FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Kāzu galda izkārtojuma veidi

image

Kad svinību vieta ir rezervēta, laiks ķerties klāt viesu izsēdināšanai pie galdiem. Un te nereti rodas jautājums – kā pareizi izvietot viesus, lai tie visu svinību laiku justos ērti un tajā pašā laikā paliktu brīva telpa dejošanai?

Pie latviešu svinībām tik ierastajiem garajiem galdiem vai ārzemju filmās noskatītajiem apaļajiem galdiem? Jāpiemeklē piemērotākais variants, ņemot vērā 3 faktorus: svinību vietu, viesu skaitu un pasākuma noskaņu.

Apaļi galdi

Šis izkārtojums ir piemērots lielākām svinībām – virs 50 personām. Pie galda parasti sēdina 6–12 personas, ērti jutīsies 10 personas. Pie viena galda vēlams sēdināt savstarpēji pazīstamus viesus vai arī cilvēkus ar līdzīgu vecumu un interesēm. Latviešu kāzās šādi izsēdināti viesi ļoti labi sadalās komandās dažādām aktivitātēm. Viesi būs sadalīti kompānijās, kas ir pozitīvi tādos gadījumos, ja atsevišķu viesu starpā ir vērojams saspringums vai kādas nesaskaņas.

Lieliski šāds viesu izkārtojums iederēsies, ja ir ielūgtas šķirtas vecāku vai radu ģimenes. Galda vidū parasti liek dekorāciju, tādēļ mazāk vietas atliks daudziem ēdiena šķīvjiem. Der pārdomāt, kādus dzērienus likt uz galda, jo ir gaidāms liels attaisītu pudeļu pārpalikums.

Jāietur attālums starp galdiem, lai viesi un darbinieki var brīvi kustēties. Apaļo galdu vietā var izmantot arī atsevišķus četrstūrainus galdus.

U vai E tipa galdi

Šis viesu izkārtojums ir ierastāks latviskajai mentalitātei. Vienā atzarā lielākoties sēdina līgavas, otrā – līgavaiņa radus. Izkārtojums nav piemērots kāzām virs 100 cilvēkiem, jo galdi veidojas ļoti gari.

Ja viesu skaits ir lielāks un telpa atļauj, viesus var izkārtot pie 3 šķērsgaldiem (E burta veidā). Pie galdiem ieteicams likt krēslus, nevis solus, kuri viesiem rada grūtības piecelties un apsēsties.

Četrstūrains vai O formas galds ar tukšu vidu

Labs risinājums viesībām līdz 30 personām, jo viesi viens otru redz un var ērti sarunāties. Vidū ir nepieciešami galda svārki vai galdauti līdz grīdai, lai apslēptu viesu kājas. Vidū var likt dekorācijas, kas nav cilvēka acu augstumā un neaizsedz skatu.

T veida galdi

Šis viesu izkārtojums ir piemērots nelielām ģimeniskām svinībām līdz ~30 personām. Ir telpas, kurās šis ir vienīgais iespējamais viesu izkārtošanas veids. Jāizvērtē galda platums, jo, iespējams, jauno pāri var sēdināt vienkārši galā pie gara, taisna galda.

Galda galā vēlams sēdināt tikai jauno pāri un vedējus, ja cilvēku būs vairāk, tālāk malās sēdošie redzēs tikai pārējo viesu muguras. Jaunā pāra galds var būt arī atdalīts no viesu galda.

Citi varianti

Viesus var sēdināt pie apaļiem galdiem, bet jauno pāri ar vedējiem un vecākiem – pie gara galda.

Īsām un neformālām kāzām var organizēt bufetes vakariņas. Tādā gadījumā viesiem ir iespēja apsēsties pie atsevišķiem galdiņiem un jaunajam pārim – pie īpaši noformēta galda.

Galdu izkārtojums jāpieskaņo gan telpai, gan svinību raksturam, jo, piemēram, apaļie galdi daudzos gadījumos svinībām piešķirs daudz formālāku un greznāku gaisotni, bet viens garš galds radīs ģimeniskāku noskaņu.

No galdu izkārtojuma būs atkarīgs ēdienu un dzērienu pasniegšanas veids un viesmīļu skaits.

Alkohols

 • Uz galda alkohols jāizvieto tā, lai viesi, neceļoties no galda, to var ērti aizsniegt. Viena alkohola vieta – uz ~10–15 viesiem.
 • Liekot alkoholu uz galda, jārēķinās ar daudzām atvērtām pudelēm.
 • Uz galda var likt limitētu alkohola izlasi, bet pārējo var pasniegt bārā.
 • Silts baltvīns vai šampanietis nebūs baudāms, tādēļ jāraugās, lai viesmīļi tos uztur vēsus vai ievieto ledus traukos.


Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

 • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

 • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

 • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

 • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?