FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kāzu dienu skaits – cik un kāpēc?

image

Viena, divas, trīs…? Kāzu dienu skaits tiek nolemts jau labu laiku pirms lielā notikuma, jo no tā atkarīgs ko un kā kāzu plānā kārtosiet tālāk. Izvēle ir ļoti plaša, senās tradīcijas pārklājas ar jaunām. Lielajā notikumā pavadītais dienu un stundu skaits kļūst arvien dinamiskāks, mainīgāks un katram individuāli piemērotāks. Šeit daži piemēri un precētu pāru pieredze – cik dienas svinēts un kāpēc?

Īsi un piesātināti

Šajā izvēlē daudz kas atkarīgs no finansiālajām iespējām un individuālajām vēlmēm. Variācijas ir visdažādākās un, mainoties laikam, parādās arvien jaunas tendences, kādā formātā svinēt savas kāzas. Viena no tendencēm, kas pēdējā laikā kļuvusi iecienīta, ir īsais kāzu formāts. Kāzu ceremonija baznīcā vai sarakstīšanās, pēc kā seko vakariņas restorānā vai mierīga kopīga pasēdēšana pie baznīcas ar pašiem tuvākajiem. Šāda izvēle ir kāzu īsais variants, un no tā nebūt nevajadzētu baidīties. Ja viss ir gaumīgi saplānots - cilvēku skaits, ko un kā darīsiet pēc oficiālās daļas - īso kāzu formāts var būt pat ļoti efektīvs. Galvenais ir sev pašiem un kāzu viesiem šajā lielajā notikumā likt justies labi, tāpēc izvēlei vajadzētu balstīties uz iespējām un sajūtām, kā paši savas kāzas iztēlojaties. 

Raimonds un Anastasija
Mēs sarakstījāmies Jūrmalā, baznīcu izplānojām atlikt uz piecu gadu kāzu jubileju, kad meitiņa būs paaugusies un varēsim visu saplānot tā, kā vienmēr esam gribējuši. Viesi bija aptuveni 20 cilvēki, tikai paši tuvākie. Pēc 20 minūšu ilgās sarakstīšanās divatā lidojām uz Emirātiem, kur pavadījām divas nedēļas. Tuvākie cilvēki devās svinēt šo notikumu un vēlāk, mums esot lidmašīnā, sūtīja bildes. Izdomājām, ka gribam palikt divatā, nevis skatīties kā visi svin un par to satraukties. Aizraujošākais bija process, kad vizāžiste un friziere mani sapucēja, devāmies uz Jūrmalu, kur dzimtsarakstu nodaļā kāzu kleitā fotografējāmies, sarakstījāmies, pēc tam atkal fotografējāmies. Tas viss ilga aptuveni stundu. Pēc tam turpat pārģērbos un iznācu ārā jau ādas jakā un ērtās kedās un par to, ka esmu līgava liecināja tikai frizūra. Tad metu pušķi un jau pēc pusstundas bijām lidostā. 

Divu dienu garumā

Zelta vidusceļš – kāzas divu dienu garumā. Arī nozīmīgā notikuma svinēšanai divas dienas pieļauj dažādas iespējas. Jūs varat doties, piemēram, savu lielo notikumu atzīmēt ārpus pilsētas burzmas, divas dienas Latgalē, tas taču skan lieliski! Ārpus ierastās vides, mazliet izaicinoši un reizē aizraujoši. Savukārt, ja ikdienā dzīvojat ārpus lielā pilsētas skrējiena, savas kāzas var doties nosvinēt tieši tur. Tomēr jāatceras par kvantitātes un kvalitātes nozīmi. Ja izvēlaties kāzas svinēt divu dienu garumā, rūpīgi jāpārdomā vai šīs dienas ir ar ko piepildīt, lai viesiem un jums pašiem, šo dienu mirkļi būtu piepildīti, aizraujoši un atmiņā paliekoši. Ja gadījumā rodas šaubas, vai divas pilnas dienas izdosies piepildīt ar dinamisku saturu, svinības var ritēt līdz nākamās dienas pusdienu laikam. Šādā formātā viesi paspēs piedzīvot visus svarīgākos lielā notikuma mirkļus, kā arī atpūsties un kopā pavadīt laiku, kad deju ritmi un dziesmas būs jau norimušas, bet garlaicīgi nekļūs. 

Ilva un Dāvis
Apprecējāmies 2014.gada 18.oktrobrī. Mēs kāzas svinējām divas dienas. Kāzu diena bija sestdiena. Vēlējāmies precēties sestdienā galvenokārt tāpēc, lai ciemiņiem nebūtu jāņem brīvdiena darbā, un ikviens bez lieka stresa un skriešanas varētu ierasties. Svinības turpinājās arī otrajā dienā. Iespējams, ja pēc svētdienas, nebūtu darba diena, svinības turpinātos arī pirmdien, bet lielākai daļai bija jādodas uz darbu, tāpēc svinības ilga divas dienas. 

Trīs lietas labas lietas – trīs dienas

Jā, šis ir garo kāzu formāta plāns, kas prasa īpašu sagatavošanos, lai tas tiktu realizēts pēc iespējas veiksmīgāk. Droši vien, ja ieplānots liels kāzu viesu skaits, nodrošināt kāzas trīs dienu garumā varētu nebūt tik vienkārši dažādu ārēju faktoru dēļ – došanās uz darbu, mazi bērni, utt. Tas viss ietekmē viesu iespējas ļauties ilgstošām svinībām. Jāpārdomā arī jūsu pašu kapacitāte spēt trīs dienu garumā būt uzmanības centrā un vienoties kopīgās atrakcijās, dejās un citās aktivitātēs. Visticamāk, ka kāzas trīs dienu garumā reālāk būtu iespējamas mazākā viesu lokā, lai gan arī tad īpaši jāpārdomā, kā un kur šo laiku pavadīsiet. Svarīgi arī saprast, kā paši vēlaties redzēt savas kāzas un kas ir iemesli, kāpēc izvēlaties garo vai īso kāzu scenāriju. Lai pieņemtu objektīvu lēmumu, varat dalīties savās vēlmēs, iecerēs, izvērtēt, kas saskan un nesaskan, tāpat varat izveidot plusu un mīnusu sarakstu, kas palīdzēs saprast, kurš no kāzu variantiem tieši jums būs vispiemērotākais.

Raksta titulfoto: Laura Viļuma

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

  • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

  • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

  • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

  • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?