FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Uz ko var un uz ko nevar taupīt precoties?

(2)
image

Nauda un finansiālie apstākļi ir tas šķērslis, pret kuru mūsdienās atduras ļoti daudzi asi prāti un spožas idejas. Vai tiešām arī kāzas jāatliek uz nezināmu laiku, ja vienīgais „pret” ir nevis abu vai viena nevēlēšanās, bet gan tieši maciņa biezums?

Vislabākajā variantā un sapņos, protams, naudiņa jau sen pirms kāzām iekrāta, dabūta mantojumā, vienkārši no gaisa nokritusi vai smagā darbā sapelnīta vai nu ārzemēs, vai vēl smagākā darbā tepat uz vietas, tomēr tā gadās salīdzinoši reti, tāpēc daudziem pāriem, kuri nolēmuši apprecēties, jārēķina, jāplāno un jādomā, uz ko var taupīt, uz ko nevar, kur, kā un ko var dabūt lētāk, un kas var palīdzēt.

Ļoti bieži dzirdēts viedoklis, ka kāzas ir tā reize, ka labāk kaut vai uz mūžu parādos iekrist, tomēr neko sev neliegt. Cik tas ir lietderīgi un atbilstoši jūsu pārim, katram jāizlemj pašam, tomēr ir skaidrs arī tas, ka ne visi var atļauties izdot nez cik tūkstošus.

Uz ko var taupīt?

 • Varbūt iespējams apprecēties, nerīkojot lielu balli? Galu galā ne jau vārīti kartupeļi šajos svētkos ir galvenais.
 • Kleita, lai arī kāzu kleita, tomēr ir un paliek tikai apģērba gabals, kuru tu vilksi vienu reizi mūžā (pat ja nāksies kādreiz precēties otrreiz, tu nevilksi taču to pašu kleitu!). Padomā, vai tiešām vajadzīgs par to izdot milzu naudu vai tomēr vari būt oriģinālāka un kleitu uzšūt pati, palūgt, lai to izdara mamma vai varbūt vari nopirkt vienkārši baltu kleitu lielveikalā?
 • Ja kāzas rīko vienkāršas un sirsnīgas tikai tuvo radu un draugu lokā, droši vari iztikt bez dzīvās mūzikas, bet diskos ierakstīt savas un līgavaiņa mīļākās dziesmas, kas saistās ar īpašiem dzīves brīžiem un par dažādiem gadījumiem atgādinās arī jūsu kopīgajiem draugiem. Skaties, lai izlase būtu pietiekami gara un dziesmas nesāktu atkārtoties jau pēc pirmās stundas! Turklāt padomā arī par kādām rotaļām un citām aktivitātēm, jo diez vai viesi gribēs tikai un vienīgi dejot.
 • Ja precies gada siltajā periodā, vari ietaupīt uz ziediem. Pirmkārt, nav obligāti jāizrotā visa ceremonijas vai svinību vieta no viena gala līdz otram, piemēram, baznīcā tāpat izskatās skaisti un svinīgi, bet par dzimtsarakstu nodaļas rotāšanu parasti jau ir padomāts. Arī viesu nami visbiežāk jau ir izrotāti, bet līgavas pušķi un piespraudi līgavainim vari izveidot pati, piemēram, no dārzā plūktiem ziediem. Ja tomēr izvēlies izmantot floristes pakalpojumus, bet tev pašai ir dārzs, vari piedāvāt viņai izmantot ziedus no tava dārza, tādējādi samazinot izmaksas.
 • Varbūt kādu no budžeta pozīcijām var segt kāds no radiem kā kāzu dāvanu? Vai, piemēram, ja kāda no tavām draudzenēm ir friziere vai manikīre, varbūt viņa var izdarīt savu darbu bez maksas, un jūs varat to uzskatīt par lielisku dāvanu kāzās?
 • Vari taupīt uz alkoholu, piemēram, pērkot to uz atlaidēm jau labu laiku iepriekš (bet tad jādomā, kur to turēt) vai arī atsakoties no tā varat, piemēram, nopirkt tikai mazliet šampanieša pirmajam tostam un pa glāzei pie kūkas, bet viesības pasludināt par bezalkoholisko kokteiļu vakaru. Tad jāparūpējas par to, lai viesiem būtu pieejami ļoti daudzi un dažādi bezalkoholiskie dzērieni un kokteiļu receptes.
 • Katram no mums ir savas idejas un iespējas, tāpēc turi acis plati vaļā un meklē nestandarta risinājumus. Ne vienmēr lētāk ir arī sliktāk, bieži tas ir tieši oriģinālāk un interesantāk!

 

Uz ko labāk netaupīt?

 • Pati kāzu diena būs daudz īsāka nekā jebkura cita – laiks paskries nemanot un visu nemaz nebūs iespējams atcerēties. Tāpēc ieteiktu netaupīt uz tām lietām, kas par skaisto notikumu atgādinās visu mūžu.
 • Uz mūžu kā laulības simbols paliks gredzeni, tāpēc tos vajadzētu izvēlēties ar apdomu un ņemt tieši tos, kas patiešām patīk, nevis tos, kas mazāk maksā, bet pašai liekas, ka izskatās ne visai labi.
 • ar laiku atmiņas pagaisīs, bet par skaisto notikumu atgādinās bildes un/vai video, tāpēc padomā labi, vai pietiks, ja ceremoniju pabildēs kāds no draugiem. Turklāt fotosesija diviem vien ir ne tikai brīžu iemūžināšana, bet arī lielisks piedzīvojums un iespēja pabūt gandrīz diviem vien.
 • Izvērtē prioritātes un netaupi uz to, kas jums abiem svarīgākais! Varbūt kāda visu mūžu ir sapņojusi par kleitu no dārgākā salona skatloga, bet cita vienmēr gribējusi izīrēt vissmalkāko auto, kādu spēj iedomāties. Kāzu diena būs lieliska, ja piepildīsi tajā savus sapņus (un nemaz nepamanīsi, ka kaut kas mazsvarīgs ir izlaists no darāmo darbu saraksta, vai esi izvēlējusies kādu lētāku pakalpojumu).

Secinājums

Patiesībā viss ir pavisam vienkārši – taupīt nedrīksti uz to, kas tev vai tavam līgavainim ir ļoti, ļoti svarīgi, bet visos pārējos budžeta punktos droši meklē zelta vidusceļu un padomā – varbūt no kādas pozīcijas vari atteikties pavisam, lai vairāk naudas atliktu pašam, pašam svarīgākajam?

Foto: Pinterest.com

Komentāri
 • Artis_Robalds 30.07.2013 14:05
  Uz fotogrāfu tiešām nevajag taupīt. Zinu vairākus cilvēkus, kuriem kauns rādīt savas kāzu bildes, jo fotogrāfs ir nav izdarījis to, ko viņam vajadzēja izdarīt... Galvenais, izvēloties fotogrāfu, - apskatītis viņa/ viņas iepriekšējos darbus, pievēršot uzmanību tam, lai viss būtu labā/ apmierinoša līmenī. Piemēram, lai nav tā, ka ir labas smukumbildes, bet reportažas daļa galīgi garām... Un svarīgi arī fotogrāfa attieksme, lai nav ta, ka uz kāzām atnāk šortos, deguns gaisā, un vakara daļu fočē ar īpašu uzaicinājumu, t.i. viņa vārdi: "Es te malā pasēdēšu, bet, kad ir kaut kas interesants, pasauciet!"Un domāju, ka var atrast arī labu fotogrāfu 100-150 Ls robežās. :)
 • Bante 23.06.2014 13:00
  Te ieteikts netaupīt uz gredzeniem, bet mēs tieši šo pozīciju esam atstājuši kā variantu ietaupīšanai, ja naudiņas pavisam aptrūksies. Gredzens nav obligāts atribūts, tādēļ tas var arī nebūt vispār. Var to iegādāt, piemēram, uz pirmo kāzu jubileju. Jo tā jau ir- ja pērk, tad pērk labu gredzenu visam mūžam. Protams, gribas jau to gredzenu, jo tur iekšā ir tas lielais simboliskais spēks, bet kā variants, kur ietaupīt, ja apstākļi spiež,tas, manuprāt, ir pieņemams.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

 • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

 • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

 • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

 • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.