FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā izvēlēties savu kāzu krāsu paleti?

Autors:Andra Karnīte / PRECOS, Publicēts:25.05.2022
Sākot plānot savu lielo dienu, viena no pirmajām lietām, ko vajadzētu izvēlēties –  jūsu kāzu krāsu palete, jo izvēlētie toņi un tematika vīsies cauri itin visam, sākot ar ielūgumiem un tērpu akcentiem līdz pat ziediem un galda klājumam.

Kāzu krāsu izvēle iet roku rokā ar kopējo tematiku, kādā vēlaties pavadīt savu kāzu dienu, tāpēc iesākumā ir svarīgi tikt skaidrībā, kurš stils jums ir vistuvākais.

Vai tas būtu romantiskais lauku stils, maigās boho vēsmas, glamūrs un šiks vai kaut kas pavisam cits, katram no tiem ir sava krāsu gamma, kas to vislabāk atspoguļo. Pasērfojat Pinterest dzīlēs, izpētiet, kā tiek noformēts katrs stils un kādi toņi ir visatbilstošākie, noteikti saglabājiet mapītē bildes, kuras jums visvairāk iet pie sirds, tas jums palīdzēs izkristalizēt savu tematiku.

Taču pirms nolemjat par labu kādai noteiktai krāsai, jums būs jāveic neliels izpētes darbiņš, lai saprastu vai attiecīgo toņu ziedi vispār būs pieejami laikā, kad plānojat mīt gredzenus.

Vairāk par ziedu izvēli un to nozīmi varat uzzināt šajā rakstā.

8 ieteikumi, kas palīdzēs izvēlēties kāzu krāsu gammu

Izvēloties savus kāzu toņus, galvenais atcerēties par savu personību. Nevajag akli sekot trendiem. Galvenais ir tas, kas patīk jums pašiem, kādas krāsas jums apkārt ir ikdienā. Ja esat pasteļtoņu cienītāji, tad pilnīgi skaidrs, ka, piemēram, koši dzeltena vai fuksiju rozā krāsa, pat ja tā attiecīgajā brīdī būs vadošā tendence kāzu pasaulē, neies kopā ar jums un jūsu sajūtām.

1. Kāzu norises vieta

Dodoties kāzu norises vietas meklējumos, jums jau vajadzētu būt skaidrai vīzijai, kādā stilā un tematikā vēlaties svinēt savas kāzas. Tad nu attiecīgi pēc vietas izvēles, varēsiet saprast, kā vislabāk saskaņot izvēlētos toņus.

Varbūt esat nolēmuši svinēt kāzas brīvā dabā, tad varat iedvesmoties no apkārt esošās panorāmas. Vai tie būtu zaļie toņi, pošoties svinībām kādā meža ielokā vai pļavā. Vai varbūt zilie un smilšu krāsas toņi pie jūras.

Iespējams, ka svinību vietā jau ir daudz un dažādu dekoratīvo elementu. Tad noteikti jāskatās, lai krāsas savā starpā nekožas. Varbūt veiksmīgi varat saskaņot savas krāsas, piemēram, ar sienu vai aizkaru toni. Taču, ja viss ir neitrālos toņos, tad bez problēmām varat telpu piepildīt ar savu krāsu paleti, lai kāda tā būtu. 

2. Sezona un gadalaiks

Gluži kā izvēloties apģērbu atbilstoši sezonai, tāpat arī kāzas ieteicams sapost atbilstoši izvēlētajam laikam. Tas nenozīmē, ka rudenī var izmantot tikai oranžu krāsu vai ziemā baltu, taču paspēlēties ar krāsu toņiem gan ir vēlams.

Piemēram, ja esat izvēlējušies rozā krāsu, tad pavasarim vislabāk piestāvēs maigi rozā krāsa, vasarā topā būs koraļļu tonis, savukārt rudenim vislabāk piestāvēs fuksiju rozā un purpura krāsa, bet ziemā klusināti violetie toņi kombinācijā ar sudraba elementiem. Tāpat, domājot par krāsām, nepiemirstiet arī dazādu audumu un deorāciju faktūras, kas būs lielisks papildinājums izvēlētajai krāsai.

Vēl labs veids kā atrast krāsas atbilstoši sezonai ir svētki un saulgrieži, kas norisinās šajā periodā. Iedvesmojies no Ziemassvētkiem, Jaunā gada, Lieldienām, vasaras saulgriežiem vai ražas svētkiem. 

3. Paturiet prātā lietas, par ko vienmēr esat sapņojuši

Iespējams, ka līgavas sapnis vienmēr ir bijis pušķis ar saulespuķēm. Tad, iespējams, visā krāsu paletē būs jāiekļauj dzeltenie toņi.

Izmantojiet savus sapņus kā izejas punktu, gatavojot krāsu paleti, lai beigās nav jādomā, kā šos dažus akcentus sakombinēt ar pilnīgi pretēji izvēlētiem toņiem. Varbūt vēlaties savās kāzās izmantot vecmāmiņas dāvinātu galda celiņu vai kādu citu sirdij tuvu un nozīmīgu lietiņu, tad svarīgi ņemt vērā, lai šī detaļa pārāk neizlec no kopējās krāsu gammas vai gluži pretēji, nepazūd starp pārējām krāsām un dekorācijām.

4. Atmosfēra

Krāsas pilnīgi noteikti spēj radīt visdažādākās sajūtas un veidot atmosfēru. Ja vēlaties, lai jūsu kāzās valda jautra un dzīvīga atmosfēra, pilnīgi dabīgi jūs vēlēsieties pieturēties pie košām un priecīgām krāsām, kas piesaista skatienu. Ja sliecaties uz kaut ko nopietnāku un piezemētāku, karaliski zilais un metāliskie toņi izskatīsies burvīgi.

Padomājat, kādas vibrācijas un noskaņojumu vēlaties savās svinībās, tas daudz ko pateiks priekšā.

5. Paskatieties sev apkārt

Kādas krāsas jums ikdienā ir apkārt? Kādas krāsas apģērbu jūs vislabprātāk izvēlaties? Kādas krāsas dominē jūsu mājokļa dizainā? Šie toņi vislabāk raksturo jūs pašus un priecēs jūs vēl ilgi, piemēram, atskatoties uz kāzu bildēm.

Turklāt svinību dekorācijas pēc tam viegli varēsiet integrēt savā ikdienā. Sāciet veidot Pinterest savu mood board, saglabājot bildes, kurās redzami toņi, kas jūs visvairāk uzrunā ikdienā. Tām nav obligāti jābūt kāzu bildēm, tas var būt interjera dizains, apģērbs, gleznas vai jebkas cits, kas kopā izkristalizēs jūsu sirdīm tuvākās krāsas.


FOTO: Einārs Freimanis

6. Domājiet ārpus rāmjiem

Varbūt gluži otrādi, ikdiena šķiet pavisam pelēka un savu kāzu dienu vēlaties redzēt pavisam savādākos toņos, taču nevarat izvēlēties īstos. Tad varat ņemt talkā interjera žurnālus, modes blogus, mākslas galerijas un iedvesmoties no draugu kāzām. Domājat ārpus rāmjiem! Tas var jums palīdzēt ieraudzīt krāsas pavisam citādākā gaismā.

7. Meklējiet iedvesmu krāsu teorijā

Nav jābūt vizuālās mākslas ekspertam, taču ir daži principi, ko der ņemt vērā, veidojot krāsu paleti.

Apskatiet krāsu teorijas apli, tas palīdzēt atklāt, kuras krāsas sader kopā, bet kuras nē.

Vislabāk sader pretējo pušu krāsas, jo tās perfekti kombinē siltos un vēsos toņus, piemēram, terrakotas un debeszilais tonis ir lieliska kombinācija.

Tāpat kopā sader blakus esošās krāsas, kam par pamatu ir viens tonis. Piemēram lavandas un rozīgie toņi. Klasisks veids, kā veidot savu krāsu paleti ir savienot pārī kādu piesātinātu krāsu ar kaut ko neitrālu, piemēram, bordo ar krēmkrāsu, kam var papildus pievienot maigākus toņus.

8. Neieciklējieties uz vienu vienīgo toni

Ir viegli aizrauties ar domu, ka jums ir jābūt konkrētai kāzu krāsai, taču atcerieties, ka tas nav galvenais. Lai gan jūsu kāzu krāsas ietekmēs daudzus citus jūsu lēmumus, piemēram, ziedus un dekorācijas, jums tās jāizmanto kā vadlīnijas, nevis kā akmenī cirsti noteikumi. Ne visām jūsu kāzu dienas daļām ir pilnībā jāsakrīt.


FOTO: Emīlija Bogdānova | Dekorācijas: Aija Piroga / Podi un Podi

Pasaules tendences Latvijā ienāk ar nobīdi

Listt Weddings pasākumu rīkotāja un dekoratore Evija Rozenberga dalās pieredzē, ka līdz ar pandēmijas laiku daudzas kāzas nācies pārcelt. Līdz ar to, jaunākās pasaules tendences pie mums ienāk teju ar divu gadu nobīdi.

“Lai gan šobrīd pasaulē trendā skaitās ceriņu lillā krāsa, pie mums tā šobrīd īsti nav aktuāla. Krāsu izvēle mainās pa gadalaikiem, taču visu cauru gadu ir aktuāli pasteļtoņi un baltā krāsa.

Runājot par kāzu stilu, mazākam budžetam joprojām ir aktuālas Rustic un Boho stila kāzas.

Ļoti aktuāla ir melnā un zaļo toņu kombinācija, kā arī, ja agrāk sudrabu ar zeltu kombinēt nebija labais tonis, tad tagad dažādas metālu kombinācijas ir pašā laikā. Vēl ļoti aktuālas patiesībā ir caurspīdīgas detaļas un pat mēbeles, tādā veidā padarot vieglāku un gaisīgāku telpu. Transparentas mēbeles ir ideāli piemērotas mazām telpām, lai tās neizskatītos pieblīvētas,” pieredzē un ieteikumos dalās Evija / Listt Weddings.

Vēl Evija uzsver, ka ļoti svarīgi kāzu krāsu izvēlēties, saskaņojot ar līgavas kleitas nokrāsu, lai nenošautu greizi kombinējot siltos un aukstos toņus.

Kā arī, jābūt uzmanīgam ar telpu noformējumu: “Kādai klientei visu mūžu mīļākā krāsa bija plūmju lillā, taču svinību vietā visapkārt bija bordo paklāji, tad nu par lillā krāsu nācās aizmirst un pieskaņoties telpai.”

Lai nu kā, skaidrs ir viens – kāzu krāsu paletei būs būt, lai jūsu svētki izskatītos gaumīgi un pārdomāti!


FOTO: Emīlija Bogdānova

Biežāk pieļautās kļūdas kāzu krāsu izvēlē

Lai jūsu kāzu dienas kopskats būtu gaumīgs un harmonisks, der ņemt vērā biežāk pieļautās kļūdas kāzu krāsu izvēlē.

Krāsas, kas nesaskan ar līgavas ādas toni

Izvēloties krāsas, jāņem vērā arī fakts vai šie toņi izskatīsies harmoniski ar pāra, it sevišķi, līgavas ādas krāsu. Gaišākām daiļavām vislabāk piestāv ziloņkaula, šampanieša, maigi rozā un persiku toņi, kas papildināti ar kādu košāku akcentu. Vidēji gaišas ādas krāsas īpašniecēm vislabāk piestāv sārtie toņi, kombinācijā ar eikaliptu pelēcīgu, zaļu un zeltainu krāsu. Savukārt tumšākas ādas īpašnieces burvīgi izceļ baltā krāsa, koraļļu sārtie un vaniļas toņi.

Krāsas, kas nesaskan ar pāra būtību

Katru gadu ir kādas krāsu tendences, tomēr, ja jums tās neiet pie sirds, tad, protams, tām nevajag sekot. Trendi nāk un iet, bet jūsu kāzas tiks iemūžinātas vienreiz uz visiem laikiem.

Izvēlēti tikai košie toņi

Pārāk košas krāsas nereti novērš uzmanību no paša svarīgākā, turklāt acis mēdz nogurt no košām krāsām, tāpēc sulīgākos toņus noteikti papildiniet ar pieklusinātākām krāsām.

Izvēlēti pārāk daudz un dažādi toņi

Ja vien neplānojat kāzas cirka tematikā, ar neskaitāmām krāsu variācijām nevajadzētu aizrauties. Lai svinības izskatītos gaumīgi vairāk par četrām krāsām vienā pasākumā nav ieteicams kombinēt.

Aizmirsts par svinību vietas interjeru

Dabiskam un estētiskam izskatam ir jāņem vērā svinību vietas interjera toņi, lai tie nekožas ar jūsu izvēlētajām krāsām. Izceliet akcentus no pasākuma vietas, kas jums patīk, nevis mēģiniet noslēpt, ja kaut kas nesaskan.
 

2022. / 2023. gada kāzu krāsu tendences

Tuvākajās sezonās modē ir diezgan monohromas krāsu paletes, kur pamatā izmantota tikai viena krāsa ar dažādas intensitātes gaišiem un tumšiem toņiem. Topā ir zaļie toņi, terrakotas un rūsganie toņi, neitrālie zemes toņi, gaiši zilie un ceriņkrāsas toņi, persiku un jūras zaļie toņi. Taču, kā jau minējām, ja šīs tendences nesaskan ar jūsu būtību, tad nav nekādas vajadzības sevi ielikt šajos rāmjos.


FOTO: Einārs Freimanis

Raksta titulfoto: Einārs Freimanis | dekorē: Radošā apvienība Šarmants