FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kādi darbi darāmi, kad palikusi nedēļa līdz kāzām?

Autors:Elīna Rode
Ir skaidrs, ka kāzas pienāks ātrāk, nekā paspēsiet to apzināties, jo darāmā ir ļoti daudz. Kādi darbi darāmi, kad līdz kāzām palikusi tikai nedēļa? Ko var un ko nevar atlikt uz pēdējo brīdi?

Ja kāzas paredzētas vasaras vidū, jūs noteikti zināt, ka īsti izbaudīt silto sauli un laiskos rītus izdosies tikai pēc tām, jo atvaļinājuma pirmā daļa noteikti paies starp ziediem, kleitas mērīšanām, kurpju izvēli, galda kartēm un šampanieša plauktiem veikalos, ja vien jūsu budžets nav bezizmēra. Ir labi, ja lielajam notikumam esat sākuši gatavoties jau labu laiku pirms tam, bet, pat ja tas būs gads, ļoti iespējams, ka daži darbiņi nebūs izdarīti līdz pēdējam brīdim! Fantastiski, ja vismaz iepriekšējo dienu varēsiet pavadīt bez skriešanas, jo uztraukums, lai arī patīkams, tomēr mēdz piemeklēt arī pašus mierīgākos. Tāpēc būtu lietderīgi jau iepriekš sastādīt darāmo darbu grafiku un izlemt, ko un cik daudz atstāsiet uz pēdējo nedēļu, lai stress nebūtu graujošs un pienākumu saraksta gals redzams.

Līgavu pieredze

„Mana pirmskāzu nedēļa bija saplānota pa minūtēm. Gan man, gan vīram, gan vedējiem, gan vecākiem. Lai gan sākām gatavoties laicīgi, tomēr darāmie sīkumi bija palikuši gana daudz. Tā kā negribējām izgrūst milzu naudu par ballīti, dekorācijas gatavojām paši manas mammas, rokdarbnieces, vadībā, tāpēc gandrīz visu nedēļu jutāmies kā rokdarbu pulciņā. Arī daži draugi un vecmāmiņa bija piesaistīti palīdzēt. Lai gan visu laiku domāju par to, vai tik visu paspēsim, tā tomēr bija jautra un sirsnīga nedēļa. Ja uz pēdējo nedēļu būtu atstājuši tikai dekorāciju taisīšanu, tad to būtu izbaudījuši pilnībā,” stāsta Marta.

Zanes pēdējā nedēļa pirms kāzām bijusi vēl saspringtāka: „ Tā kā abi ar vīru dzīvojam ārzemēs un uz Latviju atbraucām tikai nedēļu pirms kāzām, atceros to kā vienu lielu skriešanu. Protams, iepriekš bijām rezervējuši visu rezervējamo, tomēr tāpat bija atlicis milzum daudz, ko darīt. Man pat kleitas vēl nebija! Pēdējā vakarā pirms kāzām rīkoju vecmeitu ballīti un tagad pavisam droši varu teikt, ka tā nebija laba ideja. Ne īsti izdevās izbaudīt meiteņu vakaru, ne arī biju izgulējusies kāzu dienā. Ja nu kaut kas nav jāatliek uz pēdējo brīdi, tad tā noteikti ir tieši ballīte – to vajag rīkot ātrāk, lai varētu kārtīgi izbaudīt.”

Turpretī Evai ir cita pieredze: „Pēc dabas esmu perfekcioniste un nevaru mierīgi gulēt, ja zinu, ka kaut kas nav izdarīts. Tāpat bija ar kāzām, tāpēc pēdējā nedēļā vairs nebija palicis nekas darāms. Pat ne sīkumi! Man pat pietrūka tā lielā gatavošanās, kas citiem. Tā kā biju paņēmusi atvaļinājumu, vispār nevarēju nosēdēt mierā – kāzām viss bija izdarīts, bet ne par ko citu tāpat padomāt nevar. Labāk atstājiet vismaz kaut ko darāmu arī pēdējam brīdim!

„Noteikti ņemiet atvaļinājumu pirms kāzām!” saka Ilze. „Protams, pēdējā nedēļā bija palikuši daži darbi, bet biju nolēmusi, ka visu atvaļinājumu izņemšu pēc kāzām, lai kārtīgi atpūstos kopā ar jauno vīru. Tā nebija pavisam laba ideja! Nesanāca ne kārtīgi pastrādāt, ne pievērsties kāzām. Zvanīja visas iesaistītās personas, bet es nevarēju kārtīgi sakoncentrēties. Domāju, ka būtu bijis daudz labāk, ja vienu atvaļinājuma nedēļu būtu izmantojusi pirms kāzām, lai nebūtu jāraujas uz visām četrām debespusēm vienlaikus.”

Secinājumi

Ja iespējams, neatlieciet uz pēdējo nedēļu neko, jo tāpat atradīsies, ko darīt – gan piemirsti sīkumu, gan pēdējā brīža idejas. Turklāt nedēļa pirms kāzām ir stipri īsāka par pārējām gada nedēļām – tā paskries nemanot! Ja jūtat, ka stress uzbrūk un šķiet, ka viss jau nokavēts, iesaistiet palīgus – mammas, brāļus, tētus, māsas, draugus, krustmātes – neviens no viņiem neatteiks un pat ar prieku piedalīsies gatavošanās procesā un gaidīšanas svētkos.

Un atcerieties – ja jūs kaut ko nepaspēsiet, pasaules gals neiestāsies! Kāzas tāpat notiks, vecāki būs saviļņoti un jums pašiem arī tauriņi vien pa vēderu lidināsies! Turklāt neviens no ciemiņiem taču nemaz nezina, ko jūs bijāt ieplānojuši, tāpēc arī nezinās, ka kaut ko neesat paspējuši. Izbaudiet gatavošanās procesu tāpat kā pašus svētkus!


 

Raksta titulfoto: Kristīne Stahanova