FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Ko par kāzām domā kāzu viesis?

image

Kas nepieciešams, lai kāzu viesis būtu laimīgs? Lai to noskaidrotu, uzrunāju kādu jaunkundzi, kura šogad paspējusi sveikt jau trīs jaunos pārus. 

Kā tev šķiet, vai ir svarīgi, ka jaunas pāris, rīkojot kāzas, domā arī par viesu labsajūtu?

Jā, noteikti! Visiem jau iepriekš būtu jāzina, ar ko rēķināties – ko būtu nepieciešams paņemt līdzi un kāds ir aptuvenais plāns. Iepiekšējās kāzās mūs informēja, ka pēc baznīcas uzreiz ir jābrauc uz viesu namu, kur būs uzkodas un fotografēšanās, līdz ar to mēs zinājām, ka tradicionālā nīkšana izpaliks un nebūs jāmeklē, kur pa ceļam paēst. Ļoti forši bija noorganizēta fotografēšanās - lai nerastos situācija, ka viesi gaida rindā, fotogrāfam bija saraksts, pēc kura viņš viesus aicināja fotografēties kopā ar jauno pāri. Vēl svarīgi ir padomāt par viesu nokļūšanu svinību vietā un mājās. Nav obligāti nomāt autobusu. Var vienkārši palīdzēt ar informāciju, kuram viesim automašīnā ir brīva vieta. Citādi mēdz būt situācijas, ka viesis nevis atpūšas un izklaidējas, bet visu vakaru meklē veidu, kā nokļūt mājās.

Nesen biju kāzās, kas notika viesu namā, kurā nebija zonas. Cik tas bija forši! Neviens nesēdēja sociālajos tīklos un nepļāpāja pa telefonu, visi atpūtās simtprocentīgi.

Jā, mobilais telefons bieži nav savienojams ar atpūtu. Kas vēl, tavuprāt, var traucēt izbaudīt svinības?

Vajadzētu padomāt par viesu sēdināšanu pie galdiņiem, lai nerodas situācijas, ka cilvēki savā starpā nav pazīstami vai varbūt nav īpaši labās attiecībās. Ja kāzās viesi runā dažādās valodās, var censties sasēdināt tā, lai blakus ir kāds, kas varētu iztulkot. Noteikti būtu jācenšas izvairīties no ilgajām pauzēm pirms svinībām, tās ļoti nogurdina. Vislabāk būtu izdomāt kādus uzdevumus viesiem, ko darīt līdz brīdim, kad atbrauc jaunais pāris. Obligāti jāsagādā arī uzkodas, lai nav jāciešas līdz vakariņām.

Vai tev ir vēl kādi ieteikumi tiem, kas plāno precēties?

Atrodiet savu odziņu! Lai nav ierastā ķēdīte – baznīca, apsveikšana, nīkšana, tikšanās viesu namā, ēšana, mičošana un ķīlas izpirkšana nākamajā dienā. Lai viesis justos piederīgs šim notikumam un piedalītos ar prieku, nevis tikai gaidītu ēšanu un izklaides, izdomājiet, kā viņus iesaistīt, iztiekot bez tradicionālās amatu dalīšanas. Varbūt der padomāt par interesantu dreskodu. Tas rada patīkamu noskaņu – visi jūtas iederīgi, neviens nav pārpucējies. Viesiem uzreiz ir sarunu tēma un var apspriest tērpu meklēšanas piedzīvojumus. Galvenais izdarīt visus organizatoriskos darbus līdz kāzu dienai, lai tajā nav jāuztraucas ne par viesu labsajūtu, ne laikapstākļiem vai jebkuriem citiem sīkumiem. Ja arī kaut kas būs aizmirsies, galvenais to uztvert viegli un ar smaidu.

Foto: Pinterest.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

  • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

  • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

  • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.