FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Ziemas kāzu īpatnības, stili, tēmas un risinājumi

image

Kāzas, kas tiek svinētas ziemā, jau pašos pamatos ir netradicionālas un ļauj daudz lielāku vaļu citādākiem risinājumiem. Kāzu rīkotājas Agate Lūse un Dace Miezīte dalās padomos, kas jāņem vērā, rīkojot kāzas ziemā.

Agate Lūse, kāzu rīkotāja

Visgrūtāk laikam izvairīties no priekšstata, ka kāzas var būt tikai vai nu klasiskas (ar to mazo ziedu daudzumiņu un variācijām, kādas ir dabūjamas ziemā) vai arī ieturētas Ziemassvētku stilā. Latvijā tradicionāli kāzas tiek svinētas siltajos mēnešos, līdz ar to, visas kāzas, kuras tiks svinētas ziemā, jau pašos pamatos būs netradicionālas un atļaus daudz lielāku vaļu citādākiem risinājumiem.

Jārēķinās ar vairākām īpatnībām, ja tiek nolemts kāzas rīkot ziemā:

 • Telpām ir jābūt lielākām nekā vasaras kāzās, jo cilvēkiem nebūs dārzs vai parks, kur iziet pastaigāties, atpūsties no burzmas un aprunāties. Tāpēc būtu jāizvēlas vieta, kur ir vairākas telpas, kuras var iekārtot dažādos stilos un dažādiem mērķiem, piemēram, vienā telpā uzklāt svinību galdu, blakus telpā kafijas un deserta galdu vai atpūtas stūrīti, var arī atvēlēt atsevišķu telpu viesu fotografēšanās studijai.
   
 • Ir jārēķinās ar to, ka dienas gaisma ātri pazūd, līdz ar to, būs ļoti īss laiks fotosesijai pie dabīgās gaismas. Tādēļ vēlams fotosesiju rīkot agrāk no rīta, iespējams, apvienojot to ar līgavas izpirkšanu vai kādu citu pirms ceremonijas notiekošu aktivitāti. Jāmēģina arī atrast vieta telpās, kurās uzrīkot fotosesiju un grupu fotografēšanos, ja laukā ir ļoti auksts vai gluži pretēji - līst lietus.
   
 • Ziemā kāzas var sākt ātrāk un nebraukt jaunā pāra ceļojumā, bet kopā ar viesiem baudīt dažādu burvju un cirka mākslinieku uzstāšanos. Esam pasākumu sākuši plkst. 14:00 ar ceremoniju un viesu pieņemšanu vienā un tajā pašā ēkā, rīkojot šampanieša kokteiļu pieņemšanu un uzkodu bufeti klavieru pavadījumā. Esam rīkojuši masku balli, kur viesiem tiek izdalītas sejas maskas, vakarā skan Endrjū Loida Vēbera mūzikli un uzstājās kabarē mākslinieki. 
   
 • Galvenā lieta ir pieiet kāzu organizācijai citādāk nekā vasaras kāzās un izmantot visu to, ko piedāvā ziema un īpašās ziemas noskaņas. Iesaku izmantot krāsu gammas: balts, melns, zaļš, ļoti tumši zils, zelts, sudrabs.Interesantus risinājumus iespējams panākt ar materiāliem: kristāli, dažādu izmēru svečturi, mežģīnes, zelta un sudraba rotājumi un krelles.


Kāzu rīkotāja Dace Miezīte 

"Eņģeļu kāzas" ir kāzas, kur visu noformējumu klienti vēlas baltu. Bieži vien, lai radītu gaisīgāku un vieglāku sajūtu, tiek izmantotas spalviņas, kā arī ziedi tiek iekārti caurspīdīgos diegos. Mums šādu noformējumu parasti izvēlas gados jauni un ārkārtīgi romantiski noskaņoti pāri. Šādas kāzas tiek papildinātas ar romantiskiem priekšnesumiem, piemēram, ar pērļu baložu uzstāšanos un fotografēšanos kopā ar jauno pāri. Ziemas kāzām raksturīgs ir neliels koncerts vai fons profesionālu mūziķu izpildījumā.

Ziemas kāzas ar sarkano noformējumu varu iedalīt divos stilos:

 • Eleganti sarkanais ar balto. Piestāv gan greznai pilij, gan restorānam. Parasti kāzu vakars ir tikpat mierīgs un svinīgs kā pati baltā krāsa, taču ar spēcīgiem jautri sarkaniem akcentiem. Šo ideju izvēlas pāri, kuri ikdienā ir mierīgas un nosvērtas  personības. Līgavas, kuras izvēlas šo krāsu salikumu, parasti ir skaistas un sievišķīgas. Svarīgas ir detaļas arī kāzu inventārā, piemēram, tortes lāpstiņa un nazis ar jaunā pāra iniciāļiem, salūts ar jaunā pāra iniciāļiem, dekorēts tortes galds un jaunā pāra istabiņa.
   
 • Ziemassvētku noskaņa, kur pamatā ir zaļas skujas, kas papildinātas ar sarkaniem akcentiem. Šāds noformējums ir siltāks, mīļāks un ģimeniskāks.


Kāzām netradicionāls noformējums. To parasti izvēlās par sevi pārliecinātas un spēcīgas personības. Šiem pāriem parasti ir virs 30 un viņi ļauj izpausties kāzu dekoratoram, neierobežojot to ar konkrētām prasībām. Tikšanās laikā dekorators uzzina sev vajadzīgo informāciju, un pārējais pārim ir kā pārsteigums, kas līdz šim visiem ir paticis, un mani ikreiz pārsteidz ar to, cik ļoti personisks tas ir izdevies konkrētajam pārim.

Raksta titulfoto: Kristīne Stahanova

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

 • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

 • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

 • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

 • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

 • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!