FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā plānot laiku kāzās?

Autors:Arta Pastora
Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

Kā plānot laiku kāzu dienā?

Dienu ir ieteicams piepildīt nevis ar notikumiem, bet izjūtām. Visas iespējamās fotosesijas ar zirgiem, mežā, pie jūras, gaisa balonā, vecmāmiņas ābeļu dārzā utt. – lai tās paliek kā ideja kāzu gadadienām.

Pats galvenais un svarīgākais kāzu dienas notikums ir ceremonija, brīdis, kad apsolāties viens otram visas pasaules priekšā. Papildus tam izvēlieties vēl vienu kāzu dienas sadaļu, kura katram no jums ir svarīga – līgavas rīts, fotografēšanās ar ģimeni, vakariņas, dejas… Kopā būs trīs svarīgi notikumi, kam veltīt laiku, lai katrs būtu ieguvējs.

Katrs pāris ir individuāls, un katras kāzas ir citādas. Lai gan ir pieejami daudzi un dažādi scenāriji un plāni, ir jāveido pašiem savs un, vēlams, pēc iespējas ātrāk. Jo saprātīgāk būs saplānota diena, jo vieglāka un mierīgāka tā būs, un jūs spēsiet to izbaudīt.

Dienu var iedalīt posmos: rīta gatavošanās, ceremonija, starplaiks, vakara daļa.

Kam pievērst uzmanību?

 • Rezervējot grima meistari un frizieri, jānoskaidro, cik katram no viņiem nepieciešams laika. Katrs meistars strādā citādi, tāpēc šis ir svarīgs punkts, lai dienu jau pašā sākumā iesāktu bez lieka stresa.
 • Lai gan ir līgavas, kuras stāsta, ka kleitas uzvilkšanai nepieciešamas vien piecas minūtes, tam vēlams ierēķināt 20–30 minūtes. Ja nu vienīgi līgava ir bijusi jaunsargos.
 • Plānojot pārbraucienus, lietojiet, kādu no navigācijas aplikācijām (piemēram, Waze vai Google maps), lai precīzāk saprastu nepieciešamo laiku ceļā. Vienmēr ierēķiniet papildu laiku, lai iekāptu un izkāptu no automašīnas.
 • Jo vairāk cilvēku, jo lēnāk tie kopā kustas. Arī tam ir nepieciešams laiks.
 • Ar ceremonijas vadītāju – dzimtsarakstu nodaļas pārstāvi vai mācītāju – jāizrunā un jāprecizē ceremonijas garums. Tas var ilgt no 15 minūtēm līdz pat divām stundām.
 • Ar fotogrāfu jāprecizē fotosesijas ilgums, jo katrs profesionālis strādā citādi.
 • Jebkurai no darbībām jāvelta pietiekami daudz laika, lai visi iesaistītie spētu to izbaudīt.


FOTO: Kristīne Stahanova

Kas kāzu dienā apēd laiku?

Vispirms tas ir stress. Diena jau tāpat būs satraucoša, tāpēc vēlams to iepriekš rūpīgi plānot, lai izvairītos no liekām stresa situācijām. Teju katrās kāzās ir kāda lieta, kas nesanāk, kā plānots. Tas ir jāpieņem un jāpalaiž, jo bez jums diviem neviens nezinās, kā patiesībā bija iecerēts.

Lai cik jocīgi tas šķistu, laiks pazūd, runājot ar viesiem. Ja plānots uz kāzām aicināt vairāk par 50 cilvēkiem, turklāt tādus, kuri sen nav redzēti, ir vērts padomāt par kopīgām pirmskāzu pusdienām, vakariņām vai kokteiļu vakaru.

Šāda tradīcija nāk no ārzemēm, un tai ir ļoti loģisks pamatojums – viesi ir braukuši garu gabalu, no dažādām pilsētām, iespējams, sen nav satikuši pāri un vēlas ar viņiem parunāties. Lai kāzu dienā varētu vairāk laika veltīt pašiem sev un mazāk viesiem, ieteicams ar ciemiņiem parunāties pirms tam. Turklāt arī paši viesi kāzu dienā jutīsies daudz brīvāk, ja iepriekš būs cits citu redzējuši.

Otra lieta ir izklaides, kuras norisinās jau vakariņu laikā. Vēlams iepriekš izrunāt ar vakara vadītāju vai izklaižu organizētāju, ka pāris tiek iesaistīts spēlēs pēc iespējas mazāk. Ja pārim ir visu vakaru jābūt kā galvenajiem dalībniekiem jebkurā atrakcijā, tas atņem laiku kāzu dienu pavadīt vienam ar otru.

Iesaku!

 • Pats svarīgākais – veltiet laiku viens otram! 
 • Kāzu diena ir randiņš, kurā vēlreiz, tā no visas sirds, atzīstaties, ka mīlat viens otru. 
 • Pārējie kāzās iesaistītie ir tikai palīgos, lai padarītu šo randiņu ļoti īpašu. 
 • Pēc ceremonijas, apsveikumiem, ziediem un šampanieša ir vērts paņemt mazu pauzīti pašiem sev.

Apstāties un paskatīties acīs viens otram – mēs esam precēti. Tu esi mans, un es esmu tava. Lielajai dienai piespiest pauzi un sajust. Sajust vienam otra mīlestību.

Raksta titulfoto: Emīlija Bogdānova