FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Minimālisma koncepts kāzās

Autors:Andra Karnīte / PRECOS
Ienesam izsmalcinātu vienkāršību tik bagātīgajā svinību pasaulē. Ko ņemt vērā, plānojot kāzas minimālisma stilā?

Mazāk ir vairāk

Laikā, kad kāzas tiek rīkotas tik piesātinātas, iespējas ir teju neierobežotas un ir milzīga ideju pārbagātība, klusiņām pie mums nāk jauna tendence – kāzas minimālisma stilā. Tas ir ideāls variants pāriem, kas nevar vai nevēlas kāzu plānošanai un organizēšanai atvēlēt pārāk daudz laika un līdzekļu. Tas nenozīmē mazas kāzas ar pavisam nedaudz viesiem, minimālisma koncepts kāzās nozīmē nepārspīlēti daudz dekorāciju, iespēju izmantot videi draudzīgas vai otrreiz lietojamas lietas, izceļot to, kas jau apkārt ir, nevis ieviest daudz un dažādus papildu elementus.

Sapņojot par savām kāzām, nereti talkā nāk Pinterest, kur smelties iedvesmu savai lielajai dienai. Reizēm var šķist, ka tur visa ir par daudz, un mēs to nevaram atļauties, taču galvenais, kas jāņem vērā ir tas, ko vēlaties jūs kā pāris, kas esat jūs, kādas ir jūsu vērtības, ko vēlaties atspoguļot savā kāzu dienā, neņemot vērā, ko padomās citi. Ja esat vienkāršs, piezemēts pāris, tad ja vien jums akurāt nav tādas vēlmes, kāzām nav jābūt kā karnevālam; izvēlieties ceļu – mazāk ir vairāk stilā.

Nozīme katrai detaļai

Ar ko tad sākt? Izveidojiet savu, tā saucamo, mood board mapīti ar bildēm, kas jūs iedvesmo.

Tiklīdz esat sapratuši, kādas vēlaties savas kāzas, nenirstiet atpakaļ jaunos iedvesmas meklējumos, tas tikai sajauks galvu un pēdējā brīdī šķitīs, ka vajag vēl to, to un to, bet visticamāk bez tā visa var iztikt. Vienmēr atgriezieties pie savas sākotnējās ieceres un neļaujiet sevi pārliecināt par it kā vajadzīgām papildu detaļām.


FOTO: Annija Pumpure

Minimālisma kāzās visbiežāk dominē dabas un neitrālie toņi. Šeit var palīdzēt ceļvedis savu kāzu krāsu paletes izvēlei. Pieturieties pie tās un nemiksējiet pārāk daudz toņus.

Tad atliek tikai soli pa solim iziet cauri galvenajām detaļām un tās arī realizēt, saskaņojot ar visiem pakalpojumu sniedzējiem, pabrīdinot, ka jūsu kāzas būs minimālisma stilā un nevēlaties neko pārspīlētu.

Floristikas darbnīcas Ziedu Valsis īpašniece un dekorētāja Līga Sama teic, ka galvenais ir pieskaņoties apkārtējai videi.

“Krāsu paletei šajā stilā nav būtisku noteikumu, pieskaņojamies telpai, kāzu tematikai un jaunlaulāto vēlmēm un iespējams pat ielūgumiem, ja tādi sagatavoti pirms tikšanās ar floristu. Taču šobrīd aktuālāki ir naturālie un pasteļtoņi. Arī baltās krāsas ziedi kāzās vienmēr ir bijuši un būs modē kā klasiska. Tā dod viegluma, svinību sajūtu, simbolizē tīrību un svētumu. Ja ir vēlme var paši sakrāt, piemēram, pudelītes.

Taču vieglāk ir izmantot nomas piedāvājumu, pie reizes izvēloties vēl papildus interesantus aksesuārus. Minimālisma stilam būtisks faktors, kas jāņem vērā, ir ceremonijas vai svinību vietas izvēle. Lai radītā atmosfēra sasaucas ar telpu un ir precīzi nolasāma.

Minimālismam ir daudz dažādu iespēju ar vai bez ziediem, sausie/balināti ziedi, vai vienkārši dabā attiecīgajā sezonā esošie augi, materiāli.

Arī materiālu daudzums ir variējams, taču minimālismā pēc būtības, katrai detaļai ir vajadzīga telpa, lai sevi izteiktu. Kā Ikebanā (red: Ikebana ir japāņu ziedu izkārtošanas stils. Pretēji floristikai, kas sakārto puķes pēc to ziedu krāsām, ikebana uzsver citas augu daļas, kā stumbrus un lapas, tādā veidā pievēršot uzmanību līnijām un formām), katram ziedam, virzienam ir sava nozīme. Ja ziedus kārto caurspīdīgos traukos, noteikti ir jāpievērš uzmanība to kātu fiksācijai, jo arī tie rada vizuālo koptēlu,” uzsver dekorētāja Līga.

7 svarīgākās detaļas, kur nepāršaut pār strīpu, plānojot minimālisma kāzas


Ielūgumi

Minimālisma kāzas nebūs tā reize, kad izpausties ar kāzu ielūgumiem visgreznākajās to variācijās ar bantēm, pērlēm un pieskaņotām kastītēm. Pieturies pie neitrāliem toņiem, kvalitatīva materiāla un izvairies no liekvārdības. Lieliska ideja ir digitālie ielūgumi, vairāk par to plusiem un mīnusiem vari uzzināt šeit.

Viesu saraksts

Lai gan šoreiz vairāk runājam par kāzu noformējumu minimālisma stilā, taču šajā konceptā der arī izvērtēt, vai tiešām vēlaties savās kāzās redzēt simtiem viesu, visus draugus, radus un paziņas, vai tomēr pieturēties pie tuvāko cilvēku loka, nodrošinot sev kvalitatīvāku kopā būšanu ar ikvienu no viņiem.

Lasi arī: Padomi viesu saraksta sastādīšanai 

Vietas izvēle

Droši vien jau nojaut, ka grezna pils zāle nebūs piemērota kāzām minimālisma stilā. Taču nenoslīpētas industriālas oāzes vai jauka pļava, vai meža ieloks (lieliski derēs romantiskākiem pāriem) ar pāris dekoratīviem elementiem būs perfekta izvēle.

Lasi arī: Kāzu svinību vietas

Kāzu tērpi

Loģiski, ka arī izvēloties kāzu tērpus, mēs nevaram iebraukt greznuma grāvī, līgavainim izvēloties samta žaketi vai līgavai milzīgu princešu kleitu. Vienkāršotas līnijas, klusināti toņi ar kādu nelielu akcentiņu būs pašā laikā.

Lasi arī: Kāzu tērps – ne tikai klasiski baltā kleita

Kas patiešām ir nepieciešams

Patiesībā, lai apprecētos jums ir nepieciešama tikai mīlestība, cilvēks, kas likumīgi jūs var salaulāt, liecinieki un principā tas arī viss, pārējais jau ir ekstra. Tāpēc pārdomājiet tradīcijas un iekļaujiet tikai tās, kas jums abiem ir patiešām svarīgas, bet par pārējo aizmirstiet.

Lasi arī: Kāzu tradīcijas

Dekorācijas

Izvēlieties strukturētus galda dekorus ar ģeometriskām formām, tīrām līnijām un robežām. Minimālisma galda noformējums neprasa dekorēt visu galda virsmu, neatstājot vietu ēdienam. Askētiskas kompozīcijas ar pieskaņotām auduma salvetēm būs pilnīgi pietiekami.


FOTO: Annija Ungura

“Ja izvēlēts šis stils un gaisīgs līgavas pušķis, florista pienākums ir informēt, kā attiecīgie ziedi izturēs gaisa temperatūru un laiku bez ūdens. Jo bildēs redzētie piemēri ne vienmēr der attiecīgajiem laikapstākļiem un var sagādāt vilšanos kāzu dienā,” iesaka floriste Līga Sama.

Lasi arī: Līgavas pušķu veidi

Kāzu torte

Arī kāzu torte droši vien neizskatīsies kā izkāpusi no Marijas Antuanetes laikiem. Izstāstiet savu minimālisma konceptu konditoram, kas spēs ieteikt ko vienkāršu, bet tajā pašā laikā elegantu un pieskaņotu jūsu kāzu stilam. Varbūt skaistu marmora glazūru ar kādu nelielu metālisku dekoratīvu elementu, vai varbūt kādus interesantus deserta trauciņus katram viesim.

Lasi arī: Kāzu tortes - kā izvēlēties un ko ņemt vērā pirms pasūtīšanas?

Raksta titulfoto: Uģis Nagliņš