FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kāzas ziemā

Autors:Līga Āboma / PRECOS
Kāzas ziemā – vai (at)ļauties? Katra jaunā pāra ziņā ir izlemt, – kad rīkot savu īpašo dienu. Vispopulārākais laiks ir vasara, jo ir silts, kāzas var rīkot pie dabas un, lielākoties, nav jāsatraucas par nepatīkamu laiku. Taču kāzām ziemā arī piemīt īpašs šarms un burvība, ko piedod neparastās krāsas gan debesīs, gan dabā un ziemīgi romantiskā, bagātīgā noskaņa.

PRECOS devās noskaidrot, cik tā ir laba vai ne tik laba ideja – rīkot kāzas ziemā un, kāpēc nebūtu jābaidās tās rīkot tieši šajā gadalaikā.

Plusi, rīkojot kāzas ziemā


Mazāk stresa laika apstākļu dēļ

Ziemā kāzas 99% gadījumu tiek rīkotas iekštelpās. Līdz ar to, nav nemaz jāsatraucas par laika apstākļiem, kas var sabojāt ne tikai apģērbu un frizūru, bet arī garastāvokli. Ziemā izpaliek karstums, līdz ar to gan mati, gan make-up, gan tērps būs tev pateicīgi.

Tas ir lētāk un pieejamāk

Kāzas ziemā nav tik pieprasītas, līdz ar to ir lielākas iespējas tikt pie iecerētā datuma un pie reizes – ieekonomēt, jo ziema nebūs noslogotākais laiks kāzu rīkotājiem – sanāk situācija – win and win.

Dekorācijas

Ņemot vērā faktu, ka ziemai piemīt īpaša svētku noskaņa, būs izrotātas mājas, parki, dārzi, baznīcas, veikali. Līdz ar to, var ietaupīt uz dekorācijām un tikai papildināt tās ar savām idejām kā ar punktiņu uz i.

Jūs atšķirsieties

Vasaras grafiks ar kāzām, ceļojumiem, aktivitātēm ir pārpildīts. Dažreiz viesiem pat nākas pieņemt lēmumu – kuras kāzas apmeklēt, bet kuras nē. Vasara ir arī atvaļinājumu laiks, kad, iespējams, kādi tuvi draugi vai ģimenes locekļi būs devušies tālākās brīvdienās.

Ziema ar to iegūst plus punktu, jo tā nav tik populāra kāzu rīkošanai. Viesi var mierīgi ierasties un baudīt pasākumu, nedomājot par citām aktivitātēm.

Satriecošas fotogrāfijas

Ziemai piemīt maģiska aura. Ja jums paveiksies un kāzu diena būs sniegota, tad arī bildes izdosies radošas, romantiskas un šarmantas – tas būs kat kas pilnīgi citādāks nekā fotogrāfijas vasarā. Iesakām apsvērt ideju kāzas rīkot janvārī/februārī, jo decembris jau kādu laiku vairs nav pats sniegotākais mēnesis.

Tāpat arī telpu dekorācijas un galda noformējums ziemas kāzās izskatās gluži citādāk nekā vasaras kāzās.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Mīnusi, rīkojot kāzas ziemā

Nav zināms, kad un vai iestāsies balta ziema

Pēdējos gados tāda klasiska, sniegota un ziemīga ziema pie mums iestājas vien decembra beigās vai pat uz janvāra otro pusi. Lai arī laikasptākļi nav paredzami, jāpieņem, ka, plānojot ziemas kāzas, jābūt gataviem gan pelēkam laikam, gan arī balti sniegotam.

Pēkšņas vētras, postījumi

Daba arī 21. gadsimtā var būt neparedzama, līdz ar to, pat sekojot līdzi laika prognozei, ir jārēķinās ar to, ka viesi var kavēties slikto laika apstākļu dēļ, sevišķi, ja viņi dzīvo tālu no vietas, kur notiks kāzas.

Agri kļūst tumšs

Ja ziemas kāzas plānojat tepat Latvijā, jāņem vērā, ka jau apmēram plkst. 15:30 kļūst tumšs. Līdz ar to ir jādomā par nedaudz citādāku dienas plānu. Varbūt vērts ceremoniju plānot agrāk, lai pēc tās vēl atliktu laiks fotosesijai dienas gaismā.

Jūsu mīļākie ziedi var nebūt pieejami

Pat ja neesi profesionāls florists, tu zināsi, ka ziedi ir sezonāli, līdz ar to, pastāv iespēja, ka to, ko var pasūtīt vasarā, būs neiespējami dabūt ziemā.

Kāzas brīvā dabā var būt problēma

Ja abi esat dabas mīļi un vienmēr esat sapņojuši par kāzām brīvā dabā, tad ziemas kāzas var nebūt domātas jums.

Medusmēnesi var nākties atlikt uz vēlāku laiku

Tas, protams, ir atkarīgs no katras darba vietas. Ja strādājat vietā, kur gada noslēgums vai pats gada sākums ir aktīvākais laiks, medusmēnesi var nākties ieplānot nedaudz vēlāk. Tāpat arī, ja medusmēnesi esat nolēmuši pavadīt tepat Latvijā vai tuvākajās kaimiņvalstīs un plānojat to uzreiz pēc kāzām, siltie un saulainie laikapstākļi un dažādas vasaras izklaides izpaliks. Bet, ļoti iespējams, tieši to jūs vēlaties un tas ir stāsts par jums?

Ziemas kāzu dekorācijas

Pieņemt lēmumu par to, kādas dekorācijas izvēlēties savās kāzās, var kļūt par izaicinājumu. Visapkārt viss ir izdekorēts Ziemassvētku noskaņās – eglītes, sniegpārsliņas, lampiņas. Pat ja liekas, ka ziemas kāzām nav īpaši daudz dekorāciju variantu, tā gluži nav. Ziema ir viens no romantiskākajiem gadalaikiem, kad gaisā jūtama svētku noskaņa, cerības par nākamo gadu un pozitīva, iedvesmojoša aura.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Pat ņemot vērā plusus un mīnusus, dekorāciju veidi ziemas kāzām ir nebeidzami. PRECOS piedāvā iepazīties ar dažiem no tiem – iedvesmai.

Zelta, tumši zaļā un zilā samta krāsa dekoros

Zilā ir aristrokrātu krāsa. Tā ir bagāta ar niansēm un nokrāsām. To skaisti iespējams iekļaut gan galda klājumā, gan salvetēs, gan ielūgumos. Ar zilo un tumši zaļo krāsu un tās daudzajām šķautnēm pilnīgi noteikti nevarēs nošaut greizi. Papildinājumā ar zeltu – pavisam maģiski.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Baloni

Lai arī šķiet, ka baloni ir piemēroti tikai dzimšanas dienās, jaunajā gadā un bērnu ballītēs, tā nemaz nav. Zelta, bronzas un platīna krāsas balonu mikss var radīt īpašu svētku noskaņu un būt kā interesants dekora elements kāzu fotogrāfijās.

Lai top gaisma!

Mūžīgā klasika, kas vienmēr rada īpašu un romantisku noskaņu, protams, ir lampiņu virtenes un sveces. Gaismiņas un sveču liesmiņas radīs mājīgu un omulīgu atmosfēru, kas patiks gan jaunajam pārim, gan viesiem.


FOTO: Einārs Freimanis

Dabīgais zaļums

Lai galdi nebūtu noklāti tikai ar ziedu dekorācijām, kas varētu pat izskatīties mazliet nedabiski ziemā, iesakām būt radošiem un izmantot arī zaļumus – vītola zarus, eikaliptu, sarkankoku, egli un ziemas ogas un augļus. Tas būs gaumīgi un skaisti.

Siltums un ērtums pirmajā vietā

Vienmēr domājiet par saviem viesiem! Īpaši ziemā, kad ārā ir auksti. Iesakām sarūpēt plediņus, lai tad, ja viesi vēlas iziet laukā paelpot svaigu gaisu vai pastaigāties, viņiem būtu, kur ietīties. Tāpat arī vērts padomāt par atbilstošiem ziemas dzērieniem – kā bezalkoholiskajiem, tā alkoholiskajiem.

Ieteikumi, plānojot kāzas ziemā

 1. Ņemot vēra, ka ziemā tumšs kļūst agri, iesakām iepriekš apskatīt svētku vietu ne tikai dienas gaismā, bet arī vakarpusē. Tas ir nepieciešams, lai saprastu, kādas ir gaismekļu iespējas, cik liela platība, kāda akustika.
   
 2. Plānojot kāzas ziemā, atceries, ka jāpaspēj daudz, līdz iestājas krēsla. Līdz ar to, vislabāk kāzu ceremoniju plānot ap pusdienaslaiku, lai pēc tam vēl būtu laiks kvalitatīvām fotogrāfijām dienas gaišajā pusē. Bet iesakām padomāt par to, ka fotogrāfijas var uzņemt arī pirms ceremonijas, jo tad arī gaisma būs spilgtāka un piemērotāka bildēm.
   
 3. Ja kāzas tiek rīkotas ziemā, vērts apsvērt ideju plānot visu kāzu dienu vienuviet, iztiekot bez pārbraucieniem.
   
 4. Laicīgi brīdiniet viesus, lai viņi ierēķina papildu laiku braukšanai uz kāzu ceremonijas vietu, jo laika apstākļi var būt neparedzami, līdz ar to var veidoties sastrēgumi, kas var rezultēties ar kavēšanos.
   
 5. Noteikti padomājiet par riskiem un plānu B. Ziema ir riskants gadalaiks svinību rīkošanai, jo nekad nevar zināt, kādi būs laika apstākļi. Vienmēr esiet gatavi lietum, sniegam, vētrām un apsveriet iespēju – ja nu... Plāns B dos drošības sajūtu, ja plāns A gluži neizdosies kā iecerēts.
   
 6. Atcerieties, ka paši svarīgākie ir viesi. Noskaidrojiet, piemēram, cik tālu ar kājām būs jāiet līdz svinību vietai, vai celiņi būs iztīrīti, vai būs, kur nolikt drēbes, maiņas kurpes un lietussargus. Tās ir nianses, taču ļoti nozīmīgas, lai viesi jūsu kāzās justos komfortabli.
   
 7. Parūpējieties, lai viesi tiek sagaidīti ar welcome dzērienu, kas uzmundrinās un sasildīs – tas var būt, piemēram, karstvīns, pikants rums vai karstā šokolāde.
   


FOTO: Einārs Freimanis

Kādu apģērbu izvēlēties ziemas kāzām?

Līgava

Kāzu kleita, visticamāk, ir katras sievietes ilgi lolots sapnis jau kopš pašas bērnības. Taču kā šo sapni saglabāt dzīvu, ja kāzas notiek gada aukstākajā mēnesī? Līgavām, kuras grasās kāzas svinēt ziemā, agrā pavasarī vai vēlā rudenī, kad ir vēss, uzmanības centrā būs kleitas ar garām piedurknēm un noteikti vajadzētu padomāt arī par to, ko vilkt virs kleitas – vai tas būs mētelis, kažoks, ādas jaka, adīta jaka, bolero jaciņa vai varbūt apmetnis.


FOTO: Klaids Lielbiksis

Tāpat arī var arī izmantot ekstra aksesuārus, piemēram, garus cimdus. Ja tērpu vēlies īpaši pieskaņot gadalaikam, tad pēc individuāla pasūtījuma to var papildināt, piemēram, ar kādu sezonālu ziedu vai ornamentu izšuvumiem.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Un, protams, kāzām ziemā visnotaļ piestāvēs arī kāzu kleita, kas nav balta.

Līgavainis

Piedodiet, puiši, bet ar jums ir visvieglāk! Veikali ir pārpildīti ar satriecošiem uzvalkiem, krekliem, kurpēm un kaklasaitēm. Iesakām izvēlēties tvīda vai vilnas uzvalku un, piemēram, flaneļa kreklu. Un, protams, samts! Tas izskatīsies svinīgi un eleganti! Tā kā apģērbs ir ar garajām piedurknēm, tad apakšā droši var vilkt vairākas kārtas, ja vēlaties justies 100% silti un, ja kāzas tiek rīkotas ārā.


FOTO: Laura Apine

Lasi arī: Līgavaiņa apģērbs kāzu dienā

Viesi

Viss ir atkarīgs no dresskoda. Droši var izmantot aksesuārus, lai izceltu savu tēlu un vienlaikus justos silti – tie var būt garie cimdi, cepures, šallītes.

Nav jābaidās ziemas kāzās ierasties apģērbā ar ziedu vai vasarīgu printu. Taču nekad nenošausi greizi, ja izvēlēsies tumšos vai klusos toņus, neaizmirstot par klaisko melno krāsu. Tāpat, no audumiem, ļoti populārs ir samts, ko var papildināt ar atbilstošām rotaslietām.

Karīna un Kristaps Ķuzes

savas kāzas svinēja janvārī. Gan ceremonija, gan svinības notika iekštelpās. Abi atzīst, ka tās tika rīkotas diezgan spontāni un ātri, apmēram viena mēneša laikā.

Uz jautājumu, ar ko tad kāzas ziemā ir īpašas, Karīna atbild: “Tas viss liekas maģiskāk, manuprāt, sajūtas ir citādākas nekā vasarā, jo ziema tomēr ir ziema – ar savu šarmu. Un vēl tā sajūta, kad apkārt viss ir balts un sniegs zem kājām kurkst. Ne mirkli nenožēlojam, ka mums kāzas notika ziemā.”

Par ieguvumiem un mīnusiem pāris saka, ka, ja svin kāzas ziemā, viena no lielākajām problēmām, protams, ir laikapstākļi.

“Ideāli ja paveicas un laiks ir labs – ziemā tas nozīmē – balts un sauss. Mums trāpījās īsts slapjais sniegputenis un vējš. Taču tas nespēja sabojāt mūsu lielo dienu.” Savukārt pie plusiem pāris min to, ka ziemā izmaksas ir lētākas, viesu nami, vadītāji u.c ir vieglāk pieejami.

Kad pāris viens otrā ir iemīlējies, tad ir skaidrs, ka jāvārds tiks teikts pat -20 vai +30 grādos. Tam nebūs noteicošā nozīme. Taču, ja plāno plašāk, domājot ne tikai par savu, bet arī par viesu labsajūtu, tad nākas pieņemt atbildīgu lēmumu – kad vislabāk kāzas rīkot. Un šķiet, ka vaina jau nav nevienā gadalaikā – gan vasaras, gan arī ziemas kāzas var būt skaistas un neatkārtojamas, jo tās jau pamatā veidojam mēs paši un  mūsu tuvākie.


FOTO: Klaids Lielbiksis

Tāpēc nav jābaidās ļauties šai īpašajai dienai arī tik šķietami nekomfortablā gadalaikā, kāds ir ziema.

PRECOS iesaka ļauties savām sajūtām, izvērtēt plusus un mīnusus un pieņemt sev vispareizāko lēmumu, padarot savu jāvārdu, par vienu no maģiskākajām dienām savā mūžā.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova