēm, atliec kāzas uz laiku, kad mazais būs dzimis. Apsoli sev, ka atliec tikai vienu reizi, un pēc tam nesekos stāsts par to, ka „gribējām pagaidīt, kad mazais piedzimst, tad kad paaugas, pēc tam pieteicās otrs bēbis un nu jau vairs neredzam jēgu kāzām”. Atliec, bet nepārtrauc par tām domāt, sapņot un pat plānot vismaz savās domās. Ideālā gadījumā – jau uzreiz izlem par jauno datumu.  

Divi vienā

Tā kā kāzas nenozīmē tikai skaistu kleitu un lielu balli, bet tām ir arī juridiskas sekas (uzvārda maiņa, statuss likuma priekšā), tad ir iespējams grūtniecības laikā apprecēties, nerīkojot grandiozus svētkus. Tos vari organizēt pēc laika, piemēram, pirmajā kāzu jubilejā, laulību iesvētot baznīcā vai kā citādi improvizējot. 

Ko ņemt vērā?

 • Ja precies grūtniecības laikā, dari to otrajā trimestrī. Atceries, ka izbaudīt lielo dienu var būt grūti gan pašā gaidību sākumā, kad bieži vien piemeklē slikta dūša, gan pašā grūtniecības beigu posmā, kad puncis jau ir liels, bieži vien ir tūska, nogurums un, galu galā, iespēja, ka dzemdības sāksies tieši ceremonijas laikā.
   
 • Neizvēlies gada karstāko laiku. Saunas efekts ir grūti paciešams jebkuram un jebkurā dienā, tad kur nu vēl grūtniecē klasiskā līgavas kleitā!
   
 • Brīdini vedējus un kāzu plānotāju. Cilvēkiem, kas iesaistīti kāzu rīkošanā, jāzina tavi priecīgie jaunumi, lai lielajā dienā ne vienu, ne otru pusi nesagaidītu nepatīkami pārsteigumi, no kuriem būtu bijis pavisam viegli izvairīties. 


Ir tikai viens cilvēks, ar kuru tev jāsaskaņo savas domas un sajūtas šajā jautājumā – tas ir tavs topošais vīrs un mazuļa tētis. Dariet tā, kā sirds liek un viss izdosies brīnišķīgi! Galvenais – mieru, tikai mieru lēmuma pieņemšanā. 

Raksta titulfoto: Einārs Freimanis

SAISTĪTIE RAKSTI
 • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

 • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

 • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

 • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

 • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?