FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Kāzas ziemā

image

Tīrs, auksts gaiss, sniega baltas dienas, spuldzīšu virteņu izgaismoti vakari, leduspuķes logā, elpa, ko var saskatīt, skuju un karstvīna smarža telpā, kur kamīnā sprakšķ pagales... Šie var būt arī vārdi, kas raksturo kāzu dienu ziemā!

Vairumam vārds "kāzas" asociējas ar vasaru, siltu laiku, krāšņām kleitām no smalka auduma, foto sesijām un šampanieti jūras krastā. Lai lauztu šo stereotipu, apskatīsim, cik burvīgas var būt kāzas ziemā un kas jāņem vērā to organizācijā. Lūk, vairākas idejas kāzām ziemā!

Krāsas kāzām ziemā

Spilgti balta krāsa. Auksti baltie, zili baltie krāsu toņi. Metāliskās krāsas: zelta, sudraba, tirkīzzila, pelēkzila, viegli lillā. Tās akcentē ar spilgtām un sulīgām krāsām: sarkano, violeto, mēļi zilo, tumši zaļo, medainas šokolādes brūno.

Audumi apģērbam kāzās ziemā

Zīds, atlass, organza, balts samts – audumi ar spīdumu. Arī velvets, velūrs, brokāts. Smagi, silti, krītoši audumi, kombinēti ar smalkām, caurspīdīgām drānām. Smalkas, sniegotas mežģīnes, zvaigžņu vai sniegpārslu sudraba izšuvumi, pērles un spoži kristāli. No vieglas, plānas kažokādas ar pavisam īsu spalvu līdz pat lielām, spalvainām apkaklēm.

Simboli, kas izmantojami kāzās ziemā

Sveces, daudz sveču, sniegs, sniegpārslas, sniega pikas, eņģeļi, zvani un zvaniņi, skujas, čiekuri, siltas un sildošas lietas, garas, baltas, siltas šalles, silti, balti pledi, karstvīns, sarkanas ogas, pīlādži, dzērvenes, rieksti, trifeles, mandeles, ledenes, piparkūkas, ledus, sudrabs, varavīksne, uguns, kamīns, apsarmojuši koki, zīlītes, sarkankrūtīši, gaismiņas un spuldzītes, zirga kamanas, sarkanas sirdis.

Ziedi ziemas kāzās

Ziedu pamatkrāsa ir balta, sarkana, violeta, tirkīzzila vai salātdzeltenzaļa, tie tiek kombinēti ar daudz zaļumiem.

 • Tumši sarkanas rozes – kā spilgts akcents un viegli pieejamas visos gadalaikos.
 • Zilas rozes – mākslīgi ziedi, taču lieliski izcelsies līgavas pušķī.
 • Sarkanas gerberas, baltas vai violetas kallas, antūrijas.
 • Lilijas un amariļļi, anemones un krizantēmas.
 • Visa veida zaļumi – skujas, tūjas, brūklenāji, virši, sūnas, staipekņi.
 • Sarkanās ogas, pīlādži, dzērvenes, mazi sārti ābolīši.
 • Ziemassvētku zvaigzne


Palīglīdzekļi – sudrabotas lentas, bantes, sniegpārsliņas, zvaniņi un sniega imitācija.

Izvēle atkarīga no tā, vai kāzu diena ir Ziemassvētku laikā vai tuvāk Svētā Valentīna dienai.

Uzmanība jāpievērš ziediem, ko izmantosiet ārpus siltām telpām. Konsultējieties ar floristu, cik aukstumizturīgi ir Jūsu izvēlētie ziedi, - vai tie nekļūs brūni, tiklīdz nokļūs salā. Tāpat jāpiedomā pie līgavas pušķa un auto rotājuma – ūdenim sasalstot, ziedi var izbirt no oāzēm, savukārt stiprinājuma gumija aukstā laikā var kļūt cieta un šī iemesla dēļ atlipt no auto. Ieteicams izvēlēties tumšākas krāsas ziedus, jo uz tiem sala pēdas nav tik ātri pamanāmas, un auto dekorā izvēlēties mākslīgu karkasu vai dubultu stiprinājumu.

Kāzu tērps ziemā

Iedomājoties vieglu kāzu kleitu un sniegotu ziemas dienu, kļūst vēsi. Tomēr arī silts džemperis nebūs īstā izvēle.

Šai situācijai varētu būt divi risinājumi. Viens no tiem – pēc iespējas mazāk laika pavadīt ārpus telpām, otrs – izvēlēties piemērotu tērpu. Ja vedēji nav ieplānojuši ilgstošus pārbaudījumus ārpus telpām, siltuma nodrošināšanai var pietikt ar bolero, kažoku vai apmetni. Tomēr, ja jaunais pāris ir gana aktīvs un sniegu mīlošs, tieši laikā būs ziemai piemērota kāzu kleita. Kāzu salonos atrodamas kleitas no biezāka vai silta auduma, garām piedurknēm, kombinējamas ar apmetņiem vai mēteļa veida jakām. Pūkaini roku sildītāji, apkakles vai cepures izstaros siltumu un mīļumu arī kāzu fotogrāfijās. Ziemas tērpam piemēroti ir visi vēsie toņi, spoži baltā, zili baltā krāsa kombinācijā ar sudrabu vai zeltu, un akcentam tiek izmantotas spilgtas un sulīgas krāsas – sarkanā, zilā, violetā.

Ja cieši pieturaties pie ziemas tēmas savās kāzās, tad lielisku akcentu tērpam dos aksesuāri sniegpārslu formā, eņģeļu vai karalienes (drapējumi, izšuvumi, mežģīnes) motīvi. Rotās labi izskatīsies briljanti, pērles un baltie topāzi, arī zilās nokrāsas akvamarīni un safīri vai sarkanie rubīni, kombinēti ar sarkano toni apģērbā.

Kāzu foto

Kāzās ziemā noteikti nevajadzētu taupīt izdevumiem profesionālam fotogrāfam, jo tas būs cilvēks, kurš ne tikai parūpēsies par jaukām atmiņām, bet arī pratīs iespējamu defektu pārvērst par efektu. Turklāt jāņem vērā arī apstāklis, ka ziemas dienas ir īsas un ātri vien sāk krēslot. Fotogrāfam ar profesionālu aparatūru un gaismām tas nebūs šķērslis, ko nevar teikt par vienkāršajiem fotoaparātiem, ar kuriem atmiņas cenšas iemūžināt viesi. Ziemas fotogrāfijām būs nepieciešama arī rūpīgāka apstrāde, lai iegūtu patiesi maģisku rezultātu. Šie jautājumi noteikti jāpārrunā ar fotogrāfu iepriekš. Jānoskaidro, vai viņam ir pieredze, fotografējot kāzas ziemā, vai ir iespējams aplūkot šādu albumu, vai viņa aparatūra ir piemērota aukstam laikam un negadīsies kādas ķibeles, nesabojāsies kustīgās daļas, neizlādēsies akumulatori utt. Tāpat ir jāparedz ilgāks laiks foto sesijai, iepriekš jānoskaidro, kādi ir apstākļi, ceļu stāvoklis, piekļūšana jūsu noskatītajai fotografēšanās vietai.

Kāzu auto ziemā

Ziemas laikā kabrioleti un arī vairums retro auto ir novietoti garāžā līdz kārtējai vasarai. Taču izvēloties arī jebkuru citu transportlīdzekli, vēlams noskaidrot, vai tas nesagādās jums problēmas kāzu dienā – vai auto varēs iedarbināt liela sala gadījumā, vai tas labi darbosies, vai varēsiet nokļūt visās vēlamajās vietās sniegputeņa, slapjdraņķa vai sliktu ceļu gadījumā. Ja Jūsu svinību vieta ir viesu nams ārpilsētā, viens no piemērotākajiem būs apvidus auto. Kāzu ziemā priekšrocība ir tā, ka pastāv lieliska iespēja izbraukt zirga pajūgā, izbaudot tam raksturīgās sniega gurkstoņas un zvaniņu skaņas.

Kāzu svinības ziemā

Tā kā ziema ir gadalaiks, kas nav piemērots izbraukumam zaļumos vieglā tērpā, arī svinības ir nedaudz formālākas, tā teikt, ja reiz jāsapošas, tad lai ir smalki! Atkarībā no svinību vietas un ilguma tiek izvēlēts arī apģērbs. Svinību veids un līdz ar to arī ģērbšanās forma parasti tiek norādīta ielūgumā. Lai arī kāzas ir ģimenes draugu svētki un šādā gadījumā ielūgums šo informāciju parasti nesatur, aptuveno ģērbšanās stilu jāmēģina noteikt pašiem.

Etiķete paredz kāzās ierasties tā sauktajā „black tie” – pusoficiāls vakartērps. Vīrieši pie šī dreskoda jau no 50.gadiem vairs nevelk smokingu, bet tas nenozīmē, ka to nedrīkstētu darīt. Parasti tas ir tumšs uzvalks, piegriezumam nav nozīmes. Kreklam jābūt vienkrāsainam, kaklasaitei – modernai. Sievietes šādos gadījumos var ģērbties košā apģērbā, tērpu piemērotu vakaram padara aksesuāri. Vakarkleitai nevajadzētu būt īsākai par ceļgala līmeni un pie tās nav vēlami zābaki, arī siksniņkurpes, bet var izvēlēties kurpes ar vaļēju purngalu.

Ja viesības ir paredzētas pilī, muižā, viesību namā vai lielā viesu namā, ievērojot „black tie” stilu, jutīsieties komfortabli.

Ja svinības notiek nelielā guļbūves tipa viesību namā, derēs arī „kokteiļa tērps”. Pēc etiķetes „kokteiļa tērps” nozīmē īsu, elegantu kleitu dāmai un tumšāku uzvalku kungam. Ja pasākums sākas pēc 17:00, vīriešiem ieteicams vilkt baltu kreklu un likt kaklasaiti, zeķēm jābūt vienā tonī ar uzvalku. Sievietēm parastā izvēle ir viņu „mazā melnā kleitiņa”, kurai ne vienmēr jābūt tieši melnai.

Atcerieties, ka jūs vienmēr savu izvēli varat pārbaudīt, pajautājot vedējmātei par pasākuma veidu, šādi arī izvairīsieties no iespējas saģērbties oficiālāk kā jaunais pāris.

Viesi kāzās ziemā

Plānojot savu kāzu dienu, jūs nedrīkstat aizmirst par saviem viesiem, viņu siltuma un labsajūtas nodrošinājumu. Ja plānojat tikai laulību ceremoniju un pēc tam īsu tikšanos ar viesiem, noteikti šo procedūru vajadzētu veikt telpās. Jo jau pēc laulību ceremonijas, sevišķi baznīcā, viesi jutīsies mazliet nosaluši un uzturēšanās ārpus telpām nebūs sevišķi patīkama. Ziema nav arī piemērotākais laiks, lai aicinātu viesus līdzi kāzu braucienā pāri 7 tiltiem, ja šāds brauciens jums ir paredzēts. Ja tomēr esat plānojuši aicināt viņus līdzi kāzu izbraucienā, apdomājiet, vai viesiem būs, kur nolikt auto (ziemā daudzi stāvlaukumi nestrādā un nav tīrīti), vai viņiem būs, kur un ar ko sasildīties, vai viesi būs piemēroti apģērbti. Ja pēc laulību ceremonijas ir gaidāmas svinības muižā, pilī vai lepnā viesu namā, dāmas, visticamāk, būs ģērbtas vakartērpos un vieglākos apavos.

Ja norādāt viesiem pēc svinīgās ceremonijas doties uz viesu namu, parūpējieties, lai tur viņiem būtu iespēja sasildīties – būtu pieejama tēja, kafija, kāds cits silts dzēriens, upeņu sula ar balzamu, groks vai karstvīns, varbūt karsta šokolāde. Palūdziet ēkas saimniekiem, lai telpas būtu izkurinātas jau uz viesu ierašanās sākumu. Padomājiet, ko sagatavot, lai viesiem nebūtu garlaicīgi, jūs gaidot.

Ziemas kāzu tēmas

Vārds "ziema" parasti asociējās ar Ziemassvētkiem, bet tas nebūt nav vienīgais stils, kādā ieturēt kāzu dienu.

 • Ziemassvētku kāzas.
 • Valentīna dienas – mīlestības svētku kāzas.
 • Sniega karalienes kāzas.
 • Ledus kāzas.
 • Ledus laikmeta kāzas.
 • Sniega feju kāzas.
 • Eņģeļu kāzas.
 • Uguns un ledus kāzas.
 • Leduspuķu un sniega piku kāzas.
 • Sniega rožu kāzas.
 • Balti zaļās kāzas.
 • Sudraba baltās kāzas.
 • Tūkstoš sveču kāzas.
 • Atslēgas vārds – drosme

Lai kāzas ziemā izdotos patiesi vienreizējas un neaizmirstamas, liela daļa panākumu slēpjas drosmē. Drosmē ieturēt stilu, līdz galam iznest izvēlēto pasākuma tēmu. Izvēlēties drosmīgu svētku tērpu un pilnvērtīgi izbaudīt savu dienu.

Dažas drosmīgas idejas kāzām ziemā!

Sasaluši ielūgumi – nogādāti ar kurjeru, aukstumkastē ievietotā apsarmojušā pudelē. Svinību vieta dekorēta kā īsta ledus pils. Ledus bārs, ledus skulptūras, dzērieni ledus glāzēs. Pār galvām krītošs sniegs pirmā valša laikā. Saldējuma kāzu torte. Kāzu dekorācijas sarmas veidā. Zilu ziedu pušķi. Sarkanas rozes, veidotas kā apsarmojušas. No slēpošanas trases noīrēti sniega pūtēji.

Kādēļ svinēt kāzas ziemā

 • Izmaksas! Cenas viesu namiem, kāzu kleitām, auto nomai ir krietni zemākas kā vasaras sezonā. Varēsiet bez problēmām rezervēt sev vēlamā datumā noskatītu vietu vai nepieciešamo pakalpojumu sniedzēju. Uzņēmumi šobrīd vairs tik plaši nerīko Ziemassvētku balles, līdz ar to svētku rīkotāji nav pārslogoti arī ap Jauno gadu.
 • Nav garu rindu dzimtsarakstu nodaļās un baznīcās. Bez problēmām varēsiet rezervēt sev vēlamo laiku un nejusties kā konveijerā.
 • Netradicionalitāte!
 • Nepiedzīvosiet līgavu drūzmēšanos uz tiltiem. Maz būs tādu lietu, kas redzētas, noskatītas citu kāzās. Atmiņai par šo dienu paliks pasakainas fotogrāfijas ar apsarmojušiem kokiem un baltu ziemas ainavu.
 • Pusnakts salūts ziemā ir ugunsdrošāks nekā vasarā.


Kas var patraucēt kāzas ziemā

 • Mūsu klimata joslā mēdz būt ļoti mainīgi laika apstākļi. No rīta sals un sniegs, bet pēcpusdienā jau atkusnis un dubļi vai otrādi.
 • Ja gadās liels sniegputenis, var gadīties iekļūt sastrēgumos.
 • Gripa vai saaukstēšanās var izretināt viesu rindas.
 • Daudzas kāzu pieturvietas ziemas sezonā nestrādā. Līdz ar to jums var izpalikt kāda sen iecerēta kāzu atrakcija.
 • Bet tās ir situācijas, kuras iespējams pakļaut savai kontrolei un atbilstoši rīkoties.
 • Kas jāpaņem līdzi kārtīgai vedējmātei
 • Termoss ar karstvīnu, tēju, kafiju – saskaņā ar vēlmēm.
 • Liels, balts, silts pleds. Tas noderēs gan jaunā pāra sasildīšanai, gan foto sesijai. Lielisks veids, kā sildīties jaunlaulātajiem jebkurā kāzu pieturvietā.
 • Sausi pārvelkamie apavi – ne tikai sev, bet arī jaunajam pārim.

Foto: Pinterest.com

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

 • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

 • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

 • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

 • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?