FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Padomi mazām kāzu svinībām

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Nereti ir sastopamas diskusijas, kurās topošās līgavas apspriež iespējamos scenārijus kāzām bez lielas balles viesu namā, pilī vai muižā, bet gan ar nelielu svinīgu pačalošanu pie šampanieša glāzes. Šāds svinību formāts nenozīmēs mazāk baudāmu pasākumu, tās var būt tikpat piesātinātas un emocionālas kā divu dienu kāzas. Piedāvājam padomus mazām, bet sirsnīgām kāzu svinībām.

Tiem, kas vēlas kāzas veltīt tikai viens otram, uzreiz pēc laulību ceremonijas doties kāzu ceļojumā vai gluži vienkārši nešķērdēties, rīkojot vairāku dienu kāzas, – maza un sirsnīga svētku atzīmēšana pēc laulības noslēgšanas būs lielisks variants!

Kā stāsta kāzu rīkotāja Dace Miezīte: "Ja nav vēlmes pēc lielas balles, kā arī, ja budžets ir pārāk mazs lielām kāzām, ieteikums būtu izvēlēties citu formātu. Piemēram, – ceremonija un pēc tam trīs stundu pikniks ar viegliem dzērieniem, uzkodām, kāzu kūku. Mūsu aģentūra šādas kāzas rīkojam katru gadu. Tās ir ārkārtīgi skaistas kāzas, ja padomā par detaļām un to, kā radīt kāzu sajūtu."

Ir iespējami neskaitāmi veidi, kā šādu pasākumu padarīt neaizmirstamu ne tikai jūsu, bet arī kāzu viesu acīs un, kas ir pats labākais, – to visu paveikt, neiztukšojot bankas kontus. Ietaupītos līdzekļus varēsiet likt lietā medusmēnesī vai arī savā, nu jau ģimenes, mājoklī.

Lai arī kādas ir tavas vēlmes šajā dienā, piedāvājam dažas idejas alternatīvai svinēšanai!

Kur svinēt?

Restorāns vai bārs

Bieži vien jaunlaulātie kopā ar ģimeni un tuvākajiem draugiem pēc laulību ceremonijas izvēlas doties uz kādu restorānu svētku vakariņās, lai atzīmētu lielisko notikumu. Ja nav vēlme ieturēt sātīgu maltīti, var arī uzburt nelielu kokteiļvakaru ar gardām uzkodām kādā no bāriem. Protams, neaizmirsti iepriekš sazināties ar noskatīto iestādi un rezervēt īpaši jums paredzētu telpu vai galdiņu!

Pie dabas

Pēdējo gadu laikā īpašu popularitāti ieguvušas laulību ceremonijas un svinības pie dabas. Aktuāli ir arī nelieli kāzu banketi dabā. Ja sākumā šķiet, ka īstu svētku sajūtu šādās vietās nav iespējams iegūt, tad atceries, ka tavā ģimenes lokā un kāzu viesu sarakstā noteikti ir atrodami īpaši entuziasti, kurus droši vari iesaistīt sagatavošanā var un darboties kopā.

Lasi arī: 9 lieliskas kāzu svinību vietas

Dārzā vai pagalmā

Apsveriet iespēju sarīkot dārza ballīti turpat jūsu, vecāku vai draugu mājās. Viss, kas nepieciešams – sveces un lampiņu virtenes noskaņai, baloni priekam, nojume drošībai. Un grils – gardām svētku vakariņām! Der iegaumēt, ka šis svinību variants noteikti būs intīmākai gaisotnei ģimenes lokā, kā arī viens no izdevīgākajiem kāzu budžetam.
kāzas pagalmā, kāzu svinības, telts kāzām, Foto: Gribuvasaru.lv
FOTO: Jānis Romanovskis / Gribuvasaru.lv

Kā svinēt kāzas ar mazām un jaukām svinībām pašu mājās, lasi un skaties Karīnas un Zigmāra kāzu stāstā.

Skvērā pie baznīcas

Ja laulība ir noslēgta baznīcā, tad visbiežāk jaunlaulātie izvēlas pacelt glāzes turpat skvērā aiz tās. Arī lauku baznīcām ir savs šarms, kuru teritorijā netraucētāk iespējams baudīt brīdi ar viesiem. Nereti šie mazie pagalmiņi vai baznīcu dārzi ir maģiski skaisti un var kalpot kā lieliska kāzu svinību noslēguma vieta. Pēc nelielās atzīmēšanas neaizmirstiet pateikties viesiem par atnākšanu un tālāk dodieties... tas lai paliek jūsu noslēpums.

Ieskaties arī Gitas un Kaspara kāzu stāstā, kuri piedzīvojuši nelielas, bet ļoti ģimeniskas un skaistas kāzu svinības rudenīgās un patriotiskās noskaņās.

Noderīgi un budžetam draudzīgi padomi mazajām svinībām

Ja esat nolēmuši par labu mazām svinībām, tad pavisam noteikti nav lielas nepieciešamības pēc desmit cilvēku komandas jūsu kāzu organizēšanā. Nosēdieties pie galda un paši izrunājat, kas kāzām būs nepieciešams, kādas ir jūsu prioritātes, cik daudz vēlaties vai varat tērēt un kāds būs dienas scenārijs.

Alkohols

Ja svinības ir paredzētas vien pāris stundas, apdomājiet, cik ļoti šajā gadījumā ir nepieciešams alkohols. Protams, šampanieša glāze pēc laulību ceremonijas lieliski iederēsies, tomēr, ja nav ieplānotas viesības līdz rīta gaismai, kam tālāk seko kārtīga izgulēšanās, alkohola dažādības neesamība būs tikai pašsaprotama.

Lasi arī: Dzērienu izvēle un iegāde kāzām

Mūzika

Runājot par mūziku, pavisam vienkārši – sastādiet savu dziesmu izlasi. Šajā gadījumā nav nepieciešamības pēc kāzu dīdžeja vai muzikantu ansambļa, jo par mūziku atbildēsiet jūs paši un savu īpašo dienu varēsiet izbaudīt, skanot pašām mīļākajām melodijām.

Ja tomēr vēlaties kādu īpašu muzikālo baudījumu, lielisks variants ir izvēlēties akustisko mūziku. Akustiskā mūzika var būt tikai muzikālie instrumenti vai muzikālie instrumenti + balss. Turklāt lielākais pluss ir tas, ka mūziķi var spēlēt jebkurā vidē – telpās, automašīnā, pļavā, uz laipas vai pat laivā.
akustiskā mūzika, akustiskā mūzika kāzās, kāzu pieturvieta, Foto: Jurģis Rikveilis
FOTO: Jurģis Rikveilis

Dekorācijas

Radošs gars jums noteikti būs milzīgs palīgs, ja runājam par dekorācijām. Var izmantot savas vistrakākās idejas, kā arī tās smelties internetā un pie draugiem. Baloni, kreppapīra bumbas, papīra virtenes, sveces burciņās, dabas materiāli, pašu plūkti pļavas ziedi vai pavisam vienkāršas spuldzīšu virtemes un daudzi citi nieciņi var kalpot par salīdzinoši lētu, bet ļoti skaistu dekoru kāzu svinību vietā.
kāzu arka, laulību ceremonijas vieta, kāzu dekorācijas, Foto: Gribuvasaru.lv
FOTO: Jānis Romanovskis / Gribuvasaru.lv

Labs risinājums ir izvēlēties svinību vietu, kas pēc savas būtības ir skaista un pilnvērtīga, tā apejot nepieciešamību pēc dažādām dekorācijām.

Kāzu torte un uzkodas

Kas attiecas uz kāzu kūku – tu taču zini, kur atrast savu mammu, omīti vai draudzeni, kura mīl gatavot? Palūdz, lai kāda no viņām jums kā kāzu dāvanu pasniedz tavu mīļāko torti no bērnības atmiņām vai īpašajām jubilejas svinībām. Izvēloties šo variantu, nošaut greizi ir teju neiespējami, – garšas nianses, izskata variācijas un pievienotā vērtība ir labi zināma un nepārspējama. Un atceries, ka arī ēdienam nav obligāti jābūt kā no karaliskajām kāzām nākušam – ļauj vaļu fantāzijai, internetam un ģimenes pavārgrāmatām!

Kāzu torte pavisam nelielās svinībās var kalpot arī kā galvenais elements. Šampanietis, kafija un brīnišķīga kāzu torte pēc laulību ceremonijas – svinīgi un atmiņā paliekoši.
kāzu torte, kāzas, uzkodas kāzās, Foto: Laura Apine
FOTO: Laura Apine

Izvēloties rīkot pavisam mazu īpašā notikuma atzīmēšanu, nav pieņemts viesiem lūgt lielas dāvanas vai naudu. Šāda veida svinībās parasti jaunajam pārim tiek dāvāti tikai ziedi.

Lai arī kādas kāzas jūs izvēlētos – lielākas vai mazākas – vērts atcerēties, ka šajā dienā pats svarīgākais ir izbaudīt. Izbaudīt un novērtēt jūsu abu mīlestību vienam pret otru.

Lasi arī: Kā ietaupīt, plānojot kāzas? un Visa kāzu diena vienuviet – ko ņemt vērā, izvēloties šādu scenāriju 


Raksta titulfoto: Liliāna Legzdiņa