FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Kā veidot viesu sarakstu?

image

Kad izsapņotās lielās un greznās kāzas sastopas ar reālo kāzu budžetu, ir jāizmanto visas iespējas ietaupīt. Skarbā patiesība ir tāda, ka, jo mazāk viesu būs kāzās, jo mazāk līdzekļu būs jāparedz ēdināšanai, izguldīšanai u.c.

Lūk, daži padomi, kā veiksmīgāk organizēt un arī samazināt viesu sarakstu:

 • Izvēlieties, kas ir svarīgāks, – izsapņotā svinību zāle, kurā vietas pietiek vien 30 cilvēkiem, vai liela balle ar visiem radiem un draugiem, vienalga, kur tā notiktu? Izvēlieties prioritāti un pārējos plānošanas posmus pielāgojiet tai.
 • Ja par kāzām maksā vecāki, jāatceras, ka būs jāņem vērā viņu vēlmes par viesiem, ko aicināt uz kāzām. Ja pats jaunais pāris pārvalda visu kāzu budžetu, drošāk ir noteikt konkrētu skaitu, cik viesu no katras puses drīkstēs aicināt.
 • Sākumā varat izveidot lielo sarakstu ar visiem viesiem, ko vēlētos aicināt, tādu kā sapņu sarakstu. Papriecājieties, iztēlojieties visus kopā vienā telpā.. un pēc tam bez žēlastības svītrojiet šo sarakstu, līdz nonākat pie optimālā viesu skaita, ko atļauj budžets vai izvēlētās telpas.
 • Izslēdziet vainas apziņu, veidojot viesu sarakstu. Kāzas nav pasākums, kurā būtu jāsasauc kopā sen neredzētie skolas un studiju biedri. Ja kāds tiešām sen nav satikts, būs jāizdomā cits kopā sanākšanas iemesls. Kāzās svarīgi būt kopā ar tuvākajiem un īpašākajiem cilvēkiem. 
 • Ja nevēlaties tērēt līdzekļus bērnu stūrītim, spēlēm un auklei, nekautrējaties noteikt vecuma ierobežojumu – kāzas tikai pieaugušajiem. Šī būs jūsu diena, un jums ir tiesības izdomāt noteikumus.
 • Sadaliet viesus A un B grupās. Zem burta A iekļaujiet pašus tuvāko draugus un radus, zem B visus pārējos. Tad domās izvērtējiet, kad pēdējo reizi esat satikuši katru cilvēku no B grupas, cik sen esat runājuši, un vai tiešām jūs ļoti pārdzīvotu, ja šis cilvēks nebūtu viesu vidū?
 • Neaiciniet radus tikai tāpēc, ka viņi ir Jūsu radi. Trešās pakāpes māsīca visdrīzāk neatceras, kā Jūs sauc, tad kāpēc gan viņu aicināt uz kāzām?
 • Neprecētajiem un viesiem bez otrajām pusītēm sūtiet ielūgumu vienai personai. Šādi izvairīsieties no svešiniekiem kāzu fotogrāfijās, kurus pēc pāris gadiem neviens vairs neatcerēsies. Pie kāzu galda šos cilvēkus sēdiniet kopā, un varbūt izveidosies kāds skaists pāris.
 • Neveidojiet sarakstu, skatoties sociālajos tīklos. Ja, atmiņā pārcilājot potenciālos viesus, būsiet kādu aizmirsuši, tad visdrīzāk šim cilvēkam arī jāpaliek ārpus lūgtajiem viesiem.
 • Nebaidieties veidot divus viesu sarakstus. Uz ceremoniju aiciniet draugus un radus, bet uz svinībām tikai pašus tuvākos.

 

Foto: Saiva Liepiņa

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

 • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

 • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

 • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

 • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.