FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kā padarīt kāzas skaistas sev un viesiem

image

Visbrīnišķīgākās ir tās kāzas, kur rūpība un uzmanība ir pievērsta ne tikai līgavai un līgavainim, bet arī kāzu viesiem. Šeit nedarbojas noteikti etiķetes standarti vai noteikumi, bet gan jaunā pāra, vedēju vai kāzu rīkotāju uzņēmība un vēlme šo dienu padarīt skaistu un neaizmirstamu visiem.

Šo ielūdzu, to ne

Kāzu ielūgumi vienmēr tiek adresēti noteiktai personai, personām kā pārim vai ģimenei. Nereti līgavai un līgavainim nākas sastapties ar jautājumu, vai uz kāzām aicināt pāri, pat ja viens no šiem cilvēkiem ir tik tikko pazīstams. Kā paredz etiķete – uz kāzām tomēr būtu jāuzaicina pāris. Tomēr, ja budžets ir ierobežots vai kāzas vēlas personiskas ar tuvākajiem cilvēkiem, tad nereti tiek lemts par labu vienai personai. Iespējams, šeit būtu vērts novērtēt ielūdzamā pāra attiecību statusu un ilgumu – ja tas ir cienījams, precēts pāris gados, nebūtu atbilstoši ielūgt vienu personu, bet, ja tas ir tuvs draugs vai draudzene, kura nesen ir iepazinusies ar savu otro pusīti, būtu pieļaujams uzaicināt vienu cilvēku. Galvenais atcerēties – kāzas ir jūsu diena, tajās ir jābūt cilvēkiem, ko vēlaties redzēt abi!

Saņemot ielūgumu uz kāzām, kas neparedz ierašanos divatā, nav labais tonis lūgt jaunajam pārim iespēju ierasties ar pavadoni. Ja tomēr ierašanās vienatnē ir pārāk neērta, tad ielūgumu var pieklājīgi atteikt.


Foto: Mārcis Baltskars

Viesu vajadzību paredzēšana

Kāzu dienas scenārija plānotāji (līgava un līgavainis, vedēji vai kāzu organizatori) domās var izstaigāt kāzu dienas maršrutu un paredzēt viesu iespējamās vajadzības. Noderīgu informāciju vai lietas, kas viesiem svinību dienā varētu noderēt vēlams minēt jau ielūgumā.

Ja viesības notiks dārzā, pludmalē vai pļavā, viesiem var ieteikt paņemt līdzi saulesbrilles, pat sauļošanās krēmu un peldkostīmu vakara neoficiālajai daļai vai otrajai dienai. Šādi viesiem ne tikai atkrīt rūpes par to, kas varētu būt nepieciešams, bet arī netieši tiek norādīts uz svinību gaitu. Ja iepriekš šādas nianses nav zināmas un scenārija idejas prātā ienāk vien īsi pirms lielās dienas, topošais jaunais pāris var parūpēties par šīm lietām paši.

Karstā laikā viesi novērtēs, piemēram, izsmidzināmas atsvaidzinoša ūdens pudelītes, saulessargus vai vēdekļus, tāpat arī pretodu līdzeklis vai saules aizsargkrēms būs jauks žests no jaunā pāra. Vēsākā laikā var iepriecināt viesus ar skaisti noformētu grozu ar plediem. Ideju ir daudz, tikai jābūt radošiem!


Foto: Pinterest

Rūpes par visu vecumu viesiem

Svarīgi ir parūpēties par gados vecāku viesu labsajūtu. Rezervēt vietu auto novietošanai tuvāk ieejas durvīm, ja nepieciešams, sarunāt kādu pavadošo personu. Parūpēties, lai šiem viesiem būtu iespēja apsēsties vietās, kur paredzēta kāda ilgstošāka uzkavēšanās vai aktivitāte.

Ja plānota kokteiļu vai uzkodu pasniegšana, arī tur lieliski iederētos daži galdiņi un krēsli ar norādi Rezervēts. Būtiski paturēt prātā, ka nepieciešama arī kāda persona, kas viesiem ierāda, ka šī rezervācija paredzēta tieši viņiem, jo nereti cilvēki jūtas ieturēti un kautrīgi, kā arī uzskata, ka šī rezervācija paredzēta kādam citam.


Foto: Mārcis Baltskars

Ja kāzās ierodas arī mazie viesi

Ja kāzas apmeklē bērni, viņu vecāki būs pateicīgi, ja tiks padomāts arī par aktīvāko viesību dalībnieku izklaidi. Kāzas asociējas ar skaistiem ziediem, elegantu noformējumu un dažādām izsmalcinātām un greznām detaļām, tomēr arī bērnu ierašanās kāzās nebūt nenozīmē piepūšamās atrakcijas vai balonus, kas jaunajam pārim var šķist kā traucējošs vai kopējā kāzu dienas noformējuma bojājošs elements.

Noformēts atpūtas stūrītis vai īpaša telpa bērniem, kur spēlēties, ēst un jautri pavadīt laiku, var būt ļoti elegants dekoratīvs kāzu noformējuma papildinājums.


Foto: Pinterest

Brīnišķīgas bērnu stūrīša noformējuma un mazo viesu izklaides idejas var smelties pasaules lielākajā ideju katalogā Pinterest. Turklāt nevajadzētu piemirst par norādēm, ka šī ir bērniem paredzēta zona. Laimīgi bērni kāzās nozīmē laimīgus pieaugušos. Ieguvēji ir abi!

Lielo vīru stūrītis

Jauks un interesants žests no jaunā pāra būs radoši iekārtots cigāru bārs, kur jaunais vīrs ar sievastēvu un draugiem varēs aizkūpināt labu cigāru.

Ļaujiet, lai kungiem ir sava atpūtas vieta, kur pārrunāt dažādas vīru runas un varbūt izpīpēt kādu skaistu tostu! Tomēr pirms ķerties klāt šai idejai, pārliecinies, ka izvēlētā kāzu svinību vieta dod zaļo gaismu cigāru aizdegšanai. Lieliski, ja šādu atpūtas vietu kungiem ir iespējams ierīkot zem klajas debess.


Foto: Pinterest

Ēdienu izvēle

Izvēlēties ēdienu kāzu galdam var šķist sarežģīti, ja topošais pāris ir veģetārieši. Ir divas atšķirīgas situācijas.

Ja līgava ar līgavaini ir veģetārieši savas veselības stāvokļa dēļ un atsakās no gaļas personisku apsvērumu dēļ, vēlams būt elastīgiem un viesiem pasniegt arī gaļas ēdienus. Nebūsim naivi, ēdiens ir viena no lietām, ko kāzu viesi atcerēsies vēl ilgi.

Un tomēr, ja gaļu lietot uzturā neļauj dziļi personiskie vai reliģiskie iemesli vai kāds no jaunā pāra ir aktīvs dzīvnieku aizstāvis, tad šis produkts nav jāiekļauj ēdienkartē. Visticamāk, šajā gadījumā tas neizraisīs izbrīnu vai jautājumus, jo viesi par šādu uzskatu ir informēti iepriekš. Kāzas ilgst vienu vai dažas dienas, tādējādi viesiem nekas ļauns nenotiks, ja gaļa galdā netiks celta. Izpatikt pilnīgi visiem un katram ir teju neiespējami, lai cik akurāti un sīkumaini kāzas tiktu plānotas.

Bet ir jāatceras, ka arī veģetāram ēdienam ir jābūt bagātīgam un sātīgam. Mūsdienās ēdināšanas uzņēmumi un galda klājēji ir prasmīgi garšīga un interesanta veģetārā ēdiena radīšanā. Pat vispārliecinātākais gaļēdājs var tikt sajūsmināts ar skaistu un bagātīgu veģetāro ēdienu.

Paēdis viesis ir laimīgs viesis

Nav nekāds noslēpums, ka izsalcis cilvēks ir dusmīgs cilvēks. Lai arī kāzas ir emocionāli bagāta diena, kas pārpildīta ar dažādām aktivitātēm un rosīšanos, tomēr svarīgi ieturēt maltīti ir kā jaunajam pārim, tā viesiem. Ja kāzu ceremonija plānota vēlā pēcpusdienā, visticamāk, viesi jau būs paspējuši ieturēt pusdienas. Ja tomēr paredzēta liela pauze starp ceremoniju un sēšanos pie galda, tad noteikti būtu jāpiedāvā uzkodas šajā starplaikā.


Foto: Einārs Freimanis

Svelmainos laikapstākļos jāpasniedz atspirdzinoši bezalkoholiski dzērieni. Lai viesi saglabātu modrību, pasniedziet ūdeni vai ābolu sulu. Ūdens ne tikai remdē slāpes, bet arī nomāc apetīti un pat samazina stresa līmeni, savukārt ābolu sula satur dabiskos cukurus, kas organismā sadalās lēnām, tādējādi nodrošinot enerģijas krājumus un pietiekamu glikozes daudzumu asinīs, radot možumu un spēju koncentrēties. Ziemā var pasniegt sildošus dzērienus, ja paredzētas kādas aktivitātes ārā.

Lasi arī: 25 idejas viesu izklaidēm kāzu dienā un Kā padarīt kāzu svinības interesantākas

Raksta titulfoto: Diāna Veinberga

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

  • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

  • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

  • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!