FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Uz ko var un uz ko nevar taupīt precoties?

image

Nauda un finansiālie apstākļi ir tas šķērslis, pret kuru mūsdienās atduras ļoti daudzi asi prāti un spožas idejas. Vai tiešām arī kāzas jāatliek uz nezināmu laiku, ja vienīgais „pret” ir nevis abu vai viena nevēlēšanās, bet gan tieši maciņa biezums?

Vislabākajā variantā un sapņos, protams, naudiņa jau sen pirms kāzām iekrāta, dabūta mantojumā, vienkārši no gaisa nokritusi vai smagā darbā sapelnīta vai nu ārzemēs, vai vēl smagākā darbā tepat uz vietas, tomēr tā gadās salīdzinoši reti, tāpēc daudziem pāriem, kuri nolēmuši apprecēties, jārēķina, jāplāno un jādomā, uz ko var taupīt, uz ko nevar, kur, kā un ko var dabūt lētāk, un kas var palīdzēt.

Ļoti bieži dzirdēts viedoklis, ka kāzas ir tā reize, ka labāk kaut vai uz mūžu parādos iekrist, tomēr neko sev neliegt. Cik tas ir lietderīgi un atbilstoši jūsu pārim, katram jāizlemj pašam, tomēr ir skaidrs arī tas, ka ne visi var atļauties izdot nez cik tūkstošus.

Uz ko var taupīt?

 • Varbūt iespējams apprecēties, nerīkojot lielu balli? Galu galā, ne jau vārīti kartupeļi šajos svētkos ir galvenais.
 • Kleita, lai arī kāzu kleita, tomēr ir un paliek tikai apģērba gabals, kuru tu vilksi vienu reizi mūžā (pat ja nāksies kādreiz precēties otrreiz, tu nevilksi taču to pašu kleitu!). Padomā, vai tiešām vajadzīgs par to izdot milzu naudu vai tomēr vari būt oriģinālāka un kleitu uzšūt pati, palūgt, lai to izdara mamma vai varbūt vari nopirkt vienkārši baltu kleitu lielveikalā?
 • Ja kāzas rīko vienkāršas un sirsnīgas tikai tuvo radu un draugu lokā, droši vari iztikt bez dzīvās mūzikas, bet diskos ierakstīt savas un līgavaiņa mīļākās dziesmas, kas saistās ar īpašiem dzīves brīžiem un par dažādiem gadījumiem atgādinās arī jūsu kopīgajiem draugiem. Skaties, lai izlase būtu pietiekami gara un dziesmas nesāktu atkārtoties jau pēc pirmās stundas! Turklāt padomā arī par kādām rotaļām un citām aktivitātēm, jo diez vai viesi gribēs tikai un vienīgi dejot.
 • Ja precies gada siltajā periodā, vari ietaupīt uz ziediem. Pirmkārt, nav obligāti jāizrotā visa ceremonijas vai svinību vieta no viena gala līdz otram, piemēram, baznīcā tāpat izskatās skaisti un svinīgi, bet par dzimtsarakstu nodaļas rotāšanu parasti jau ir padomāts. Arī viesu nami visbiežāk jau ir izrotāti, bet līgavas pušķi un piespraudi līgavainim vari izveidot pati, piemēram, no dārzā plūktiem ziediem. Ja tomēr izvēlies izmantot floristes pakalpojumus, bet tev pašai ir dārzs, vari piedāvāt viņai izmantot ziedus no tava dārza, tādējādi samazinot izmaksas.
 • Varbūt kādu no budžeta pozīcijām var segt kāds no radiem kā kāzu dāvanu? Vai, piemēram, ja kāda no tavām draudzenēm ir friziere vai manikīre, varbūt viņa var izdarīt savu darbu bez maksas, un jūs varat to uzskatīt par lielisku dāvanu kāzās?
 • Vari taupīt uz alkoholu, piemēram, pērkot to uz atlaidēm jau labu laiku iepriekš (bet tad jādomā, kur to turēt) vai arī atsakoties no tā varat, piemēram, nopirkt tikai mazliet šampanieša pirmajam tostam un pa glāzei pie kūkas, bet viesības pasludināt par bezalkoholisko kokteiļu vakaru. Tad jāparūpējas par to, lai viesiem būtu pieejami ļoti daudzi un dažādi bezalkoholiskie dzērieni un kokteiļu receptes.
 • Katram no mums ir savas idejas un iespējas, tāpēc turi acis plati vaļā un meklē nestandarta risinājumus. Ne vienmēr lētāk ir arī sliktāk, bieži tas ir tieši oriģinālāk un interesantāk!

 

Uz ko labāk netaupīt?

 • Pati kāzu diena būs daudz īsāka nekā jebkura cita – laiks paskries nemanot un visu nemaz nebūs iespējams atcerēties. Tāpēc ieteiktu netaupīt uz tām lietām, kas par skaisto notikumu atgādinās visu mūžu.
 • Uz mūžu kā laulības simbols paliks gredzeni, tāpēc tos vajadzētu izvēlēties ar apdomu un ņemt tieši tos, kas patiešām patīk, nevis tos, kas mazāk maksā, bet pašai liekas, ka izskatās ne visai labi.
 • ar laiku atmiņas pagaisīs, bet par skaisto notikumu atgādinās bildes un/vai video, tāpēc padomā labi, vai pietiks, ja ceremoniju pabildēs kāds no draugiem. Turklāt fotosesija diviem vien ir ne tikai brīžu iemūžināšana, bet arī lielisks piedzīvojums un iespēja pabūt gandrīz diviem vien.
 • Izvērtē prioritātes un netaupi uz to, kas jums abiem svarīgākais! Varbūt kāda visu mūžu ir sapņojusi par kleitu no dārgākā salona skatloga, bet cita vienmēr gribējusi izīrēt vissmalkāko auto, kādu spēj iedomāties. Kāzu diena būs lieliska, ja piepildīsi tajā savus sapņus (un nemaz nepamanīsi, ka kaut kas mazsvarīgs ir izlaists no darāmo darbu saraksta, vai esi izvēlējusies kādu lētāku pakalpojumu).

Secinājums

Patiesībā viss ir pavisam vienkārši – taupīt nedrīksti uz to, kas tev vai tavam līgavainim ir ļoti, ļoti svarīgi, bet visos pārējos budžeta punktos droši meklē zelta vidusceļu un padomā – varbūt no kādas pozīcijas vari atteikties pavisam, lai vairāk naudas atliktu pašam, pašam svarīgākajam?

Raksta titulfoto: Einārs Freimanis

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

 • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

 • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

 • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

 • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

 • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!