FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Ko par kāzām domā kāzu viesis?

image

Kas nepieciešams, lai kāzu viesis būtu laimīgs? Lai to noskaidrotu, uzrunāju kādu jaunkundzi, kura šogad paspējusi sveikt jau trīs jaunos pārus. 

Kā tev šķiet, vai ir svarīgi, ka jaunas pāris, rīkojot kāzas, domā arī par viesu labsajūtu?

Jā, noteikti! Visiem jau iepriekš būtu jāzina, ar ko rēķināties – ko būtu nepieciešams paņemt līdzi un kāds ir aptuvenais plāns. Iepiekšējās kāzās mūs informēja, ka pēc baznīcas uzreiz ir jābrauc uz viesu namu, kur būs uzkodas un fotografēšanās, līdz ar to mēs zinājām, ka tradicionālā nīkšana izpaliks un nebūs jāmeklē, kur pa ceļam paēst. Ļoti forši bija noorganizēta fotografēšanās - lai nerastos situācija, ka viesi gaida rindā, fotogrāfam bija saraksts, pēc kura viņš viesus aicināja fotografēties kopā ar jauno pāri. Vēl svarīgi ir padomāt par viesu nokļūšanu svinību vietā un mājās. Nav obligāti nomāt autobusu. Var vienkārši palīdzēt ar informāciju, kuram viesim automašīnā ir brīva vieta. Citādi mēdz būt situācijas, ka viesis nevis atpūšas un izklaidējas, bet visu vakaru meklē veidu, kā nokļūt mājās.

Nesen biju kāzās, kas notika viesu namā, kurā nebija zonas. Cik tas bija forši! Neviens nesēdēja sociālajos tīklos un nepļāpāja pa telefonu, visi atpūtās simtprocentīgi.

Jā, mobilais telefons bieži nav savienojams ar atpūtu. Kas vēl, tavuprāt, var traucēt izbaudīt svinības?

Vajadzētu padomāt par viesu sēdināšanu pie galdiņiem, lai nerodas situācijas, ka cilvēki savā starpā nav pazīstami vai varbūt nav īpaši labās attiecībās. Ja kāzās viesi runā dažādās valodās, var censties sasēdināt tā, lai blakus ir kāds, kas varētu iztulkot. Noteikti būtu jācenšas izvairīties no ilgajām pauzēm pirms svinībām, tās ļoti nogurdina. Vislabāk būtu izdomāt kādus uzdevumus viesiem, ko darīt līdz brīdim, kad atbrauc jaunais pāris. Obligāti jāsagādā arī uzkodas, lai nav jāciešas līdz vakariņām.

Vai tev ir vēl kādi ieteikumi tiem, kas plāno precēties?

Atrodiet savu odziņu! Lai nav ierastā ķēdīte – baznīca, apsveikšana, nīkšana, tikšanās viesu namā, ēšana, mičošana un ķīlas izpirkšana nākamajā dienā. Lai viesis justos piederīgs šim notikumam un piedalītos ar prieku, nevis tikai gaidītu ēšanu un izklaides, izdomājiet, kā viņus iesaistīt, iztiekot bez tradicionālās amatu dalīšanas. Varbūt der padomāt par interesantu dreskodu. Tas rada patīkamu noskaņu – visi jūtas iederīgi, neviens nav pārpucējies. Viesiem uzreiz ir sarunu tēma un var apspriest tērpu meklēšanas piedzīvojumus. Galvenais izdarīt visus organizatoriskos darbus līdz kāzu dienai, lai tajā nav jāuztraucas ne par viesu labsajūtu, ne laikapstākļiem vai jebkuriem citiem sīkumiem. Ja arī kaut kas būs aizmirsies, galvenais to uztvert viegli un ar smaidu.

Raksta titulfoto: Diāna Veinberga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

  • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

  • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

  • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

  • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?