FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Lielas kāzas, ne tēriņi

image

Lielas kāzas vispirms saistās ar daudziem viesiem un lielu ballīti, uz kuru tiks uzaicināti visi – gan draugi, gan radi. Un līdz ar viesu saraksta sastādīšanu top skaidrs, ka tikpat iespaidīga kā viesu saraksts būs arī izmaksu liste. Ko darīt, ja gribas lielas kāzas, bet ne tik lielas izmaksas?

Liela daļa pāru, kam nav neierobežots budžets, izvēlas aicināt tikai pašus tuvākos un vēlāk ir mazliet skumji par to, ka līgavas draudzene Anna var piedalīties ballītē, bet līgavaiņa brālēnam Robertam jādodas mājās pēc ceremonijas. Protams, kāzu viesu saraksta plānošana nav no vieglākajiem uzdevumiem, jo kā gan iespējams izvērtēt, vai Anna pārim ir tuvāka par Robertu un vai ļaut Ilzei nākt ar visiem trīs bērniem, ja tas nozīmē, ka Juri nevarēs aicināt nemaz?! Turklāt ar viesu saraksta sastādīšanu viss tikai sākas, jo rodas jautājums, vai tiešām es esmu tik laba organizatore un tik labi pārzinu kāzu rīkošanas jomu, lai pati tiktu ar to galā? Ja nevēlaties lielus tēriņus, jums būs jāizvērtē, vai maz varat atļauties kāzu rīkotāju un ja nē, tad visticamāk jāierēķina papildu laiku kāzu plānošanā un jālūdz palīdzību visiem, kas to var sniegt – gan mammām, gan studiju biedriem. Rīkojot lielas kāzas ar mazu budžetu, jums nāksies nepārtraukti balansēt uz robežas starp vēlmēm un iespējām, bet atcerieties, ka viesi nedrīkst just, cik jūsu naudasmaciņš bijis plāns pirms kāzām. Izpētiet citu pāru pieredzi, aizņemieties tīkamās idejas un kļūstiet radoši!

Ballītes norises vieta un ēdināšana

Ceremonijas rīkošanā diez vai izdosies izvairīties no kādiem tēriņiem, jo ceremonija saistīta ar standartizmaksām, kas noteikti nesastāda lielāko daļu kāzu budžeta, ja vien neplānojat ceremoniju kādā pilī vai gaisa balonā, kas diez vai būs jūsu izvēle, ja vēlaties ietaupīt. Bet noteikti ir iespējams neiztērēt ārkārtīgi lielu naudas summu viesu nama īrei. Varbūt viesu nams nemaz nav nepieciešams? Padomājiet, vai nav iespējams ballīti rīkot jūsu dzimtas lauku mājās vai varbūt šādas mājas ir kādam no jūsu draugiem vai radiem? Ja tomēr šādas iespējas nav, rūpīgi pārdomājiet viesu nama izvēli. Pirms īrēšanas noskaidrojiet, vai būs iespējams uz viesu namu atvest savus produktus ēdiena pagatavošanai (tas ļaus ietaupīt, jo paši varēsiet izvēlēties, kur un par kādu cenu produktus izvēlēties un, ja dzīvojat laukos, varat vest savus izaudzētos dārzeņus) un vai būs jāmaksā korķa nauda par alkohola pudelēm. Varbūt nav nepieciešams slēgt līgumu ar pavāri un ēst gatavošanu varat uzticēt, piemēram draudzenes mammai, kas jaunībā strādājusi par pavāri, protams, samaksājot viņai par to.|

Tāpat noskaidrojiet, kā ir ar viesu izguldīšanu. Nav obligāti īrēt viesu namu, kurā katram viesim būtu pieejama atsevišķa guļamistaba. Varbūt viesu nama pagalmā var uzcelt teltis, kurās gulēs jaunieši, bet istabiņas nodrošināt tikai vecākās paaudzes viesiem?

Ielūgumi un rotājumi

Lai cik ierobežots būtu jūsu budžets, jūs taču negribēsiet, lai taupīšana būtu ļoti caurspīdīga un visiem redzama, tāpēc pavisam bez rotājumiem iztikt neizdosies un noteikti nemaz negribas. Tāpēc šī būs īstā reize, kad pārskatīt savas zināšanas par rokdarbiem un likt tās lietā (ja nu zināšanas nav visai spīdošas, internetā ir pieejamas neskaitāmas lapas ar pašgatavotu kāzu rotājumu un ielūgumu piemēriem).

Lai arī tā ir ērtāk un pierastāk, nav obligāti jāizmanto floristu pakalpojumi. Varat izmantot dārzā vai pļavā saplūktus ziedus un rotājumus veidot pati vai ar draudzeņu palīdzību. Pašas veidots līgavas pušķis noteikti būs daudz īpašāks un mīļāks gan jums pašai, gan draudzenei, kas to noķers pēc pušķa mešanas.

Tāpat paši varat izgatavot arī, piemēram, kāzu avīzi un, lai ietaupītu drukas izdevumus, varat to veidot kā sienas avīzi vienā eksemplārā. Nav jāiztērē arī vairāki desmiti latu uz viesu grāmatu – varbūt iespējams sagatavot vairākas, ielūgumiem pieskaņotas, lapas, uz kurām viesi var rakstīt savus novēlējumu un piespraust tās pie sienas vai arī palūgt, lai viesi ierunā vēlējumus kā videosveicienu jūsu videokamerā, kas nolikta uz statīva kādā piemērotā vietā.

Paši varat izgatavot arī dāvaniņas kāzu viesiem un vecākiem, vedējiem. Padomājiet, kas jums ar līgavaini vislabāk padodas un lieciet lietā savu talantus! Galvenais ir īpaša idejas un dāvanas veidošanā ieliktais sirds siltums.

Kāzu torte

Kā zināms, tortes lielums un līdz ar to arī izmaksas atkarīgas no viesu skaita, tātad – jo vairāk viesu, jo lielāki tēriņi šajā pozīcijā, bet kaimiņos dzīvo kundze, kura cep tortes ne tikai savam priekam, bet arī pārdošanai. Varbūt ir vērts aiziet pie viņas uz tēju un aprunāties par šo jautājumu? Neaizmirstiet paņemt līdzi kādu cienastiņu!

Vakara vadītāja

Ja gribas, lai vedēji arī izklaidējas, ne tikai strādā jūsu kāzās, noteikti parādīsies jautājums par vakara vadītāju, kas nav lēts prieks, bet izklaides viesiem tāpat būs nepieciešamas, tāpēc jāmeklē alternatīvas. Dažreiz daļējas vakara vadītāja funkcijas var uzņemties mūziķi, kas savā programmā iekļaus arī kādas rotaļas, bet ja tas nav jūsu gadījums, varbūt atradīsies kāds atraktīvs draugs vai draudzene, kas labprāt uzņemtos šo pienākumu?

Secinājumi

Situācijas ir ļoti dažādas, un tās visas nav iespējams paredzēt, tāpēc šeit apkopoti tikai daži ieteikumi, kā var ietaupīt, rīkojot lielas kāzas. Galvenais esiet radoši un nebaidieties jautāt palīdzību citiem kāzu organizēšanā iesaistītajiem! Izmantojiet savus resursus gudri!


 

Foto: Pinterest.com

SAISTĪTIE RAKSTI
  • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

  • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

  • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?