FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
  • PIEZĪMES
  • VĒSTULES

Atkāzas - lielo svinību punkts uz “i”

image

Senā latviešu folklorā norādīts, ka kāzas beidzas tikai nākamajā svētdienā līdz ar atkāzām, kad baznīcā tiek saņemta svētība, bet pēc tam svinības sit augstu vilni līdz rīta gaismai jaunā vīra vai sievas mājā. Mūsdienās ne visi pie šīs tradīcijas tik strikti pieturas gan finansiālu apsvērumu, gan laika trūkuma dēļ. 

Mūsdienās šis pasākums vairs nav obligāta norma, kas jāizpilda, lai jaunās ģimenes radi un draugi nedomātu ko sliktu, bet gan brīvprātīga izvēle. Visbiežāk gan uz atkāzu rīkošanu paskubina draugi, kuri vēlas atkal satikties un aplūkot jūsu skaistās dienas fotogrāfijas un video. Kā arī atkāzu datums – nedēļa pēc kāzām nav mūrī iegravēts noteikums, jo pavisam saprotams ir fakts, ka jaunais vīrs un sieva pēc tik saspringta perioda, kāds bija pirms kāzām, vēlas kaut nedaudz atvilkt elpu un atpūsties. Varbūt izbaudīt mierpilnu medusmēnesi gozējoties pie Vidusjūras vai kāpelējot pa Norvēģijas kalniem.

Atkāzu viesi

Cilvēki, kurus vēlaties redzēt savā atkāzu ballītē ir brīva izvēle un ne vienmēr uz šo pasākumu tiek aicināti visi kāzu viesi. Atkāzas variet organizēt tikai tuvākajiem draugiem vai radiem, vai arī izmantot šo iespēju un ielūgt uz kopīgām svinībām arī tos cilvēkus, kurus dažādu iemeslu dēļ (visbiežāk gan finansiālu apsvērumu, gan ierobežotā viesu skaita dēļ) nesanāca uzaicināt uz kāzām. Piemēram, skolas draugus, kolēģus un sporta komandas biedrus. Viņi noteikti novērtēs uzaicinājumu!

Kā neizšķērdēties

Atkāzas ne vienmēr pamatīgi iztukšo jaunās ģimenes jau tā pārtērēto budžetu. Tā kā tas ir visai brīvas interpretācijas pasākums, tad arī variet likt lietā savu izdomu. Piemēram, viesiem ielūgumā norādiet, ka tas būs groziņu vakars, līdz ar to par ēdiena sarūpēšanu it kā galvu nevajadzētu lauzīt. Taču der arī padomāt par to, ka arī no jūsu puses vajadzētu sagādāt kādas nelielas uzkodas, lai nesanāk tā, ka visi ciemiņi atnes cepumus un čipsus un tā būs arī visa svētku maltīte. Vēl viens variants ir ielūgumā norādīt, ka būs kopīga picas vai šašlika cepšana, līdz ar to katram viesim tiek iedalīts konkrēts pārtikas produkts, kas jāsagādā. Pēc tam, kad viss sanestais tiks celts galdā, izdosiet bagātīga maltīte. Vēl viens variants, protams, ir netramdīt viesus un, ja līdzekļi atļauj, par visu parūpēties pašiem, vai arī ēdienu pasūtīt restorānā. Taču jārēķinās, ka tas izmaksās krietni dārgāk. Piebilstams, ka par alkohola sarūpēšanu parasti nav jāraizējas, jo tas visbiežāk ir palicis pāri no lielajām kāzu svinībām.

Svinību vietas izvēle

Atkāzu svinības vietas izvēle lielā mērā ir jāsaista ar plānoto viesu sarakstu. Proti, 20 cilvēku drūzmēšanās mazā telpā nebūs tas labākais variants, jo, pēc neilga laika telpā būs iestājies pilnīgs bezgaiss un viesi par to vien sāks domāt kā ātrāk un pieklājīgāk pamest šīs viesmīlīgās telpas. Fakts paliek fakts – cilvēkiem komforts ir ļoti augstā vērtē. Ja nav iespējas atrast piemēroti lielu telpu, tad labāk organizējiet divus vai pat trīs pasākumus un sadaliet ciemiņus pa grupiņām. Tas būs gan ērtāk, gan arī omulīgāk. Bet, ja atkāzas esiet iecerējuši svinēt vasarā, atvasarā vai agrā un saulainā pavasarī, tad satraukumam nav pamata. Atliek vien padomāt par kādām skaistām piknika vietām un problēma atrisināta, jo svaigā gaisā rūmes pietiks visiem.

Foto un video

Atkāzu pasākums ir lieliska iespēja, kad parādīt draugiem un radiem kāzu foto un video materiālus. Viens no variantiem ir tās attīstīt un rādīt skaisti saliktas albūmā, taču no praktiskā viedokļa šāda veida attēlu skatīšanās varētu būt nogurdinoša. Ideālā variantā fotogrāfijas un video būtu skatāmas ar datora un projektora palīdzību uz liela, balta ekrāna. Šādi visi svinību viesi vienlaicīgi varēs redzēt bildes un komentēt tās.

Saviem viesiem neaizmirstiet ierakstīt bildes CD, kā arī padomājiet par to, ka ne visiem, piemēram, vecāka gadagājuma cilvēkiem ir pieejams dators, kur digitālos attēlus aplūkot, tādēļ šiem cilvēkiem attīstiet pāris jaukākās bildes. Vēlams arī tādas, kur paši personāži ir redzami.

Izmantojiet izdevību un, informējot viesus par atkāzu datumu, palūdziet viņiem, lai viņi paņem līdzi arī savas fotogrāfijas, kas uzņemtas kāzu dienā (ērtākie formāti – CD, USB Flash diski).

SAISTĪTIE RAKSTI
  • Lampiņas kāzu dekoros nav nekāds jaunums, bet mūžīga aktualitāte gan! Veiksmīgi izvēloties apgaismes risinājumus, pat visparastāko šķūni vai mājas pagalmu ir iespējams pārvērst pasakaini skaistā un romantiskā kāzu svinību vietā.

  • Kāzu diena ir īstais laiks, kad pārim būt savā komforta zonā. Jo vairāk diena ir jums abiem, jo labāk. Pat izveidojot šķietami perfektu dienas plānu, liksies, ka laiks skrien vēja spārniem, – tas ir jāpieņem un jāmeklē veidi, kā dienu padarīt baudāmi gaisīgu un vieglu!

  • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

  • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

  • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

  • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?