FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas?

Autors:Precos.lv
Kā jebkurš pasākums, arī kāzas tikai tad noritēs gludi, ja rūpīgi un savlaicīgi tiks veikti plānošanas darbi. Tas attiecas arī uz kāzu tortes izvēli - to noteikti nevajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi!

Lai uzzinātu, kad ir īstais laiks, lai pasūtītu kāzu torti un kādi priekšnosacījumi ir jāņem vērā, lai jūsu vīzijas par šo saldo meistardarbu realizētos, izjautāsim pieredzes bagāto Ceputortes.lv konditori Sandu Vendtu.

Kādas ir šobrīd aktuālās kāzu toršu noformējuma tendences?

Runājot par dizaina tendencēm kopumā, jāsaka, ka visbiežāk cilvēki izvēlas maigus pasteļtoņus ar zelta vai sudraba akcentiem. Nemainīga klasika ir rozā un violetie, kā arī dažādi bēšie toņi un, protams, pērles, mežģīnes un sezonālas ogas. Viena no jaunajām tendencēm ir apgleznotas tortes un tortes, kas noformētas akvareļu tehnikā.

Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas
Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas

Tāpat arī šovasar nemainīgā topā būs “plikās” jeb naked tortes, kurām sānu malas ir atvērtas un ir saskatāmas gan biskvīta, gan krēma kārtas.

Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas
Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas

Katru dienu dekorēšanai tiek radīti aizvien jauni un interesanti materiāli, ar kuriem ir patīkami strādāt un izpausties radoši. Toršu dekorēšana kļuvusi par savdabīgu mākslas veidu, kas sevī apvieno gan kulināriju, gan daudzus tēlotājmākslas paveidus. Mēs nepārtraukti pilnveidojamies, lai spētu piepildīt pasūtītāju sapņus, un, jāatzīst, ka tas ir bezgala aizraujoši! Arī pasūtītājus mēs mudinām būt radošiem un dalīties ar mums savās vispārdrošākajās idejās.

Cik laicīgi pirms kāzām vajadzētu meklēt konditoru un pasūtīt torti?

Ja runājam par tortes pasūtīšanu, tad nekad nav par agru to darīt! Vasarā, pašā sezonas karstumā, spējam pagatavot 5-6 tortes dienā, tādēļ esam priecīgi, ja jaunais pāris laicīgi veic savu pasūtījumu. Jo ātrāk tiek veikts pasūtījums, jo vairāk laika iespējams veltīt plānošanai un rūpīgai individuāla dizaina izstrādei, kā arī attiecīgo materiālu iegādei, kas pārsvarā nav nopērkami Latvijā. Reizēm īpašu formu un instrumentu pasūtīšana var aizņemt laiku līdz 2 mēnešiem. 

Jāpaskaidro, ka, piemēram, kāzu toršu dekorēšanai bieži izmantoto no cukura masas gatavoto lielo ziedu veidošanai nepieciešams ilgs laiks. Vidēji vienā liela izmēra atvērtā peonijā ir ap 60 ziedlapiņām. Katra tiek veidota ar rokām un atsevišķi apstrādāta, lai piešķirtu tai raksturīgo formu un krāsu. Vienas puķes pagatavošanai nereti nepieciešamas 3 dienas, tādēļ jārēķinās, ka ar šādiem ziediem dekorēta kūka vienmēr izmaksās daudz vairāk un tās pagatavošanai vajadzēs vairāk laika.

Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas

Ar ko būtu jāsāk, izvēloties savu kāzu torti?

Lai būtu vieglāk izvēlēties kāzu torti, kas jaunajam pārim kāzu dienā garšotu un neliktu vilties, iesakām sākt ar degustāciju. Parasti, norunājot degustāciju, aicinām cilvēkus tai sagatavoties - tas abām pusēm ļauj ātri sastrādāties un velti neizniekot laiku. Svarīgi būtu saprast, kas ir  būtiskākais - konkrēts kūkas izskats vai garša. Piemēram, vai tā būs ar cukura masu pārklāta 5 stāvu torte ar cukura ziediem (izskats!), vai arī viegla maskarpones un ogu torte (garša!). Jāsaprot, ka vieglu un gaisīgu torti ne vienmēr varēs noformēt tāpat kā  bagātīgas un blīvas konsistences kūku. Tātad jāizdomā, kura būtu tā prasība, no kuras jums negribētos atkāpties. 

Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas

Tāpat būtu vēlams sagatavot izdrukātas bildes ar sev tīkamu tortes dizainu. Tās var būt gan mūsu gatavotas, gan kādas citas tortes, kuru attēli kalpos kā labs materiāls tālākam darbam. Vislabāk, ja šādi attēli ir vairāki, tad uzreiz varam atmest idejas, kuras tehnisku iemeslu dēļ nav iespējams realizēt un strādāt tālāk pie tiem noformējuma variantiem, kas atbilst izvēlētajam sastāvam. Vai arī otrādi – tortes sastāvu varam piemeklēt attiecīgajam dekoram.

Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas

Ja kāzu noformēšanai izmantoti kādi konkrēti krāsu toņi, aicinām noteikti ņemt līdzi šo krāsu paraugus –  lentes, ielūgumus vai vienkārši izdrukātus materiālus. Tas ļaus viegli izvairīties no pārpratumiem, jo ne vienmēr tikai no sarunas vien par lavandas krāsu ir iespējams saprast, tieši kāds tonis ar to ir domāts.

Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas

Kāzu tortes dekorēšanai aizvien biežāk tiek izvēlēti dzīvie ziedi, tādā veidā piešķirot tai ļoti dabīgu un svaigu izskatu. Šādi dekorējot torti, to viegli var pieskaņot līgavas pušķim un pārējiem ziedu rotājumiem telpā.

Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas
Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas

Ja vēlaties piedalīties mūsu rīkotajās kāzu toršu degustācijās, tad lūdzam sekot līdzi informācijai par tuvāko degustāciju datumiem mūsu mājas lapā.

Konditores Sandas ieteikumi:

 • Pasūtot kāzu torti, noteikti būtu jāņem vērā kāzu norises vieta. Vai tā atrodas tālu no tortes ražošanas vietas? Vai būs jābrauc pa zemes ceļu? Šeit svarīgi ir atcerēties, ka ne visas tortes ir iespējams transportēt 50 km attālumā, nesabojājot to izskatu. Tāpat svarīgi ir zināt, vai kāzu norises vietā ledusskapī būs vieta, kur uzglabāt torti? Atbildes uz šiem jautājumiem būtu vēlams zināt pirms izvēlaties kāzu tortes sastāvu, jo visi šie apstākļi būtiski var ietekmēt to, kāda galu galā būs torte, kas stāvēs uz svinību galda. Ja kāzu torti pasūtat pie mums, tad arī piegādi ir iespējams uzticēt mums. Mēs vienmēr parūpēsimies, lai torte galamērķi sasniegtu skaista un svaiga. Piegādi mēs nodrošinām arī ārpus pierastā darba laika - sestdienās, svētdienās un kaut vai pusnaktī. Sevišķi svarīgi tas ir gadījumos, ja viesību vietā nav ledusskapja.
   
 • Ja torti vēlaties vest paši vai šo pienākumu uzticēt kādam no viesiem, ir vēlams laicīgi painteresēties par tortes izmēriem, lai nodrošinātu tās transportēšanai nepieciešamos apstākļus. Ir jārēķinās ar to, ka kūka kopā ar kasti mašīnā aizņems daudz vietas un to nevar novietot slīpi virsū citām mantām, kā to bieži vēlas darīt. Tāpat to nevar vest klēpī vai novietot uz auto aizmugures sēdekļa. Torti nevar paņemt no rīta un visu dienu mašīnā vadāt līdzi, ja ēšana paredzēta vēlā vakarā. 
   
 • Reizēm viesu skaits kāzās nav plānots liels, bet jaunais pāris sapņo par iespaidīgu 3 un vairāk stāvu kūku, kas paceļas virs viesību galda. Šādos gadījumos iesakām apsvērt domu par mākslīgo stāvu. Tas var būt apakšas stāvs, vai arī augšējais, ko šādā gadījumā iespējams noņemt pirms griešanas un atstāt par piemiņu. Tas gatavots no putuplasta, apvilkts ar cukura masu un vizuāli nekā neatšķirsies no tortes ēdamās daļas. Laicīgi pabrīdiniet viesmīļus, ka tortei ir šāds stāvs.
   
 • Kāzu tortes bieži tiek dekorētas ar izteiksmīgiem ziediem, kas veidoti no cukura masas. Lai arī šī masa gandrīz 100% sastāv no cukura un to ir atļauts lietot uzturā, tomēr, veidojot ziedus (pārsvarā lielo ziedu ārējās ziedlapiņas un lapu kātiņus), tajos tiek ievilktas smalkas metāla drātiņas, līdz ar to tie nav paredzēti ēšanai. Tāpat kā dzīvie ziedi un lentes, kas apliktas ap tortes stāviem, arī cukura ziedi pirms tortes griešanas rūpīgi jāizņem. Visbiežāk līgavas šos ziedus vēlas saglabāt kā piemiņu par savu skaisto kūku. Tie laika gaitā nebojājas un var priecēt acis vēl gadiem ilgi. Šādā gadījumā laicīgi brīdiniet viesmīļus, ka vēlēsieties ziedus saņemt atpakaļ.
   

Kas jāzina pirms kāzu tortes pasūtīšanas

 • Ļoti bieži līgavas satraucas par daudzstāvu tortes griešanu. Paļaujieties uz svinību norises vietas viesmīļiem; viņi paveiks savu darbu bez starpgadījumiem! 
   
 • Visbeidzot, vēlos ieteikt pāriem atgādināt kāzu fotogrāfam, ka vēlaties kādu tortes bildi, pirms tā vēl sākta griezt. Tas svētku mutulī bieži vien aizmirstas, un pēc tam ir žēl, ka nav palicis kāds foto atmiņām.
   

Paldies konditorei Sandai Vendtai par vērtīgajiem ieteikumiem! 

Ceputortes.lv - mājas tortes kāzām un citām jubilejām 

Raksta titulfoto: Diāna Veinberga