FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

5 pāru stāsti par neparasto viņu kāzās

Autors:Linda Pūce
Nesekot noteiktām vadlīnijām nemaz nav viegli, it īpaši, ja runa ir par kāzām – saviesīgu pasākumu, kura organizēšanā un norisē vēlīgu padomdevēju netrūkst. Tomēr, ja vispārpieņemtās normas nav domātas jums, atliek vien dzelžaini ieķerties savā iekšējā pārliecībā un radīt jaunus, sev atbilstošus risinājumus, pārrakstot vienu, vairākas vai pat visas lapaspuses tradicionālajā kāzu scenārijā.

Oriģinalitāte vienmēr ir bijusi cieņā, vienīgi uzdrīkstēties uz to ir gatavi ne visi. Mūsdienās, šķiet, vairāk nekā jebkad esam izslāpuši pēc dažādiem netradicionāliem un pārsteidzošiem risinājumiem. Esam pārsteigumu alkstoši un brīvas pašizpausmes iespēju lutināti. Prieks, ka, svinot savas mīlestības svētkus, aizvien vairāk pāru uzdrīkstas šo pasākumu veidot par sevi – lietām, kas patīk un ir svarīgas pašiem.

Paldies pāriem, kas dalījās savos iedvesmojošajos kāzu dienas risinājumos. Lai vairāk neparastā un dienu, kas mūs aizrauj pārsteidzošos piedzīvojumos! 

Kristīne un Dairis
VIENOJOŠAIS PELĒKAIS

Kristīne: – Zinājām, ka kāzas vēlamies mazas un vienkāršas. Kad sākās plānošana un prātošana, ko un kā labāk organizēt, centāmies visā šajā pasākumā nepazaudēt paši sevi. Mūsu netradicionālo kāzu tērpu izvēle bija pavisam vienkārša – tā, lai būtu ērti (lai varētu izskraidīt līdzi mūsu mazajām meitām) un praktiski (lai nebūtu iegādāti tikai vienai reizei un pēc tam krātu putekļus skapī).

Krāsu izvēle arī bija vienkārša – noteikti bija jābūt iekļautai pelēkajai krāsai, kas ir mūsu ģimenes krāsa, jo pēdējo gadu laikā lielākā daļa pirkumu ir iegādāti tieši šajā krāsā. Visgrūtākais bija piemeklēt tieši tādu pelēko toni, kā biju iedomājusies.

Diemžēl nekur nespēju atrast svārkus, tāpēc nolēmu uzmeklēt kādu, kas tos uzšūtu. Ļoti paveicās, ka atradu TIL.u meistarīti feisbukā. Viņa bija ļoti atsaucīga un spēja īstenot manu ideju. Pārējais apģērbs (izņemot kedas) tika iegādāts H&M veikalā. Nu ļoti ērti, lēti un praktiski.

Plīvuru pēc vairākiem neveiksmīgiem mēģinājumiem atrast šuvēju, kas būtu ar mieru to darināt, šuvu pati no auduma, kas palika pāri no svārkiem.

FOTO: Emīlija Bogdānova

Alīna un Agris
KĀZAS OTRDIENĀ

Alīna: – Es vienmēr visu daru pēdējā brīdī, arī organizēju kāzas. Tāpēc nolēmu kāzu datumu likt darba nedēļas sākumā ar domu, ka visas manis iecerētās personas (make-up meistars, frizieris, fotogrāfs, vakara vadītājs) un svinību vieta būs pieejama. Kāzu formāts sākotnēji bija plānots mazs, tikai ceremonija un vakariņas, un viesu skaits arī bija plānots mazāks, tāpēc zināju, ka tuvākie noteikti tiks.

Tā kā man ar plānošanu nekādi negāja un viesu skaits sarakstā bija palielinājies, nonācām pie lēmuma piesaistīt kāzu organizatorus. Pirmajā tikšanās reizē secinājām, ka jārīko kārtīga ballīte nakts garumā – un ar nakšņošanu.

Viesiem ielūgumi tika izsūtīti piecas nedēļas pirms kāzām. Vairāki viesi pārprasīja, vai tiešām kāzas notiks otrdienā. Dažiem viesiem tas jau bija par vēlu, jo atvaļinājums bija pieteikts pirms ielūguma saņemšanas citos datumos. Bija viesi, kas varēja izbrīvēt tikai vienu dienu un vakarā pēc kūkas griešanas devās prom.

Noteikti iesakām: ja rīkojat kāzas darbdienā (un ar nakšņošanu), ielūgumi jāsūta ļoti laikus, lai viesi zina, ar ko rēķināties.

FOTO: Elva Ziemele

Zanda un Ralfs
PAPARŽU FOTOSIENA

Zanda: – To, ka vēlos kāzās meža tēmu, zināju no paša sākuma. Tad nu ar mīļo vīru lūdzām viņa mammas – mākslinieces Vijas Stupānes – palīdzību dekorēšanā. Vijai ir pieredze arī floristikā, tāpēc nesatraucāmies, vai izdosies idejas realizēt, taču darbiņš priekšā bija milzīgs.

Dekorēšanai idejas meklēju Pinterest, kur arī smēlos ideju mūsu fotosienai. Sākumā man likās nereāli ko tādu īstenot, taču Vijai tas šķita iespējami.

Ar vīra brāļu palīdzību tika uzbūvēta milzīga konstrukcija, ar vecmammu un radu palīdzību pieplēsts busiņš ar mellenājiem, kurus vēlāk daudzu stundu garumā konstrukcijā stiprināja Vijas draudzenes mākslinieces. Tad vēl viens busiņš atveda paparžu stādus un digistars.lv pasūtītus ar lāzeri izgrieztus mūsu vārdus.

Daudz darba, taču kāds gandarījums! Lai taptu mūsu burvīgā diena, palīdzēja tik daudzi! Tas  ir lieliski, jo šķiet, ka katrs, kurš kaut ar mazumiņu piedalījās lielajā komandas darbā, jutās gandarīts un varbūt pat laimīgs būt klāt ne tikai visskaistākajā brīdī, bet arī ceļā uz to. Mūsu pasaku mežs tapa, pateicoties līdzcilvēku mīlestībai!

FOTO: Laura Viļuma

Monta un Nauris 
ZĀĻU UN ZIEDU PAKARAMIE

Monta: – Kāzu dienā viens no pieturpunktiem bija Viesistaba Kocēnos, netālu no Valmieras. Tā kā pašiem daba ir tuva un vēlējāmies, lai arī viesiem ir kas paliekošs, ar Viesistabas fantastisko saimnieci Judīti izlēmām par labu šādai aktivitātei – dažādu zālīšu pakaramo pīšana.

Uz personalizētiem koka pakaramajiem viesiem bija iespēja sapīt krāšņu un smaržīgu dekoru. Bija salasīti ziedi, kas ziedēja tieši pirmskāzu rītā. Tie tika vākti no divām pļavām, un, kā teica pati saimniece, tur tika iepīta pati pilnība – tieši tāpat kā mēs abi! Ugunspuķes, asinszāles, pelašķi, pēterpogas, vībotnes, naudiņas, raudenes, margrietiņas, papardītes.

Viesiem ļoti patika šī nodarbe, un arī vīrieši aktīvi piedalījās tajās. Aktivitāte notika brīvā gaisotnē, bija sagatavota viegla maltīte, dzērieni, bet mēs paši paspējām uztaisīt mazu fotosesiju turpat esošajā siltumnīcā un dārzā.

Vakarpusē mūsu viesi ar zāļu pakaramajiem izdekorēja viesu nama teritoriju, bet pēc kāzām izkaltētos ziedus viņi varēja izmantot tējai vai kāju vannītēm.

FOTO: Krista Masaļska

Kitija un Jānis
KĀZU VAKARS VANNĀ

Kitija: – Mūsu sapnis bija kāzas dabā kopā ar mums pašiem tuvākajiem ģimenes locekļiem laulību ceremonijas laikā un svētku pusdienās, bet pēc tam – nesteidzīgs kopā būšanas laiks tikai mums diviem. Kā piemērotākā kāzu vieta tika izvēlēts viesu nams Sīpoli Bernātos – ļoti skaistas dabas ainavas, kur varētu notikt laulību ceremonija, neliela viesu māja divām personām, kur pavadīt kāzu nakti pēc pirts rituāla jaunlaulātajiem.

Nedēļu pirms kāzām pirtnieks secināja, ka diemžēl dīķītis pie pirts nav piemērots, lai iegremdētos ūdenī pēc lielā pēriena. Mums esot jāmeklē alternatīvs risinājums, jo atdzesēšanās ūdenī ir nepieciešama. Iedomājos par pārvietojamu koka kublu vai vannu, liku sludinājumu Facebook.com, bet izrādījās, ka mums laukos pašiem ir veca vanna, kuras izskatu vīrs apņēmās uzlabot.

Konsultējoties ar mūsu floristi Eviju Apermani un fotogrāfi Emīliju Bogdānovu par krāsas izvēli un ideju kopumā, tapa vanna, kurā tika iemūžināti neaizmirstami skaisti brīži no mūsu īpašās dienas.

Secinājums – viss, kas notiek, notiek uz labu. Rezultāts bija vēl labāks, nekā sākotnēji bijām plānojuši. Jutāmies kā pasakā.

FOTO: Emīlija Bogdānova

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova