FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā izvēlēties kāzu noformējuma pamatkrāsu?

Autors:Inga Pizāne
Krāsa ir jūsu kāzu noformējuma (telpas, floristika, ielūgumi utt.) galvenais un vienojošais elements, tāpēc, izvēloties kāzu tematikas krāsu, rūpīgi apsveriet iespējas un krāsu saderību.

Pielāgojiet krāsas izvēli svinību vai ceremonijas vietai

Piemēram, ja plānojat laulāties un svinēt kāzas pie jūras, tad piemērotākā krāsa būtu zilā un baltā. Ja svinības notiek viesu namā, pievērsiet uzmanību telpu krāsām – paklājiem, mēbelēm utt. – un izvēlieties toņus, kas tur iederētos vislabāk. Ja kāzas ir paredzētas pilī vai greznā muižā, noteikti iederēsies karaliskas krāsas - zelts, sudrabs, vērts ir aplūkot arī apkārt esošās gleznas un iedvesmoties no tām! 

Iedvesmojieties no gadalaika

Smelieties iedvesmu no dabas. Tā jums neļaus kļūdīties. Ja rozā krāsu var pielāgot jebkuram gadalaikam, tad, piemēram, tumšie toņi vasarai un pavasarim īpaši nepiestāvēs. Tos varētu izmantot tikai kā akcentus. Rudenim izvēlieties spilgtus un drosmīgus toņus, pavasarim – gaišus un gaisīgus. Ziemā ļoti labi iederēsies čiekuru vai kanēļa brūnais ar balto – sniega krāsas elementu.

Veiciet izpēti

Izpētiet, kādas krāsu kombinācijas jums patīk vislabāk (un arī kādas krāsu kombinācijas ir modē) – izmantojiet interjera vai stila žurnālus, kā arī apmeklējiet mākslas galerijas un smelieties idejas krāsu kombinācijām tur. Izvēlieties kāzu noformējuma pamatkrāsu, piemēram, zilo, un tad pielāgojiet toņus (ūdens zilo, jūras zilo vai, piemēram, tumši zilo) un citas krāsas. Noteikti pievērsiet uzmanību, lai krāsas būtu vienlīdzīgas intensitātes toņoss, piemēram, lavandas krāsu un gaiši zilo, nevis, piemēram, tumši zilo un gaiši brūno.

Piešķiriet krāsām noskaņu

Izdomājiet, kādu noskaņu ar izvēlētajām krāsām vēlaties radīt kāzu svinībās. Mierīgu? Karalisku? Romantisku? Enerģisku? Piemēram, spēcīgu un enerģisku vasaras noskaņu radīs dzeltenā un šokolādes brūnā savienojums (iedomājieties saulespuķes un bites), kas būs lieliski piemērota modernām lauku kāzām. Bet, pievienojot, zelta toni – iegūsiet karaliskāku un Francijai raksturīgāku noskaņu.

Izpētiet mīļāko ziedu krāsas

Iespējams, gala lēmumu par kāzu noformējuma krāsu jums palīdzēs pieņemt pieejamie jūsu mīļāko ziedu toņi. Izpētiet, kādās krāsās tie ir pieejami, jo, piemēram, ziedu izvēle zilā krāsā būs daudz ierobežotāka nekā sarkanā vai dzeltenā krāsā.

Noformējuma rokraksts

Neaizmirstiet par iespēju izmantot vienādas krāsas noformējuma elementus dažādās vietās – pie durvīm, uz galdiem, griestiem u.tml. – tās var būt vienas krāsas lentes vai floristikas darbi, kas veidos jūsu kāzu noformējuma rokrakstu daudz precīzāk nekā viena liela dekorācija izvēlētajā krāsā.

Raksta titulfoto: Klaids Lielbiksis