FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Tavs Vintage stila kāzu ceļvedis

Autors:Inga Pizāne
Vintage kāzu pamatā ir ne tikai to antīkā, bet arī videi draudzīgā būtība, jo, lai kāzām piešķirtu vintage izskatu, jums noteikti būs jāizmanto antīki priekšmeti, lietotas drēbes, dabas materiāli, un, ja būsiet pietiekami drosmīgi, varbūt pat second-hand kāzu kleita. Ir jāpārdomā katra detaļa, lai saglabātu vintage kāzu dabisko un trauslo būtību. 

Vārds vintage cēlies no franču valodas, un tas ir apzīmējums izturētam, labam vīnam. Tulkojot no angļu valodas, vintage nozīmē vecs, antīks. Raksturojums – augsta kvalitāte, nezūdoša vērība, klasika.

Vintage kāzu kleita

Iedomājieties 50.gadu filmas: „Brokastis Tifānijā”, „Vējiem līdzi”, „Kasablanka” – vai tiešām tajās redzētais šarms, skaistie tērpi un elegance – kādu var atstāt vienaldzīgu?

Attiecībā uz vintage kāzu kleitas izvēli – jums ir divi varianti: izvēlēties izveidot pilnīgi kāzu kleitu vai – būt drosmīgai un otrreizēji izmantot jau gatavu vintage kāzu kleitu, tādējādi pilnīgi saglabājot vintage kāzu stila ideju. Ja izvēlaties otro variantu, tad, lūk, daži ieteikumi:

  • Izvairieties kleitu pirkt internetveikalā – cilvēkiem gadu gaitā ir mainījusies gan stāja, gan ķermeņa aprises, tāpēc vislabāk vintage kleitu pirkt, to pielaikojot.
  • Kārtīgi aplūkojiet, vai uz kleitas nav traipu, jo diez vai tie būs viegli nomazgājami, ja atrodas uz kleitas vairākus desmitus gadu.
     

Kāzu svinību vieta

Atrast svinību vietu, kas izstaro vintage šarmu un ko varēsiet atļauties, ir grūtāk, nekā jūs domājat, jo šādās vietās parasti ir papildu piemaksas par vēsturisko telpu un antīko mēbeļu izmantošanu (cenas bieži vien ir pārmērīgi augstas). Tāpēc lētāks variants būtu iznomāt kādu citu vietu un izdekorēt to, piemērojot vintage stilam – iznomājot antīkos krēslus, galdus, lustras, svečturus un galda pārklājus, kā arī izvēloties piemērotas ziedu dekorācijas. 

Ja tomēr izvēlaties „gatavu” vintage kāzu svinību vietu, kas varētu būt kāda antīka stila telpa pilī vai viesnīcā vai arī kāda īpašā stilā veidota telpa viesu namā, tad precizējiet dažus jautājumus, piemēram, noskaidrojiet to, kādas ir soda sankcijas par to, ja kāda mēbele tiek nosmērēta, vai sveces, kas atrodas svečturos, var dedzināt u.tml. lietas, kas varbūt sākumā šķiet pašsaprotamas.

Ziedi kāzās

Vintage stilam raksturīgākās puķes ir dārza neļķes, dālijas, peonijas, rozes (vecrozā), puķuzirnīši un gladiolas. Krāsas ziņā (ne tikai ziedos) vintage kāzām atbilstošākie būs pasteļtoņi – pasteļrozā, pērļu krāsa, pasteļzilais tonis, smilškrāsa, krēma krāsa, sviesta dzeltenā un ogles pelēkā. Ziedu sakārtojuma stils gadu laikā ir mainījies – no parastiem puķu pušķiem līdz sīki izstrādātiem veidojumiem.

Kāzu transports

Transports bieži vien ir kāzu tēmas pirmais rādītājs, tāpēc bez šaubām arī mašīnai ir jābūt pieskaņotai vintage stilam.

No Rietumu modeļiem vintage kāzām visatbilstošākie ir Bentley, Rolls Royce, Jaguar, Tiffany un Buick, taču nevajadzētu aizmirst arī par Latvijā pieejamajiem Padomju Savienības ražojumiem – Volgu, Čaiku, Moskvich un citus. Arī šie modeļi lieliski iederēsies vintage kāzu tematikā, bet te gan vajadzētu izdomāt vienotu stilu vintage kāzām, kas varētu pilnībā būt arī Padomju Savienības stila kāzas. Ja kāzās nevēlaties izmantot auto, vasarā ir lieliska iespēja braukt ar vintage jeb veclaiku stila velosipēdiem, kas padarīs gaisotni vēl romantiskāku. Šādi velosipēdi nav tālu jāmeklē: ja neviens šāds eksemplārs nav palicis vecvecāku šķūnī, tad to noteikti varat iznomāt.

Vintage kāzu torte

Vintage stila kāzu tortē galvenais, protams, ir izskats. Tortes krāsa būtu noteikti jāsaskaņo ar Jūsu izvēlēto vintage kāzu krāsu. Tortes dekorācijā varētu izmantot ziedus, sarkanas satīna lentas, dimantu vai pērļu vizuļus un piespraudes. Bet jebkurā gadījumā Jums ir iespēja tortes dizainu piemērot savai iecienītākai tortes garšai – tāpēc par to varat neuztraukties.

Par ko vēl būtu vērts padomāt?

Noteikti izdomājiet, kādu vēlaties savu vecmeitu ballīti – vai pieskaņosiet to kopējam vintage kāzu stilam? Kādu frizūru izvēlēties kāzu dienai? Kā izskatīsies topošais vīrs? Smelieties idejas vecāku mājās - bēniņos, 50.gadu filmās, internetā un galu galā uzticieties arī savai sajūtai par to, kādām ir jābūt vintage stila kāzām.

 

Foto: Pinterest.com
Raksta titulfoto: Sandija Veikša