FB Pixel
e-veikals Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kā neapjukt, plānojot kāzas - no saderināšanās līdz kāzām

Autors:Madara Karlsberga / PRECOS
Pirmais jautājums, kas rodas, plānojot kāzas, ir: "Ar ko lai sāk?" Kā neapjukt lielajā plānošanas virpulī? Sāciet ar saderināšanās ballīti! Nosviniet gaidāmo notikumu un, pirms plānojat kāzas, izsapņojiet tās.

9 – 12 mēneši pirms kāzām

Pirmais solis: Ar ko lai sāk? Tā vietā, lai kristu panikā un emociju lēkmēs, vispirms savu saderināšanos nosviniet! Sarīkojiet nelielu ballīti – uzaiciniet tuvākos draugus un radus, paziņojot viņiem par gaidāmo notikumu. Turklāt – šīs ballītes organizēšana būs kā maza iesildīšanās pirms lielās kāzu dienas plānošanas.

Otrais solis: Izvēlieties vedējus! Viņi ne tikai būs jūsu labā roka kāzu plānošanā, bet arī mazinās jūsu uztraukumu, atnākot ciemos ar vīna pudeli, šokolādi un mierīgi visu izrunājot.

Trešais solis: Kāzu budžets. Lai plānotu kāzas, ir jāzina, cik liels būs kāzu budžets. Šis solis ietekmēs visu plānošanu – katru reizi, ieskatoties budžetā, varēsiet secināt – ko jūs varat atļauties un ko – ne.

Ceturtais solis: Ieskicējiet kāzu plānošanas darbiņus un izlemiet, kuri jums ir svarīgākie un apjomīgākie kāzu plānošanas elementi – kāzu kleita/uzvalks, svinību vieta, dekorācijas, fotogrāfs – un pamazām sāciet pētīt pakalpojumu sniedzējus. Neaizmirstiet savā starpā pienākumus sadalīt. Bieži līgavas stresa iemesls ir tieši līgavaiņa neiesaistīšanās kāzu plānošanā.

Piektais solis: Viesu skaita uzmetums – tas jums būs vajadzīgs, lai turpmāk plānotu svinību vietas izvēli, kā arī pasūtītu ielūgumus un tml.

6 – 8 mēneši pirms kāzām

Sestais solis: Ap šo laiku līgavas kļūst arvien uztrauktākas. Plānošanas laikā nepametiet novārtā savas attiecības. Parunājiet arī par citām tēmām, un, lai izvēdinātu galvu, aizejiet romantiskās vakariņās ārpus mājas vai dodieties uz kino!

Septītais solis: Pusgads pirms kāzām – īstais laiks, kad jādomā par iesniegumu laulības reģistrācijai. Īpaši steidzami tas ir tādā gadījumā, ja precaties vasarā, jo tad ir lielāka varbūtība, ka jūsu vēlamais datums varētu būt aizņemts.

Astotais solis: Svinību vietas rezervēšana, kā arī īstais laiks, lai izstaigātos pa kāzu saloniem un atrastu kāzu kleitu. Ja kleitu ir plānots šūt, tad šis ir brīdis, lai atrastu piemērotāko kāzu kleitas šuvēju.

2 – 5 mēneši pirms kāzām

Devītais solis: Kāzu ielūgumi parasti tiek izsūtīti 2-3 mēnešus pirms kāzām, tāpēc laicīgi noskaidrojiet viesu adreses vai saplānojiet viņu apciemošanu, ja domājat ielūgumus izsniegt personīgi.

Desmitais solis: Florista, fotogrāfa un video operatora izvēle. Šajā laika posmā floristam/ziedu salonam, fotogrāfam un video operatoram jau vajadzētu būt apstiprinātiem.

FOTO: Andris Sproģis

Vienpadsmitais solis: Kāzu galds. Kad svinību vieta ir izvēlēta, jāpadomā par kāzu galda klājējiem. Šis ir īstais laiks, lai brauktu degustācijās un padomātu par to, ko jūs vēlaties redzēt uz kāzu galda.

Divpadsmitais solis: Laulību gredzenu iegāde. Vispirms jau vienojieties par gredzenu materiālu, kā arī izdomājiet, vai gredzenu pirksiet vai pasūtīsiet. Individuāls pasūtījums noteikti aizņem vairāk laika, bet tas noteikti ir tā vērts, jo ir iespēja iegavēt kaut ko ļoti mīļu un personisku.

1 mēnesis pirms kāzām

Trīspadsmitais solis: Apzvaniet visus pakalpojumu sniedzējus un pārbaudiet, vai viss spēkā.

Četrpadsmitais solis: Līgavām ieteicams iemēģināt savu kāzu frizūru un make-up, lai kāzu dienā nav nevajadzīgu pārsteigumu.

Piecpadsmitais solis: Kad viss ir izdarīts, izbaudiet taureņus vēderā un gaidiet Lielo dienu!

FOTO: Laura Viļuma


Raksta titulfoto: Ainārs Mazjānis