FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Ziemas kāzas – svini savu sapņu piepildījumu

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

Lai arī mūsdienās senie rituāli un paražas tiek mainītas un papildinātas ar ko jaunu, saikne ar dabu tiek meklēta arī mūsdienās. Laulību ceremonija mežā vai pie jūras, varbūt pat savas dzimtas mājas pagalmā, vai kāzu svinības skaisti dekorētā šķūnī vairs neizraisīs lielu izbrīnu, jo, kā saka – viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Citam atgriešanās pie tradīcijām tiek meklēta simboliski – ar svinību vietas, gredzenu, kāzu tērpa vai varbūt gadalaika izvēli.

Un patiesi – kāzas ziemā ir kas īpašs. Gluži kā Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas vijas neredzamas mistērijas tīklos, arī kāzas ziemā saistās ar ko maģisku, ļoti romantisku un mīļu.

Veidojot ziemas kāzas, pārim ir lielāka iespēja izcelties ar pavisam it kā ikdienišķām lietām un sīkumiem, kas kāzu viesiem paliks atmiņā vēl ilgi. Un gluži saprotami – jo kāzas ziemā, salīdzinājumā ar kāzām vasarā ir retums, tas ir kas mazāk zināms un mazāk baudīts. Karstvīna krūze pēc laulības ceremonijas jaunajam pārim un viesiem var šķist daudz īpašāka par atdzesēta šampanieša glāzi lielā vasaras tveicē. Arī romantiskā noskaņa, ko iespējams radīt ziemā, var šķist daudz īstāka un maģiskāka, turklāt kāzu fotogrāfijās tiek radīta pasakas noskaņa, kādu redzam skaistākajās reklāmās vai filmu kadros.


Foto: Pinterest

Iemesls svinēt kāzas ziemā katram pārim, protams, būs savs – vienam tā būs mīlestība pret šo gadalaiku vai īpašs datums, citam tās būs zemākas izmaksas, plašākas izvēles iespējas un pieejamāks piedāvājums. Vēl citam tā būs iespēja kāzas svinēt tūlīt.

Kāzu izmaksas ziemā, nenoliedzami, ir tikai viens no lielākajiem bonusiem. Tāpat arī dažādu kāzu pakalpojumu sniedzēju – svinību vietas, kāzu fotogrāfu, kāzu muzikantu, dekorētāju un citu iesaistīto pušu – pieejamība ir daudz lielāka. Un nebūt nav jāsatraucas, ka fotogrāfa pirksti būs nosaluši un izpaliks skaistās bildes, vai arī, ka kāzu dekorācijas ziemā būs blāvas un aukstas. Dekorāciju izvēle un noformējums var radīt vēl lielāku akcentu un efektu, nekā dabas pilnbrieda laikā.


Foto: Pinterest

Turklāt ar dažādām dekorācijām un simboliem iespējams radīt pavisam pasakainas ziemas noskaņu pat gadījumā, ja baltais sniegs aiz loga ir aizmirsis uzsnigt un saņemam tikai pelēkus nokrišņus. Daudz, daudz sveces, garas, baltas, siltas šalles vai pledi, kas kontrastē ar sārtām ogām un sulīgiem pīlādžiem, rieksti, skujas, čiekuri, kamīns, kāds slidu pāris fotosesijai vai baltas ragavas, un jūs abi savu tuvāko cilvēku lokā – tā ir pavisam reāla jūsu abu ziemas pasaka. Bet, ja tomēr laikapstākļi lutina ar pūkainu un baltu sniega segu, tad zirga kamanas var padarīt mičošanas rituālu sajūtām jo bagātāku.


Foto: Pinterest

Arī kāzu tērpa izvēle ziemā paredz iespēju ietērpties dažādos gaumīgos aksesuāros, kas kopējo noskaņu padarīs vēl krāšņāku un kāzu fotogrāfijām piešķirs papildu šarmu, noskaņu un pat rakstu un tekstūras dažādību. Līgava savam iznācienam var izvēlēties ko siltu un tajā pašā laikā elegantu, un modernu – skaistu kažokādas mēteli vai samta apmetni, ko papildināt ar īpašiem garajiem cimdiem. Ir daudz vairāk vietas fantāzijai un iespējām tērpu variēt vakara gaitā. Lai arī līgavaiņa apģērbs pamatā daudz neatšķirsies no vasaras varianta, arī topošais vīrs sava tēla spilgtināšanā var izmantot dažādus akcentus, turklāt nav jāsatraucas par smokingu un lielo tveici, kādu var nākties piedzīvot kāzās vasaras vidū.

Iespējams, svinot savu lielo dienu kādā skaistā ziemas dienā, no kāzu viesiem saņemsiet vairāk sajūsmas un labvēlības, nekā vasarā, un ne tikai tāpēc, ka šāda pieredze tiem nav bijusi tik bieža, bet arī tāpēc, ka, visticamāk, iepriekšējā nedēļā viņi nebūs piedalījušies vēl kādās citās kāzās. Vasara ir notikumiem bagāts un pieblīvēts laiks – nereti brīvdienas tiek saplānotas pirms vēl vasara pilnvērtīgi ir sākusies – tiek plānotas ģimenes brīvdienas, ceļojumi, piecas citas kāzas, taču ziemas sezonā tieši jūsu kāzas būs īpašas ne tikai jums, bet arī ļoti gaidītas no jūsu viesu puses.

Pēdējos gados arvien biežāk jaunie pāri izvēlas rīkot kāzas nedēļas vidū, arī starp Ziemassvētkiem un Jaungadu un, kāpēc gan ne – daudziem šīs ir brīvas dienas jebkurā gadījumā, turklāt nereti svinību vietas piedāvā vēl izdevīgākus risinājumus un īpašos piedāvājumus.

Laikapstākļi visnotaļ ir faktors, par ko uztraucas teju katra līgava (un nereti par to liek satraukties arī citiem!), taču kāzām ziemā ir tā brīnišķā burvība, ka pa iespējamajiem laikapstākļiem nav jāsatraucas, jo visi gatavojas un noskaņojas aukstam laikam un iespējamiem nokrišņiem. Viesi būs atbilstoši ģērbušies, un lielākā daļa kāzu aktivitāšu tik un tā risināsies iekštelpās.

Teju nekas nevar noiet greizi, laikapstākļi var tikai iepriecināt – uzsniegot skaistam sniegam.

Raksta titulfoto: Guna Rubule