FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Ko jaunās sievas iesaka topošajām līgavām?

Autors:Inga Pizāne
Kad kāzas nosvinētas un pirmais sajūsmas vilnis ir norimis, uz savām svinībām var atskatīties objektīvāk un palēnām saprast, kas izdevās un kas varēja būt labāk... 

Plānojot kāzu dienu, ir tik viegli „apmaldīties” kāzu idejās, darbos un iespējās, ka pazūd jebkāda skaidrība par to, kas ir vissvarīgākais – ko nedrīkst aizmirst un kas jāņem vērā, lai kāzu diena izdotos?

Tieši tāpēc nolēmām apkopot jauno sievu ieteikumus jaunajām līgavām, lai palīdzētu viņām izvērtēt kāzu plānošanas un būtības prioritātes.

Netaupīt uz svarīgo, bet arī nepārmaksāt

Jaunās sievas iesaka padomāt divreiz – gan pirms pārlieku lielas tērēšanās, gan pirms taupīšanas, lai pēc tam nenāktos nožēlot, ka atsevišķu detaļu dēļ kāzas nav bijušas tik skaistas, kā sapņots.

Par svarīgākajām lietām un pakalpojumiem, kurus izvēloties nevajadzētu taupīt, tiek uzskatīti fotogrāfi, frizieri, make-up meistari, kā arī kāzu tērpi.

„Iesaku nežēlot naudu fotogrāfam un paņemt labāko.” (Ilze, 28)

"Kāzām ir jābūt tādām, kā Jūs gribat. Lūdzu, neekonomējiet. Ekonomēt varēsiet pēc tam, pēc kāzām :)" (Jana, 28)

"Iesaku nežēlot naudiņu uz savu izskatu un kleitu." (Iluta, 27)

"Neskatieties uz kleitas cenu, pērciet tādu, kāda patīk, jo tas ir tā vērts." (Zanda, 22)

"Nav jēga pārmaksāt - ko vari, izdari pati!" (Ieva, 25)

Iemēģināt frizūru un iestaigāt kāzu kurpes

Pirms doties pie frizieres, jaunās sievas iesaka atrast idejas savai kāzu frizūrai žurnālos vai internetā... Izdrukāt tās un tad kopā ar frizieri izvēlēties piemērotāko un vistīkamāko frizūru, ko iemēģināt Noteikti ir vērts 2 nedēļas pirms kāzām apmeklēt skaistumkopšanas salonu!.

„Noteikti izmēģiniet kāzu frizūru, make up un vienu dienu nostaigājiet. Iestaigājiet kāzu kurpes, lai varat dejot līdz četriem rītā...” (Sandra, 30)

„Ieteiktu rūpīgi padomāt par frizūru un izmēģināt iepriekš – manā gadījumā es nepratu frizierei paskaidrot, ko gribu, un viņa uztaisīja pa savam - nebija slikti – bet tomēr...” (Džemina, 36)

Ieklausīties savās vēlmēs un nedomāt par to, ko teiks citi

Nav iespējams izdabāt visiem, tāpēc labāk parūpēties par to, lai pēc kāzām nav jānožēlo savi, nevis citu neīstenotie sapņi.

„Neklausīties visos rados, bet darīt visu tā, kā pašām gribas un neaiciniet cilvēkus, kurus nevēlaties redzēt savās kāzās!!” (Gundega, 28)

„Veidojiet savas sapņu kāzas personīgas, atbilstošas Jūsu iekšējai būtībai, vai tās būtu vienkāršas zaļā puķu pļavā vai greznas Rundāles pilī, vai minimālisma stilā restorānā. Galvenais, lai viss ir tieši tā, kā Jūs abi to gribat!” (Linda, 26)

„Ja gribi kuplu kleitu, ka nevari pati panest, tad šuj vai pērc, ja gribi pušķi no zilām rozēm tad, pasūti, ja gribi braukt ar tramvaju savās kāzās, tad brauc.... Jo tās ir Tavas kāzas, un Tu tās atcerēsies, ja ne visu mūžu, tad kādu laiciņu noteikti.” (Zane, 23)

„Uztvert šo dienu kā vienkārši tusiņu sev, savam vīram un tuvajiem cilvēkiem. Necentieties izveidot skaistas kāzas viesiem, padomājiet par sevi un savu līgavaini.” (Ingrīda, 25)

Sākt laicīgi gatavoties, nestresot un atpūsties pirms kāzu dienas

Lai gan tie ir trīs ieteikumi, tomēr tie ir savā starpā saistīti. Plānojot kāzas, ierēķiniet laiku atpūtai – vismaz pāris nedēļas pirms kāzām, jo, skrienot, darot un lecot līdz pat pēdējai pirmskāzu dienai, nespēsiet mierīgi izbaudīt arī pašu kāzu dienu. Jau pirms kāzām ir jānoķer sajūta, ka viss ir izdarīts... Tad arī kāzu dienā uztraukums būs daudz mazāks.

„Ja visu izdarīsiet laicīgi, tad būsiet brīvas no stresa (man tā bija). Tomēr būtiski arī ir nesteigties ar lēmumiem!” (Inga, 26)

„Iesaku pirmskāzu vakarā laicīgi aiziet gulēt! Man sanāca tai naktī pagulēt tikai 4 stundas, kā rezultātā kāzu dienā piecēlos stipri sagurusi. Tas gan nemainīja kopējo noskaņo, bet tomēr – jāpacenšas atpūsties un noteikti jānobauda brokastis! :)” (Zane, 23)

"Plānot laicīgi, lai pēdējās dienas pirms kāzām varētu izbaudīt prieku par svētku tuvošanos. Un vēlāk dodaties kāzu ceļojumā, lai paildzinātu svētku sajūtu!" (Aiga, 29)

"Pirms kāzām paņemt atvaļinājumu, lai nav jāstreso." (Agnese, 24)

Skaidri izteikt vēlmes un sadalīt pienākumus

Apjukums pirmskāzu laikā bieži vien rodas tādēļ, ka uzdevumi un pienākumi nav līdz galam izrunāti un sadalīti. Ko darīs vedēji, kā palīdzēs draugi/vecāki un ko jūs uzņemsities un darīsiet paši? Par kāzu svinīgās norises daļu noteikti jāizrunājas arī ar vakara vadītājiem un muzikantiem – cik lielā mērā viņus vēlaties iesaistīt?

„Iesaku iesaistīt kāzu plānošanas procesā savus vīriešus, kā arī tik ļoti nesatraukties par katru sīkumu.” (Diāna, 26)

„Iesaku izvēlēties labus vedējus vai kāzu plānotāju, kas palīdzēs jums šajā trakajā pirmskāzu drudzī! Citādi būs kā mums - kaut ko noteikti aizmirsīsiet. :) Ieteiktu arī padomāt par kādu šoferi, kas jūs nākamajā dienā aizvedīs mājās!” (Kristīne, 25)

"Iesaku sarunāt ar visiem iesaistītajiem jau iepriekš, ka tiks īstenotas tieši tādas vēlmes, kādas ir pa prātam." (Daiga, 27)

„Ieteikums jaunajam pārim – tādus darbiņus, kas jāsaorganizē pašiem, var sadalīt starp līgavu un līgavaini. Piemēram, man nebija īpaši svarīgi, kāds ir kāzu auto. Līgavainim tas bija svarīgi, viņš arī to organizēja. Es savukārt saorganizēju muzikantus. Dažādus sīkākus darbiņus var uzticēt radiem vai draugiem. Jāpadomā, kurš ko var palīdzēt kāzu dienā un laicīgi var sadalīt pienākumus (izkārtot ziedus viesu namā, izdalīt lentītes, ko siet pie mašīnām, izkārtot galda kartes, u.tml).” (Malvīne, 25)

Atstāt „brīvu vietu” pārsteigumiem

Ja kāzu dienu no A-Z plānosiet paši, tad no vienas puses – izvairīsities no nepatīkamiem pārsteigumiem, bet no otras – tā ir varbūtība, ka pārsteigumu būs pavisam maz vai nebūs vispār... Tāpēc ieteicams tomēr mazu vietiņu pārsteigumam atstāt.

„Ja patīk pārsteigumi (protams, patīkami), tad uzticieties saviem vedējiem, draugiem, vecākiem vai kāzu organizētājiem. Necentieties visu uzzināt un būt par visu informētiem!” (Inga, 28)

„Ļaut, ja kāds grib palīdzēt, būt elastīgām dažādiem risinājumiem – jo tādējādi vedējiem ir brīvas rokas domu lidojumam (un nekur nav teikts, ka viņi paši nenonāks pie labākās – arī bez līgavas norādījumiem) – pārsteigumi var rasties tad, ja būsiet tiem atvērtas un iepriekš visam nesekosiet līdzi „turot roku uz pulsa.” (Ilona, 28)


 

Raksta titulfoto: Kristīne Stahanova