FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Ko iesākt laikā starp ceremoniju un ballīti kāzu viesiem

Autors:Dita Katlapa
Gadās, ka pārbrauciens no laulību ceremonijas vietas līdz svinību vietai ir īss un nav jāpavada daudz laika ceļā vai gaidot ierodamies jauno pāri. Taču bieži vien tieši šī pauze starp ceremoniju un ballīti viesiem asociējas ar vairāku stundu gaidīšanu un, atklāti sakot, reizēm – nīkšanu. Lasi, kā sabalansēt laiku starp ceremoniju un svinībām, kādas aktivitātes piedāvāt viesiem, lai kvalitatīvi aizpildītu un labi pavadītu šo laiku.

Galvenais, lai vēderi pilni!

Neatkarīgi no tā, vai pārbrauciens ir īss vai garš, līdz kārtīgam kāzu mielastam būs jāpagaida vēl pāris stundu, tāpēc neatstājiet viesus badā.

Svarīgāk par jebkurām aktivitātēm ikvienam ir justies paēdušam, tāpēc noorganizējiet, lai galapunktā viesus sagaida vieglas uzkodas un dzērieni. Viss pārējais – jau ir detaļas…

FOTO: Jurģis Rikveilis

Meistarklases

Kad visi paēduši un padzēruši, var sākt plānot papildu aktivitātes, kas palīdzēs viesiem pakavēt laiku līdz jaunā pāra sagaidīšanai. Noderīgs un interesants laika kavēklis ir meistarklases.

Iespēju šajā gadījumā ir daudz – sākot ar ziepju izgatavošanas meistarklasēm, beidzot ar ziedu kompozīciju veidošanu. Šādas meistarklases būs interesantas gan pieaugušajiem, gan bērniem, un izgatavoto materiālu ikviens varēs paņemt līdzi uz mājām kā piemiņu no jūsu kāzām.

Orientēšanās jeb fotorallijs

Ja ceļā jāpavada ilgāks laiciņš, izmantojiet iespēju braucienu apvienot ar aktivitātēm. Sadaliet viesus pa automašīnām, izveidojot komandas. Varat izmantot izdevību un šo spēli noorganizēt kā iepazīšanās aktivitāti, sadalot komandas tā, lai vienā automašīnā sēž savstarpēji nepazīstami viesi.

Spēles tematika ir atkarīga no jums pašiem – tas var būt fotorallijs, kurā viesiem ir jānofotografējas pie dažādiem jūsu izvēlētiem objektiem, vai izbrauciens ar pieturpunktiem, kuros komandām ir jāizpilda kāds konkrēts uzdevums. Punktus izplānojiet tā, lai tie atrodas pa ceļam uz galamērķi un iekļaujas vēlamajos laika rāmjos.

FOTO: Dace Spalviņa

Svinībās atvēliet brīdi atskatam uz ralliju – fotogrāfiju aplūkošanai uz projektora ekrāna vai rezultātu apkopojumam. Labākās komandas apbalvojiet ar pudeli šampanieša vai varbūt pat kādu lielāku pārsteigumu – viss atkarīgs no tā, cik daudz vēlaties spēlē ieguldīt. Labi pavadīts laiks garantēts!

Improvizācijas teātris

Humors vieno! Uzaiciniet uz svinību vietu improvizācijas teātra dalībniekus, kas izklaidēs viesus ar asprātīgām etīdēm līdz jūsu ierašanās brīdim. Improvizācijas teātris ir kļuvis par ļoti populāru izklaides veidu, jo tas ir ne vien asprātīgs, bet arī paredz daļēju vai pilnīgu skatītāju iesaisti aktieru izspēlētajās epizodēs.

Improvizācijas teātris ir arī lielisks risinājums gadījumā, ja liela daļa kāzu viesu savstarpēji nav pazīstami – palūdziet aktieriem novadīt dažas aizraujošas iepazīšanās spēles, kas ļaus viesiem iepazīties brīvā gaisotnē un uzņemt kārtīgu smieklu lādiņu atlikušajam vakaram.

FOTO: Jurģis Rikveilis

Aktivitātes, kas aizpilda laiku

Ja nevēlaties ieguldīt pārāk daudz darba viesu izklaidēšanā, pietiks arī ar mazām aktivitātēm!

  • Svinību vietā izveidojiet fotostūrīti ar momentfoto. Tā būs ne vien lieliska izklaide, bet arī iespēja viesiem tūdaļ pretī saņemt iemūžinātu mirkli no jūsu kāzām. 
  • Sagatavojiet viesu grāmatu, ko viesi var nesteidzīgi aizpildīt, kamēr gaida jūs svinību vietā. 
  • Videosveiciens: sagādājiet videokameru un novietojiet kādā klusākā vietā. Aiciniet viesus atstāt jums novēlējumu, ierakstot to video! Kas zina, varbūt savā desmitajā vai divdesmitajā kāzu gadadienā šo video varēsiet noskatīties kopā ar tiem pašiem viesiem, gremdējoties atmiņās par jūsu skaisto kāzu dienu. 
  • Gatavošanās sagaidīšanai: iesaistiet viesus tradicionālo kāzu vārtu izgatavošanā. Neatkarīgi no tā, vai tā ir tikai ābola iekāršana zarā vai lielāku uzdevumu sagatavošana, viesiem būs prieks palīdzēt un iesaistīties kaut nelielā daļā no kāzu plānošanas. 

Rakstu titulfoto: Lūcija Rošāne