FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Kā plānot laiku kāzās?

image

Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

Kā plānot laiku kāzu dienā?

Dienu ir ieteicams piepildīt nevis ar notikumiem, bet izjūtām. Visas iespējamās fotosesijas ar zirgiem, mežā, pie jūras, gaisa balonā, vecmāmiņas ābeļu dārzā utt. – lai tās paliek kā ideja kāzu gadadienām.

Pats galvenais un svarīgākais kāzu dienas notikums ir ceremonija, brīdis, kad apsolāties viens otram visas pasaules priekšā. Papildus tam izvēlieties vēl vienu kāzu dienas sadaļu, kura katram no jums ir svarīga – līgavas rīts, fotografēšanās ar ģimeni, vakariņas, dejas… Kopā būs trīs svarīgi notikumi, kam veltīt laiku, lai katrs būtu ieguvējs.

Katrs pāris ir individuāls, un katras kāzas ir citādas. Lai gan ir pieejami daudzi un dažādi scenāriji un plāni, ir jāveido pašiem savs un, vēlams, pēc iespējas ātrāk. Jo saprātīgāk būs saplānota diena, jo vieglāka un mierīgāka tā būs, un jūs spēsiet to izbaudīt.

Dienu var iedalīt posmos: rīta gatavošanās, ceremonija, starplaiks, vakara daļa.

Kam pievērst uzmanību?

 • Rezervējot grima meistari un frizieri, jānoskaidro, cik katram no viņiem nepieciešams laika. Katrs meistars strādā citādi, tāpēc šis ir svarīgs punkts, lai dienu jau pašā sākumā iesāktu bez lieka stresa.
 • Lai gan ir līgavas, kuras stāsta, ka kleitas uzvilkšanai nepieciešamas vien piecas minūtes, tam vēlams ierēķināt 20–30 minūtes. Ja nu vienīgi līgava ir bijusi jaunsargos.
 • Plānojot pārbraucienus, lietojiet, kādu no navigācijas aplikācijām (piemēram, Waze vai Google maps), lai precīzāk saprastu nepieciešamo laiku ceļā. Vienmēr ierēķiniet papildu laiku, lai iekāptu un izkāptu no automašīnas.
 • Jo vairāk cilvēku, jo lēnāk tie kopā kustas. Arī tam ir nepieciešams laiks.
 • Ar ceremonijas vadītāju – dzimtsarakstu nodaļas pārstāvi vai mācītāju – jāizrunā un jāprecizē ceremonijas garums. Tas var ilgt no 15 minūtēm līdz pat divām stundām.
 • Ar fotogrāfu jāprecizē fotosesijas ilgums, jo katrs profesionālis strādā citādi.
 • Jebkurai no darbībām jāvelta pietiekami daudz laika, lai visi iesaistītie spētu to izbaudīt.
   


FOTO: Kristīne Stahanova

Kas kāzu dienā apēd laiku?

Vispirms tas ir stress. Diena jau tāpat būs satraucoša, tāpēc vēlams to iepriekš rūpīgi plānot, lai izvairītos no liekām stresa situācijām. Teju katrās kāzās ir kāda lieta, kas nesanāk, kā plānots. Tas ir jāpieņem un jāpalaiž, jo bez jums diviem neviens nezinās, kā patiesībā bija iecerēts.

Lai cik jocīgi tas šķistu, laiks pazūd, runājot ar viesiem. Ja plānots uz kāzām aicināt vairāk par 50 cilvēkiem, turklāt tādus, kuri sen nav redzēti, ir vērts padomāt par kopīgām pirmskāzu pusdienām, vakariņām vai kokteiļu vakaru.

Šāda tradīcija nāk no ārzemēm, un tai ir ļoti loģisks pamatojums – viesi ir braukuši garu gabalu, no dažādām pilsētām, iespējams, sen nav satikuši pāri un vēlas ar viņiem parunāties. Lai kāzu dienā varētu vairāk laika veltīt pašiem sev un mazāk viesiem, ieteicams ar ciemiņiem parunāties pirms tam. Turklāt arī paši viesi kāzu dienā jutīsies daudz brīvāk, ja iepriekš būs cits citu redzējuši.

Otra lieta ir izklaides, kuras norisinās jau vakariņu laikā. Vēlams iepriekš izrunāt ar vakara vadītāju vai izklaižu organizētāju, ka pāris tiek iesaistīts spēlēs pēc iespējas mazāk. Ja pārim ir visu vakaru jābūt kā galvenajiem dalībniekiem jebkurā atrakcijā, tas atņem laiku kāzu dienu pavadīt vienam ar otru.

Iesaku!

 • Pats svarīgākais – veltiet laiku viens otram! 
 • Kāzu diena ir randiņš, kurā vēlreiz, tā no visas sirds, atzīstaties, ka mīlat viens otru. 
 • Pārējie kāzās iesaistītie ir tikai palīgos, lai padarītu šo randiņu ļoti īpašu. 
 • Pēc ceremonijas, apsveikumiem, ziediem un šampanieša ir vērts paņemt mazu pauzīti pašiem sev.

Apstāties un paskatīties acīs viens otram – mēs esam precēti. Tu esi mans, un es esmu tava. Lielajai dienai piespiest pauzi un sajust. Sajust vienam otra mīlestību.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

 • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

 • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

 • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

 • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.