FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Kā veidot kāzu avīzi?

image

Lai arī mūsdienās internetā ir pieejami daudz un dažādi materiāli, kurus nokopēt savas kāzu avīzes vajadzībām, tomēr mēs jums iesakām izmantot pēc iespējas personīgāku informāciju, kas attiecas tieši uz jauno pāri.

Agrāk kāzu avīzes zīmēja ar roku un veidoja kā lielus plakātus – sienas avīzes, jo nebija tik vienkāršas un ērtas to pavairošanas iespējas kā mūsdienās. Šodien kāzu avīžu veidošanas process ir stipri atvieglots – avīzes veido ar datora palīdzību. 

Ne visi kāzu avīzes veidotāji ir profesionāli datorlietotāji, tomēr katram, kam ir pamata iemaņas darbā ar biroja programmām, ir iespēja izveidot unikālu kāzu avīzi. Katru rakstu, ko vēlies ievietot kāzu avīzē, var uzrakstīt uz maza lauciņa, izprintēt un salikt uz papīra lapas. Šos lauciņus var sakombinēt pēc sirds patikas, kā arī tiem pievienot bildes. Ļoti jauki izskatās, ja kāds fragments ir rakstīts vai zīmēts ar roku, piemēram, novēlējumi un zīmējumi. Kad ir sagatavotas visas šīs detaļas, var sākties pats maketēšanas process. Pēc tam, kad detaļas ir sakārtotas uz attiecīgā formāta lapas, tad to var nokopēt un neviens pat nepamanīs, kādā tehnikā ir veidota tava kāzu avīze.

Ieteikumi rakstiem un materiāliem, ko izvietot kāzu avīzē

Avīzes pirmā lapa

Pirmais, ko katrs viesis ieraudzīs kāzu avīzē, būs tās nosaukums. Šeit varam ļaut vaļu savai fantāzijai un ņemt par piemēru jau esošo avīžu nosaukumus, piemēram, „Kāzu Diena”, „Neatkarīgā Lienes & Artūra Avīze”, „Lienes & Artūra Patiesā Dzīve” un tamlīdzīgi.

Kāzu avīzes pirmajā lapā parādās izdošanas datums jeb kāzu dienas datums, cik bieži iznāk (piem., vienreizējs izdevums), varbūt var izdomāt kādu izdevniecības nosaukumu, piemēram, "Mīlas ABC", kontakttālrunis - zaļš vai mobils, adrese - Mīlestības iela 1 un tamlīdzīga informācija.

Izveidojiet sadaļu „Šajā numurā lasiet”, kur būtu uzskaitīts avīzes saturs, piemēram, karstās ziņas, ekskluzīvas intervijas ar jauno sievu un vīru, jaunākās baumas un tenkas, sensacionālas ziņas no pagātnes, kāzu sludinājumi utt. Lai kāzu avīzi padarītu pēc iespējas līdzīgāku ‘parastai’ ikdienas avīzei, tajā var ievietot arī kādu asprātīgu reklāmu.

Turpinājumā...

Sākumā vajadzētu darīt visiem zināmu, kāpēc šis izdevums ir izdots un kas ir vaininieki, tādēļ lasītāji jāiepazīstina ar jauno pāri, izveidojot abu jaunlaulāto biogrāfijas - viņu vārdi, dzimšanas un dzīves vietas, kur mācījušies, profesija, kur strādā utt. Šeit var ievietot dažādas fotogrāfijas no bērnības un skolas gadiem.

Interesanti būtu iepazīstināt ar vedējiem – īsi dažos teikumos, pievienot fotogrāfiju un paskaidrot, kāpēc vedēji ir tieši viņi. Šeit jaunie var rakstīt, kāpēc izvēlējās šos vedējus un vedēji var pastāstīt, kāpēc piekrita, kā jutās, saņemdami uzaicinājumu kļūt par vedējiem.

Kāzu vieta – stāsts par kāzu ceremonijas un svinību vietas izvēli papildināts ar fotogrāfijām.

Datums – gadās, ka arī datums nav nejauši izvēlēts, citreiz tā ir pirmā tikšanās reize, vai kāda cita īpaša diena. Viesiem būtu interesanti uzzināt, kāpēc kāzas tiek rīkotas tieši tajā dienā, nevis nedēļu vēlāk.

Kā jūs satikāties? – „...toreiz, pirms diviem gadiem, kad ievas ziedēja pašā plaukumā...” Abu pirmie iespaidi. Fotogrāfija/-s no draudzības pirmsākumiem.

Kāzu avīzes veidošanas procesā vajag iesaistīt arī vecākus. Vecāki labprāt padalīsies stāstos par lielākajām blēņām un sapņiem vai citiem piedzīvojumiem, kas vislabāk iespiedušies atmiņā. Var palūgt, lai vecāki uzraksta laba vēlējumus savām atvasēm. Varbūt vecākiem mājās glabājas kādi līgavas vai līgavaiņa bērnu dienu daiļdarbi – tas būtu aizkustinoši, ja pēkšņi parādītos zīmējums „Kas es būšu, kad izaugšu liels?”, vai varbūt ir iespējams atrast domrakstu ar nosaukumu „Es pēc desmit gadiem.”

Ja kāzu avīzes tapšanā iesaistīsiet visus pārējos viesus, tad tā kļūs vēl personīgāka. Piemēram, var likt izteikties brāļiem un māsām - spilgtākās atmiņas, piedzīvojumi vai kādi citi mīļi vārdi, kas ikdienā nav paspēti pateikt. Draugiem var palūgt izteikt savas domas par jauno pāri, vēlējumus, spilgtākos piedzīvojumi un citas idejas, kas vien ienāk prātā.

Līgavai un līgavainim var palūgt izteikties vienam par otru, atklāt pirmos iespaidus, varbūt uzrakstīt kādu dzejoli vai prozas darbiņu, kas veltīts otram.

Lai kāzu avīzes saturs būtu raibāks, var ievietot arī kādu nepatiesu - tenku informāciju, piemēram, intervijas ar „bijušajiem”. Protams, šīs intervijas ir pašu sacerētas un izgudrotas.

Kāzi avīzes veidošanas process būtu lielisks brīdis, lai pārbaudītu, ko jaunie viens par otru zina, vai gluži pretēji – nezina. Var uzdot vienam par otru dažādus jautājumus – visikdienišķākos: acu, matu krāsa, nodarbošanās, vaļasprieki, ieradumi, nākotnes vīzijas un tamlīdzīgi. Lai būtu interesantāk, uz šiem jautājumiem varētu atbildēt arī katrs par sevi un abas atbildes tiek novietotas blakus.

Patīkams pārsteigums jaunajiem būtu novēlējumi kāzu avīzē no cilvēkiem, kas nav ielūgti kāzās. Ir daudz cilvēku, kurus kāzās ielūgt nevar dažādu apsvērumu dēļ, bet kāpēc gan nesaņemt no viņiem sveicienus?

Kāzu avīzē var izveidot krustvārdu mīklu par jauno pāri, lai katrs no viesiem pats var pārbaudīt, ko zina un ko nē par jaunajiem.

Tukšās vietas kāzu avīzē vienmēr var aizpildīt ar fotogrāfijām no dažādām būšanām un nebūšanām – tā, lai viesiem ir par ko pasmaidīt.

Ja ir vēlme kāzu avīzi veidot apjomīgāku, var izveidot ļoti interesantu bilžu galeriju - safotografē dažādus sīkumus no līgavas un līgavaiņa mājām – ikdienas niekus, amuletus, mīļlietas un citus, kas saistās ar katru no viņiem, pieliek aprakstus.

Kāzu avīzi var papildināt ar dažādiem internetā sastopamiem materiāliem – laika, policijas un sporta ziņām, kā arī ievietot tajā dažādus sludinājumus un reklāmas, humora sadaļu – anekdotes un jokus, vērtīgus padomus, horoskopus un zvērestus.

Jaunā ģimene taču dzīvos ilgi un laimīgi – jāpievieno kāzu gadadienu saraksts!

Ir tik daudz skaistu vārdu, kas veltīti mīlestībai un draudzībai, kāpēc tieši jūsu veidotajā kāzu avīzē nevarētu parādīties sirdi aizkustinošs dzejolis vai domugrauds?

Lai jums izdodas!

Raksta titulfoto: Einārs Freimanis

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

  • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

  • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

  • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

  • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?