FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā atrast izcilu kāzu vadītāju?

Autors:Lauma Ozola / PRECOS
Mūsdienās izcils kāzu vadītājs ir puse no uzvaras, jo šī persona ir tā, kas nenogurdināmi rūpējas par kāzu dienas norisi un tās nepiespiesto gaisotni, turot roku uz pulsa vistiešākajā nozīmē.

Kāzu vadītājam ir jābūt uzticamam, kā arī atbilstošam pāra cerībām un vispārdrošākajām ekspektācijām. Taču pāri visam, izcils mikrofona pavēlnieks, gaviļmeistars, svētku galvenais virsdiriģents, sauciet kā nu paši vēlaties, ir tāds, kurš ne tikai rūpējas, lai jūs izbaudītu savu kāzu dienu, bet arī no sirds liek atpūsties, aizmirstot par visām raizēm, kas gatavošanās posmā ir bijušas klātesošas.

Tieši tāpēc ir svarīgi saprast, kādi ir galvenie pieturpunkti, lai savai kāzu dienai atrastu vislabāko vadītāju, kāds vien var eksistēt.

Savstarpējā saikne

Pirms sākat meklēt savu īsto kāzu vadītāju, ir vērts noskaidrot, kas ir tas, ko jūs sagaidāt no personas, kam uzticēt savu kāzu dienu. Kāda ir kāzu tēma, galvenā vīzija, virziens, kurā vēlaties doties savā kāzu dienā.

Turklāt jau sen ir pierādīts, ka vislabākās atsauksmes ir tās, kas ir pārbaudītas uz savas ādas. Jūs nedrīkstat paļauties uz savu draugu, paziņu vai pat kaimiņu ieteikumiem, jo gaumes mēdz atšķirties. Tas, kas der vienam, neder otram. Visiem labi zināmā patiesība. Tāpēc būtiski ir satikties aci pret aci ar potenciālo kāzu dienas vadītāju, lai rastos savs priekšstats un, kas svarīgāk - savstarpējā saikne, kas noteiks galveno vadītāja izvēli.

Tāpat ir jābūt atklātiem, kādu jūs paši redzat savu laimes dienu un arī, ko nevēlaties. Šī nav tā reize, lai paklusētu. Ir jābūt pietiekami drosmīgiem, lai atklātu visu, kas uz sirds, jo cita reize kāzu dienai nepienāks.

Vēl viens svarīgs aspekts, kad meklēsiet īsto kāzu vadītāju, proti, nebaidieties izvēlēties. Mūsdienās kāzas ir pietiekami plaša nozare, tāpēc šajā profesijā gaviļmeistari ir daudz un dažādi katrai gaumei.

Nekautrējieties meklēt plašāk, sazinieties ar jomas ekspertiem, interesējieties par viņiem, satiekaties aci pret aci un tikai tad izvēlieties. Neņemiet pirmo, kas parādās jūsu ceļā; protams, izņēmums tikai tad, ja jūtat, ka konkrētais kāzu vadītājs ir īstais.

Taču citādi kāzu vadītāji ir arī aktieri, improvizatori, dažādas personības, kas plašāk zināmas sabiedrībā un, kuras iespējams ir jums arī pa kabatai, ne tikai sapņos. 

Kāzu vadītājam -


Ikviens atminas laikus, kad vedēji bija tie, kas, pats par sevi saprotams, uzņēmās kāzu vadītāja pienākumus. Tieši tāpēc savām kāzām vedēji jau tolaik bija strikti izvēlēti. Taču mūsdienās kāzu tradīcijas ir mainījušās, sekojot līdzi laikam un tā ritējuma modernajām tendencēm.

Vedēju galvenais pienākums mūsdienās ir būt blakus, sniedzot savus autogrāfus jaunās ģimenes pirmajam kopīgajam dokumentam. Tāpat šodien vedēji ir tie, kas godīgi atbild, cik daudz vēlas un spēs darīt pāra labā. Tie neliekuļo, neizslēdzot varbūtību, ka kāzās vēlas atpūsties, nevis vēl kādus blakus pienākumus svinību laikā. Vedēji mūsdienu kāzās biežāk ir pārim mīļi cilvēki, kas no brīvas gribas ir piekrituši būt viņiem blakus.

kāzu vadītājs, vedēji, emīlija bogdānova
FOTO: Emīlija Bogdānova

Domājot par kāziniekiem, kāzu vadītāja līdzdalība kāzās ir tikai ieguvums, jo ir cilvēks, kas rūpējas par visiem viesiem bez izņēmuma – gan pāra, gan vedēju vietā. Turklāt kāzu vadītājs ir kāzu dienas satura noteicējs. Tikai no viņa ir atkarīgs, cik izkustējušies un atpūtušies būs kāzinieki. Vēl, kas ir būtiski - kāzu vadītājs sastrādājas arī ar kāzu dienas muzikālajiem noformētājiem, tāpēc svarīgi ir nonākt tāda kāzu vadītāja priekšā, kurš prot veiksmīgi adaptēties ar komandu un īpaši visiem viesiem radīt sajūtu, ka tā ir viena liela, skaista ģimene. Jo dienas sākumā un arī izskaņā, mērķis ir tikai viens, - lai pāris būtu laimīgs.

Lielākie ieguvumi

Pats lielākais ieguvums pārim, kurš lems par labu kāzu vadītājam, būs pārstāt raizēties par citiem. Šī diena ir viena, tāpēc ir vērts atcerēties, ka nekas nav svarīgāks par to, kādu jūs šo dienu vēlaties un arī piedzīvojat. Un kāzu vadītājs var būt izcils palīgs, lai kopā sasniegtu jums vēlamo.

Tāpat kāzu vadītājs ir īsts saimnieks, kurš palīdzēs visiem kāziniekiem justies jūsu kāzu dienā gaidītiem, jo, lai kā arī gribētu, bet diemžēl bieži vien ir novērots, ka veltīt kāzu dienā uzmanību visiem visiem ir neiespējamā misija.

Šī persona profesionāli un bez stresa tiks galā ar jebkuru situāciju, kas atgadīsies, jo pieredze dara savu. Jaunais pāris, viesi un vedēji varēs pavadīt dienu bez raizēm.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Kāzu vadītājs būs gluži kā ledlauzis, kurš nepieļaus neveiklos klusuma brīžus, kas, lai kā arī nevēlētos, mēdz piezagties jebkurā brīdī. Īpaši tajās reizēs, kad ģimenes, radi vai draugi kāzās satiekas pirmo reizi.

Dzīvē ir dažādas situācijas, kas ir radušās dēļ apstākļiem. Tieši tamdēļ svarīgi, ka kāzās blakus ir salīdzinoši svešs cilvēks, kas iesaistīts no malas, lai spētu jebkuram mirklim, rast vieglu un nepiespiestu risinājumu.

Honorārs

Kāzu vadītāja algu veido pieprasījums un atpazīstamība.

Tāpat gala summu nosaka kāzu vadīšanas sarežģītība. Piemēram, ja kāzas ir jāvada vairākās valodās, tad izmaksas sadārdzināsies. Tas pats stāsts būs arī tad, ja kāzu vadīšana sāksies no ceremonijas.

Arī pieredze ir būtiska un nosaka gala summu, - cik kāzu vadītājs ir ieguldījis savā profesionālajā attīstībā. Tās var būt starptaustiskas meistarklases, kas izkopj kāzu vadītāja manieres, publiskās runas treniņi, improvizācijas teātra pieredze un viss, kas ir prasījis zināmus līdzekļus un laiku, lai kļūtu par savas jomas meistaru nāk klāt cenai, ko visbiežāk pāri diemžēl nemaz neapzinās.

Tāpat arī pirmskāzu sagatavošanās, kas ir apjomīgs darbs. Nereti pāri neaizdomājas, ka kāzām ir liels priekšdarbs, kurām seko vairākas tikšanās un plānošana, dažādi mājasdarbi, kas iekļauj iepazīt pāri un arī viesus, uzdodot daudz un dažādus jautājumus, lai kāzu dienā nerastos neveiklas situācijas un nelāgi pārpratumi.

Raksta titulfoto: Annija Pumpure