FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Ziemas kāzas – svini savu sapņu piepildījumu

image

Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

Lai arī mūsdienās senie rituāli un paražas tiek mainītas un papildinātas ar ko jaunu, saikne ar dabu tiek meklēta arī mūsdienās. Laulību ceremonija mežā vai pie jūras, varbūt pat savas dzimtas mājas pagalmā, vai kāzu svinības skaisti dekorētā šķūnī vairs neizraisīs lielu izbrīnu, jo, kā saka – viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Citam atgriešanās pie tradīcijām tiek meklēta simboliski – ar svinību vietas, gredzenu, kāzu tērpa vai varbūt gadalaika izvēli.

Un patiesi – kāzas ziemā ir kas īpašs. Gluži kā Ziemassvētku gaidīšanas laiks, kas vijas neredzamas mistērijas tīklos, arī kāzas ziemā saistās ar ko maģisku, ļoti romantisku un mīļu. Veidojot ziemas kāzas, pārim ir lielāka iespēja izcelties ar pavisam it kā ikdienišķām lietām un sīkumiem, kas kāzu viesiem paliks atmiņā vēl ilgi. Un gluži saprotami – jo kāzas ziemā, salīdzinājumā ar kāzām vasarā ir retums, tas ir kas mazāk zināms un mazāk baudīts. Karstvīna krūze pēc laulības ceremonijas jaunajam pārim un viesiem var šķist daudz īpašāka par atdzesēta šampanieša glāzi lielā vasaras tveicē. Arī romantiskā noskaņa, ko iespējams radīt ziemā, var šķist daudz īstāka un maģiskāka, turklāt kāzu fotogrāfijās tiek radīta pasakas noskaņa, kādu redzam skaistākajās reklāmās vai filmu kadros.


Foto: Pinterest

Iemesls svinēt kāzas ziemā katram pārim, protams, būs savs – vienam tā būs mīlestība pret šo gadalaiku vai īpašs datums, citam tās būs zemākas izmaksas, plašākas izvēles iespējas un pieejamāks piedāvājums. Vēl citam tā būs iespēja kāzas svinēt tūlīt. Kāzu izmaksas ziemā, nenoliedzami, ir tikai viens no lielākajiem bonusiem. Tāpat arī dažādu kāzu pakalpojumu sniedzēju – svinību vietas, kāzu fotogrāfu, kāzu muzikantu, dekorētāju un citu iesaistīto pušu – pieejamība ir daudz lielāka. Un nebūt nav jāsatraucas, ka fotogrāfa pirksti būs nosaluši un izpaliks skaistās bildes, vai arī, ka kāzu dekorācijas ziemā būs blāvas un aukstas. Dekorāciju izvēle un noformējums var radīt vēl lielāku akcentu un efektu, nekā dabas pilnbrieda laikā.


Foto: Pinterest

Turklāt ar dažādām dekorācijām un simboliem iespējams radīt pavisam pasakainas ziemas noskaņu pat gadījumā, ja baltais sniegs aiz loga ir aizmirsis uzsnigt un saņemam tikai pelēkus nokrišņus. Daudz, daudz sveces, garas, baltas, siltas šalles vai pledi, kas kontrastē ar sārtām ogām un sulīgiem pīlādžiem, rieksti, skujas, čiekuri, kamīns, kāds slidu pāris fotosesijai vai baltas ragavas, un jūs abi savu tuvāko cilvēku lokā – tā ir pavisam reāla jūsu abu ziemas pasaka. Bet, ja tomēr laikapstākļi lutina ar pūkainu un baltu sniega segu, tad zirga kamanas var padarīt mičošanas rituālu sajūtām jo bagātāku.


Foto: Pinterest

Arī kāzu tērpa izvēle ziemā paredz iespēju ietērpties dažādos gaumīgos aksesuāros, kas kopējo noskaņu padarīs vēl krāšņāku un kāzu fotogrāfijām piešķirs papildu šarmu, noskaņu un pat rakstu un tekstūras dažādību. Līgava savam iznācienam var izvēlēties ko siltu un tajā pašā laikā elegantu, un modernu – skaistu kažokādas mēteli vai samta apmetni, ko papildināt ar īpašiem garajiem cimdiem. Ir daudz vairāk vietas fantāzijai un iespējām tērpu variēt vakara gaitā. Lai arī līgavaiņa apģērbs pamatā daudz neatšķirsies no vasaras varianta, arī topošais vīrs sava tēla spilgtināšanā var izmantot dažādus akcentus, turklāt nav jāsatraucas par smokingu un lielo tveici, kādu var nākties piedzīvot kāzās vasaras vidū.

Iespējams, svinot savu lielo dienu kādā skaistā ziemas dienā, no kāzu viesiem saņemsiet vairāk sajūsmas un labvēlības, nekā vasarā, un ne tikai tāpēc, ka šāda pieredze tiem nav bijusi tik bieža, bet arī tāpēc, ka, visticamāk, iepriekšējā nedēļā viņi nebūs piedalījušies vēl kādās citās kāzās. Vasara ir notikumiem bagāts un pieblīvēts laiks – nereti brīvdienas tiek saplānotas pirms vēl vasara pilnvērtīgi ir sākusies – tiek plānotas ģimenes brīvdienas, ceļojumi, piecas citas kāzas, taču ziemas sezonā tieši jūsu kāzas būs īpašas ne tikai jums, bet arī ļoti gaidītas no jūsu viesu puses.

Pēdējos gados arvien biežāk jaunie pāri izvēlas rīkot kāzas nedēļas vidū, arī starp Ziemassvētkiem un Jaungadu un, kāpēc gan ne – daudziem šīs ir brīvas dienas jebkurā gadījumā, turklāt nereti svinību vietas piedāvā vēl izdevīgākus risinājumus un īpašos piedāvājumus.

Laikapstākļi visnotaļ ir faktors, par ko uztraucas teju katra līgava (un nereti par to liek satraukties arī citiem!), taču kāzām ziemā ir tā brīnišķā burvība, ka pa iespējamajiem laikapstākļiem nav jāsatraucas, jo visi gatavojas un noskaņojas aukstam laikam un iespējamiem nokrišņiem. Viesi būs atbilstoši ģērbušies, un lielākā daļa kāzu aktivitāšu tik un tā risināsies iekštelpās. Teju nekas nevar noiet greizi, laikapstākļi var tikai iepriecināt – uzsniegot skaistam sniegam.

Lai savu ziemas pasaku ieliktu rāmjos un tai iedotu savu pili, kā lielisks variants savas jaunās ģimenes dzimšanas dienai ir kāzas Svētku Pilī.


Foto: Svētku Pils

Svētku Pils ziemas piedāvājums derēs gan pāriem, kas jau laikus izsapņojuši savas baltās un neparastās ziemas kāzas, gan arī pāriem, kas dzīvē vadās pēc mirkļa sajūtām. Vai vienmēr nepieciešams gads vai pusgads kāzu plānošanai? Nē! Kāpēc gan neizlaist lielo plānošanas un meklēšanas daļu, ja Svētku Pils piedāvā ne tikai baltu piedzīvojumu, bet arī pārsteidzošu cenu, kurā iekļauts itin viss – visas Svētku Pils svinību telpas, visi numuri ar 54 guļvietām, pilna ēdienkarte vakariņām un brokastīm, uzkodas un šampanieša piramīda, dekorācijas, viesmīļi un apkalpošana, un pat kāzu torte! Viss, par ko jums nepieciešams padomāt pašiem, ir fotogrāfs, kāzu vadītājs (ja ir tāda vēlme), kāzu štātes un savi vismīļākie kāzu muzikanti – par visu pārējo ir parūpējusies Svētku Pils.Foto: Svētku Pils

Svētku Pils ir salīdzinoši jauna kāzu un svinību vieta Daugavas krastā ar gleznainu skatu uz Doles muižas parku, turklāt atrodas tikai 15 minūšu braucienā no Rīgas centra, tomēr, esot šeit, sajūtas aizved daudz tālāk... Par to, vai šajā pilī mājo arī jūsu ziemas pasaka, atliek tikai pārliecināties pašiem.

Svētku pils – svini savu sapņu piepildījumu!

Raksta titulbilde: Mārcis Baltskars

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

  • Rudens kā jau rudens – ruds, dzestrs un apcerīgs. Tomēr rudenī ir kāds īpašs brīdis, kad daba tērpjas zeltainos, piesātināti sulīgos toņos. Saule rudenī vairs nepakāpjas tik augstu virs horizonta, tās gaisma kļuvusi rāmāka, noslēpumaināka. Rudens fotogrāfijām piemīt īpašs šarms – tājās jūtams dabas pilnbrieds, dominē piesātinātas krāsas un jaušama maģiska noskaņa. Tāds ir arī rudens atspulgs kāzu fotogrāfijās – košs un majestātisks! Lai Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo Tevi zelta rudenim!

  • Noteikti būs dzirdēts teiciens, ka ir cilvēki, kas izbauda lietu un ir tādi, kas vienkārši salīst. Gluži tāpat ir ar lietainu kāzu dienu - to var izbaudīt, iemūžinot trakulīgās vai mākslinieciskās fotogrāfijās, vai arī uztvert kā traģēdiju un, īdzīgi soļojot cauri peļķēm, nodoties skumjām vai briestošai histērijai.

  • Priežu sils. Piejūras smaržas. Virši! Neuzbāzīgais, violeti maigais tonis un atmiņas par ziemā dzerto zāļu tēju ar krietnu karoti tumšā, mazliet rūgtenā viršu medus. Virši zied un virši vilina, ne vien bites, bet arī mūs! Doties iekšā bagātīgi ziedošajā meža pļavā, lai sajauktos ar rudens krāsām un iemūžinātu tās dabas iedvesmotās fotogrāfijās! Virši, kas glaužas pie kājām, virši pušķos un līgavas matos, virši kāzu dekorācijās – Latvijas fotogrāfu bildes iedvesmo doties dabā! Violetā fotosesijā!