FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā panākt nepiespiestu gaisotni, jautrību un dzīvīgumu kāzās?

Autors:Krista Karlsone / PRECOS
Patiesas laimes uguntiņas acīs un dzirkstošs prieks – tās ir emocijas, kas izplatās strauji un rada pozitīvu gaisotni visapkārt. Cilvēki meklē patiesas emocijas. Aizrauj viss, kas ir īsts un kur jūtama sirsnība. Arī kāzas nav izņēmums. 

Šajā dienā visa centrā ir divi cilvēki, kas ar paļāvību raugās kopīgajā nākotnē, sola rūpēties viens par otru, atbalstīt, cienīt, roku rokā iet blakus. Kas gan var iedvesmot vairāk nekā patiesa mīlestība? Kopējo noskaņu savās kāzās radāt jūs paši ar savu mīlestību un laimi, ko izstarojat. Pat grandiozākās un dārgākās izklaides nespēs garantēt nepiespiestu gaisotni un jautrību kāzās, ja paši nejutīsieties labi. Protams, ir nianses, kam vērts pievērst uzmanību, lai jūs būtu izdarījuši visu iespējamo fantastiska vakara radīšanai gan sev, gan viesiem, tomēr pats galvenais – esiet laimīgi savās kāzās, un arī jūsu viesi tādi būs.

Kas jāņem vērā, lai kāzu diena būtu pozitīvi dzirksteļojoša?

Esiet jūs paši

Jūs katrs esat personība un kopā veidojat unikālu pāri. Ieskatieties vērīgi, un pamanīsiet nianses, kas jūs raksturo, atšķir no citiem pāriem, padarot īpašus. Plānojot kāzas, nezaudējiet šo autentiskumu. Parūpējieties, lai tas atklājas šajā diena – varbūt jums ļoti patīk dejot, iespējams, saskatījāties tautas deju kolektīvā, tad dejojiet savās kāzās tā, ka zeme svilst!


FOTO: Klaids Lielbiksis

Varbūt jums patīk dziedāt, tad dziediet! Iespējams, ir kāds īpašs ēdiens, kas jums ļoti garšo, tad iekļaujiet to savā kāzu mielastā. Šī ir jūsu diena un jūsu laulības. Ģimene un draugi jūs mīl tādus, kādi esat. Esiet jūs paši, izbaudiet kāzu plānošanu un lielo dienu. 

Izvēlieties īsto kāzu svinību vietu

Ja gribat jautru ballīti ar draugiem un ģimeni, visticamāk, nederēs vieta, kur pēc pusnakts ir ierobežojumi. Tas varētu traucēt jautrību. Izrunājiet plānoto kāzu norisi ar izvēlētās svinību vietas saimniekiem!

Ceremonija veido dienas kopējo noskaņu

Padariet laulību ceremoniju pēc iespējas personiskāku – tādu, kādu jūs to vēlaties. Varbūt jums prieku sagādā meža zaļums, tad kāpēc lai tas neieplūstu jūsu kāzu dienā? Laulību ceremonija mežā sapņu ķērāju ielenkumā, lielā solījuma “līdz nāve mūs šķirs” vietā – jūsu pašu solījumi (ne obligāti tiem ir jābūt nopietniem, brīva vaļa jūsu improvizācijai).

Ja vēlaties savu savienību apstiprināt baznīcā, būs daži ierobežojumi, taču noteikti ir vērts pārrunāt ar mācītāju savas ieceres un meklēt risinājumus, lai ceremoniju padarītu īpašāku, jums atbilstošāku. Ieklausieties sevī, un radīsiet īsto risinājumu.

Aiciniet tikai tos, kurus tiešām vēlaties redzēt

Neaiciniem uz kāzām tos, kurus vajag aicināt pieklājības normu, radniecības saišu vai citu iemeslu dēļ. Šāda rīcība prasa lielu uzdrīkstēšanos, bet noteikti ir tā vērta. Esiet drosmīgi un sviniet kāzas kopā ar tuviem un mīļiem cilvēkiem!


FOTO: Einārs Freimanis

Rūpīgi izvēlieties vedējus

Viņi ir tie, kas kāzu dienā gādās par jūsu labsajūtu. Svarīgi, lai vedēji jūs labi pazīst un viņu klātbūtnē jūtaties ērti. Jūsu labsajūta ir būtisks priekšnoteikums, lai kāzu kopējā noskaņa būtu patīkama. Viesi nespēs priecāties un izbaudīt kāzas, ja jaunais pāris ar rūpju rievu pierē steigs risināt akūtas problēmas – pietrūkst viena sēdvieta, saplīsusi skaistā ziedu vāze uz galdiņa, jāparāda muzikantiem telpas, kur sagatavoties utt. Ja neplānojat nolīgt vakara vadītāju, tad būtiski, lai vedēji spētu veikt arī viesu organizēšanas un izklaidēšanas funkciju. Izraugieties sev uzticamus palīgus, lai varat atpūsties un izklaidēties. 

Izvērtējiet iespēju atteikties no formalitātēm, kas jums nav svarīgas

Kāzu diena ir caurvīta ar visdažādākajām formalitātēm un tradīcijām – no greznām drēbēm un smalkām detaļām līdz pirmajai dejai un tortes griešanai. Formalitātēm ir tendence likt ikvienam justies stīvi – censties parādīt sevi no labākās puses.

Ieklausoties sevī, jūs sapratīsiet, kas jums ir vajadzīgs, kas nav un ko var darīt citādi – varbūt jūs nopietnās ceremonijas vietā vēlaties sirsnīgu salaulāšanu ar humora devu. Iespējams, pēc ceremonijas jūs uzreiz vēlaties doties izbraucienā, iztiekot bez pirmā tosta, glāžu saskandināšanas utt. Ir ļoti plašas iespējas, un visas ir pareizas, ja vien jūs abi tā jūtat.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Viesu sēdvietu plāns

Sēdiniet kopā cilvēkus, kuriem ir kopīgas intereses, darbs, hobiji, kuri cits citu pazīst vai, jūsuprāt, varētu ātri atrast kopīgu valodu. Tāpat arī katrā pulciņā jābūt kādai komunikablākai dvēselei, kas iekustinās kautrīgākos. Varat arī saplūdināt viesus no sievas un vīra puses – kad tad vēl sākt veidot ciešākas draudzības saites starp jūsu mīļajiem, ja ne kāzās?

Vakara vadītājs, kurš jūt publikas pulsu

Svarīgāk par vakara vadītāja atpazīstamību un sasniegumiem, ir tas, vai jums patīk konkrētais cilvēks, izjūtas, ko viņš raisa, vai jūs jūtaties ērti viņa klātbūtnē un vēlaties smaidīt.


FOTO: Klaids Lielbiksis

Laba mūzika

Izvēlieties pieredzējušu grupu vai dīdžeju, kas ar savu sniegumu spēj atmodināt vēlmi mesties dejā, rada pozitīvas izjūtas, sniedz lielisku enerģiju. Izraugoties dziesmas, domājiet par to, ko jūs abi vēlaties dzirdēt, pievērsiet uzmanību, lai tās būtu gan modernākas, gan ne tik ļoti – tādas, kas iekustina dažādu paaudžu cilvēkus. Laba mūzika ir ļoti svarīgs aspekts, lai vakars izdotos.

Gards mielasts

Gards ēdiens ir būtisks faktors, lai justos labi. Ar tukšu vēderu nekāda dižā jautrība nesanāks.

Apgaismojums

Meklējiet zelta vidusceļu, lai būtu komfortabli – ne par gaišu, ne par tumšu.

Neatstājiet viesus uz ilgu laiku

Savlaicīga atgriešanās no kāzu dienas ceļojuma neļaus viesiem sagurt un sākt garlaikoties.

Sadaliet uzmanību

Šī ir jūsu diena – jāatrod īpaši mirkļi tikai diviem vien. Tāpat arī vēlams aprunāties ar katru viesi – kopā vai atsevišķi, tas jāizlemj jums pašiem.

Oriģinalitāte

Jaunas, interesantas izklaides paceļ jebkura pasākuma kopējo noskaņu. Jūs noteikti varat izdomāt jautru un unikālu pārsteigumu, kas atspoguļo jūsu personību. Kā būtu ar jūsu īpašā kokteiļa bāru, fotokabīni vai kluso diskotēku?


FOTO: Klaids Lielbiksis

Nepārspīlējiet ar aktivitātēm

Atvēliet laiku vienkārši būšanai, mirkļa baudīšanai. Pārlieku daudz aktivitāšu var būt nogurdinošas gan jums, gan viesiem. Atpūtieties paši un ļaujiet atpūsties viesiem!

Pieņemiet notiekošo

Neuztraucieties par sīkumiem un lietām, ko nav iespējams ietekmēt. Jūsu ļaušanās radīs vieglumu, ko noteikti sajutīs arī viesi.

Dariet to, kas jūs padara laimīgus

Kāzās bieži vien lielu ballītes daļu aizņem dejas. Bet – ja jūs neesat pāris, kuru aizrauj dejošana? Parūpējieties par izklaidēm, kas jums sagādā prieku. Jo laimīgāki būsiet, jo laimīgāki būs jūsu viesi. 

Esiet savās kāzās ar visu sirdi un dvēseli

Esiet klātesoši, baudiet savas kāzas, ļaujieties, priecājieties. Jūs paši savās kāzās esat galvenie noskaņas veidotāji. 


FOTO: Laura Apine

Oriģinālas idejas kāzu dienas izklaidei

Ja vēlaties savu kāzu dienu papildināt ar kaut ko neierastu, piedāvājam dažās oriģinālas idejas izklaidei.

Dzīvā dzeja ir radoša un Latvijā vēl nebijusi kāzu aktivitāte.


FOTO: Andris Kalniņš

Tās radītāja Lita Mažavilka ieskicē ideju: “Dzīvās dzejas būtība ir sniegt autentiskas un dziļi personīgas izjūtas kāzu viesiem. Cilvēkos pašos mīt absolūts dvēseles mirdzums, kurš var tikt skaisti atspoguļots mākslā. Ar vintage rakstāmmašīnas taustiņiem dažu mirkļu laikā šim mirdzumam iedodu struktūru, lai cilvēks sevi sajustu, saredzētu vēl neapgūtos veidos. Tā no viesu dotajiem atslēgvārdiem un izjūtām tiek izpausta individuāla dzeja, radot ko paliekošu un dziļi patiesu. Turklāt dzīvās dzejas mākslas velte ir skaistums, ko kāzu viesis var paņemt mājās no svinību dienas.”


FOTO: Andris Kalniņš

Viesmīļi, kas nav viesmīļi “ir aktivitāte, kur improvizācijas aktieri apkalpo pasākuma viesus neierastā un amizantā veidā. Viesi mēdz nezināt, ka apkalpojošajā personālā ir improvizatori, un var dažādi reaģēt uz situācijām pie galdiņiem, kas arī ir šī priekšnesuma mērķis. Improvizācijas aktieri lieliski jūt publiku un īsteno dzīvē unikālas, konkrētajai auditorijai piemērotas idejas – improvizēts salūts, improvizēta kāzu torte...


FOTO: Jānis Romanovskis

Spiediens piedāvā kāzu vadīšanu, pasākumu organizēšanu, meistarklases, kā arī dažādas izklaides, piemēram, improvizācijas priekšnesumu”, ieintriģējoši vēstī improvizatore un radošās apvienības Spiediens pasākumu koordinatore Līga Kausa.

Dzīvā skulptūra. “ROMANOV Events&Weddings nodrošina radošus nestandarta risinājumus, jaunus konceptus un idejas.


Dzīvo statuju ideja un realizācija: Romanov Events & Weddings
Foto: Olga Tarnovska

Piemēram, ierastā uzkodu galda vietā kāzu viesus sagaida dzīvā skulptūra ar keramikas krūku un komplimentiem,” stāsta uzņēmuma vadītāja Marija Pavlova. Kāzu dienas video pusnaktī? Kāpēc gan ne? “Pāriem, kuri vēlas sirsnīgāku un intīmāku vakara noslēgumu, krāšņas uguņošanas vietā piedāvājam kopā ar viesiem noskatīties kāzu dienas video no rīta līdz kūkas griešanai,” savas pasākumu aģentūras piedāvājumu atklāj Marija Pavlova.


Esiet jūs paši, esiet laimīgi, priecājieties, smejieties, mīliet, atpūtieties, un jūsu kāzās noteikti izdosies noķert to brīnumaino nepiespiestības, mirdzoša prieka, patiesas kopā būšanas viegluma izjūtu! Baudiet un pieņemiet ik mirkli, ko piedzīvojat savā kāzu dienā!

Raksta titulfoto: Klaids Lielbiksis