FB Pixel
Ienākt / Reģistrēties
Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai. Lasīt vairāk

Viesu saraksta sastādīšana

Autors:Precos.lv
Nav svarīgi, cik vienots un saskanīgs ir pāris, pirms kāzām būs jāizcīna grūta cīņa – viesu saraksta sastādīšana. Arī kāzu norises vietai un naudas maciņam ir savi limiti, tāpēc rūpīgi jāapdomā, kuru cilvēku klātbūtni vēlaties baudīt savās kāzās. Darot šo visai sarežģīto darbiņu, pārrunājiet visus par un pret, skaitļojiet un galvenais, esiet reālistiski!

Divi saraksti

Izveidojiet savu sapņu sarakstu –  rakstiet visus, kas ienāk prātā – bez jebkādiem ierobežojumiem. Un pēc tam “nolaidieties” uz zemes. Jums viesu skaits ir jāsaskaņo ar sava budžeta iespējām, kā arī ar viesu nama ietilpību. Tas ir neizbēgami, ka daudzi atkritīs. Lai vieglāk būtu pieņemt lēmumu, ko aicināt un ko nē, sastādiet 2 viesu sarakstus – A un B. Pirmajā sarakstā rakstiet tos, kuriem obligāti jābūt un kurus pilnīgi noteikti aicināsiet -  ģimenes locekļus, mīļākos radiniekus un tuvākos draugus. Savukārt otrā sarakstā tos, bez kuriem varētu arī iztikt – piemēram, darba kolēģus, attālākus radus, sen nesatiktus klasesbiedrus no vidusskolas laikiem utml.

Jūs droši varat ielūgt  apmēram par 10% vairāk viesu, nekā plānojat, jo parasti apmēram tik liela daļa no ielūgtajiem atsaka savu dalību. Ja atkrīt vairāk viesu, tad, loģiski, aiciniet pārējos no B saraksta. Ja rodas situācija, ka pāris nedēļas pirms kāzām savu ierašanos apstiprinājuši mazāk viesu nekā vietas, ko esat norezervējuši un par kuriem jau samaksāts, tad nebūs nekas traks, ja uzaicināsiet vēl kādu no B saraksta, protams, iepriekš atvainojoties par tik lielu novēlošanos.

Darba kolēģi

Tā kā darbā tiek pavadīta ļoti liela daļa no dzīves, tad var rasties vēlme uz savām kāzām ielūgt arī darba kolēģus. Tad kļūst aktuāls jautājums, kurus  no viņiem?  Svarīga loma ir tam, cik lielā uzņēmumā jūs strādājat. Ja jūsu tiešo darba kolēģu loks ir neliels, piemēram, 3 personas, tad labāk būtu aicināt  visus.  Ja tas ir vesels departaments, kurā strādā daudzi cilvēki un jums ar visiem ir labs kontakts, tad izvēle ir grūtāka. Šajā gadījumā aiciniet tos, ar kuriem tiekaties arī ārpus darba laika, jo viņi noteikti ir kas vairāk, nekā tikai kolēģi.

Bērni

Kāzas, kurās piedalās daudz mazu bērnu, vieniem (pārsvarā tiem, kas ir šo bērnu vecāki) var izvērsties par visnotaļ jautrām, citiem savukārt tas var nepatikt. Te ir jāskatās pēc situācijas. Viens vai divi, vai 3 bērni netraucēs, tikai jāpiekodina vecākiem, ka viņiem rūpīgi jāpieskata savas atvases.  Ja esat izlēmuši, ka nevēlaties bērnu klātbūtni kāzās, tad to arī laicīgi pasakiet saviem uzaicinātajiem viesiem, lai viņi ar to var rēķināties un sarunāt kādu, kas tajā dienā bērnu pieskatīs. Ja kāds protestē, tad pasakiet, ka šāds nosacījums attiecas uz visiem kāzu viesiem un nebūs godīgi, ja vieniem bērni būs līdzi, bet citiem nebūs.

Saraksta saīsināšana

Ja esat vadījušies pēc augstākminētajiem ieteikumiem, bet joprojām sarakstā 80 viesu vietā ir 120 personas, vēlreiz rūpīgi ir jāizskata abi saraksti. Izlemiet, kuri cilvēki jums ir vissvarīgākie, bez kuriem jūs savas kāzas nu nekādi nevarat iedomāties. Padomājiet par to, kuri ir piederīgi jūsu dzīvei tagad un kurus jūs vēlētos redzēt sev līdzās arī pēc 5 gadiem.

Atcerieties,  ka jums nav obligāti jāaicina tādi pāri, uz kuru kāzām jūs esat bijuši, bet ar kuriem vairs nav tik ciešs kontakts, kā agrāk!

Raksta titulfoto: Sandija Veikša
Foto: Pinterest.com