FB Pixel

Prieks, ka vēlies ar mums sazināties! Stāsti, kas uz sirds, mēs vienmēr esam Tev gatavi palīdzēt!

Tēma*
Ziņojums*
Vārds*
E-pasts*
Tālrunis
captcha
 • PIEZĪMES
 • VĒSTULES

Kā samazināt pirmskāzu stresu

(7)
image

Kāzu plānošana nav nekāda izklaide – tas ir ļoti nopietns darbs, kas, protams, rada nogurumu. Tādēļ svarīgi ik pa laikam atpūsties no nemitīgās skriešanas, plānošanas un organizēšanas, lai pēc tam ar jauniem spēkiem turpinātu iesākto. Tādēļ piedāvājam dažas idejas atelpai.

 • Noorganizējiet “bezkāzu” nedēļas nogali. Paņemiet “brīvas” pilnas divas dienas jeb 48 stundas, kuras izdzīvojiet kā savu attiecību sākumā. Sarunas par kāzām pilnībā aizliegtas! Dodaties izklaidēties, flirtējiet viens ar otru un aizmirstiet, ka drīzumā gatavojaties precēties.
   
 • Sarīkojiet vecmeitu ballīti vai vecpuišu ballīti. Dodaties izklaidēties katrs ar saviem draugiem. Un atkal – nekādas sarunas par kāzām! Sarīkojiet meiteņu (puišu) pasēdēšanu – nu gluži kā vecajos labajos laikos, kad vēl bijāt brīva meitene (puisis). Dodieties “iekarot” klubus un bārus, vai dariet jebko, kas sagādā prieku. Pārrodieties mājās vēlu naktī un nākamajā dienā izklaidējiet viens otru ar stāstiem par saviem tā vakara piedzīvojumiem.
   
 • Aizejiet paši uz savu randiņu! Droši vien pēdējo mēnešu laikā Jūs rūpīgi un apzinīgi krājat naudu kāzām. Atalgojiet sevi par to! Norezervējiet galdiņu kādā šikā restorānā vai savā iemīļotajā kafejnīcā un pasūtiet pēc “pilnas programmas”. Lai Jūsu ēdienkartē ir gan aperitīvs, gan galvenais ēdiens, gan deserts un, protams, izsmalcināti kokteiļi. Pēc tam dodaties uz klubu un kārtīgi izdejojieties.
   
 • Dodieties nelielā izbraukumā. Noteikti ir kādas vietas, kuras Jūs vēlaties apmeklēt, taču dažādu iemeslu dēļ to neesat vēl izdarījuši. Tad ieplānojiet šo nelielo ceļojumu! Sēdieties mašīnā (vilcienā, autobusā, uz velosipēda) un brauciet! Lai jautrāk, pārbaudiet, cik labi protat orientēties pēc kartes, padziediet dziesmiņas utml. Pa ceļam, ja iespējams, piestājiet kādā jaukā krodziņā.


 • Saorganizējiet filmu vakaru. Kinofilmas ir lielisks veids, kā kaut vai uz īsu brīdi atslēgties no realitātes un tādējādi atpūtināt smadzenes. Iznomājiet kaudzīti ar filmām, nodrošinieties ar  dažādām uzkodām, atslēdziet telefonus un kino vakars var sākties! Galvenais  - atturieties no filmām par kāzu tēmu. Vislabāk noderēs komēdijas – lai varat sirsnīgi izsmieties.
   
 • Iesaistieties spēlēs. Veselīga konkurence diviem cilvēkiem palīdz satuvināties, vai ne? Tādēļ uzaiciniet partneri uz kādu interesantu spēli: tas var būt jebkas – šahs, dambrete, “Cirks” vai pat vecās labās kārtis. Ja Jums ir “PlayStation”, tad paniekojieties ar to. Ja nevēlaties sēdēt mājās, tad dodieties baudīt sportiskas aktivitātes – piemēram, boulinga spēli.
   
 • Atgriezieties bērnībā! Kā gan tas iespējams? Pavisam vienkārši – dodieties uz atrakciju parku! Dažādu veidu karuseļi, vilcieniņi, autodroms, cukurvate, saldējums... Nu gluži kā bērnībā!  Latvijā gan nav tik plaša izvēle kā ārzemēs, bet tomēr iespējas ir. Kas meklē, tas atrod!
   
 • Svētku vakariņas. Saorganizējiet romantiskas vakariņas divatā savās mājās. Izdomājiet tēmu, kurai gatavosiet atbilstošus ēdienus. Kopā dodieties iepirkt produktus, kopīgi pagatavojiet maltīti. Radiet vajadzīgo noskaņu ar tērpiem, svecēm un galda noformējumu. Un galvenais – nesteidzieties! Izbaudiet no sirds ēst gatavošanas priekus un gardo ēdienu.


Lai nu izklaides būtu kādas vien būdamas - trakas vai mierīgas, sen aizmirstas vai elpu aizraujošas, mierinājumu un drosības sajūtu sajutīsiet viens otram blakus - vienalga vai tas būtu karuseļos, vai pasakainā meža ielokā.


Foto: Pinterest.com

Komentāri
 • Tamy 19.06.2007 17:09
  Sākumā dikti baidījos no šī bubuļa "kāzu gatavošanas stresiņa", jo daudzi par to runāja. Jau labu laiku atpakaļ ar puisi izlēmām, ka jāsāk gatavoties laicīgi, lai nav jāplēš mati un 3 mēnešos, kā esmu dzirdējusi, mēģināt visu sagatavot no nulles. Tā, lūk, jau vairāk kā gadu gatavojamies mūsu dieniņai un ir tāds patīkams drudzis un skriešana, ko abi izbaudam, jo domājam, ka šī būs vienīgā reize dzīvē, kad notiek kāzu gatavošana - redzam visa pozitīvo pusi.:) Katrā gadijumā neaizmirstam aizbraukt kur divatā vai ar draugiem, bet runas par kāzām ir galvenā tēma - cik forši!:)) Man patīk.:p
 • anminka 19.07.2007 00:05
  mēs darījām visu, kā likts...palīdzēja tik ļoti, ka šusmas... pa vēlu atcerējāmies,ka kāzas jau deguna galā.
 • Merse 03.08.2007 00:01
  nu mums vēl 1.5 mēn., bet es jau esmu pārstresojusies nejēgā ;(
 • Jola 16.01.2008 12:30
  mēs arī sākām gatavoties ļoti laicīgi, tāpēc teiktu, ka mani un manu topošo vīru pavada normāla rosīšanās, nevis stress...
 • ingah2o 08.04.2008 12:08
  Man ar vēl līdz augustam, bet palenām un pamaziņam visu saliksim pa plauktiem, lai nav tik traks saspīlejums jūlijā! Keita ar jau man iegādāta!
 • iveta25 18.04.2008 12:28
  Man itkā tālu- 2.augusts- tomēr stress nedaudz ir...Kaut arī lielākie darbi padarīti, vienalga skraidu, jautāju dumjus jautājumus:D un domāju, ko vēl vajag, kā organizēt...Bet daļēji tas ir arī patīkami, jo zini, ka precēsies un būsi laimīga:))
 • lusic 28.07.2009 16:14
  Kāzas noorganizēju tieši viena mēneša laikā, protams, tās nebija kāpostu- kotlešu kāzas, bet kaut kas cits, īpašs un emocionāls. Stress nekāds. Nevaru iedomāties ko var veselu gadu organizēt...Vienkārši katram savs.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties
SAISTĪTIE RAKSTI
 • Pieturvieta kāzu dienā – vieta, kur jaunais pāris divatā, kopā ar vedējiem vai ar visiem kāzu viesiem piestāj pa ceļam uz svinību vietu. Tā var būt pašu izvēlēta, draugu sarūpēta dāvana vai jaunā pāra pārsteigums viesiem.

 • Katrs no mums atceras to brīnišķīgo sajūtu, kad paveries ārā pa logu un ir uzsnidzis pirmais sniegs. Kad sniegpārsliņas krīt un izkūst uz deguna gala vai kad tās sijājas lejā no debesīm kā eņģeļa dūnas. Jūs varat šo sajūtu uzburt savā lielajā dienā kopā ar Baltic Snow, neatkarīgi no gadalaika vai temperatūras!

 • Nebūsim pārsteigti, ieraugot bildes ar elpu aizraujošām aktivitātēm, kas fiksētas pirmskāzu ballītē, jo tieši vecpuišu un vecmeitu ballītes saistās ar dažādiem trakulīgiem piedzīvojumiem. Neparastāk ir iepazīt pārus, kas asumiņu ir gatavi piešaut savai kāzu dienai - kāpjot, lecot, traucoties! Ja saburzīta kleita vai sašķiebies tauriņš šķiet katastrofa kāzu dienā, paskaties uz ko ir gatavi šie pašmāju aktīvie un atraktīvie jaunlaulātie!

 • Kāzu vizuālajam noformējumam tiek veltīta liela uzmanība, rūpes un reizēm arī krietns rieciens no kāzu budžeta. Dekorācijas, ziedu kompozīcijas, kāzu papīrlietas – tik daudz komponentu par ko domāt un lemt. Censties kāzu vizuālo noformējumu uzburt pašu spēkiem vai tomēr aicināt palīgā profesionāļus? Ar ko sākt kāzu dekorāciju plānošanas darbus un kā neapjukt plašajā piedāvājumu jūrā?

 • Mūsdienās daudzas no senajām laulību tradīcijām ir zudušas, tomēr daudzas – dzīvākas par dzīvām. Senie latvieši ziemas saulgriežus uzskatīja par gaismas uzvaru pār tumsu, tas bija prieka un līksmības laiks, tāpēc mūsu senči arī kāzām ziemā piedēvēja dziļāku spēku un nozīmi.

 • Vairums pāru savas kāzas izvēlas organizēt paši, taču, lai uzburtu tik lielu un svarīgu pasākumu, nākas domāt par ļoti daudzām detaļām, tāpēc nereti kāzu organizēšana pāriem sagādā grūtības. Lai atvieglotu šo uzdevumu, Latvijā ir izdots unikāls produkts – kāzu plānotājs.