FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kāzu dekorāciju plānošana: ar ko sākt?

image

Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

Dekoratoru Grundiiny Factory komanda piedāvā vadlīnijas, kurām sekojot soli pa solim, kāzu dekorāciju plānošanas process taps vienkāršāks un vēlamo rezultātu sasniegt būs ātrāk un vieglāk.

1) Saprotiet, ko īsti gribat, kas patīk, kas nepatīk. Visticamāk sāksiet ar to, ko noteikti negribat. Uzrakstiet to uz lapas. Bezgalīgajos interneta plašumos izvēlieties bildes un kādā laiskā, bet radošā vakarā pie vīna glāzes nesteidzīgā gaisotnē salieciet moodboard jeb sajūtu lapu. Lai kā turpinātos kāzu rīkošana, šīs pāris lapas būs labs pamats jebkuram, kas iesaistīsies kāzu plānošanā – radošākie ģimenes pārstāvji vai profesionāļi – viņiem tas palīdzēs noķert jūsu sajūtu.

2) Nebaidieties no trakām idejām. Tāpat kā nav divu vienādu cilvēku, arī kāzas ir unikāls pasākums. Neļaujieties klišejiskiem uzskatiem, nedomājiet, ko par to teiks apkārtējie, atļaujieties to, ko sirds kāro. Ticiet, ka sapņi, nonākuši prasmīga meistara rokās, pārtop īstenībā. Dekoratoru un kāzu rīkotāju sapnis ir klienti ar trakām idejām.

3) Sastādiet sarakstu. Visu, ko gribētos, kas liekas svarīgs. Arī kāzām ir pamata rāmis, kas vienkārši jāaizpilda, lai apjaustu darāmo darbu apjomu.

4) Pieņemiet lēmumu, vai kāzu dekorēšanu uzticēsiet profesionāļiem – kāzu rīkotājiem, dekoratoriem, kas piedāvā to, ko vēlaties – vai tomēr ienirsiet izaicinājumu jūrā un kāzu viruālo noformēšanu uzņemsieties paši? Apdomājiet rūpīgi, īpaši otrajā gadījumā, ja esat izlēmuši darboties paši, jo var pienākt brīdis, kad viss būs apnicis un jūs sāksiet atmest lietas un idejas, ko ir grūti, nav laika vai ir pārāk dārgi izdarīt. Ticiet, tā vienkārši būs! Neļaujiet tam notikt, jo pēc kāzām to parasti nožēlo. Gluži kā sportā – paveiciet maksimālo, un beigās tiksiet aplaimoti ar bezgalīgu laimības sajūtu, jo visu izdarījāt tā, kā patiešām gribējāt! 

5) Neaizmirstiet viesus! Lai arī valda uzskats, ka viesus iesaistīt nav pareizi, tas ir mīts. Mēs vienmēr iesakām to darīt, jo viesi grib būt piederīgi. Viņi ir laimīgi, ja var palīdzēt, justies nozīmīgi un būt daļa no jūsu dienas, jo uz kāzām taču neaicina grumpy kaimiņieni, kas jūs nesveicina kāpņu telpā un allaž ziņo kārtības sargiem par skaļo ballīti jūsu dzīvoklī. Viesi ir jūsu šīs dienas komanda un tikai kopā jūs šo dienu padarīsiet vēl lieliskāku. 

Visgrūtāk būs izpildīt pirmo punktu – pieņemt lēmumu – kādas kāzas es vēlos. Šai izvēlei būs pakārtoti visi pārējie punkti, bet cilvēka vēlmju labirinti atkarībā no sajūtām un iespējām mēdz mainīties. Der arī atcerēties, ka, lai cik precīzi kāzas būtu iztēlotas, realitāte ievieš savas korekcijas un rezultātā vienmēr ir jālavierē uz kompromisa robežas. Svarīgākais, lai dilemma – ko un kā – ir paša jaunā pāra ziņā, lai tas sakņojas viņu vērtībās un iespējās, un mammas lai šoreiz paliek atbalstītāju lomā. 

Un nu – atliek vien paņemt rakstāmo un pāris baltas lapas… Lai top!

Foto: Sandra Melnalksne Trēziņa
Modeļi: Jana Bajāre un Dāvis Bajārs
Dekorācijas un ziedi: Grundiiny Factory
Make up: Inese Vēvere
Mati: Zane Lāce
Kleita: Inga Berga-Bīriņa
Vīra tērps: Branchess
Kūka: Saldummānija
Šalles: Agnese Kirmuža
Auskari: Nela Strenge Gems

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

  • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

  • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

  • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

  • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.