FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Ziemas kāzu īpatnības, stili, tēmas un risinājumi

image

Kāzas, kas tiek svinētas ziemā, jau pašos pamatos ir netradicionālas un ļauj daudz lielāku vaļu citādākiem risinājumiem. Kāzu rīkotājas Agate Lūse un Dace Miezīte dalās padomos, kas jāņem vērā, rīkojot kāzas ziemā.

Agate Lūse, kāzu rīkotāja

Visgrūtāk laikam izvairīties no priekšstata, ka kāzas var būt tikai vai nu klasiskas (ar to mazo ziedu daudzumiņu un variācijām, kādas ir dabūjamas ziemā) vai arī ieturētas Ziemassvētku stilā. Latvijā tradicionāli kāzas tiek svinētas siltajos mēnešos, līdz ar to, visas kāzas, kuras tiks svinētas ziemā, jau pašos pamatos būs netradicionālas un atļaus daudz lielāku vaļu citādākiem risinājumiem.

Jārēķinās ar vairākām īpatnībām, ja tiek nolemts kāzas rīkot ziemā:

 • Telpām ir jābūt lielākām nekā vasaras kāzās, jo cilvēkiem nebūs dārzs vai parks, kur iziet pastaigāties, atpūsties no burzmas un aprunāties. Tāpēc būtu jāizvēlas vieta, kur ir vairākas telpas, kuras var iekārtot dažādos stilos un dažādiem mērķiem, piemēram, vienā telpā uzklāt svinību galdu, blakus telpā kafijas un deserta galdu vai atpūtas stūrīti, var arī atvēlēt atsevišķu telpu viesu fotografēšanās studijai.
   
 • Ir jārēķinās ar to, ka dienas gaisma ātri pazūd, līdz ar to, būs ļoti īss laiks fotosesijai pie dabīgās gaismas. Tādēļ vēlams fotosesiju rīkot agrāk no rīta, iespējams, apvienojot to ar līgavas izpirkšanu vai kādu citu pirms ceremonijas notiekošu aktivitāti. Jāmēģina arī atrast vieta telpās, kurās uzrīkot fotosesiju un grupu fotografēšanos, ja laukā ir ļoti auksts vai gluži pretēji - līst lietus.
   
 • Ziemā kāzas var sākt ātrāk un nebraukt jaunā pāra ceļojumā, bet kopā ar viesiem baudīt dažādu burvju un cirka mākslinieku uzstāšanos. Esam pasākumu sākuši plkst. 14:00 ar ceremoniju un viesu pieņemšanu vienā un tajā pašā ēkā, rīkojot šampanieša kokteiļu pieņemšanu un uzkodu bufeti klavieru pavadījumā. Esam rīkojuši masku balli, kur viesiem tiek izdalītas sejas maskas, vakarā skan Endrjū Loida Vēbera mūzikli un uzstājās kabarē mākslinieki. 
   
 • Galvenā lieta ir pieiet kāzu organizācijai citādāk nekā vasaras kāzās un izmantot visu to, ko piedāvā ziema un īpašās ziemas noskaņas. Iesaku izmantot krāsu gammas: balts, melns, zaļš, ļoti tumši zils, zelts, sudrabs.Interesantus risinājumus iespējams panākt ar materiāliem: kristāli, dažādu izmēru svečturi, mežģīnes, zelta un sudraba rotājumi un krelles.


Kāzu rīkotāja Dace Miezīte 

"Eņģeļu kāzas" ir kāzas, kur visu noformējumu klienti vēlas baltu. Bieži vien, lai radītu gaisīgāku un vieglāku sajūtu, tiek izmantotas spalviņas, kā arī ziedi tiek iekārti caurspīdīgos diegos. Mums šādu noformējumu parasti izvēlas gados jauni un ārkārtīgi romantiski noskaņoti pāri. Šādas kāzas tiek papildinātas ar romantiskiem priekšnesumiem, piemēram, ar pērļu baložu uzstāšanos un fotografēšanos kopā ar jauno pāri. Ziemas kāzām raksturīgs ir neliels koncerts vai fons profesionālu mūziķu izpildījumā.

Ziemas kāzas ar sarkano noformējumu varu iedalīt divos stilos:

 • Eleganti sarkanais ar balto. Piestāv gan greznai pilij, gan restorānam. Parasti kāzu vakars ir tikpat mierīgs un svinīgs kā pati baltā krāsa, taču ar spēcīgiem jautri sarkaniem akcentiem. Šo ideju izvēlas pāri, kuri ikdienā ir mierīgas un nosvērtas  personības. Līgavas, kuras izvēlas šo krāsu salikumu, parasti ir skaistas un sievišķīgas. Svarīgas ir detaļas arī kāzu inventārā, piemēram, tortes lāpstiņa un nazis ar jaunā pāra iniciāļiem, salūts ar jaunā pāra iniciāļiem, dekorēts tortes galds un jaunā pāra istabiņa.
   
 • Ziemassvētku noskaņa, kur pamatā ir zaļas skujas, kas papildinātas ar sarkaniem akcentiem. Šāds noformējums ir siltāks, mīļāks un ģimeniskāks.


Kāzām netradicionāls noformējums. To parasti izvēlās par sevi pārliecinātas un spēcīgas personības. Šiem pāriem parasti ir virs 30 un viņi ļauj izpausties kāzu dekoratoram, neierobežojot to ar konkrētām prasībām. Tikšanās laikā dekorators uzzina sev vajadzīgo informāciju, un pārējais pārim ir kā pārsteigums, kas līdz šim visiem ir paticis, un mani ikreiz pārsteidz ar to, cik ļoti personisks tas ir izdevies konkrētajam pārim.

Foto: Pinterest.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

 • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

 • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

 • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

 • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.