FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā veidot viesu sarakstu?

Autors:Precos.lv
Kad izsapņotās lielās un greznās kāzas sastopas ar reālo kāzu budžetu, ir jāizmanto visas iespējas ietaupīt. Skarbā patiesība ir tāda, ka, jo mazāk viesu būs kāzās, jo mazāk līdzekļu būs jāparedz ēdināšanai, izguldīšanai u.c.

Lūk, daži padomi, kā veiksmīgāk organizēt un arī samazināt viesu sarakstu:

  • Izvēlieties, kas ir svarīgāks, – izsapņotā svinību zāle, kurā vietas pietiek vien 30 cilvēkiem, vai liela balle ar visiem radiem un draugiem, vienalga, kur tā notiktu? Izvēlieties prioritāti un pārējos plānošanas posmus pielāgojiet tai.
  • Ja par kāzām maksā vecāki, jāatceras, ka būs jāņem vērā viņu vēlmes par viesiem, ko aicināt uz kāzām. Ja pats jaunais pāris pārvalda visu kāzu budžetu, drošāk ir noteikt konkrētu skaitu, cik viesu no katras puses drīkstēs aicināt.
  • Sākumā varat izveidot lielo sarakstu ar visiem viesiem, ko vēlētos aicināt, tādu kā sapņu sarakstu. Papriecājieties, iztēlojieties visus kopā vienā telpā.. un pēc tam bez žēlastības svītrojiet šo sarakstu, līdz nonākat pie optimālā viesu skaita, ko atļauj budžets vai izvēlētās telpas.
  • Izslēdziet vainas apziņu, veidojot viesu sarakstu. Kāzas nav pasākums, kurā būtu jāsasauc kopā sen neredzētie skolas un studiju biedri. Ja kāds tiešām sen nav satikts, būs jāizdomā cits kopā sanākšanas iemesls. Kāzās svarīgi būt kopā ar tuvākajiem un īpašākajiem cilvēkiem. 
  • Ja nevēlaties tērēt līdzekļus bērnu stūrītim, spēlēm un auklei, nekautrējaties noteikt vecuma ierobežojumu – kāzas tikai pieaugušajiem. Šī būs jūsu diena, un jums ir tiesības izdomāt noteikumus.
  • Sadaliet viesus A un B grupās. Zem burta A iekļaujiet pašus tuvāko draugus un radus, zem B visus pārējos. Tad domās izvērtējiet, kad pēdējo reizi esat satikuši katru cilvēku no B grupas, cik sen esat runājuši, un vai tiešām jūs ļoti pārdzīvotu, ja šis cilvēks nebūtu viesu vidū?
  • Neaiciniet radus tikai tāpēc, ka viņi ir Jūsu radi. Trešās pakāpes māsīca visdrīzāk neatceras, kā Jūs sauc, tad kāpēc gan viņu aicināt uz kāzām?
  • Neprecētajiem un viesiem bez otrajām pusītēm sūtiet ielūgumu vienai personai. Šādi izvairīsieties no svešiniekiem kāzu fotogrāfijās, kurus pēc pāris gadiem neviens vairs neatcerēsies. Pie kāzu galda šos cilvēkus sēdiniet kopā, un varbūt izveidosies kāds skaists pāris.
  • Neveidojiet sarakstu, skatoties sociālajos tīklos. Ja, atmiņā pārcilājot potenciālos viesus, būsiet kādu aizmirsuši, tad visdrīzāk šim cilvēkam arī jāpaliek ārpus lūgtajiem viesiem.
  • Nebaidieties veidot divus viesu sarakstus. Uz ceremoniju aiciniet draugus un radus, bet uz svinībām tikai pašus tuvākos.

 

Foto: Saiva Liepiņa