FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Atkāzas - lielo svinību punkts uz “i”

image

Latviešu folklorā norādīts, ka kāzas tā pa īstam beidzas ar atkāzām – mazām, vienas dienas svinībām, kas notiek pēc nedēļas līgavas vecāku mājās vai jaunā pāra mājvietā.

Mūsdienās atkāzas parasti tiek rīkotas pēc jaunlaulāto kāzu ceļojuma, citkārt tikai mēnesi vai pat divus pēc kāzām. Nereti tieši vecāki un tuvākie draugi ir tie, kas paskubina uz šāda pasākuma rīkošanu, jo ir taču vēlme atcerēties skaisto dienu un kopīgi aplūkot kāzu fotogrāfijas un video.

Atkāzu viesi

Cilvēku izvēle, kurus vēlaties redzēt savā atkāzu ballītē ir jūsu ziņā un parasti uz šo pasākumu netiek aicināti visi kāzu viesi. Biežāk tas ir pasākums pašiem tuvākajiem draugiem un/vai tuvākajiem radiem. 

Tam noteikti nav jābūt nedz tik pompozam, nedz izmaksu ziņā lielam pasākumam kā kāzas. Atkāzas drīzāk ir mājīgas atmosfēras, kopā būšanas un skaistu atmiņu ballīte, ko lieliski var papildināt ar dažādām aktivitātēm vai izdarībām.

Kā neizšķērdēties

Protams, viss ir atkarīgs no jaunā pāra vēlmēm, iespējām un pašu uzskatiem!

Tā kā atkāzas ir visai brīvas interpretācijas pasākums, varat viesiem norādīt ierasties ar groziņiem, sarunāt, ko kurš sagādās, lai vakars tiktu papildināts gardām uzkodām.

Vēl viens variants ir ielūgumā vai mutiski norādīt, ka būs kopīga picas, burgeru vai šašlika cepšana, līdz ar to katram viesim tiek iedalīts konkrēts pārtikas produkts, kas jāsagādā. Pēc tam, kad viss sanestais tiks celts galdā, izdosiet bagātīga maltīte.

Protams, varat par ēdieniem rūpēties paši, pasūtīt to ēdienu piegādātājiem vai tikpat labi iztikt tikai ar našķiem – ogām, augļiem, sieriem, pīrādziņiem, rabarberu plātsmaizi un dzērieniem.

Piebilstams, ka par alkohola sarūpēšanu parasti nav jāraizējas, jo tas visbiežāk ir palicis pāri no lielajām kāzu svinībām.

Ballītes norises vieta

Atkāzu svinību vietas izvēle jāsaista ar plānoto viesu sarakstu. Ja viesu skaits plānots visai liels, bet, piemēram, svinības plānojat rīkot dzīvoklī, labākais risinājums ir organizēt divus vai pat trīs pasākumus un sadalīt ciemiņus pa grupām.

Piemēroti varianti atkāzu svinību vietām ir jaunā pāra mājas pagalms vai cita vieta brīvā dabā – kāda piknika vieta, jūras vai ezera krasts. Tikpat labi tā var būt kāda skaista pieturvieta vai pat jūsu pašu kāzu dienas pieturvieta. Ja esat gatavi lielākiem izdevumiem – noīrējiet nelielu viesu namu!

Lieliski, ja izvēlētajā svinību vietā iespējams rādīt bildes uz lielā ekrāna. Ja ballīte notiek savas privātmājas pagalmā – lielisks variants ir uzstādīt projektoru, iekārtot ērtas sēdvietas turpat zālājā un kopīgi ar viesiem baudīt kāzu bildes vai video.

Ko darīt atkāzās?

Bez kopīgas mielošanās ar uzkodām un dzērieniem, protams, atkāzās viena no svarīgākajām lietām ir kāzu fotogrāfiju skatīšanās. Ne velti reizēm atkāzas tiek dēvētas tieši par “bilžu vakaru”. Bez bilžu izrādīšanas uz lielā ekrāna, varat padomāt arī par kādu bilžu izdruku, lai uzdāvinātu tās katram no viesiem.

Bildes drukātā versijā īpaši novērtēs vecāka gadagājuma radi. Tā var būt kāda atsevišķa fotogrāfija vai pat speciāli izveidota fotogrāmata.

Atgādiniet draugiem, lai neaizmirst paņemt līdzi arī viņu uzņemtās fotogrāfijas no jūsu kāzu dienas! Lielākoties tās būs viedierīcēs, tāpēc pieslēgt tās pie televizora, projektora vai kur citur nesagādās liekas galvasspāpes. Šādi visi svinību viesi vienlaicīgi varēs redzēt bildes un komentēt tās.

Par citām aktivitātēm – atkāzas nu reiz ir tas pasākums, kur varat brīvi paši izvēlēties, kādas aktivitātes vēlaties – mierīgu pasēdēšanu un kopā būšanu, sportiskas aktivitātes, pirtī iešanu, ballīšu spēles vai kādas citas atrakcijas.

Viss atkarīgs no jūsu pašu radošuma! Turklāt neviens cits nepazīst viesus un viņu vēlmes tik labi kā jūs!

Raksta titulfoto: Anda Upmale Riverside films x photography

SAISTĪTIE RAKSTI
  • Kāzu sezona ir sākusies, tāpēc ir īstais laiks, lai pārskatītu to, ko nedrīkstētu vilkt, dodoties uz kāzām. Lasi tālāk un uzzini piecas ierastākās kļūdas, izvēloties tērpu svinībām.

  • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

  • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

  • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!