FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Visa kāzu diena vienuviet – ko ņemt vērā, izvēloties šādu scenāriju

Autors:Līga Āboma | Andra Karnīte / PRECOS, Publicēts:26.04.2022
Pēdējā laikā arvien vairāk pāru izvēlas savu īpašo dienu pavadīt vienuviet, sākot ar ceremoniju vai pat gatavošanos un beidzot ar ballīti. Steidzam lūkot, kas jāņem vērā, izvēloties šādu scenāriju.

Kāzu diena ir viena no īpašākajām un skaistākajām dienām jaunā pāra dzīvē. Tāpēc nevienu nepārsteidz fakts, ka topošo laulāto domas ir tikai par un ap kāzām, ietverot arī plānus un idejas par kāzu vietu. Tieši svinību vieta pamatā noteiks, kāda atmosfēra būs kāzu dienā, cik ērti tajā jūtīsies gan viesi, gan laulātais pāris. Tāpēc pēdējā laikā ir parādījusies tendence izvēlēties visu organizēt vienuviet – gan ceremoniju, gan svinības –, izslēdzot braukāšanu no vienas svētku lokācijas uz otru.

PRECOS nolēma noskaidrot, kādi ir plusi un mīnusi šādai izvēlei, un vai tas pamazām kļūst par 21. gadsimta tendenci?

Visa kāzu diena vienuviet – jauna tendence vai praktiska pieeja?

Nav noslēpums, ka kāzu dienā laiks aizrit nemanot, tāpēc arvien biežāk pāri izvairās no gariem pārbraucieniem un neskaitāmām pieturvietām. Ja ir vēlme nesteidzīgi izbaudīt savu īpašo dienu, tad sarīkot to vienā lokācijā ir tiešām labs risinājums. Ir pāri, kas izvēlas jau iepriekšējo nakti pavadīt viesu namā, lai no rīta lēnā garā turpat varētu sākt pucēties.

Nereti pēc ceremonijas pāri dodas nelielā fotosesijā, ļaujot viesiem iekārtoties viesu namā, taču svarīgi ir neatstāt viesus gaidīšanas režīmā uz ilgu laiku.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Kāzu vadītājs Valdis Sils:
''Pēdējos gados ir pamanīta tendence, ka jaunais pāris izvēlas kāzas svinēt tieši vienā lokācijā nevis vairākās. Ļoti daudzus ietekmēja arī Covid laiks, kas sekojoši noveda pie tā, ka tika mainīti jau iepriekš izdomāti plāni. Bet mans viedoklis ir tāds, – ja pāris nevar atrast vietu, kur notiks pati ceremonija – pie tam – nevēlas laulāties ne dzimtsarakstu nodaļā, ne baznīcā, – tad iesaku ceremoniju rīkot tajā pašā vietā, kur svinības. Tas ir vienkāršāk. Bet jāatceras, ka visas dienas garumā ir jābūt dinamikai, lai viesiem nekļūst garlaicīgi, jo vieta un dekorācijas nemainās."

Ideālā variantā ļaujiet par viesu aktivitātēm parūpēties vakara vadītājam. Ja esat nolēmuši iztikt bez vakara vadītāja, noteikti kopā ar vedējiem sarūpējiet ko interesantu, lai viesi nesāk garlaikoties. Labs variants ir check list ar dažādiem uzdevumiem, piemēram, jāuztaisa selfijs ar dāmu zilā kleitā, jāsaskandina ar vīrieti, kura vārds sākas ar burtu R un tamlīdzīgi. Šāds uzdevums lieliski atraisīs viesus un ļaus nepiespiesti iepazīties savā starpā.

Plusi un ieguvumi kāzu dienai vienuviet

Daudzi pāri ir pārliecināti, ka rīkot ceremoniju un svinības vienā vietā (tā sauktās one place wedding) ir liela naudas ekonomija. Citi par ieguvumu uzskata to, ka izpaliek braukāšana šurpu turpu, kas ļauj daudz pilnīgāk un spilgtāk izbaudīt kāzu dienu. Piedāvājam šīs izvēles pozitīvo pusi:

Budžetam draudzīgi

  • nav nepieciešams dubultā pasūtīt ziedus/dekorācijas;
  • nav jāplāno transports, ar ko tikt no vienas vietas uz citu;
  • gan paši, gan viesi ietaupīs uz degvielas rēķina, kas šobrīd nav mazsvarīgi;
  • nav jāorganizē mūzika, skaņu sistēmas divās vietās.

Viens rēķins

Nauda, protams, ir pēdējā par ko gribas domāt savā kāzu dienā, taču tas, ka par svinībām tiks piestādīts viens kopējs rēķins, ļoti atvieglo gan visu maksāšanas procesu, gan ieekonomē laiku, jo nav jāseko līdzi vairākiem rēķiniem, bet jāapmaksā tikai viens.

Kāzu plāns

Kāzu norise vienā vietā ļaus daudz vieglāk organizēt gan savu, gan viesu nokļūšanu svinību vietā. Nebūs nepieciešams atsevišķs transports, neradīsies haoss, lai saprastu, kas pēc plāna seko tālāk, un, galu galā, – samazināsies stress un satraukumi par kāzu norisi un to, vai visur paspēts laikus.

Svinību vietas rezervēšana

Vienkāršība ir ātrākais ceļš uz izdošanos! Šoreiz ar to domājam –, ja kāzas notiek vienuviet, izpaliek divu vietu rezervēšana, saskaņošana, plānošana. Komunikācija notiek ar atbildīgo personu vienā lokācijā. Ir tikai viena lokācija un viens datums.

Lasi arī: Kāzu svinību vietas meklējumu aizkulises

Viesi

Ir dažādi iemesli, kāpēc daļa viesu var netikt uz abām (vai pat vairākām) kāzu dienas lokācijām, tāpēc ir spiesti izvēlēties tikai vienu. Šajā gadījumā, tāda problēma atkrīt, jo nav jāuztraucas, ka daļa viesu izbaudīs tikai pusi no svētku dienas. Tāpat arī nav jādomā, kā viņi atradīs pareizo ceļu uz abām lokācijām, ieekonomēsies laiks, kas aizritētu pārbraucienos un, kas ir pavisam būtiski – viesi būs daudz relaksētāki, brīvāki un labāk varēs izbaudīt svinības. Turklāt, domājot par vecāka gadagājuma viesiem, – arī viņiem šāds risinājums varētu šķist daudz ērtāks.

Lasi arī: Kāzu viesi - kā padarīt kāzas skaistas arī viņiem

Kāzu tērpi

Skaistie kāzu tērpi būs svaigi un gludi, jo netiks noņurcīti braukājot mašīnā.

Protams, pats lielākais pluss šāda koncepta kāzām ir iespēja nesteidzīgi izbaudīt dienu bez lieka stresa. To atzīst arī pāri, kas nupat savas kāzas nosvinējuši.


FOTO: Krista Bumbiere

“Pats galvenais ir tā miera sajūta, ka viss ir uz vietas, nekas nebūs aizmirsts, nebūs jābrauc un kaut kas jāmeklē, nebūs jāsatraucas, ka viesi nevarēs atrast, kur braukt vai nolikt mašīnu, lai piedalītos kāzu dienas aktivitātēs,” tā, atskatoties uz savu skaisto kāzu dienu, stāsta Sanita.

Mīnusi un iespējamās problēmas kāzu dienai vienuviet

Lai arī noskaidrojām, ka kāzas vienā lokācijā ir pozitīvs trends, vienmēr jāatceras, ka tas, kas der citiem, var nederēt tev. Tāpēc ir svarīgi apzināties problēmas, ar kurām var nākties sastapties. Apkopojām populārākos mīnusus:

Vieta

Svarīgi izvērtēt, lai izvēlētajā viesu namā vai tā teritorijā būtu atbilstoša vieta, kur sarīkot ceremoniju. Brīnišķīgi, ja svinību vietā jau ir izveidota kāda īpaša lapene vai arka, tai ir piederošs dārzs vai cita teritorija; bet, ja nav, tad kārtīgi būs jāizpēta apkārtne, varbūt ir kāds dižciltīgs koks vai kas cits, ko iespējams padarīt par centrālo elementu.

Pastāv iespēja, ka izvēlētajā vietā nav iespējams sadalīt kāzu dienas norises zonas. Līdz ar to būs jāsamierinās, ka viss notiks vienās un tajās pašās telpās. Tāpēc, plānojot kāzas vienā vietā, dubultā pārliecinieties, ka būs pieejamas vairākas telpas vai vieta ārā, kas atbildīs jūsu kāzu plānam.

Izbraukuma ceremonijas izmaksas

Jāņem vērā, ka datums un laiks ar izvēlēto ceremonijas vadītāju jāsaskaņo un tas jārezervē ļoti laicīgi, kā arī jānoskaidro, kādas vispār ir opcijas izbraukuma ceremonijām un cik šāds pakalpojums maksā. Jāatceras, ka laulību ceremonija ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām izmaksu ziņā ir dārgāka nekā laulības reģistrēšana dzimtsarakstu nodaļas telpās. Nereti pāri jau iepriekš sarakstās dzimtsarakstu nodaļā, bet svinīgo ceremoniju vada, piemēram, vakara vadītājs.

Apkalpojošais personāls

Tas, protams, ir atkarīgs no vietas, kuru izvēlēsieties, bet pastāv iespēja, ka darbinieki nebūs kā speciāli apmācīti vai pieredzējuši kāzu svinībām, un var rasties mazi, bet nepatīkami starpgadījumi. Tāpēc izvēloties lokāciju, ir svarīgi noskaidrot, cik profesionāls un ar kādu pieredzi ir tajā strādājošais personāls. Lai dažādas nianses neaizēnotu kāzu dienu, ir jāatceras uzdot visus precizējošos jautājumus saimniekiem, izvēloties svinību vietu.

Padomājiet, kā muzikantiem, ēdinātājiem un citam personālam būt neuzkrītošam, jo, iespējams, visi sagatavošanās darbi vakara daļai noritēs paralēli. Varbūt viesu izklaides var organizēt tālāk no vakariņu norises vietas vai arī personāls var izmantot kādu sānu ieeju. Ļoti svarīga ir komunikācija ar viesu nama saimniekiem, jo viņi noteikti varēs ieteikt gan ēdinātājus, gan mūziķus, ar ko veiksmīga sadarbība bijusi jau iepriekš.

Laikapstākļi

Tie var būt neparedzami. Ja rīkojat kāzas pie dabas / zem klajas debess, vienmēr sagatavojiet plānu B, ja gadījumā sāks līt un būs negaiss.

Lasi arī: Nelabvēlīgi laikapstākļi kāzās: kā tiem neļaut izbojāt dienu

Noskaņa

Ja kādam no pāra ir svarīga baznīcas svinīgā noskaņa, var būt grūti, ja kāzas tiek rīkotas citās telpās vai pie dabas. Arhitektūras un dekorāciju trūkums var nesniegt to pašu efektu, kāds tas būtu, ja kāzas notiktu oficiālā vietā. Tāpēc šis ir aspekts, ko kārtīgi jāapsver, pirms plānot kāzu dienu pavadīt vienā lokācijā. Varbūt risinājums ir izvēlēties laulību ceremoniju baznīcas drupās...

Izklaide

Lai arī cik īpaša ir kāzu diena pārim, nedrīkst aizmirst par viesiem. Ja kāzas notiek vienuviet, pastāv iespēja, ka daļa viesu var justies garlaikoti, jo izpaliek iespaidi, vides maiņa, nonākot no svētku vietas A uz svētku vietu B. Tāpēc ir ļoti liela nozīme, kā viesi tiks izklaidēti, kamēr, piemēram, jaunais pāris pēc ceremonijas devies kāzu fotosesijā.


FOTO: Annija Ungura

Kāzu torte uzreiz pēc ceremonijas

Arvien lielāku popularitāti iemanto vēl kāda jauna tendence – kāzu torti pasniegt uzreiz pēc ceremonijas, nevis pusnaktī.

Kāpēc šāda izvēle, savā pieredzē dalās Ieva: “Mums šādu konceptu ieteica kāzu rīkotāja, tādā veidā skaisti papildinot svinīgo ceremoniju, kad visi saskandina pirmo tostu. Bieži vien klasiskajā variantā, kad kūka tiek pasniegta ļoti vēlu, daļa viesu jau ir izklīduši, kādam tik vēlu nemaz vairs neko negribas, bet kādam jau šis laiks vispār ir miglā tīts. Tāpēc mēs gribējām piešķirt savai kāzu tortei piešķirt lielāku lomu un padarīt tradicionālo pīrādziņu laiku kaut kādā ziņā simpātiskāku.”

Un patiesi , reizēm pusnaktī ballīte jau ir pašā karstumā un kūkas dalīšana šajā mirklī patiesībā var mazliet uzlikt uz pauzes visu jautrību. Bet kāzu kūka goda vietā, kas pasvītro tikko izveidotās ģimenes dzimšanu, varētu būt pašā laikā. Tas, protams, ir katra pāra paša ziņā, bet ja esat nolēmuši savu īpašo dienu pavadīt vienuviet, tad kāzu tortes pasniegšana pēc ceremonijas varētu būt lielisks un gards ievads svinībām.


FOTO: Emīlija Bogdānova

Kā izklaidēt viesus pāra fotosesijas laikā

Iemūžināt jūsu īpašo dienu fotogrāfijās ir neatņemama kāzu svinību sastāvdaļa. Tas ir arī brīdis, ko pavadīt diviem vien. Tā kā šis divvientulības brīdis tiks veltīts viens otram, ir svarīgi padomāt par to, kā tajā laikā izklaidēt kāzu viesus.

Jāatceras, ka izklaides programma ir jāpielāgo dažādiem vecumiem. Tāpat arī jāņem vērā, ka cilvēki ir dažādi – būs tādi, kas ar lielāko prieku iesaistīsies aktivitātes, bet būs arī tādi, kas vēlēsies baudīt vakaru mierīgās sarunās. Liels pluss ir kāzu vadītājs, kas ar gaumīgu un pārdomātu scenāriju izklaidēs viesus. Tikpat labi, ja kāzu vadītājs netiek piesaistīts, var noderēt dažādas aktivitātes un spēles, kā vadīšanu var uzticēt vedējiem.

Kokteiļu bārs

Lai jestrāks noskaņojums un, lai sarunas vieglāk raisītos, aktuāls būs kokteiļu bārs. Kokteiļu bārs ar bārmeni kāzās ir ne tikai dzērienu stacija, bet arī izklaides elements. Ja kāzās ierodas arī mazie viesi, vērts atcerēties,ka viņiem patiks, piemēram, dažādas sulas vai saldējuma kokteiļi.

Lasi arī: Vai kāzu svinībās nepieciešams bārmenis? 8 iemesli bārmenim teikt jā!

Spēles un aktivitātes

Lielformāta dārza spēles. Atkarībā no viesu daudzuma, varat sarūpēt 1-3 lielformāta spēles, piemēram, Jengu, Domino vai Kriketu, lai visiem būtu ko darīt. Tās ir tikai dažas no izklaidēm, kurās var iesaistīt gan pieaugušos, gan bērnus.

Kopīga glezna. Sagatavojiet lielformāta molbertu un vēlamo krāsu paleti pietiekamā daudzumā, lai vienlaicīgi gleznai var ķerties klāt vairāki cilvēki. Svarīgi, lai rezultāts jums pašiem iet pie sirds, tāpēc labākais risinājums ir sagatavot pamatni, piemēram, ar jūsu portreta kontūrām un siluetiem, kas atbilstoši krāsu gammai (piemēram, pēc cipariņu tehnikas) jāizkrāso.

Jau pieminētā uzdevumu spēle ar iepazīšanās elementiem. Sagatavojiet pietiekami daudz interesantu uzdevumu, ko ielikt check list, lai pēc iespējas vairāk liktu komunicēt viesiem savā starpā. Ja iespējams, izprintējiet lapas ar uzdevumiem miksētā veidā, lai visi vienā reizē nesteidzas pie dāmas zilajā kleitā.

Izveidot pašiem sev kāzu suvenīrus. Izdomājiet, kas varētu būt tā mazā dāvaniņa, ko viesi paši sev varētu sagatavot saistībā ar jūsu kāzu tematiku. Ja jums ir savs kāzu logo, varat sagatavot parastos vai vaska zīmodziņus, ar ko katram suvenīram uzlikt punktiņu uz i

Fotostūrītis

Stunda, kas paiet, gaidot atpakaļ jauno pāri, var tikt pavadīta, veidojot pašiem savas fotogrāfijas! Vislabāk, ja ir jau iepriekš izveidota īpaša vieta ar dekorācijām, smieklīgām maskām, parūkām vai skaisti noformēta fotobūda. Lai arī viesiem būtu neaizmirstamas atmiņas par pāra laimīgo dienu. Papildu šim vajadzētu padomāt par vēl kādu aktivitāti, lai garlaikoti nejūtas tie, kas fotostūrī jau pabijuši.

Karikatūras

Iesakām nolīgt mākslinieku, kas specializējies karikatūru zīmēšanā. Arī tā ir lieliska izklaide un lieliski aizpilda gaidīšanas laiku gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pēc tam bildi var ņemt līdzi uz mājām un saglabāt sev kādā īpašā vietā pozitīvām atmiņām.

Viktorīna

Kāzu dienā, protams, uzmanības centrā ir jaunais vīrs un sieva. Tāpēc ļoti interesanti būtu viesus izklaidēt ar viktorīnu – ko jūs zināt par jauno pāri? Jautājumi var būt gan par iepazīšanās datumu, gan pirmo randiņu, pat par līgavaiņa mīļāko mašīnas modeli un līgavas iecienītāko desertu. Savukārt balvā par pareizo atbildi var dāvināt dažādus smieklīgus nieciņus, kas viesiem vēlāk saistīsies ar šo kāzu dienu.

Ja esat nolēmuši kāzas svinēt bez vakara vadītāja, norīkojiet kādu atbildīgo, kas ierādīs, kādas aktivitātes veicamas. Ja tikai atstāsiet uzdevumu lapas uz kāda galda, iespējams, ka viesi nesapratīs, ka šī aktivitāte paredzēta tieši šajā brīdī, un tā arī paliks. Ļoti svarīgi, lai turpat blakus būtu uzkodas un dzērieni, lai viesi nepaliek īgni ar tukšiem vēderiem. Un tie, kas nealkst pēc aktivitātēm, varētu mierīgi pačilot un pavērot no malas.

Lasi arī: 25 idejas viesu izklaidēm kāzu dienā un Ko iesākt laikā starp ceremoniju un ballīti kāzu viesiem 

Kopsavilkumā jāsaka, ka cilvēki, pāri, dzīvesstāsti ir dažādi, un katram dzīves mirklim var piemērot visatbilstošāko scenāriju. Tikai jāprot saredzēt, kas pašam ir prioritātes un pēc tam arī prast vadīties un pielāgot savu visskaistāko dienu mūžā. Lai izdodas atrast pašiem savus kāzu dienas trendus un padarīt tos neaizmirstamus!

Raksta titulfoto: Kristiāna Zelča/The Kika photography